Προς το περιεχόμενο

Διευθυντική Καρέκλα Reflex D 226,92 €


Nero55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, lionheart75 είπε

Μα εννοείται ότι η καρέκλα είναι φανταστική και αξίζει με χίλια, όμως πες μας πως παρέλαβες και από που ή πιο το κόστος. 

μενω θεσσαλονικη και πηγα απο το καταστημα, νομιζω κ Καραμανλή ειναι. τις εκατσα ολες και πηρα αυτην τελικα  με τιμολογιο και μου βγηκε σε καλυτερη τιμη.

+ οτι υπαρχει aftersales servise σε οτι χρειαστεις

παιδια αν εχετε κοντα καταστημα και εκει τις ιδιες τιμες εχει + οτι μπορει να την εχει ετοιμοπαραδοτη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, madnifestah είπε

reflex D δαγκωτό...

την εχεις? πες εντυπωσεις/αντοχη στο χρονο

4 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Περιμένω και αυτή μην παίξει με γενναία έκπτωση αλλά δεν ακόμα. 

Δε το βλεπω γιατι εχουν βγαλει ηδη 20 προιοντα για bf, αλλα μακαρι

Νομιζω δε θα εχουν ανανεωσει το site και τη δειχνει ακομη 340, παιρνεις ενα τηλεφωνο και ρωτας στην τελικη, εμενα τα μεταφορικα μου τα δειχνει 14 ευρω παντως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BlackCatLef είπε

Μακρυά απο gaming, καρέκλες, ότι πιο άβολο, και ζεστό, στην Ελλάδα ζεις, χωρίς Mesh το καλοκαίρι δεν παλεύεται, όσοι μπορειτε να διαθέσετε τόσα λεφτά για καρέκλα είναι καλή, εγω βέβαια έχω βολευτεί με budget λύση στα 30κάτι ευρώ.

Κι εγω που ειμαι 1.90 105 κιλα , να παω σε κατι τετοιες καρέκλες; εχω δοκιμασει οσες ειχαν σε πλαίσιο, media markt, IKEA  και τα σχετικα και δεν μου εκανε καμια μονο λόγο ύψους.. φαντασου και λογο σωματοδομης, να παρω μια σαν αυτη του νηματος και να με κανει κολπα απο την πρώτη βδομαδα.. εχει εναν μηνα που πηρα GAMING καρεκλα, την anda την xl έκδοση  και ειναι πολυ άνετη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nero55 είπε

την εχεις? πες εντυπωσεις/αντοχη στο χρονο

Δε το βλεπω γιατι εχουν βγαλει ηδη 20 προιοντα για bf, αλλα μακαρι

Νομιζω δε θα εχουν ανανεωσει το site και τη δειχνει ακομη 340, παιρνεις ενα τηλεφωνο και ρωτας στην τελικη, εμενα τα μεταφορικα μου τα δειχνει 14 ευρω παντως

Μάλλον θα την πάρω με λευκά πόδια και λευκή δερματίνη για να ταιριάζει με γραφείο και έπιπλα. Όμως δεν έχω αποφασίζει πιο mesh να επιλέξω. Βγαίνει στα 230 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, PantelisKapa είπε

εχει εναν μηνα που πηρα GAMING καρεκλα, την anda την xl έκδοση  και ειναι πολυ άνετη..

Κι εγω αυτην θα προτεινα να παρετε παιδια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, PantelisKapa είπε

Κι εγω που ειμαι 1.90 105 κιλα , να παω σε κατι τετοιες καρέκλες; εχω δοκιμασει οσες ειχαν σε πλαίσιο, media markt, IKEA  και τα σχετικα και δεν μου εκανε καμια μονο λόγο ύψους.. φαντασου και λογο σωματοδομης, να παρω μια σαν αυτη του νηματος και να με κανει κολπα απο την πρώτη βδομαδα.. εχει εναν μηνα που πηρα GAMING καρεκλα, την anda την xl έκδοση  και ειναι πολυ άνετη..

ειμαι 1.85 και η markus του ικεα ειναι κομπλε σε υψος μαλλον δεν τις δοκιμασες ολες, η anda ειναι απο τις εξαιρεσεις στις gaming καρεκλες που γενικα ειναι σαπιες

2 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Μάλλον θα την πάρω με λευκά πόδια και λευκή δερματίνη για να ταιριάζει με γραφείο και έπιπλα. Όμως δεν έχω αποφασίζει πιο mesh να επιλέξω. Βγαίνει στα 230 ευρώ

αν ανοιξεις το καθε τυπο σου δειχνει ποσους κυκλους αντεχει, αυτο που εχει 'μαμα' εχει 50.000 παραπανω απο τα ακριβοτερα, δεν ξερω γιατι

Επεξ/σία από Nero55
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω στην κατοχή μου ένα μήνα τώρα. Η αναμονή είναι όντως περίπου 20 ημέρες. Η καρέκλα αξίζει παιδιά. Και σε αυτήν την τιμή είναι no brainer. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nero55 είπε

ειμαι 1.85 και η markus του ικεα ειναι κομπλε σε υψος μαλλον δεν τις δοκιμασες ολες, η anda ειναι απο τις εξαιρεσεις στις gaming καρεκλες που γενικα ειναι σαπιες

αν ανοιξεις το καθε τυπο σου δειχνει ποσους κυκλους αντεχει, αυτο που εχει 'μαμα' εχει 50.000 παραπανω απο τα ακριβοτερα, δεν ξερω γιατι

Οχι φιλε μου τις ειχα δοκιμασει ολες.. το κεφαλι μου δεν εβρισκε πισω, κρεμόταν στον αερα.. εγω προσωπικά ηθελα καρέκλα στην οποια αμα θα κατσω θα κατσω για ωρες.. ε δεν θα ηταν κι οτι πιο ευχαριστω επι ωρες ή να κρεμαω το κεφαλι ή να το ριχνω μπροστα.. αρα τί σκατα καρέκλα πηρα, να γινω χειροτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, PantelisKapa είπε

Κι εγω που ειμαι 1.90 105 κιλα , να παω σε κατι τετοιες καρέκλες; εχω δοκιμασει οσες ειχαν σε πλαίσιο, media markt, IKEA  και τα σχετικα και δεν μου εκανε καμια μονο λόγο ύψους.. φαντασου και λογο σωματοδομης, να παρω μια σαν αυτη του νηματος και να με κανει κολπα απο την πρώτη βδομαδα.. εχει εναν μηνα που πηρα GAMING καρεκλα, την anda την xl έκδοση  και ειναι πολυ άνετη..

Κοίτα, γούστα είναι αυτά, δεν είσαι και Yao ming, δεν νομίζω οτι οι συμβατικές καρέκλες δεν απευθύνονται σε ανθρώπους το ύψους σου η του βάρους σου, κι εγώ είμαι ογκώδης και βαρύς και κάθομαι πάντα πολύ ατσούμπαλα, το mesh δεν πάει να πει οτι θα σκιστεί σε μια βδομάδα, ίσα ίσα πιο πολύ θα αντέξει απο την δερματίνη που θα φαίνεται σκατα σε ένα εξάμηνο, και ο κολλητός μου που είναι 2.04 τετοια τον βολεύει. Αλλά ντάξει ότι βολεύει τον καθένα, είναι και αναλόγως τις ώρες που κάθεσαι, και έγω είχα μια τύπου gaming πριν, και την πρώτη ώρα άνετη φαινότανε, μπορεί να τυχει να κάτσω και 8 και 10 και παραπάνω ώρες στην καρέκλα καμιά μέρα όμως και τότε είναι κόλαση.,

Επεξ/σία από BlackCatLef
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Να πεταχτώ στις Σέρρες απο Αθήνα για να παραλάβω δεν παίζει. Στον dromea πειραιά απο ότι βλέπω δεν ισχύει η τιμή στην Reflex οπότε;

https://dromeasprs.gr/shop/kathismata/kathismata-diefthintika/reflex-d/

Aν ισχύουν τα 50 ευρώ μεταφορικά τότε.... λυπάμαι. 

Μα εννοείται ότι η καρέκλα είναι φανταστική και αξίζει με χίλια, όμως πες μας πως παρέλαβες και από που ή πιο το κόστος. 

Ποίος είπε για Σέρρες; Κατάστημα έγραψα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατάστημα Αθήνας που γίνονται οι παραλαβές θα είναι λογικά αυτό σωστά;

https://www.google.gr/search?client=opera&q=dromeas+κατάστημα+αθηνών&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Μάλλον θα την πάρω με λευκά πόδια και λευκή δερματίνη για να ταιριάζει με γραφείο και έπιπλα. Όμως δεν έχω αποφασίζει πιο mesh να επιλέξω. Βγαίνει στα 230 ευρώ

Ο υπάλληλος σήμερα μού είπε πως το φτηνό mesh είναι πιο ανθεκτικό από το ακριβότερο και συμβούλεψε κατά της δερματίνης (μικρότερη αντοχή από το ύφασμα και το δέρμα).

Εγώ πήγα και τις δοκίμασα όλες σήμερα στο κατάστημα, ήδη από το απόγευμα έτρεχαν στο μαγαζί οι προσφορές.

Ενώ ήμουν έτοιμος να αγοράσω κάτι με χάλασε, σε σύγκριση με την Markus που τυπικά υπολείπεται σε κατασκευή και ρυθμίσεις:

Και η Action και η Reflex ακόμη και στην πιο ψηλή/μπροστινή ρύθμιση της πλάτης έχουν μια ελαφρά κλίση προς τα πίσω, που πρακτικά δεν εξυπηρετεί αν δουλεύεις στο γραφείο (διαβάζεις/γράφεις) παρά μόνο αν ρίχνεις το βάρος σου προς τα πίσω κι ενώ η μέση στηρίζεται άριστα, το πάνω μέρος της πλάτης μένει κάπως αστήρικτο.
....το δε στήριγμα κεφαλιού είναι μικρό στην Reflex και με μικρό φάσμα κινήσεων, στην Action είναι πολύ πιο χρήσιμο/βολικό.

...μού το ανέφερε ευθέως ο υπάλληλος πως η Action δεν μπαίνει στις προσφορές...κι αυτό γιατί η τιμή της ήταν γύρω στα 250+ και η εταιρεία αποφάσισε να της κόψει τη τιμή σταθερά, οπότε δεν σηκώνει άλλο.

  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, definitio είπε

Ο υπάλληλος σήμερα μού είπε πως το φτηνό mesh είναι πιο ανθεκτικό από το ακριβότερο και συμβούλεψε κατά της δερματίνης (μικρότερη αντοχή από το ύφασμα και το δέρμα).

Εγώ πήγα και τις δοκίμασα όλες σήμερα στο κατάστημα, ήδη από το απόγευμα έτρεχαν στο μαγαζί οι προσφορές.

Ενώ ήμουν έτοιμος να αγοράσω κάτι με χάλασε, σε σύγκριση με την Markus που τυπικά υπολείπεται σε κατασκευή και ρυθμίσεις:

Και η Action και η Reflex ακόμη και στην πιο ψηλή/μπροστινή ρύθμιση της πλάτης έχουν μια ελαφρά κλίση προς τα πίσω, που πρακτικά δεν εξυπηρετεί αν δουλεύεις στο γραφείο (διαβάζεις/γράφεις) παρά μόνο αν ρίχνεις το βάρος σου προς τα πίσω κι ενώ η μέση στηρίζεται άριστα, το πάνω μέρος της πλάτης μένει κάπως αστήρικτο.
....το δε στήριγμα κεφαλιού είναι μικρό στην Reflex και με μικρό φάσμα κινήσεων, στην Action είναι πολύ πιο χρήσιμο/βολικό.

...μού το ανέφερε ευθέως ο υπάλληλος πως η Action δεν μπαίνει στις προσφορές...κι αυτό γιατί η τιμή της ήταν γύρω στα 250+ και η εταιρεία αποφάσισε να της κόψει τη τιμή σταθερά, οπότε δεν σηκώνει άλλο.

Ναι σαι καλά για τις χρήσιμες πληροφορίες φίλε μου, με γλίτωσες από ταλαιπωρία καθώς θα έβαζα παραγγελία χωρίς να δοκιμάσω.

Επειδή έχω την πλάτη σχεδόν μόνιμα στις 90 μοίρες κοντά (όσο πάνω πάει η nitro 770) δεν με βολεύει η ξαπλωτή θέση (στήριξη της πλάτης), ειδικά όταν δουλεύω στο pc.

Θα προχωρήσω με την Dark Knight εγώ προσωπικά, η markus παλιά που την είχα δοκιμάσει δεν με βόλευε τόσο στο βάθος της έδρας, μου φάνηκε ρηχή/κοντή. :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...