Προς το περιεχόμενο

Διευθυντική Καρέκλα Reflex D 226,92 €


Nero55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Το κατάστημα Αθήνας που γίνονται οι παραλαβές θα είναι λογικά αυτό σωστά;

https://www.google.gr/search?client=opera&q=dromeas+κατάστημα+αθηνών&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Ναι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, lionheart75 είπε

Ναι σαι καλά για τις χρήσιμες πληροφορίες φίλε μου, με γλίτωσες από ταλαιπωρία καθώς θα έβαζα παραγγελία χωρίς να δοκιμάσω.

Επειδή έχω την πλάτη σχεδόν μόνιμα στις 90 μοίρες κοντά (όσο πάνω πάει η nitro 770) δεν με βολεύει η ξαπλωτή θέση (στήριξη της πλάτης), ειδικά όταν δουλεύω στο pc.

Θα προχωρήσω με την Dark Knight εγώ προσωπικά, η markus παλιά που την είχα δοκιμάσει δεν με βόλευε τόσο στο βάθος της έδρας, μου φάνηκε ρηχή/κοντή. :) 

Εχουν του Δρομέα μια ελαφρά κλίση προς τα πίσω η αλήθεια είναι, δεν σε στηρίζει σε όλο το μήκος της πλάτης αν δεν γέρνεις κάπως προς τα πίσω παρά μόνο στη μέση(ειδικά αν φέρεις την έδρα κοντά στη "πλάτη")

Θέλει δοκιμή...

...κι εμένα με εξέπληξε που δεν ερχόταν πιο μπροστά η "πλάτη" του καρέκλας και δοκίμασα κάθε Action/Reflex που είχαν στην έκθεση για να σιγουρευτώ...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, definitio είπε

Εχουν του Δρομέα μια ελαφρά κλίση προς τα πίσω η αλήθεια είναι, δεν σε στηρίζει σε όλο το μήκος της πλάτης αν δεν γέρνεις κάπως προς τα πίσω παρά μόνο στη μέση(ειδικά αν φέρεις την έδρα κοντά στη "πλάτη")

Θέλει δοκιμή...

...κι εμένα με εξέπληξε που δεν ερχόταν πιο μπροστά η "πλάτη" του καρέκλας και δοκίμασα κάθε Action/Reflex που είχαν στην έκθεση για να σιγουρευτώ...

Αυτός είναι και ο λόγος που εγώ δεν θα προβώ σε αγορά αν και είχα ενθουσιαστεί με την καρέκλα καθώς είναι ποιοτικότατη. Να σαι καλά που πήγες τις δοκίμασες και ενημέρωσες το νήμα. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lionheart75 είπε

Αυτός είναι και ο λόγος που εγώ δεν θα προβώ σε αγορά αν και είχα ενθουσιαστεί με την καρέκλα καθώς είναι ποιοτικότατη. Να σαι καλά που πήγες τις δοκίμασες και ενημέρωσες το νήμα. :) 

Εγώ που σκύβω όμως πάνω από βιβλία γράφω με το χέρι κτλ μπορεί να μην κάθομαι με τον ίδιο τρόπο με κάποιον που έχει ψηλά την οθόνη, κάθεται κάπως χαμηλά και δακτυλογραφεί ή παίζει παιχνίδια και μπορεί να έχει μια πιο χαλαρή στάση.

Τα σχόλια ισχύουν αντικειμενικά, αλλά το πώς κάθεται κανείς διαφέρει, οπότε μπορεί να μην είναι θέμα για όλους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, definitio είπε

Εγώ που σκύβω όμως πάνω από βιβλία γράφω με το χέρι κτλ μπορεί να μην κάθομαι με τον ίδιο τρόπο με κάποιον που έχει ψηλά την οθόνη, κάθεται κάπως χαμηλά και δακτυλογραφεί ή παίζει παιχνίδια και μπορεί να έχει μια πιο χαλαρή στάση.

Τα σχόλια ισχύουν αντικειμενικά, αλλά το πώς κάθεται κανείς διαφέρει, οπότε μπορεί να μην είναι θέμα για όλους.

Έχεις απόλυτο δίκιο, έτσι είναι. Το ότι η καρέκλα δεν κάνει για μένα ή εσένα δεν σημαίνει ότι δεν κάνει για τους άλλους. 

Έχει να κάνει καθαρά με την στάση σώματος του καθενός. Η προσφορά είναι πολύ καλή και μπράβο στον @Nero55 που την ανέβασε. :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα και τις δοκίμασα και εγώ σήμερα ολες, θα την χαρακτήριζα περισσότερο καρέκλα ψυχαγωγίας παρά καρέκλα εργασίας σε γραφείο, είμαι μικρόσωμος (1.70 65 κιλά) δεν ένιωσα στήριξη σε ορθή γωνία , όπως είπαν και οι παραπάνω θέλει να έχεις το βάρος προς τα πίσω για να σε στηρίξει..

Αντιθέτως η action /action -D έχει αρκετές παραμετροποιήσεις στην πλάτη(όλη η πλάτη να πάει πάνω ή κάτω, κινητό μαξιλάρι χαμηλά στην μέση η reflex δεν τις έχει) με αποτέλεσμα να μπορείς να την ταιριάξεις όπως θες και να έχεις την επιθυμητή στήριξη. 

Σε σχέση με την Markus καλύτερη στήριξη για τον δικό μου σωματότυπο έχει η action -D ,σε σημαντικα μεγάλο βαθμό, οπότε όταν έρθει η ώρα να δουλέψω ξανά από το σπίτι θα προβώ σε αγορά.

Σχετικά με τα υφάσματα το ακριβό είναι πιο πορώδες και μοιάζει ότι θα αναπνέει ενώ τα άλλα τα ένιωθα ότι θα κολλάνε στο δέρμα σε υπερβολικό βαθμό. Σε σχέση με την υφασμάτινη Μάρκους ολες οι διαθέσιμες ποιότητες υστερούν κατά την γνώμη μου σε αυτόν τον τομέα. Από άποψη αντοχής δεν γνωρίζω 

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Petre_Gr είπε

Πήγα και τις δοκίμασα και εγώ σήμερα ολες, θα την χαρακτήριζα περισσότερο καρέκλα ψυχαγωγίας παρά καρέκλα εργασίας σε γραφείο, είμαι μικρόσωμος (1.70 65 κιλά) δεν ένιωσα στήριξη σε ορθή γωνία , όπως είπαν και οι παραπάνω θέλει να έχεις το βάρος προς τα πίσω για να σε στηρίξει..

Αντιθέτως η action /action -D έχει αρκετές παραμετροποιήσεις στην πλάτη(όλη η πλάτη να πάει πάνω ή κάτω, κινητό μαξιλάρι χαμηλά στην μέση η reflex δεν τις έχει) με αποτέλεσμα να μπορείς να την ταιριάξεις όπως θες και να έχεις την επιθυμητή στήριξη. 

Σε σχέση με την Markus καλύτερη στήριξη για τον δικό μου σωματότυπο έχει η action -D ,σε σημαντικα μεγάλο βαθμό, οπότε όταν έρθει η ώρα να δουλέψω ξανά από το σπίτι θα προβώ σε αγορά.

Σχετικά με τα υφάσματα το ακριβό είναι πιο πορώδες και μοιάζει ότι θα αναπνέει ενώ τα άλλα τα ένιωθα ότι θα κολλάνε στο δέρμα σε υπερβολικό βαθμό. Σε σχέση με την υφασμάτινη Μάρκους ολες οι διαθέσιμες ποιότητες υστερούν κατά την γνώμη μου σε αυτόν τον τομέα. Από άποψη αντοχής δεν γνωρίζω 

 Στην Αction το προσκέφαλο είναι πιο βολικό, το μαξιλαράκι βοηθάει να ταιριάξει σε περισσότερους σωματότυπους η καρέκλα, αλλά η κλίση προς τα πίσω παραμένει και δεν διορθώνεται θα έλεγα από τις ρυθμίσεις...
...στήριξη σε ορθή γωνία δλδ δεν πετυχαίνεις ό,τι και να κάνεις.

...σε αυτό η Markus υπερτερεί...σε γενική ποιότητα υστερεί μεν (εγώ νιώθω ότι "παίζει" λίγο το κάθισμα δεξιά-αριστερά), έχει δε 10ετή εγγύηση, διπλάσια εκείνων του Δρομέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
5 ώρες πριν, _eLpiS_ είπε

Ηρθε η καρεκλα σημερα (κρητη). Καλη για τα 280 συνολο αλλα δεν με ενθουσιασε. 

πολύ γρήγορα παρέλαβες... 

Για ποιόν λόγο δεν σε ενθουσίασε;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, madnifestah είπε

πολύ γρήγορα παρέλαβες... 

Για ποιόν λόγο δεν σε ενθουσίασε;; 

 

Σχετικα γρηγορα ηρθε οντως.

Το κακο να μην εχεις καποιο καταστημα να την δεις απο κοντα, αρκεστηκα στα θετικα σχολια που διαβαζω παντου μιας και τα 280 με μεταφορικα ηταν τιμια τιμη.

Επελεξα μαυρο mesh που η ποιοτητα του δεν μου αρεσε (το συγκρινω βεβαια με διχτυ εργονομικης καρεκλας των 1200 ευρω αρα λογικο), οπως επισης και σε κατηγορια 5 υφασμα (το πιο ακριβο) και ουτε αυτο με ενθουσιασε μιας και μου βγαζει καπως φθηνο υφασμα στη αισθηση.

Στο ματι η καρεκλα ειναι πολυ καλη, απο ποιοτητα λιγο χανει. Ισως δερματινη να ηταν καλυτερη επιλογη (σιγουρα κανονικο δερμα, πολυ καλυτερη).

Στα χρηματα της παντως δεν βρισκεις αλλη εργονομικη καρεκλα στο επιπεδο της. Πας στα 600+, οσο το εχω ψαξει.

Επεξ/σία από _eLpiS_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, _eLpiS_ είπε
(το συγκρινω βεβαια με διχτυ εργονομικης καρεκλας των 1200 ευρω αρα λογικο)

Αυτό το γράφουν από την αρχή.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή την είδα από κοντά πριν την πάρω η διαφορά στην τιμή της επένδυσης στο ύφασμα πάντως δεν δικαιολογείτε...

το stock ήταν μια χαρά, και λένε πως είναι και ποιο ανθεκτικό.. πάντως ότι και να πάθει, εργοστάσιο είναι, την επισκευάζουν...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...