Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch, 299€ @ Κωτσοβολος


christos_75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, petran91 είπε

Price Match από Γερμανό με επιστροφή Eurobank:
https://www.germanos.gr/category/nintendo-switch-consoles/cat1550118/

Εντάξει... το πήρα από γερμανό (δεν έχω ξανααγοράσει κάτι από γερμανό online) για την επιστροφή... τα δυσκολότερα 45 "ευρώ" που έχω κερδίσει στη ζωή μου. Έκανα 15 φορές checkout και pay όπου απλά κατέληγα σε μία λευκή σελίδα με url payment_error. Δοκίμασα όλους τους συνδιασμούς ονομάτων/διευθύνσεων κτλ, μέχρι και developer tools άνοιξα στον chrome, αλλά τα κατάφερα. Τ-ρ-α-γ-ι-κ-ή εμπειρία online αγοράς!

Η πλάκα είναι ότι την 1η φορά πήγα να το κάνω από κινητό.... 🤣

Επεξ/σία από mxa055
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

43 λεπτά πριν, jumaru13 είπε

Στο γερμανό 250 βγαίνει δλδ?με την επιστροφή?

έχει 15% επιστροφή άρα πληρώνεις 299 σε έως 12 άτοκες δόσεις και σου βάζουν 44,85 ευρώ στην κάρτα της eurobank προς εξαργύρωση σε άλλες αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκίνησα να κάνω παραγγελία μέσω του site.
Με βγάζει να βάλω τα στοιχεία της κάρτας μου. Τα βάζω, πατάω ολοκλήρωση. Κολλάει το σύμπαν δεν κάνει τίποτα.
Το κλείνω, πάω στο ιστορικό παραγγελιών, τίποτα. Στα e-mail τίποτα. Βλέπω η δέσμευση στην κάρτα όμως έχει γίνει. Παίρνω τηλ τον Γερμανό, λέει δεν έχουμε πρόσβαση στο eshop τώρα, πρέπει να καλέσετε τη Δευτέρα.
Μπλέξαμε

16 ώρες πριν, mxa055 είπε

απλά κατέληγα σε μία λευκή σελίδα με url payment_error.

Κι εγώ εκεί κατέληξα. Σου ήρθε επιβεβαίωση, φαίνεται στο ιστορικό ή οτιδήποτε? Επειδή βλέπω το δοκίμασες πολλές φορές, έχεις τσεκάρει το λογαριασμό σου να δεις ότι το ποσό στο δέσμευσε μόνο μία φορά?

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα μονο και μονο για τις αναμνησεις, αν και ειμαι κατω απο 35, για να παιξω ξανα ποκεμον και ζελντα! Δεν ηξερα αν εκανα καλα  και να θελω να δωσω τοσα λεφτα, μεχρι που σκεφτηκα ποσο χαρουμενο θα με κανει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, petran91 είπε

Ξεκίνησα να κάνω παραγγελία μέσω του site.
Με βγάζει να βάλω τα στοιχεία της κάρτας μου. Τα βάζω, πατάω ολοκλήρωση. Κολλάει το σύμπαν δεν κάνει τίποτα.
Το κλείνω, πάω στο ιστορικό παραγγελιών, τίποτα. Στα e-mail τίποτα. Βλέπω η δέσμευση στην κάρτα όμως έχει γίνει. Παίρνω τηλ τον Γερμανό, λέει δεν έχουμε πρόσβαση στο eshop τώρα, πρέπει να καλέσετε τη Δευτέρα.
Μπλέξαμε

Κι εγώ εκεί κατέληξα. Σου ήρθε επιβεβαίωση, φαίνεται στο ιστορικό ή οτιδήποτε? Επειδή βλέπω το δοκίμασες πολλές φορές, έχεις τσεκάρει το λογαριασμό σου να δεις ότι το ποσό στο δέσμευσε μόνο μία φορά?

Κοίτα, δεν έχει εμφανιστεί χρέωση ακόμα, αλλά δεδομένου ότι στη λευκή σελίδα ήμουν ακόμα στο domain του banking και οταν πέτυχα γύρισα στου Γερμανού και μου έβγαλε αριθμό παραγγελίας, θεωρώ ότι τα αποτυχημένα δεν έκαναν χρέωση. Επίσης τόσες φορές που το έκανα αν πέρναγαν θα είχα μαξαρει την κάρτα νωρίς 😂. Ψωνιζω 15 χρόνια online, πρώτη φορά τόσο τραγική εμπειρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/11/2019 στις 8:22 ΜΜ, mxa055 είπε

Εντάξει... το πήρα από γερμανό (δεν έχω ξανααγοράσει κάτι από γερμανό online) για την επιστροφή... τα δυσκολότερα 45 "ευρώ" που έχω κερδίσει στη ζωή μου. Έκανα 15 φορές checkout και pay όπου απλά κατέληγα σε μία λευκή σελίδα με url payment_error. Δοκίμασα όλους τους συνδιασμούς ονομάτων/διευθύνσεων κτλ, μέχρι και developer tools άνοιξα στον chrome, αλλά τα κατάφερα. Τ-ρ-α-γ-ι-κ-ή εμπειρία online αγοράς!

Η πλάκα είναι ότι την 1η φορά πήγα να το κάνω από κινητό.... 🤣

Mια απ τα ίδια αντιμετωπίζω. Έχω κουραστεί ειλικρινά. 

edit:

Πως το καταφέρατε να παραγγείλετε; 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Mια απ τα ίδια αντιμετωπίζω. Έχω κουραστεί ειλικρινά. 

edit:

Πως το καταφέρατε να παραγγείλετε; 

Εγώ δεν το κατάφερα, το ποσό παραμένει δεσμευμένο και η παραγγελία δεν φαίνεται πουθενά.. αύριο το πρωί θα πάρω τηλ.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως αυτο που φοβομουν. Στον Γερμανο δεν βλεπουν πουθενα καμια παραγγελια, στην τραπεζα μου λενε οτι περασε η χρεωση κανονικα.
Απο τις 9 στα τηλεφωνα ειμαι 😕

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Μην αγχωνεσαι τα λεφτα δεν χανονται.Στη χειροτερη θα αποδεσμευτουν τα χρηματα.


Έτσι έγινε. Μου είπαν ότι είδαν την χρέωση της κάρτας αλλά επειδή δεν υπάρχει αντιστοιχισμένη παραγγελία θα αποδεσμευτεί το ποσό.

Όταν τους είπα ναι αλλά εγώ έκανα μία παραγγελία για μια προσφορά, ότι τώρα τελείωσε η προσφορά και είμαι και χωρίς το switch και χωρίς τα χρήματα που θα αποδεσμευτούν στις 11 του μήνα σύμφωνα με την τράπεζα μου, είπε ότι ναι σε αυτό δεν φταίει το κατάστημα και ότι χάθηκε η επικοινωνία μεταξύ τράπεζας και site και ότι αυτό μπορεί να συμβεί. Επειδή δεν είμαι τύπος που τσακώνεται με τους υπαλλήλους (αν και θα έπρεπε στην συγκεκριμένη περίπτωση γιατί μου άναψε ένα λαμπάκι με το "ναι αλλά δεν ευθύνεται το κατάστημα") τον ευχαρίστησα και τον έκλεισα.
Ούτε κουπόνι, ούτε προσπάθεια να με βοηθήσει να το πάρω, ούτε μία συγγνώμη.
Δεν θα πω ότι "ποτέ ξανά από γερμανό" γιατί θα είναι ψέμα αν πετύχω προσφορά, αλλά αυτό είναι ξεφτίλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...