Προς το περιεχόμενο

TP-LINK WiFi Smart PLUG (Πρίζα σούκο) 16€ @ Kafkas


kostasR1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, papars είπε

Σε τι πρίζα το βάζεις αυτό;  Έχω ένα και δεν βρίσκω μετατροπέα.

Μόνο αυτά μπαίνουν στα συγκεκριμένα, υπάρχει μεσα στο Ali και σε μεμονωμένο κομμάτι.

https://www.aliexpress.com/item/32898117705.html?

Εδω τα εχω μαζεμενα με

αλλαγη του φις απο το AC που μπαινει πανω στο Aqara και μετα το Aqara με τον ανταπτορα πανω σε EU πριζα.

Διαβασε ολο το νημα εχει ενδιαφερουσες πληροφοριες

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/21574-Xiaomi-Aqara/?postID=429019#post429019

Επεξ/σία από kukukali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πέρασα και το παρέλαβα από κατάστημα που ηταν στον δρόμο μου. Την σύνδεσα σε 3 λεπτά και τώρα δουλευει έξω στο μπαλκόνι για τα χριστουγεννιάτικα λαμπάκια με schedule 19:30 on -  06:30 off.Ευχαριστώ TS

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη φαση το σεταρισμα ανα μερα. Καθημερινες εβαλα να αναβει στις 18.00 και βρισκω φορτισμενη τη συσκευη που εχω για μουσικη φωτα κλπ και ΣΚ μονιμα ανοιχτο. Πρακτικα ειναι σαν τον διακοπτη στο πολυμπριζο απλα με wifi. Οποτε το νου σας τι συσκευες και πως θα τις ανοιγοκλεινετε. Εγω δε θα εκλεινα pc/tv κλπ μονο απο κει. Πρωτα κανονικο κλεισιμο και μετα κλεινεις και ρευμα αν θες. Just saying. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, SKRUTZ είπε

Πέρασα και το παρέλαβα από κατάστημα που ηταν στον δρόμο μου. Την σύνδεσα σε 3 λεπτά και τώρα δουλευει έξω στο μπαλκόνι για τα χριστουγεννιάτικα λαμπάκια με schedule 19:30 on -  06:30 off.Ευχαριστώ TS

Για τετοια χρηση θα μπορουσε να μπει κατι απο 4-5 ευρω. Το λεω για οσους θα το παρουν μονο γι αυτο, ας παρουν ενα χρονοδιακοπτη μηχανικο εστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη για τα Χριστούγεννα θα κάνει αυτή τη δουλειά. Μετά θα μπει schedule  ετσι ωστε να μου έχει ετοιμο τον καφέ φίλτρου την ωρα που ξυπνάω το πρωί για δουλειά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι πολύ ευχαριστημένος με τις πρίζες της TP-Link, έχω τρεις HS110.

Μέσω homebridge.io της δουλεύω και πολύ ωραία μέσω Apple Homekit.

 

Για τηλεχειρισμό AC που σκέφτεστε μερικοί η λύση της Sensibo είναι τρομερή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Για τετοια χρηση θα μπορουσε να μπει κατι απο 4-5 ευρω. Το λεω για οσους θα το παρουν μονο γι αυτο, ας παρουν ενα χρονοδιακοπτη μηχανικο εστω.

Και φθηνότερα από 4 ευρώ υπάρχουν σε μηχανικούς χρονοδιακοπτες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πρίζα, που τη βάζεις στη πρίζα και πάνω στη πρίζα βάζεις άλλη πρίζα και ελέγχεις την άλλη πρίζα.

Πέρα, απ΄ το χαβαλέ, φίλε Federacion, είναι το λεγόμενο smart plug. Βάζεις σε αυτό συσκευές ρεύματος και τις ελέγχεις μέσω του εφαρμογής στο κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GeorgeKatz είπε

Ειμαι πολύ ευχαριστημένος με τις πρίζες της TP-Link, έχω τρεις HS110.

Μέσω homebridge.io της δουλεύω και πολύ ωραία μέσω Apple Homekit.

Για τηλεχειρισμό AC που σκέφτεστε μερικοί η λύση της Sensibo είναι τρομερή.

καλησπερα φιλε μου, εχεις καταφερει και το δουλευεις μεσω του homekit με καποιο τροπο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι έξυπνες μπρίζες απο τα κινεζομάγαζα, σου δείχνουν μέσω του κινητού και την τάση, την ισχύ που τραβάει η συσκευή σου και το ιστορικό της συνολικής κατανάλωσης ανά ημέρα ή ανά μήνα.

Αυτή δεν βλέπω να έχει κάτι αντίστοιχο. Τι λένε αυτοί που την έχουν?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 ώρες πριν, Federacion είπε

Παιδια δεν καταλαβαίνω τι κάνει αυτο το προιον;

Την ανοιγοκλεινεις μεσω κινητου και μπορεις με την εφαρμογη να την μετατρεψεις στην ουσια σε χρονοδιακοπτη (ο οποιος βεβαια ειναι πολυ φθηνοτερος, αλλα το πλεονεκτημα εναντι του σκετου χρονοδιακοπτη ειναι οτι μπορεις σε πραγματικο χρονο να την ανοιγοκλεισεις απο το κινητο σου)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, taxtax said:

Οι έξυπνες μπρίζες απο τα κινεζομάγαζα, σου δείχνουν μέσω του κινητού και την τάση, την ισχύ που τραβάει η συσκευή σου και το ιστορικό της συνολικής κατανάλωσης ανά ημέρα ή ανά μήνα.

Αυτή δεν βλέπω να έχει κάτι αντίστοιχο. Τι λένε αυτοί που την έχουν?

Το μοντέλο του topic είναι το HS100. Υπάρχει και το HS110 που υποστηρίζει λειτουργία απεικόνισης κατανάλωσης κ.τ.λ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, nickkosk είπε

καλησπερα φιλε μου, εχεις καταφερει και το δουλευεις μεσω του homekit με καποιο τροπο ?

Ναι, με https://homebridge.io/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...