Προς το περιεχόμενο

TP-LINK WiFi Smart PLUG (Πρίζα σούκο) 16€ @ Kafkas


kostasR1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 minutes ago, Mhlogiatros said:

Τυχαια πέτυχα το βαν τις acs οταν εριχνε το "αδυναμια παραδοσης " .Και εμενα  στο κουτί v 3.1

Ασχετο αλλα χαβαλε. Τελευταια εχω πολλες αποστολες δεματων στο σπιτι με την ιδια εταιρια και παντα τυχαινε να λειπω την ωρα παραροσης. Μια φορα λπν παιρνει ο κουριερ και μου λεει "φιλαρακι απλα ενημερωνω επειδη δε σε βρηκα θα αφησω το δεμα στο υποκαταστημα". Εγω εκεινη την ωρα ημουν σπιτι ομως. Του λεω " πες αληθεια δε βαρεσες καν κουδουνι". Λεει" φιλαρακι τοσες φορες που ερχομαι δεν εισαι. Μη σου λεω ψεματα ουτε καν που πηρα το δεμα σου μαζι σημερα αφου δε σε βρισκω ποτε. Θες να παω να στο φερω?". Εκτιμησα την ειληκρινια και το χαβαλε και του ειπα να μην κανει διαδρομη. Σορυ, συνεχιστε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι δε χτυπανε κουδουνι μην ενοχλήσουν - και το μηνυμα στο κινητο ερχεται μετα απο ωρα οταν την εχουν κανει μακρια ... To ιδιο μπριζακι το εχουν και οι αλλοι τωρα α να δουμε σε συνδεση ....

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά και εμένα στο κουτί απέξω γράφει v3.1 αλλά στο App γράφει Hardware Version 2.0 

Για τσεκάρετε το κι εσείς που λέτε ότι στη συσκευασία σας γράφει 3.1 και πείτε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, jonakis είπε

Παιδιά και εμένα στο κουτί απέξω γράφει v3.1 αλλά στο App γράφει Hardware Version 2.0 

Για τσεκάρετε το κι εσείς που λέτε ότι στη συσκευασία σας γράφει 3.1 και πείτε. 

Συσκευασία 3.1 εφαρμογή ακόμη δεν το έβαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπριζάκι το εχω. Δεν θυμάμαι την έκδοση του αλλά δεν είναι η τελευταία δεδομένου οτι το εχω 1μιση χρόνο τώρα.
Υποστηρίζεται απο το Home Assistant, δηλαδή έχει native integration κ δεν χρειάζεται κάποιο add-on ΑΛΛΑ απο τότε που έγινε το integration παρατηρούνται συνδέσεις/αποσυνδέσεις ανα διαστήματα με αποτέλεσμα να εμφανίζονται συχνά στο log λάθη του στυλ οτι δεν μπορεί να επικοινωνήσει με την συσκευή.
Τι σημαίνει αυτό πρακτικά;
Σχεδόν τίποτα. Εαν δεν είσαι ψείρας ή ψυχαναγκαστικός ώστε η ιδέα αυτή να σε σιγοτρώει και να προσπαθείς να βρεις λύση στον κώδικα τότε απλά δεν του δίνεις σημασία κ συνεχίζεις να εχεις τους αυτοματισμούς σου και τον διακόπτη σου διαθέσιμο μεσα απο το home assistant, εκτός κι αν τη στιγμή που θές να κάνεις κάτι τυχει να ειναι μη-διαθέσιμο. Στην περίπτωση αυτή περιμένεις μεχρι να την ξανα δει το home assistant (μερικά δευτερόλεπτα).
Προσωπικά θα προτιμούσα το shelly plug S που το εχω δοκιμασμένο κ λειτουργεί άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά στο κουτί λέει 3.1 στην εφαρμογή 2.0 hardware version

Έκανα το schedule αφού βλέπω ότι στα settings έχει σωστή ώρα Ελλάδας αλλά πχ του λέω να ανοίξει στις 21.04 και να κλείσει στις 21.11 σαν τεστ αλλά δεν κάνει κάτι..

Κάποια βοήθεια κάνεις ;

Έχω επισυνάψει και φωτογραφίες

IMG_20191210_211558.jpg

Screenshot_2019-12-10-21-14-42-733_com.tplink.kasa_android.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν το ανοιγοκλείνεις από το App εκτός schedule λειτουργεί κομπλέ;

Edit: Εγώ που το δοκίμασα σήμερα το πρωί με schedule δούλεψε χωρίς κανένα πρόβλημα. 

937D0556-38CC-42BE-937B-B6A666A90B75.jpeg

Επεξ/σία από jonakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, deafman είπε

Ασχετο αλλα χαβαλε. Τελευταια εχω πολλες αποστολες δεματων στο σπιτι με την ιδια εταιρια και παντα τυχαινε να λειπω την ωρα παραροσης. Μια φορα λπν παιρνει ο κουριερ και μου λεει "φιλαρακι απλα ενημερωνω επειδη δε σε βρηκα θα αφησω το δεμα στο υποκαταστημα". Εγω εκεινη την ωρα ημουν σπιτι ομως. Του λεω " πες αληθεια δε βαρεσες καν κουδουνι". Λεει" φιλαρακι τοσες φορες που ερχομαι δεν εισαι. Μη σου λεω ψεματα ουτε καν που πηρα το δεμα σου μαζι σημερα αφου δε σε βρισκω ποτε. Θες να παω να στο φερω?". Εκτιμησα την ειληκρινια και το χαβαλε και του ειπα να μην κανει διαδρομη. Σορυ, συνεχιστε.

 Προφανώς κι αυτοί επειδή τρέχουν σαν το Βέγγο "κόβουν" χρόνο από όπου μπορούν. Στη δική σου περίπτωση ας πούμε, οκ αν έχει μάθει μερικά διαμερίσματα έχει μια λογική. Το θέμα είναι όταν το παραχέζουν (που συμβαίνει κι αυτό συχνά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, jonakis είπε

Όταν το ανοιγοκλείνεις από το App εκτός schedule λειτουργεί κομπλέ;

Edit: Εγώ που το δοκίμασα σήμερα το πρωί με schedule δούλεψε χωρίς κανένα πρόβλημα. 

937D0556-38CC-42BE-937B-B6A666A90B75.jpeg

Λοιπόν δουλεουν όλα τώρα.

Στην αρχή δούλευαν όλα αλλά  δεν δούλευε μόνο το schedule και βαλο- έβγαλα την πριζα από το app και ξεκόλλησε.

Ευχομαι να είναι πιο σταθερό τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...