Προς το περιεχόμενο

LG-65SM8600 στα 559 € (Aκυρα)


george1551

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με κάλεσαν στο τηλ να μου πουν ότι το συγκεκριμενο μοντέλο έχει εξαντληθεί από τον προμηθευτή και ότι δε θα ξαναέρθει και θα ακυρωθεί η παραγγελία λόγω συστήματος.Σε ερώτηση μου αν είναι αυτή η  επίσημη απάντηση από την lg (η κατάργηση δλδ μοντέλου του 2019) και αν όχι,εφόσον δεν είναι λάθος η τιμή θα ήθελα να μείνει ανοιχτή η παραγγελία μέχρι να την ξαναφέρουν ακόμα και αν περάσουν 6 μήνες η κοπέλα μου είπε ότι η τιμή είναι σωστή αλλά αυτό δε ξέρει αν γίνεται.

Πριν περάσουν δύο λεπτά με καλεσε ο υπεύθυνος διαχείρισης ηλεκτρονικών πωλήσεων να μου πει ότι το σύστημα δεν επιτρέπει να μείνει ανοιχτή η παραγγελία πάνω από 3 ημέρες και ότι θα ακυρωθεί εντέλει.Μου συνέστησε να την παραγγείλω εκ νέου όταν θα είναι ξανά διαθέσιμη.Τον ρώτησα αφού δε πρόκειται για λάθος δικό τους στην τιμή ότι στο μέλλον εφόσον γίνει διαθεσιμη να την αγοράσω στην ίδια χρήματα.Μου είπε ότι αυτό δεν γίνεται και δεν μπορεί να δεσμευτεί κάνεις τους για κάτι τέτοιο,του εξήγησα ότι πρόκειται για παραπλάνηση καταναλωτή και ότι η εταιριες  οφείλουν να σέβονται την νοημοσύνη του πελάτη και να αναγνωριζουν τα σφάλματα τους ειδικά όταν πρόκειται για λάθος τιμή και όχι να τους εμπαίζουν λέγοντας ότι είναι θέμα συστήματος διαχείρισης παραγγελιών από φόβο καταγγελίας ή αρνητικής κριτικής.Όταν δε, ζήτησα το ονοματεπώνυμο του ζοριστικε να μου το πει ολόκληρο εξαρχής,πόσο μάλλον όταν ανέφερα  Συνήγορος του καταναλωτή που του χρειάζεται!!!Χαχαχαχα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Long story short....Με τόση κίνηση-διαφήμιση που απέκτησε το site τους μπορούσαν να βάλουν από τη τσέπη τους να ικανοποιήσουν 5-6 τεμάχια και θα αποκτούσαν αμέσως top score φήμη και αξιοπιστία και θα τους γυρνούσε πίσω η "ζημιά" επί 100.

Προτίμησαν το δρόμο της λαμογιάς και της πονηράδας.

Τελικά ποιος έχασε από όλο αυτό;

Ένα ακόμα μαγαζάκι της σειράς που θα παλεύει απέναντι σε τόσα άλλα και όποιος αντέξει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν ξανά τηλ για να μου δώσουν το μοντέλο 65UK6500 στα ίδια χρήματα.Τους είπα ότι με ενδιαφέρει το  μοντελο που παρήγγειλα και όχι κάποιο περσινό υποδεέστερο και ότι έχω κανει ήδη αναφορά στο συνήγορο του καταναλωτή για δέσμευση τιμής της συγκεκριμένης  τηλεόρασηΣ και θα περιμένω εγγράφως πια την απάντηση τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Showtime Bodega Boys GIF by Desus & Mero

με συχγωρειτε κύριε για τον χρόνο που χάσατε να διαβάσετε την απάντηση μου. στην LG δουλευτε και εσεις ε ? φαντάζομαι και σε όποια άλλη εταιρία προκύψει Post

Επεξ/σία από Djzan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Djzan είπε

με συχγωρειτε κύριε για τον χρόνο που χάσατε να διαβάσετε την απάντηση μου. στην LG δουλευτε και εσεις ε ? φαντάζομαι και σε όποια άλλη εταιρία προκύψει Post

χαλάρωσε λίγο. χιούμορ μέμε ήτανε.

δε χρειάζεται να δουλεύει κάποιος στην LG για να δει πότε κυκλοφόρησε το μοντέλο και αν είναι ακόμα ενεργός κωδικός. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, greekfragma είπε

χαλάρωσε λίγο. χιούμορ μέμε ήτανε.

δε χρειάζεται να δουλεύει κάποιος στην LG για να δει πότε κυκλοφόρησε το μοντέλο και αν είναι ακόμα ενεργός κωδικός. :)

ok ok

εγω το είπα με σιγουριά ότι δεν καταργήθηκε γιαυτό και ''πετάχτηκα'' και το έγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, greekfragma είπε

Long story short....Με τόση κίνηση-διαφήμιση που απέκτησε το site τους μπορούσαν να βάλουν από τη τσέπη τους να ικανοποιήσουν 5-6 τεμάχια και θα αποκτούσαν αμέσως top score φήμη και αξιοπιστία και θα τους γυρνούσε πίσω η "ζημιά" επί 100.

Προτίμησαν το δρόμο της λαμογιάς και της πονηράδας.

Τελικά ποιος έχασε από όλο αυτό;

Ένα ακόμα μαγαζάκι της σειράς που θα παλεύει απέναντι σε τόσα άλλα και όποιος αντέξει.

Με αφορμη αυτο να ξαναγραψω τη γνωμη μου και σε αυτο το τοπικ:

Οπως λεω τοσα χρονια, ειναι λαθος να ανοιγετε θεματα με μαγαζια που δεν τα ξερει ο κοσμος οταν ειναι προφανως λαθος η τιμη. Αν βρεις εσυ ο χ, μια απιστευτα καλη τιμη σε ενα προιον σε ενα μαγαζι που δεν ειναι γνωστο στον κοσμο, κανε μια παραγγελια και τον σταυρο σου να παραλαβεις στην τρομερη τιμη που το βρηκες. Το να του κανεις διαφημιση χωρις φανταζομαι να το εχεις σκοπο, για να ριξει μετα τα ακυρα, ειναι κατι που με ξεπερνα.

Εχω βαρεθει να τα λεω αυτα ρε παιδια. Δεν περιγραφω αλλο.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...