Προς το περιεχόμενο

O iMac Pro λειτουργεί με την Pro Display XDR της Apple, αλλά περιορίζεται σε ανάλυση 5Κ


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, Antreas von said:

Χαχαχα δεν γνωρίζω κανέναν σοβαρό επαγγελματία με mac Pro

Ε, αφού δεν τους γνωρίζεις εσύ, μάλλον δεν υπάρχουν! Απ’ την άλλη,
λογικό είναι, αν γνώριζες σοβαρούς επαγγελματίες γενικότερα, δεν θα έγραφες τέτοιες βλακείες. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, EmnIT είπε

 
java python c++ html5 στην εταιρία που είμαι δουλεύουν μόνο με mac, και ένα από τα requirement ήταν να ξέρεις να χειρίζεσαι mac. Ήμουν και σε εταιρία που είχε μόνο windows αλλά ρε φίλε εδώ στο εξωτερικό παίζει πολύ Apple και ειδικά στο κομμάτι του programming. 

Σε ποια χώρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Ε, αφού δεν τους γνωρίζεις εσύ, μάλλον δεν υπάρχουν! Απ’ την άλλη,
λογικό είναι, αν γνώριζες σοβαρούς επαγγελματίες γενικότερα, δεν θα έγραφες τέτοιες βλακείες. 

Ενώ εσύ που τους γνωρίζεις μάλλον υπάρχουν! Έχω ακούσει για πρόβατα αλλά εσύ φίλε μου το πας άλλο επίπεδο χαχαχ σου εύχομαι κάποια να βρεις studio η γενικά επαγγελματίες με 50 χιλιάρικα mac, ειδικά στην Ελλάδα? Ουυυ έχουν όλοι! Πρώτα δινουν 50 χιλιάρικα για το Mac και μετά όλα τα άλλα! Μπεεεε χαχαχαχα γράψε βασικά στο Google music and photo studios και δες τι μηχανήματα έχουν και κλαψε αδερφέ μου 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Εξαιρετική ιδέα. Δεν έπρεπε να την ποστάρεις, θα στην κλέψουν. Εγώ ας πούμε ήμουν έτοιμος να πάρω αυτοκίνητο και τελικά θα πάρω τον Mac. Μια ερώτηση μόνο, μια που φαίνεται να ξέρεις. Έχει μεγάλο πορτ-μπαγκαζ το Macpro ή θα χρειαστώ μπαγκαζιέρα;

Θα χρειαστείς 500 ευρώ για τα ροδάκια και θα έχεις στο studio / γραφείο / χωρος εργασίας  / ψυχαγωγίας σου ένα έργο τέχνης και εργαλειο που θα σου πάει δεκα χρόνια άνετα , είμαστε οι επιλογές μας στην τελική , τωρα αν εσύ θέλεις να φτιάξεις κανα Hackintosh πασπαρτού απ το πανέρι δική σου επιλογή

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, ethereum said:

τωρα αν εσύ θέλεις να φτιάξεις κανα Hackintosh πασπαρτού απ το πανέρι δική σου επιλογή

😀

Μακριά από μένα τα hackintosh, έχω δουλειές δεν προλαβαίνω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Antreas von είπε

Ενώ εσύ που τους γνωρίζεις μάλλον υπάρχουν! Έχω ακούσει για πρόβατα αλλά εσύ φίλε μου το πας άλλο επίπεδο χαχαχ σου εύχομαι κάποια να βρεις studio η γενικά επαγγελματίες με 50 χιλιάρικα mac, ειδικά στην Ελλάδα? Ουυυ έχουν όλοι! Πρώτα δινουν 50 χιλιάρικα για το Mac και μετά όλα τα άλλα! Μπεεεε χαχαχαχα γράψε βασικά στο Google music and photo studios και δες τι μηχανήματα έχουν και κλαψε αδερφέ μου 

Γιατί να κλάψει? Στην αναζήτησή έβγαλε και mac, αρκετά μάλιστα. Καμία άλλη καλύτερη δικαιολογία δεν βρήκες? Το Mac Pro που συζητάς βγήκε τώρα. Το προηγούμενο που δεν έκανε 50000 βγήκε το 2013. Μπορεί να το έχεις δει σε κανένα στούντιο αλλά να μην κατάλαβες ότι είναι Mac Pro. Μπορεί να μην κατάλαβες ότι είναι καν υπολογιστής και να νομιζες ότι είναι τασάκι, σκουπιδοτενεκές ή ιονιστης αέρα....Το πιο πιθανόν να σου ξέφυγε, γιατί από αυτά που γράφεις, δείχνεις να μην έχεις ιδέα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Antreas von said:

σου εύχομαι κάποια να βρεις studio η γενικά επαγγελματίες με 50 χιλιάρικα mac

Ευχαριστώ για την ευχή, αλλά δεν χρειάζεται. 30 χρόνια στη δουλειά, έχω μέσα στα πόδια μου πολύ ακριβότερα setups. Με το Macpro όμως, κάνεις δουλίτσα και με 30k+7K για το XDR +3Κ για ψιλολόγια. Τα 50K που λες, αφορούν  το 1.5TB RAM, το οποίο προς το παρόν δεν χρειάζεται. Αν έχεις κάποια ερώτηση, μη διστάσεις. 
 

Να προσθέσω και κάτι προς αποφυγή πάσας παρεξήγησης. Τα ακριβά setups που αναφέρω δεν είναι απαραίτητα Apple, διότι οι σοβαροί επαγγελματίες επιλέγουν το καλύτερο για τη δουλειά τους, ανεξαρτήτως μάρκας. Και Mac και Windows και Linux έχουμε, ανάλογα τις ανάγκες. Παλιότερα δε, και κάποιες άλλες μάρκες, που ίσως δεν έχεις ακούσει πότε. π.χ το Harry της Quantel, το οποίο νοικιάζαμε στα ‘90 προς 120.000 δραχμές την ώρα (θυμάται κανείς πόσο ήταν ο βασικός στις αρχές 90;), αφού η αγορά ήταν κάτι τύπου 100εκ. δραχμές. Όσο για το πρόγραμμα editing που δούλευα (και δουλεύω) ο ίδιος, το Avid Media Composer (παραμένει το Νο1 editing software) υπήρχε μόνο για MacOS. 

Επεξ/σία από CheOnWeb
Λίγες of-topic πληροφορίες...
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Antreas von είπε

Από τα 50 χιλιάρικα που θα χάλαγες, δώσε 10 για το hardware και άλλα λίγα σε έναν σοβαρό developer που γνωρίζει το OS και θα είσαι πένα, ακόμα και κατά 90 της εκατό να δουλεύει σωστά θα σου μείνουν 40 χιλιάρικα να πηγαίνεις στα μπουζούκια και στα μπουρδελα να ξεσκας χαχαχα ρε φίλε το 50 με το 10 ξέρεις τι διαφορά έχει? 50 χιλιάρικα αγοράσεις σπίτι, studio ολόκληρο βασικά! Αγοράζεις 5 server και σηκώνεις πάνω ότι γουστάρεις! Αυτό θέλει να αποδείξει ο linus και ο κάθε linus price /performance είναι για τα κλάματα στο mac, φαντάσου έβαλαν μια βάση οθόνης 1000 δολάρια, πως το εξηγείς αυτό? Τι φοβερό έχει δηλαδή? Τίποτα απλά βρίσκει ζώα και τα πουλάει, βάση 100 ευρώ την δίνει 1000 και το αστείο είναι δεν έχει τίποτα σπουδαίο ένα απλό σίδερο χαχα, το μηχανάκι αυτό στα 50 χιλιάρικα πρέπει να είσαι τέρμα βλαμμένος να το πάρεις ακόμα και για δουλειά, δηλαδή πριν από αυτό η δουλειά γινόταν δυσκολότερα έπρεπε να έρθει το Mac Pro για να σώσει τους επαγγελματίες? Χαχαχα δεν γνωρίζω κανέναν σοβαρό επαγγελματία με mac Pro, μέχρι και βαμμένα άτομα της Apple έχουν server για αυτές τις δουλειές που έχουν κατά 30 χιλιάρικα λιγότερο κόστος 😂 αλλα ποιος θα τρέξει το σερβερ? Ο βλάχος που του πουλάει η Apple ένα overpriced πσ και αυτός νομίζει ότι τα αξίζει? Όχι φυσικά... Ξέρει το κοινό της για αυτό και τα κάνει αυτά....εαν ήταν στα 15 χιλιάρικα να σου πω ναι αξίζει, στα 50 όμως δεν αξίζει ούτε για να λες ότι ναι έχω εδώ ένα πσ για δουλειά, θα σε κοροϊδεύουν μέχρι και τα πλακάκια από το σπίτι 

Δεν γνωρίζεις κανένα επαγγελματία του κλάδου γενικότερα γιατί προφανώς μιλάς με επιχειρήματα δεκαπεντάχρονου.

Senior software engineer είμαι με ιδιαίτερη εξειδίκευση στο iOS / MacOS Development. Και δεν αρκεί (η χρειάζεται) να είσαι προγραμματιστής για στήσεις Hackintosh. Υπάρχουν τεχνικά εμπόδια που βάζει η Apple και δεν ξεπερνιούνται με Kernel Extensions και memory allocation hacks.

Επεξ/σία από WizeMan
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CheOnWeb είπε

Ευχαριστώ για την ευχή, αλλά δεν χρειάζεται. 30 χρόνια στη δουλειά, έχω μέσα στα πόδια μου πολύ ακριβότερα setups. Με το Macpro όμως, κάνεις δουλίτσα και με 30k+7K για το XDR +3Κ για ψιλολόγια. Τα 50K που λες, αφορούν  το 1.5TB RAM, το οποίο προς το παρόν δεν χρειάζεται. Αν έχεις κάποια ερώτηση, μη διστάσεις. 
 

Να προσθέσω και κάτι προς αποφυγή πάσας παρεξήγησης. Τα ακριβά setups που αναφέρω δεν είναι απαραίτητα Apple, διότι οι σοβαροί επαγγελματίες επιλέγουν το καλύτερο για τη δουλειά τους, ανεξαρτήτως μάρκας. Και Mac και Windows και Linux έχουμε, ανάλογα τις ανάγκες. Παλιότερα δε, και κάποιες άλλες μάρκες, που ίσως δεν έχεις ακούσει πότε. π.χ το Harry της Quantel, το οποίο νοικιάζαμε στα ‘90 προς 120.000 δραχμές την ώρα (θυμάται κανείς πόσο ήταν ο βασικός στις αρχές 90;), αφού η αγορά ήταν κάτι τύπου 100εκ. δραχμές. Όσο για το πρόγραμμα editing που δούλευα (και δουλεύω) ο ίδιος, το Avid Media Composer (παραμένει το Νο1 editing software) υπήρχε μόνο για MacOS. 

Τώρα τα λες καλά φίλε μου, όχι όμως να λέτε ότι αξίζουν τα 50 k, και λιγότερα βασικά δεν αξίζουν, μέγιστη τιμή 15 χιλιάρικα μπορεί να αξίζει μονο και μόνο για να έχεις το mac OS σε μερικά πρόγραμμα θερίζει, αλλά το OS όχι το hardware.. Ξέρεις ότι υπάρχουν ανώτερα μηχανήματα και αυτά υπάρχουν στην αγορά, κανένας σοβαρός δεν θα δώσει τόσα λεφτά για κάτι τόσο ακριβό ειδικά με τόσες επιλογές που υπάρχουν. 

17 λεπτά πριν, WizeMan είπε

Δεν γνωρίζεις κανένα επαγγελματία του κλάδου γενικότερα γιατί προφανώς μιλάς με επιχειρήματα δεκαπεντάχρονου.

Senior software engineer είμαι με ιδιαίτερη εξειδίκευση στο iOS / MacOS Development. Και δεν αρκεί (η χρειάζεται) να είσαι προγραμματιστής για στήσεις Hackintosh. Υπάρχουν τεχνικά εμπόδια που βάζει η Apple και δεν ξεπερνιούνται με Kernel Extensions και memory allocation hacks.

Όπως εγώ δεν σε κρίνω δίχως να ξέρω το ίδιο θα κάνεις και εσύ, παπαρολογιες τις βάζω στην λίστα με τα Apple πρόβατα Boys. Συμφωνώ ότι δεν θα φτάσεις ποτέ 100 της εκατό να δουλεύει τέλεια, το είπα και πριν δεν τα διαβάζουμε η απλά απαντάμε? Και 90 της εκατό ξανά λέω να το φτάσεις ένα setup το θεωρώ υπέρ κομπλέ εάν είναι να γλιτώσεις ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΥΡΏ ειδικά σε περιπτώσεις πχ εάν το θες μόνο για edit photography ktlp.. Εκεί θέλω να καταλήξω ότι υπάρχουν φτηνότερες λύσεις ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΥΣ! ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ δεν είναι ΤΊΠΟΤΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Antreas von είπε

Τώρα τα λες καλά φίλε μου, όχι όμως να λέτε ότι αξίζουν τα 50 k, και λιγότερα βασικά δεν αξίζουν, μέγιστη τιμή 15 χιλιάρικα μπορεί να αξίζει μονο και μόνο για να έχεις το mac OS σε μερικά πρόγραμμα θερίζει, αλλά το OS όχι το hardware.. Ξέρεις ότι υπάρχουν ανώτερα μηχανήματα και αυτά υπάρχουν στην αγορά, κανένας σοβαρός δεν θα δώσει τόσα λεφτά για κάτι τόσο ακριβό ειδικά με τόσες επιλογές που υπάρχουν. 

Όπως εγώ δεν σε κρίνω δίχως να ξέρω το ίδιο θα κάνεις και εσύ, παπαρολογιες τις βάζω στην λίστα με τα Apple πρόβατα Boys. Συμφωνώ ότι δεν θα φτάσεις ποτέ 100 της εκατό να δουλεύει τέλεια, το είπα και πριν δεν τα διαβάζουμε η απλά απαντάμε? Και 90 της εκατό ξανά λέω να το φτάσεις ένα setup το θεωρώ υπέρ κομπλέ εάν είναι να γλιτώσεις ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΥΡΏ ειδικά σε περιπτώσεις πχ εάν το θες μόνο για edit photography ktlp.. Εκεί θέλω να καταλήξω ότι υπάρχουν φτηνότερες λύσεις ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΥΣ! ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ δεν είναι ΤΊΠΟΤΑ 

Όσον αφορά το ποιος κρίνει ποιον «Παπαρολογίες» > «Επιχειρήματα 15χρονου» αλλά τέλος πάντων.

Δεν πρόκειται να δώσει 50000 κανένας για photo / simple video editing ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ. Αυτό δεν καταλαβαίνεις. Το τουμπανιασμένο Mac Pro (την οθόνη δεν την υπολογίζω γιατί είναι αστείο εκ μέρους της Apple) έχει πολύ συγκεκριμένο target group επαγγελματιών, και εννοείται πως ούτε για τη δίκη μου χρήση δεν είναι μονόδρομος και ακόμα και εκατομμυριούχος να ήμουν δεν θα το έπαιρνα. Όμως το ότι δεν πρόκειται να αγοραστεί ή αξιοποιηθεί από επαγγελματίες επειδή δεν γνωρίζεις ΕΣΥ κανέναν επαγγελματία με τέτοιο setup, ε συγνώμη αλλά θα χρησιμοποιήσω τη δίκη σου έκφραση, αυτό μου φαίνεται «παπαρολογία».

Επεξ/σία από WizeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, WizeMan είπε

Όσον αφορά το ποιος κρίνει ποιον «Παπαρολογίες» > «Επιχειρήματα 15χρονου» αλλά τέλος πάντων.

Δεν πρόκειται να δώσει 50000 κανένας για photo / simple video editing ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ. Αυτό δεν καταλαβαίνεις. Το τουμπανιασμένο Mac Pro (την οθόνη δεν την υπολογίζω γιατί είναι αστείο εκ μέρους της Apple) έχει πολύ συγκεκριμένο target group επαγγελματιών, και εννοείται πως ούτε για τη δίκη μου χρήση δεν είναι μονόδρομος και ακόμα και εκατομμυριούχος να ήμουν δεν θα το έπαιρνα. Όμως το ότι δεν πρόκειται να αγοραστεί ή αξιοποιηθεί από επαγγελματίες επειδή δεν γνωρίζεις ΕΣΥ κανέναν επαγγελματία με τέτοιο setup, ε συγνώμη αλλά θα χρησιμοποιήσω τη δίκη σου έκφραση αλλά αυτό μου φαίνεται «παπαρολογία».

Άρα μου λες ότι σχεδίασαν κάτι που θα αγοραστεί από το 1% του πλανήτη και αυτό με τα χίλια ζόρια 😂 ωραία τα έβγαλαν τα λεφτά τους τώρα άνετα χαχαχα θεωρώ ότι στοχεύουν σε μεγαλύτερα νούμερα από αυτά Προφανώς!! και για τους λόγους που εξήγησα δεν θα τα πιάσουν ποτέ άρα... Όσο για αυτό για το photo video edit είναι η καραμέλα που λένε όλα τα Apple πρόβατα Boys όχι εγώ, και καλά στοχεύει σε αυτή την ομάδα αυτό το μηχάνημα, μεταξύ σας εσείς δεν βγάζετε άκρη τι λέτε και που στοχεύει αυτό το μηχάνημα.. θα βγάλετε με τους υπόλοιπους που κρίνουν την Apple αυστηρά? Ούτε για αστείο 😂

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Antreas von είπε

Άρα μου λες ότι σχεδίασαν κάτι που θα αγοραστεί από το 1% του πλανήτη και αυτό με τα χίλια ζόρια 😂 ωραία τα έβγαλαν τα λεφτά τους τώρα άνετα χαχαχα θεωρώ ότι στοχεύουν σε μεγαλύτερα νούμερα από αυτά Προφανώς!! και για τους λόγους που εξήγησα δεν θα τα πιάσουν ποτέ άρα... Όσο για αυτό για το photo video edit είναι η καραμέλα που λένε όλα τα Apple πρόβατα Boys όχι εγώ, και καλά στοχεύει σε αυτή την ομάδα αυτό το μηχάνημα, μεταξύ σας εσείς δεν βγάζετε άκρη τι λέτε και που στοχεύει αυτό το μηχάνημα.. θα βγάλετε με τους υπόλοιπους που κρίνουν την Apple αυστηρά? Ούτε για αστείο 😂

Είσαι τόσο hater που για να βγεις από πάνω τους ονομάζεις όλους fanboys. Περίμενε το Λάινους εσύ μαζί με τους γνωστούς σου επαγγελματίες να φτιάξουν το απόλυτο “hackidosh” μπας και δείτε άσπρη μέρα.

/me out

Επεξ/σία από WizeMan
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Antreas von said:

Τώρα τα λες καλά φίλε μου, όχι όμως να λέτε ότι αξίζουν τα 50 k, και λιγότερα βασικά δεν αξίζουν, μέγιστη τιμή 15 χιλιάρικα μπορεί να αξίζει μονο και μόνο για να έχεις το mac OS σε μερικά πρόγραμμα θερίζει, αλλά το OS όχι το hardware.. Ξέρεις ότι υπάρχουν ανώτερα μηχανήματα και αυτά υπάρχουν στην αγορά, κανένας σοβαρός δεν θα δώσει τόσα λεφτά για κάτι τόσο ακριβό ειδικά με τόσες επιλογές που υπάρχουν. 

Αντίθετα εγώ πιστεύω ότι απ’ τα 10-15K και πάνω αρχίζει να αξίζει η επένδυση. Αλλιώς έχεις πληρώσει ακριβά, δυνατότητες που δεν θα χρησιμοποιήσεις, εκτός αν πιστεύεις ότι θα πάνε καλά οι δουλειές και θα αναβαθμίσεις στο μέλλον. Πιστεύω ότι το πιο δυνατό config είναι στα 30 (πάνω από 384RAM είναι υπερβολή) και το πιο οικονομικό στα 12-20, ανάλογα τις ανάγκες.

Η επιλογή του hardware από έναν επαγγελματία είναι κάτι πιο πολύπλοκο και ανά περίπτωση ζήτημα, που δεν περιορίζεται μόνο στα γενικά specs. 

1 hour ago, WizeMan said:

την οθόνη δεν την υπολογίζω γιατί είναι αστείο εκ μέρους της Apple

Μιλάς για την οθόνη ή για τη βάση; Γιατί η οθόνη ίσως αποδειχθεί το πιο vfm προϊόν της Apple. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Αντίθετα εγώ πιστεύω ότι απ’ τα 10-15K και πάνω αρχίζει να αξίζει η επένδυση. Αλλιώς έχεις πληρώσει ακριβά, δυνατότητες που δεν θα χρησιμοποιήσεις, εκτός αν πιστεύεις ότι θα πάνε καλά οι δουλειές και θα αναβαθμίσεις στο μέλλον. Πιστεύω ότι το πιο δυνατό config είναι στα 30 (πάνω από 384RAM είναι υπερβολή) και το πιο οικονομικό στα 12-20, ανάλογα τις ανάγκες.

Η επιλογή του hardware από έναν επαγγελματία είναι κάτι πιο πολύπλοκο και ανά περίπτωση ζήτημα, που δεν περιορίζεται μόνο στα γενικά specs. 

Μιλάς για την οθόνη ή για τη βάση; Γιατί η οθόνη ίσως αποδειχθεί το πιο vfm προϊόν της Apple. 

Χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω ότι δεν μπορείς να κάνεις upgrade?δεν έχει προστασία από διάφορα εξαρτήματα όπως τα κινητά της ? Που εαν βάλεις άλλη οθόνη/μπαταρία την αναγνωρίζει σαν μη συμβατή 😂

Όσο για την οθόνη.. Έχει η Dell μια ultrasharp 8k στα 3500 ευρώ μαζί με την βάση τσάμπα τους γύφτους 😂😂 γενικά οθόνες υπάρχουν πλέον αρκετές και η LG έχει μια 8κ κάπου είχα δει, απλά ήταν ultra wide για video editing 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Μιλάς για την οθόνη ή για τη βάση; Γιατί η οθόνη ίσως αποδειχθεί το πιο vfm προϊόν της Apple. 

Τη βάση εννοούσα, η οθόνη σπέρνει αν και δεν θα την έλεγα VFM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...