Προς το περιεχόμενο

iPhone 11 - I need ya!


musedoubler

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας guys!

Ειμαι καινουριος στο Club και ευχαριστω που με αποδεχτηκατε για αρχη!

Για τη συνεχεια, χρονια ηθελα να γινω κατοχος Apple products αλλα ειχα αλλες υποχρεωσεις και αναγκες οποτε τωρα που επιτελους μπορω, μετριασα τις αναγκες μου και τα θελω μου και παρηγγειλα το iPhone 11, τζαμακι, θηκη και Airpods 2. Σαν bundle ενα πραγμα μιας και η μουσικη ειναι το πιο βασικο στοιχειο μεσα στη μερα μου!

Ημουν χρηστης Android με τη τελευταια μου συσκευη να ειναι το Xiaomi Note6 Pro, το οποιο για τα βασικα πραγματα που εκανα οπως emails, λιγο chatting, μουσικη οπως Spotify κ.α συν ταινιες ηταν υπερ αρκετο.

Παρ'ολα αυτα, οταν η μικρη μου αδερφη(οχι και τοσο μικρη πλεον) γυρισε απο σεζον με iPhone 7 Plus και δουλεψα λιγο τη συσκευη, ερωτευτηκα και μονο εσεις θα με καταλαβετε(Λιγο δραμα ρε παιδι μου.)!

Θα ηθελα λοιπον μεσα απο αυτο το ποστ, οποιος μπορει να μου μεταδωσει πληροφοριες για Χρησιμες εφαρμογες, Εφαρμογες που κανουν τη ζωη μας πιο ευκολη χρησιμοποιοντας τη συσκευη ως εργαλειο και οτιδηποτε αλλο φανταζει χρησιμο, π.χ με το που παρω την συσκευη, πραγματα που θα ηταν καλο να κανω/σεταρω/απενεργοποιησω η οτιδηποτε.

P.S Συγνωμη για το εμφανεστατα μη τονικο συστημα μου!

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 19/12/2019 at 23:34, musedoubler said:

Εφαρμογες που κανουν τη ζωη μας πιο ευκολη χρησιμοποιοντας τη συσκευη ως εργαλειο

Πάνω-Κάτω, ό,τι χρησιμοποιείς και στο Android.

 

On 19/12/2019 at 23:34, musedoubler said:

με το που παρω την συσκευη, πραγματα που θα ηταν καλο να κανω/σεταρω/απενεργοποιησω η οτιδηποτε.

Apple ID φυσικά και ενεργοποίηση του "Find My" και Two-Factor Authentication (αν σε βολεύει ο τρόπος που λειτουργεί, με βάση τις ανάγκες σου)
iCloud για Backup, keychain, Reminders και Notes. Όσο για iCloud Mail, Contacts και Calendar, εξαρτάται απ' το τι άλλες συσκευές έχεις, (iPad, Windows PC, Mac?), που αλλού θέλεις να βλέπεις Mail και Contacts κλπ.

Θα υπάρχουν κι άλλες χρήσιμες πληροφορίες αλλά πρέπει να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος. Με την κουβέντα θα προκύψουν και ό,τι άλλο θυμηθώ που είναι χρήσιμο, θα σου πω.

Επεξ/σία από CheOnWeb
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Πάνω-Κάτω, ό,τι χρησιμοποιείς και στο Android.

Apple ID φυσικά και ενεργοποίηση του "Find My" και Two-Factor Authentication (αν σε βολεύει ο τρόπος που λειτουργεί, με βάση τις ανάγκες σου)
iCloud για Backup, keychain, Reminders και Notes. Όσο για iCloud Mail, Contacts και Calendar, εξαρτάται απ' το τι άλλες συσκευές έχεις, (iPad, Windows PC, Mac?), που αλλού θέλεις να βλέπεις Mail και Contacts κλπ.

Θα υπάρχουν κι άλλες χρήσιμες πληροφορίες αλλά πρέπει να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος. Με την κουβέντα θα προκύψουν και ό,τι άλλο θυμηθώ που είναι χρήσιμο, θα σου πω.

Αρχικα, ευχαριστω μονο και μονο για την μεχρι τωρα πληροφορηση! Σχετικα με το "πιο συγκεκριμενος", Apple ID, iCloud ειχα ηδη σκεφτει. Οι αλλες συσκευες μου ειναι ενα Gaming Setup σε Windows οποτε εκει να βλεπω emails σιγουρα. Τις επαφες μου τις εχω κατεβασει απο Google και λογικα παραλαμβανω τη συσκευη αυριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, musedoubler said:

Αρχικα, ευχαριστω μονο και μονο για την μεχρι τωρα πληροφορηση! Σχετικα με το "πιο συγκεκριμενος", Apple ID, iCloud ειχα ηδη σκεφτει. Οι αλλες συσκευες μου ειναι ενα Gaming Setup σε Windows οποτε εκει να βλεπω emails σιγουρα. Τις επαφες μου τις εχω κατεβασει απο Google και λογικα παραλαμβανω τη συσκευη αυριο.

Τα Mail σου τα βλέπεις από browser ή έχεις κάποιον client?

Όλες σου οι επαφές είναι σε Google account? Αριθμοί και mail addresses?

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Τα Mail σου τα βλέπεις από browser ή έχεις κάποιον client?

Όλες σου οι επαφές είναι σε Google account? Αριθμοί και mail addresses?

Ναι, δεν ειχα ποτε Apple device πριν. Ειναι η μεταβαση μου. Βασικα μονο οι επαφες, τα υπολοιπα δε τα χρειαζομαι τα εχω σε σκληρο απο φωτος κτλπ. Οποτε χρειαζομαι tools, οπως social media tools, edit για φωτογραφιες κτλπ βασικα καθημερινα apps ισως και καποια επι πληρωμη που ειναι χρησιμα. Μετα μενουν οι τραπεζες και το Face ID.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, musedoubler said:

Ναι, δεν ειχα ποτε Apple device πριν. Ειναι η μεταβαση μου. Βασικα μονο οι επαφες, τα υπολοιπα δε τα χρειαζομαι τα εχω σε σκληρο απο φωτος κτλπ. Οποτε χρειαζομαι tools, οπως social media tools, edit για φωτογραφιες κτλπ βασικα καθημερινα apps ισως και καποια επι πληρωμη που ειναι χρησιμα. Μετα μενουν οι τραπεζες και το Face ID.

Αν όλες σου οι επαφές είναι στη Google, κράτα τις εκεί, ώστε να έχεις και πρόσβαση από browser.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...