Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2020


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, eri77 είπε

. Αν και ο Ronaldo κατά εμέ είναι πολύ κομπλεξικός.. Μην τον πάρεις τηλέφωνο και αυτόν όμως 😂😂😂

Θα καταστρέψω δύο βράδια σήμερα :P :P

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, papp0us είπε

Γιατι να μη γίνω; Προφανώς μιλάμε για Underdog και τυχαίο οδηγό που τον βοηθάνε οι διασυνδέσεις, ο τύπος δε στρίβει ούτε μουστάκι, οπότε γουαι νοτ; Υπάρχει πρόβλημα να υπάρχει αντίθετη άποψη απο τη δική σου; Έχουμε..... ποινές; 

Α, τώρα τον βοηθάνε μη δίνοντας του ποινή στο δίπλωμα;  Αύριο αμα πάρει και κανα πόντο στο δίπλωμα τι θα βρούμε; Ζω για τέτοιες, γεμάτες φαντασία στιγμές.

Ποιος είπε οτι άδικα έφαγε ποινή εκτός απο τον ίδιο; Και σύμφωνα με εσένα, εγώ, γιατι έτσι βολεύει τη συζήτηση σου; Καλά την έφαγε, το θέμα είναι οτι εδώ καιγόμαστε μοοοοονο αν τη φάει ή τη γλιτώσει ο Hamilton, αμα μας πειράξουν τα wonderkid της φερράρι δεν υπάρχει πρόβλημα, κάνουμε συμφωνίες πίσω απο πόρτες, και ολα καλά, δε χρειάζεται να το σχολιάσουμε., Διάολε, τι θα γίνει το άθλημα χωρίς τη Ferrari.

Ρε τι σπρώξιμο είναι αυτό, που τον αναγκάζει να σας γλεντάει μέρα μπαίνει μέρα βγαίνει, και να δημιουργεί τέτοιο πόνο....

Δεν αλλάζει το γεγονός. Δέχτηκε τις ποινές μέχρι κεραίας. Αντίθετα απο τη Ferrari.

  

Στις 15/9/2020 στις 6:51 ΜΜ, papp0us είπε

Μην χάνω την ψυχραιμία μου άδικα δηλαδή, όχι τίποτα άλλο.

Είπαμε λάρωσε λίγο..

Όταν ο Ham κάνει δηλώσεις ότι τον πολεμούν ( FIA,αγωνοδίκες, ένα περιστέρι που του κουτσούλησε την W11) ή άλλα πόσα που έχει πει κατά καιρούς, ε μια σάτιρα (τουλάχιστον) την αξίζει.

Στο περισσότερο θέλει αυτό που πρότειναν στον Max αρχές 2018.

Άμα πάρει πόντο στο δίπλωμα, θα τον αφαιρέσουν άμα πλησιάζει τους 12.

Για μισό, αυτό έγινε χθες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

  

Είπαμε λάρωσε λίγο..

Όταν ο Ham κάνει δηλώσεις ότι τον πολεμούν ( FIA,αγωνοδίκες, ένα περιστέρι που του κουτσούλησε την W11) ή άλλα πόσα που έχει πει κατά καιρούς, ε μια σάτιρα (τουλάχιστον) την αξίζει.

Στο περισσότερο θέλει αυτό που πρότειναν στον Max αρχές 2018.

Άμα πάρει πόντο στο δίπλωμα, θα τον αφαιρέσουν άμα πλησιάζει τους 12.

Για μισό, αυτό έγινε χθες..

Λαρός, είμαι, και απο εδώ και στο εξής, φανατικός θαυμαστής του μεγαλύτερου οδηγού της εποχής του, Lewis Hamilton. Θα αφήσω πίσω την Mclaren, γιατι σήμερα το βράδυ εμφανίστηκε ο Καραϊσκάκης στον ύπνο μου, και μου έδωσε το χρίσμα του Hamilton Fanboy του Insomnia. 

Και ξαναλέω, πότε είπα εγώ να μην τον σχολιάσετε; Εγώ ο ίδιος έχω πει οτι ο άνθρωπος είναι αχώνευτος, και ο team manager του ίσα με 10 φορές περισσότερο, αυτό δε δικαιολογεί σχόλια του τύπου "μου προκαλεί εμετό" ή πρέπει ντε και καλα να φταίει πάντα για τα πάντα, επειδή είναι κλάψας και γκρινιάρης.

Και ο Leclerc είναι κλάψας και γκρινιάρης, και ο Verstappen είναι κλάψας και γκρινιάρης, πολύ πιθανό λοιπόν, το κλάψας και γκρινιάρης να είναι χαρακτηριστικο μεγάλου οδηγού στην εποχή μας, αλλα για τους άλλους δυο, και ειδικά τον πρώτο, δεν ακούω ποτέ παράπονα.

Ενιγουει, αγοράζω φανελάκι Hamilton, και θα πρέπει να με ανέχεστε να γιορτάζω κάθε κυριακή. Για φέτος, του χρόνου θα δούμε ποιον σπαστικό οδηγό θα ακολουθήσω.

Το γιατι δεν έφαγε πόντους στο δίπλωμα, είναι πολύ απλό. Δεν έφαγε πόντους γιατι ακολούθησε τις οδηγίες της ομάδας 

https://the-race.com/formula-1/why-fia-went-back-on-inappropriate-hamilton-penalty-points/ .

Της καλύτερης ομάδας του Grid που απο σήμερα, είναι στην καρδιά μου, δίπλα στην ΑΕΚ και το Zelda.

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, papp0us είπε

Λαρός, είμαι, και απο εδώ και στο εξής, φανατικός θαυμαστής του μεγαλύτερου οδηγού της εποχής του, Lewis Hamilton. Θα αφήσω πίσω την Mclaren, γιατι σήμερα το βράδυ εμφανίστηκε ο Καραϊσκάκης στον ύπνο μου, και μου έδωσε το χρίσμα του Hamilton Fanboy του Insomnia. 

Και ξαναλέω, πότε είπα εγώ να μην τον σχολιάσετε; Εγώ ο ίδιος έχω πει οτι ο άνθρωπος είναι αχώνευτος, και ο team manager του ίσα με 10 φορές περισσότερο, αυτό δε δικαιολογεί σχόλια του τύπου "μου προκαλεί εμετό" ή πρέπει ντε και καλα να φταίει πάντα για τα πάντα, επειδή είναι κλάψας και γκρινιάρης.

Ενιγουει, αγοράζω φανελάκι Hamilton, και θα πρέπει να με ανέχεστε να γιορτάζω κάθε κυριακή. Για φέτος, του χρόνου θα δούμε ποιον σπαστικό οδηγό θα ακολουθήσω.

Της καλύτερης ομάδας του Grid που απο σήμερα, είναι στην καρδιά μου, δίπλα στην ΑΕΚ και το Zelda.

Από σήμερα...  :D

31 λεπτά πριν, papp0us είπε

Και ο Leclerc είναι κλάψας και γκρινιάρης, και ο Verstappen είναι κλάψας και γκρινιάρης, πολύ πιθανό λοιπόν, το κλάψας και γκρινιάρης να είναι χαρακτηριστικο μεγάλου οδηγού στην εποχή μας

Απλά όχι. Fanboyism clouds your judgement

Είπαμε έναν τον πολεμά όλο το σύστημα και τους κυνηγά με το πατίνι του.

32 λεπτά πριν, papp0us είπε

Το γιατι δεν έφαγε πόντους στο δίπλωμα, είναι πολύ απλό. Δεν έφαγε πόντους γιατι ακολούθησε τις οδηγίες της ομάδας 

https://the-race.com/formula-1/why-fia-went-back-on-inappropriate-hamilton-penalty-points/ .

Γνωρίζω τη δικαιολογία, την έχω ποστάρει την είδηση κανά 2 σελίδες πίσω.

Πιο παλιά δεν έτρωγε επειδή το παραδέχοταν η ομάδα.

Να κάνει ένσταση για τη Monza, κι εκεί η ομάδα του είπε να μπει, πήρε 2 πόντους και ανέβηκε στο πατίνι ο Prost..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, haHa είπε

 

Ειναι τρομερο οτι η ομαδα MaF1a συζηταει για τον Χαμιλτον και τις ποινες του ακομα και στον αγωνα που ο Λεκλερκ δεν πηρε καραμπινατη ποινη και ο Χαμιλτον πηρε αρκετα αυστηρη ποινη(οπως λενε και συναθλητες του).
Ειναι απολαυση..

Το τρομερό είναι να ακούς τα fan boy του οδηγού πού με μαύρο κράνος έκανε χιλιάδες km παράνομα, να παραπονιουντσι  ότι δεν τρώνε ποινές οι άλλοι οδηγοί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Από σήμερα...  :D

Απλά όχι. Fanboyism clouds your judgement

Είπαμε έναν τον πολεμά όλο το σύστημα και τους κυνηγά με το πατίνι του.

Γνωρίζω τη δικαιολογία, την έχω ποστάρει την είδηση κανά 2 σελίδες πίσω.

Πιο παλιά δεν έτρωγε επειδή το παραδέχοταν η ομάδα.

Να κάνει ένσταση για τη Monza, κι εκεί η ομάδα του είπε να μπει, πήρε 2 πόντους και ανέβηκε στο πατίνι ο Prost..

Δεν είμαστε φαν της φερράρι && δεν είμαστε τυφλοί εχθροί του Χάμιλτον απλά επειδή == είμαστε fanboys του Χάμιλτον.

Αν αυτό σε βολεύει στη συζήτηση δεν έχω κανένα πρόβλημα να δηλώσω και fanboy. Θες να δηλώσω οτι την έφαγε άδικα την ποινή; Να ενισχύσεις τις πεποιθήσεις σου; Έφαγε άδικα την ποινή, τον κυνηγάνε.

Για τη Ferrari τόση ώρα τίποτα, το πατίνι του σε πείραξε. Καρφώθηκε ο άλλος πίσω απο τον Stroll, αλλα εκει οι εγκάθετοι αγωνοδίκες που ειναι συνεχώς λάθος, ξαφνικά δεν προβληματισαν κανένα. Άλλωστε γιατι να προβληματιστεί κανείς; Μια συμφωνία μακριά είμαστε, δε θα τα χαλάσουμε εκει.

Να κάνει ένσταση, συμφωνώ, κακώς πήρε πόντους, ο άνθρωπος είναι ο καλύτερος οδηγός του πλανήτη, καλά κάνουν στη FIA και του σβήνουν ποινές, για να μπορεί να ρίχνει γύρο στη Ferrari. Σε εμάς τα fanboys αρέσουν αυτά.

 

6 λεπτά πριν, eri77 είπε

Το τρομερό είναι να ακούς τα fan boy του οδηγού πού με μαύρο κράνος έκανε χιλιάδες km παράνομα, να παραπονιουντσι  ότι δεν τρώνε ποινές οι άλλοι οδηγοί 

Λες για τον Γάλλο που έκανε γύρους χωρίς ζώνη;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, eri77 είπε

Μόνο που συγκρίνεις το ένα με το άλλο τα λέει όλα 

Προφανώς, γιατι ο ένας οδηγούσε Φεράρι

Α κάτσε λάθος, μάλλον θα εννοείς αυτούς τους δύο που βγάλανε ολοκληρη σεζόν με παράνομο κινητήρα;

Επεξ/σία από papp0us
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, papp0us είπε

Προφανώς, γιατι ο ένας οδηγούσε Φεράρι

Α κάτσε λάθος, μάλλον θα εννοείς αυτούς τους δύο που βγάλανε ολοκληρη σεζόν με παράνομο κινητήρα;

για τον οδηγο που ειχε βγει απο την πιστα και τον βαλανε παλι μεσα με το γερανο,θελουμε να πουμε τιποτα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, eri77 είπε

για τον οδηγο που ειχε βγει απο την πιστα και τον βαλανε παλι μεσα με το γερανο,θελουμε να πουμε τιποτα??

Ασε το γερανό, τις ζάντες θυμίσου, αυτές τις νόμιμες, που δεν σας έκαναν . Τότε που μπήκε και βγήκε έτρεχε με σύννομο μοτέρ η Φεράρι; Τα είχε καταφέρει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, papp0us είπε

Ασε το γερανό, τις ζάντες θυμίσου, αυτές τις νόμιμες, που δεν σας έκαναν . Τότε που μπήκε και βγήκε έτρεχε με σύννομο μοτέρ η Φεράρι; Τα είχε καταφέρει; 

 για τον άλλον που είχε την πίεση των ελαστικών κατω απο τα επιτρεπομενα ορια μουγκα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, eri77 είπε

 για τον άλλον που είχε την πίεση των ελαστικών κατω απο τα επιτρεπομενα ορια μουγκα??

Για ποιον; Έχεις καμια απόδειξη, ή είναι σαν τις ζάντες; Που σύμφωνα με τα δικά σου στάνταρ είναι παράνομες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, papp0us είπε

Για ποιον; Έχεις καμια απόδειξη, ή είναι σαν τις ζάντες; Που σύμφωνα με τα δικά σου στάνταρ είναι παράνομες; 

https://www.eurosport.com/formula-1/italian-grand-prix/2015/lewis-hamilton-monza-win-in-doubt-due-to-tyre-pressure-investiagtion_sto4898617/story.shtml

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, eri77 είπε

ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ;;;

Wolff claimed that their tire pressures were at the minimum when the cars left the garage. Formula One backed up Wolff’s claim in their decision: when the tire pressures were taken by the team, they were legal.

Αυτό σου ξέφυγε ε;

Έχω και εγώ στοιχεία απο την περασμένη δεκαετία, είμαι άσσος στο γουγλ https://www.autoweek.com/racing/formula-1/a1833766/bernie-ecclestone-fia-conspired-help-ferrari-gain-advantage-f1/

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, papp0us είπε

ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ;;;

Έχω και εγώ στοιχεία απο την περασμένη δεκαετία, είμαι άσσος στο γουγλ https://www.autoweek.com/racing/formula-1/a1833766/bernie-ecclestone-fia-conspired-help-ferrari-gain-advantage-f1/

ok......https://www.motorsport.com/f1/news/ecclestone-mercedes-head-started-as-they-knew-a-bit-more/517030/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...