Προς το περιεχόμενο

Counterpoint: To iPhone XR είχε τις περισσότερες πωλήσεις παγκοσμίως το τελευταίο τρίμηνο


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, Arvien είπε

Αρχικά, δεν έχει 700 ευρώ. 

Επίσης, το ότι η μία κάμερα βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από τις 3 που έχουν άλλα, το ότι τα 3gb ram προσφέρουν καλύτερη εμπειρία χρήσης από άλλα με 4 ή ακόμα και 6 gb , το ότι τα 2940 mah μπαταρίας αποδίδουν το ίδιο και ίσως καλύτερα από άλλα με 4000 mah, δεν σου λένε κάτι έτσι?

Τα επιχειρήματα σου δεν πείθουν, βρες κάτι άλλο να πεις. 

Δεν είναι προσωπικό το θέμα αλλά το ίδιο σχόλιο το έχω δει δεκάδες, αν όχι εκατοντάδες φορές και συνεχίζετε να το χρησιμοποιείτε ενώ έχει αποδειχθεί πολλάκις ότι είναι τελείως άκυρο. 

Όλα αυτά που λες στα ίδια λεφτά?έχεις δει τι συσκευή αγοράζεις με 700€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμ πως να μην είναι .....769 στον Γερμανό μείον 10% επιστροφή και πούλημα των δώρο AirPods στα 130 κλειστά , με 530 ευρώ έχεις ένα κορυφαίο σύστημα για τρία χρόνια . Επίσης αφαίρεσε και 200 ευρώ πώληση μετά από 3.5 χρόνια πώληση το εφτάρι και εύκολα καταλάβαινει κάποιος πως η Apple είναι μια και άλλη καμία.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Arvien είπε

Αρχικά, δεν έχει 700 ευρώ. 

Επίσης, το ότι η μία κάμερα βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από τις 3 που έχουν άλλα, το ότι τα 3gb ram προσφέρουν καλύτερη εμπειρία χρήσης από άλλα με 4 ή ακόμα και 6 gb , το ότι τα 2940 mah μπαταρίας αποδίδουν το ίδιο και ίσως καλύτερα από άλλα με 4000 mah, δεν σου λένε κάτι έτσι?

Τα επιχειρήματα σου δεν πείθουν, βρες κάτι άλλο να πεις. 

Δεν είναι προσωπικό το θέμα αλλά το ίδιο σχόλιο το έχω δει δεκάδες, αν όχι εκατοντάδες φορές και συνεχίζετε να το χρησιμοποιείτε ενώ έχει αποδειχθεί πολλάκις ότι είναι τελείως άκυρο. 

Συγκρινε το με το ROG Phone 2. Οποιο απλ απλα συγκρινε το με το Rog.

Ουτε γω εχω προσωπικο θεμα, αλλα η αντικειμενικοτητα ας παραμεινει στο υψος της. ROG phone 2 με 12 ωρες SOT (εν ενεργεια). Βρες μου ενα απλ που να εχει τα αντιστοιχα ΤΟΠ χαρακτηριστηκα και να μπορει να το κανει αυτο, ΑΚΟΜΑ και να ειναι σε idle με αναμενη την οθονη. 

Μιλαμε και για retina... pfff, Δειτε πως ειναι τα 120hz του rog

Apl... Θηματα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Acrobatis7 είπε

Συγκρινε το με το ROG Phone 2. Οποιο απλ απλα συγκρινε το με το Rog.

Ουτε γω εχω προσωπικο θεμα, αλλα η αντικειμενικοτητα ας παραμεινει στο υψος της. ROG phone 2 με 12 ωρες SOT (εν ενεργεια). Βρες μου ενα απλ που να εχει τα αντιστοιχα ΤΟΠ χαρακτηριστηκα και να μπορει να το κανει αυτο, ΑΚΟΜΑ και να ειναι σε idle με αναμενη την οθονη. 

Μιλαμε και για retina... pfff, Δειτε πως ειναι τα 120hz του rog

Apl... Θηματα...

Γενικότερα σύγκρινε ενα οποιοδήποτε κινητό με το rog και μετά έλα πες μας για κάτι Samsung και Huawei ναυαρχίδες...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Τι τραβάς και εσύ δύστυχε συμφορίτη... τουλάχιστον ανθυγιεινά σου κολλάν???

Δε θεωρώ ότι σου είναι χρήσιμη κάποια τέτοια πληροφορία, ούτε προσφέρει κάτι η ερώτησή σου στο εν λόγω θέμα. 

Αν θες να σχολιασεις κάτι για το XR, πολύ ευχαρίστως να το συζητήσεις ανοιχτά με όλους για να έχεις και διάφορες γνώμες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, panoulix είπε

Δε θεωρώ ότι σου είναι χρήσιμη κάποια τέτοια πληροφορία, ούτε προσφέρει κάτι η ερώτησή σου στο εν λόγω θέμα. 

Αν θες να σχολιασεις κάτι για το XR, πολύ ευχαρίστως να το συζητήσεις ανοιχτά με όλους για να έχεις και διάφορες γνώμες. 

Βλέπω πως δεν αντέχουμε την σάτιρα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, spgkountis είπε

κατά Εκάλη μεριά κάνουν τις έρευνες;
ή στο Manhatan και Dumbai;

Τελευταια φορα που περασα εκαλη ειχαν ξιαομι

48 λεπτά πριν, Acrobatis7 είπε

Συγκρινε το με το ROG Phone 2. Οποιο απλ απλα συγκρινε το με το Rog.

Ουτε γω εχω προσωπικο θεμα, αλλα η αντικειμενικοτητα ας παραμεινει στο υψος της. ROG phone 2 με 12 ωρες SOT (εν ενεργεια). Βρες μου ενα απλ που να εχει τα αντιστοιχα ΤΟΠ χαρακτηριστηκα και να μπορει να το κανει αυτο, ΑΚΟΜΑ και να ειναι σε idle με αναμενη την οθονη. 

Μιλαμε και για retina... pfff, Δειτε πως ειναι τα 120hz του rog

Apl... Θηματα...

Τραβα μια φωτο με το rog 2 και ανεβασε την εδω διπλα στου xr.

Θελω να πω, πως ολα ειναι και αναλογα με την χρηση που κανει ο καθενας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, AtiX είπε

Βλέπω πως δεν αντέχουμε την σάτιρα... 

Για να την αντέχουμε και να μή τη διακρίνουμε από την ειρωνία, πρέπει να έχουμε πιεί και 2-3 μπύρες πρώτα, αλλά όταν σου απάντησα ήταν ακόμη πρωί... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panoulix είπε

Για να την αντέχουμε και να μή τη διακρίνουμε από την ειρωνία, πρέπει να έχουμε πιεί και 2-3 μπύρες πρώτα, αλλά όταν σου απάντησα ήταν ακόμη πρωί... :D

Ειρωνεία, καμία... Γιατί πρώτον δεν είχα δεκτική διάθεση ούτε υπονόησα το αντίθετο από αυτό που είπα και δεύτερον, δεν είσαι σε κατάσταση που να αγνοείς σημαντικά θέματα που σε ενδιαφέρουν ούτε έχεις εσφαλμένη άποψη πάνω σε αυτά, ώστε εγώ ως τρίτο πρόσωπο να γνωρίζω σε τι πλάνη έχεις μπλέξει...

ΥΓ: Πιάσε μια αμστελ και στο δύο... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Strigla είπε

Με την οικονομική κρίση που βιώνουμε στην Ελλάδα δεν συμφέρει ούτε iPhone να έχεις αλλά ούτε κι αυτοκίνητο...κι οποίος κατάλαβε κατάλαβε!

Ο καθενας δινει τα λεφτα του εκει που θελει,εγω το πιο ακριβο κινητο που πηρα πριν 2-3 χρονια ηταν το p8 lite στα 150 και ακομα το εχω σκυλι πολεμου με οκ χαρακτηριστικα και δυνατοτητες για την χρηση που το θελω δηλαδη για επικοινωνια,χαρτες,μουσικη και δουλειες ,εγω ομως τα ριχνω στο αμαξι μου, μια γυναικα στην ηλικια μου τα ριχνει στα ρουχα τα λεφτα της ενω εγω παιρνω του 20ρικου μπλουζες και παντελονια και 20-40 για παπουτσια πχ ενω η δικια μου 70-80 ,αλλος δεν εχει καρτα και παιρνει iphone και κινειται στο τσαμπε με τα μεσα και κυκλοφορει με 5 ευρω στις εξοδους του και κανει παντα τρακα τα τσιγαρα ,αλλος μολις πληρωθει τα σκοτωνει σε ποταρες και κλαμπακια ,οπως γουσταρει κανεις τα χαλαει δεν εχει να λεει κατι η κριση πολλα ειναι εφικτα αμα κοψεις απο καπου αλλου.

Εγω αν ειχα 500 να χαλασω ετσι θα επαιρνα εναν 8core ryzen,μια ραμ ακομα και εναν ακομα σκληρο για την δουλεια μου σαν σχεδιαστης οχι για κινητο.....ο αλλος μπορει να θελει να πουλαει μουρη με το iphone και να μην τον νοιαζει το pc που ξεμεινε με pentium d αφου μπαινει ακομα φβ και κατεβαζει ταινιες .

Επεξ/σία από georgepppo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να καταλαβαίνετε οτι αυτές τις αναρτήσεις με τις πωλήσεις της Apple που ενδιαφέρουν μόνο το 0,0000000000000000001% του παγκόσμιου πληθυσμού, δηλαδή το Διοικητικό Συμβούλιο της εταιρίας και τους μετόχους, τις βαζουν επίτηδες για να τσακώνεστε οι androidακηδες με τους iphonάκηδες και να ανεβαίνει η δραστηριότητα της σελίδας.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...