Προς το περιεχόμενο

Intel Comet Lake-S [2020]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλει δυνατή ψύξη ο 10900Κ...μιλάνε για 300W σε avx σενάρια......εκτός αν έχουν κάνει καλή διαχείριση του vcore και παίζει στα πολύ χαμηλά 1.2v που δεν το νομίζω..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5,1 και 5,3  ακούγονται υπερβολικά,εκτός αν μιλάμε για ακραία σενάρια υδροψυξης με ελάχιστη usage,όπως και να έχει μέχρι να βγουν κρατάμε μικρό καλάθι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, BabisTs είπε

Θέλει δυνατή ψύξη ο 10900Κ...μιλάνε για 300W σε avx σενάρια......εκτός αν έχουν κάνει καλή διαχείριση του vcore και παίζει στα πολύ χαμηλά 1.2v που δεν το νομίζω..........

καποτε πρεπει να μαθετε ποια ειναι η πραγματικη καταναλωση και ποια ειναι τα ορια που μπορει να τραβηξει το τσιπακι.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, holy grail είπε

καποτε πρεπει να μαθετε ποια ειναι η πραγματικη καταναλωση και ποια ειναι τα ορια που μπορει να τραβηξει το τσιπακι.

Για πες μας ,άνοιξε μας τα μάτια δάσκαλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Για πες μας ,άνοιξε μας τα μάτια δάσκαλε!

 

2 ώρες πριν, holy grail είπε

Η πραγματικη καταναλωση ειναι αυτην που λεω εγω και τα ορια επισης αυτα που λεω εγω. Physics can go f themselves!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, holy grail είπε

καποτε πρεπει να μαθετε ποια ειναι η πραγματικη καταναλωση και ποια ειναι τα ορια που μπορει να τραβηξει το τσιπακι.

εντάξει γελάσαμε εδώ....όταν ο 9900Κ υπάρχει σενάριο που τραβάει 200watt σε stress small fft....θα είμαστε εδώ να δούμε πόσο θα τραβάει ο 10900Κ.....

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Έχει δύναμη το τσιπάκι.

index.php?ct=news&action=file&id=35076

πάνω από 10 πυρήνες δεν σκαλάρει το cpu timespy......αλλά δυνατός θα είναι όπως και να έχει ο 10900Κ....λίγο κάτω από 3900Χ σε απόλυτη δύναμη θα βρίσκεται (δεν μιλάω για games αφού εκεί θα βρίσκεται μπροστά ο 10900Κ).....

Όλα τα βλέμματα στην ψύξη θα είναι στραμμένα......

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει στο forum εστω και ενας ο οποιος να περιμενει τον συγκεκριμενο επεξεργαστη για αγορα.Δεν τρολλαρω,το ρωταω σοβαρα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Υπαρχει στο forum εστω και ενας ο οποιος να περιμενει τον συγκεκριμενο επεξεργαστη για αγορα.Δεν τρολλαρω,το ρωταω σοβαρα.

Ο @holy grail. Δεν μιλάω σοβαρά, τρολάρω😛. Συγγνώμη, δεν τρολάρω, μιλάω σοβαρά (ήθελα να γράψω).

Καιρός ν' αλλάξει τον pentium κάτι που έχει τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...