Προς το περιεχόμενο

Με ετήσια έσοδα ρεκόρ έκλεισε τη χρονιά η Huawei παρά τους Αμερικανικούς περιορισμούς


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

7 minutes ago, Chris_BMW said:

Διάβασα το κατεβατό σου .

 Και ΞΑΝΑ ρωτάω πιστεύεις πως οι πολίτες στην Αμερική δεν θέλουν να έχουν την επιλογή ενός αξιόλογου ακόμα κινητού ;;

 Που κολλάνε οι πάροχοι και όλα αυτά που μου γράφεις για να δικαιολογηθείς .

 

Είπαμε: καλοί Κινέζοι, κακοί Αμερικανοί. Υπάρχει κάτι που δεν  καταλαβαίνεις και τον ρωτάς ξανά;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Chris_BMW είπε

Διάβασα το κατεβατό σου .

 Και ΞΑΝΑ ρωτάω πιστεύεις πως οι πολίτες στην Αμερική δεν θέλουν να έχουν την επιλογή ενός αξιόλογου ακόμα κινητού ;;

 Που κολλάνε οι πάροχοι και όλα αυτά που μου γράφεις για να δικαιολογηθείς .

Στο ξαναλέω ότι ίσως να μην γνωρίζουν ότι υπάρχει καν η huawei.Πως γίνεται να θες κάτι που δεν ξέρεις ότι υπάρχει?Λες να θέλουν τα Zer?

Επίσης κάτι που δεν υπάρχει στα καταστήματα πως θα το αγοράσεις?Όταν δεν επιδοτείται από τους παρόχους ως δωρεάν συσκευή πως θα το προτιμήσεις από κάποιο iphone,samsung που δίνεται δωρεάν με συμβόλαιο?

Επεξ/σία από Grimson
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπου εμπλέκεται ο αμερικάνος τα πράματα είτε του πάνε pear-shaped είτε κάνουν ήρωα αυτόν που στοχεύει, με την Huawei έγιναν και τα 2.
Καλά κάνει η κινέζικη κυβέρνηση (ΚΚΚ) και απαγορεύει services και apps δυτικών και όποιων άλλων, 'κάλλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε'.
Και να μην ξεχνάμε ότι η αμερική είναι/ήταν η χώρα του ελευθέρου εμπορίου και λοιπών ρομαντισμών, τώρα κάνει USMCA και tariffs και άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεράστιο λάθος να περιορίσουν την Huawei απο το android. Ειχαν ματια παντου, και οσο και να λεμε για κινεζους σπιουνους εχουμε τους αμερικανους που ειναι οι μεγαλυτεροι.

Και τώρα ουσιαστικά το μεγαλύτερο τους όπλο ενάντια στην Ασία το πετάξανε στα σκουπίδια, και πλέον πάει να τους φάει η Huawei, και θα τα εχει καταφερει ανετα σε δυο χρονια σε ολη την ασια απο την ημερα που θα κυκλοφορησει το δικο τους λειτουργικο.

Και επειδή δεν είναι βλάκες θα κάνουν εφαρμογές που θα τις θέλουν οι Ασιάτες όπως είναι το iMessage για τους αμερικανους.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, stafaf είπε

Οι Κινέζοι είναι καλοί που έχουν απαγορευμένα όλα τα services και τα apps των δυτικών στην χώρα τους εδώ και χρόνια.

Όταν το κάνουν οι δυτικοί είναι ιμπεριαλιστές, φονιάδες των λαώνε και καλά τους κάνουν οι κινέζοι και τα λοιπά.

Α και ο Τράμπ είναι τρελάρας και φασίστας, μη ξεχνιόμαστε.

Χάνουμε και το φοβερό EMUI ρε γμτ που κλείνει τις εφαρμογές, πριν καν ανοίξουν.

Αν και γενικά σύμφωνο μαζί σου (έχω πάει Κίνα ξέρω τι παίζει)

άλλο να απαγορεύει στην χώρα του (αυτό που κάνει ο Κινέζος) και άλλο να πέσει worldwide ban (αυτό που έκανε ο τραμπ)

στην πρώτη περιπτιση απλά δεν θέλουν να τους κατάσκοπευει ο Αμερικανός (θέλουν μόνο αυτοί να κατά σκοπεύουν τους πολίτες τους) στην δεύτερη απλά ο τραμπ εξαφανίζει τον ανταγονισμο.

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DrFreeman είπε

Είπαμε: καλοί Κινέζοι, κακοί Αμερικανοί. Υπάρχει κάτι που δεν  καταλαβαίνεις και τον ρωτάς ξανά;

Δεν έχω δει κανέναν Κινέζο να κάνει πόλεμο στην Νιγηρία η στο Ιράν για να πουλήσει P30 pro η να πάρει τζάμπα το κοβάλτιο για να φτιάξει μπαταρίες η να ρίξει την κυβέρνηση μιας χώρας για να βάλει κάποιους που προωθούν τα συμφέροντά της.Εαν δεν καταλαβαίνεις κάτι ρώτα.Επίσης υπάρχουν κακές κυβερνήσεις όχι κακοί Κινέζοι και Αμερικάνοι.

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η εταιρία διαρκώς με εκπλήσσει , μπορεί η Huawei να ασχολείται με δίκτυα και εξοπλισμό  κυρίως όπως οι Siemens / Alcatel  αλλά βγάζει το ένα καλο κινητο πίσω απ το άλλο  και το χει παρει πολύ πατριωτικά να νικήσει την Apple ,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι Κινέζοι έχουν απαγορευσει αμερικανικές εφαρμογές στη χώρα τους. Τι σχέση έχει αυτό με τις αποφάσεις του Τραμπ; Μήπως ο Τραμπ απαγορεύει κινεζικές εφαρμογές στην Αμερική; Ή μήπως απαγορεύεται η χρήση αμερικανικών συσκευών στην Κίνα; Τι πάτε και συγκρίνετε; 

Η Huawei παραμένει πρωτοπόρος στην τεχνολογία. Παρά την προσπάθεια των ΗΠΑ για παγκοσμιο εμπάργκο, πολλές χώρες κλείνουν συμβόλαια μαζί της για το 5g. Μεγαλύτερο εμπόδιο για την εταιρεία είναι οι έρευνες που έκαναν τους Καλαματιανους να φοβούνται για στειρότητα πάρα οι ΗΠΑ. 

Επεξ/σία από sak_
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφέρον δεν έχω από κανέναν, επειδή διάβασα διάφορα, οπότε κοιτώντας την πάρτη μου και μόνο οι συσκευές της Huawei μου αρέσουν πολύ και δηλώνω fan. Όσο για το Emui μια χαρά το βρίσκω, πολύ καλύτερο από το περιβάλλον των Samsung. 

  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Grimson είπε

Οι Κινέζοι????Η κυβέρνηση εννοείς!!!

Πες μας τώρα ότι πρέπει να λυπόμαστε και τους Αμερικανούς που έχουν διαλύσει καμιά δεκαριά χώρες την τελευταία 20ετια για να προωθήσουν τα συμφέροντά τους

Ό,τι να'ναι. Λες και η huawei δεν είναι η ίδια η κυβέρνηση.

Πιο κρατικοδίαιτη μόνο στην Ελλάδα. 

Να σου το γυρίσω τώρα και εγώ όπως κάνεις και εσύ?

"Οι Αμερικάνοι? Η κυβέρνηση εννοείς."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για το 2020 οι απαντησεις παραμενουν στο ιδιο χαμηλο επιπεδο στο ινσομνια, με τους ιδιους να σχολιαζουν τα ιδια ακριβως και να προσπαθουν να κανουν την τριχα τριχια.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, stafaf είπε

Οι Κινέζοι είναι καλοί που έχουν απαγορευμένα όλα τα services και τα apps των δυτικών στην χώρα τους εδώ και χρόνια.

Όταν το κάνουν οι δυτικοί είναι ιμπεριαλιστές, φονιάδες των λαώνε και καλά τους κάνουν οι κινέζοι και τα λοιπά.

Α και ο Τράμπ είναι τρελάρας και φασίστας, μη ξεχνιόμαστε.

Χάνουμε και το φοβερό EMUI ρε γμτ που κλείνει τις εφαρμογές, πριν καν ανοίξουν.

 

Στη χώρα τους οι ΗΠΑνοί ας κάνουν ό,τι θέλουν...το πρόβλημα είναι η αξίωση "οικουμενικής/καθολικής δικαιοδοσίας" των αμερικανικών αποφάσεων και κυρώσεων.

...αυτή η πρακτική πρέπει να ηττηθεί, εξάλλου δεν στοχεύει μόνο τους κακούς Κινέζους, αλλά και τους καλούς Ευρωπαίους...

 

10 ώρες πριν, Cocomel είπε

Πολύ σωστά δεν θα βγάλεις άκρη με Έλληνες φίλε μου όσο και αν θες.... 

 

[ εξυπνάκιας mode ] Σιγά μη βγάλει κανείς άκρη με τους ελληνάρες, δεν μπορούν να αναγνωρίσουν καν το πρόβλημα, συγκρίνουν τις εσωτερικές εθνικές αποφάσεις (καλές ή κακές) με τη προσπάθεια διεθνούς επιβολής τους και επίθεσης στο δικαίωμα άλλων κρατών να ασκήσουν τα κυριαρχικά τους δικαιώματα. [/εξυπνάκιας mode]

...μαθήματα καπιταλισμού δίνουν οι ΗΠΑ, τί λέμε τώρα...

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Grimson είπε

Οι Κινέζοι????Η κυβέρνηση εννοείς!!!

Πες μας τώρα ότι πρέπει να λυπόμαστε και τους Αμερικανούς που έχουν διαλύσει καμιά δεκαριά χώρες την τελευταία 20ετια για να προωθήσουν τα συμφέροντά τους

Yuan? 

Έκανα λάθος δεν ήταν 20 αλλά 75δις δολάρια φίλε μου . 

https://www.google.com/amp/s/gr.gizchina.com/2019/12/29/huawei-pire-75-dis-dolaria-kratiki-enischysi/amp/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η αυταρχικη δημοκρατια του τραμπ συγκρουεται με την απολυτη "δημοκρατια" των κινεζων. 

κερδισμενοι οι καταναλωτες 😛

(και οι κινεζοι στρωσανε κοκκινα χαλια στον ελον και την τεσλα, ε? μη το ξεχναμε. δεν αποκλειουν ΟΛΑ τα δυτικα προιοντα)

Επεξ/σία από pcos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...