Προς το περιεχόμενο

ΤΕΛΟΣ SAPPHIRE Nitro+ RX 5700 XT Special Edition 437.30€ @ Amazon.it


radiohead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μόλις τώρα, LIGHT1NG είπε

100% o άλλος στους 40 βαθμούς λες και του λείπει ο ήχος από αεροπλάνο 

Χαζομαρες ειναι αυτα. Ειδικα με nitro/pulse/gaming x/gigabyte oc πραγματικα δεν υπαρχει κανενα θεμα ουτε απο θερμοκρασιες ουτε απο θορυβο. Με reference και με ακουστικα και στο 80% να την βαλω δεν ακουω τιποτα οταν παιζω. Ουτε θα παθει τιποτα η καρτα αν παει 95 βαθμους το junction μιας και ειναι 15 βαθμους κατω απο το max safe που εδωσε η amd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, johnmt2 είπε

Τι ακριβώς είναι αυτό;

Ανοίγεις radeon software πας performance >tuning πάνω δεξιά στις 3 τελίτσες πατάς και μετά load profile και επιλέγεις το αρχείο και θα φορτώσει τα values

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LIGHT1NG είπε

100% o άλλος στους 40 βαθμούς λες και του λείπει ο ήχος από αεροπλάνο 

Ο άλλος έχει όνομα και ας ειναι και nickname. και αυτό το curve το έκανα πρόχειρα πανω στο προφιλ σου.

Εδώ ο άλλος την έχει  να πηγαινει στους 100 βαθμους και να δουλευουν στο 40% οι ανεμιστήρες!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, beamex είπε

Ο άλλος έχει όνομα και ας ειναι και nickname. και αυτό το curve το έκανα πρόχειρα πανω στο προφιλ σου.

Εδώ ο άλλος την έχει  να πηγαινει στους 100 βαθμους και να δουλευουν στο 40% οι ανεμιστήρες!!!!

Όταν πάει πάνω από αυτές τις θερμοκρασίες κάνει override το amd software από μόνο του ένα +15% fan speed αλλά δεν πάει καν στους 80...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, beamex είπε

Ο άλλος έχει όνομα και ας ειναι και nickname. και αυτό το curve το έκανα πρόχειρα πανω στο προφιλ σου.

Εδώ ο άλλος την έχει  να πηγαινει στους 100 βαθμους και να δουλευουν στο 40% οι ανεμιστήρες!!!!

Στους 95 βαθμους junction εχω 50% ανεμιστηρες. Το curve πιανει το junction οχι το core. Το core σπανια να περασει τους 77-78 βαθμους και το junction τους 95-96. Τι 100 βαθμους και 40% ανεμιστηρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Στους 95 βαθμους junction εχω 50% ανεμιστηρες. Το curve πιανει το junction οχι το core. Το core σπανια να περασει τους 77-78 βαθμους και το junction τους 95-96. Τι 100 βαθμους και 40% ανεμιστηρες.

Θα έκανε load το προφίλ μου χωρίς να έχει ενεργό το advanced /fine tuning και θα του έβγαλε ένα default από το amd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Στους 95 βαθμους junction εχω 50% ανεμιστηρες. Το curve πιανει το junction οχι το core. Το core σπανια να περασει τους 77-78 βαθμους και το junction τους 95-96. Τι 100 βαθμους και 40% ανεμιστηρες.

Δεν αναφερόμουν σε εσένα αλλά στον LIGHT1NG που με ανέφερε ως "άλλο"...  Και όπως έγραψα και πιο πριν, το πρόβλημα είναι μεγαλύτερο το καλοκαίρι. Ακόμα και στους 75+ βαθμούς έχω δει drops. @LIGHT1NG Μπορεί όντως αυτό που λες, γιατί μου έκανε εντύπωση να έχεις ασχοληθεί με uv κτλ και να μην έχεις πειράξει καθόλου το curve....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, beamex είπε

Δεν αναφερόμουν σε εσένα αλλά στον LIGHT1NG που με ανέφερε ως "άλλο"...  Και όπως έγραψα και πιο πριν, το πρόβλημα είναι μεγαλύτερο το καλοκαίρι. Ακόμα και στους 75+ βαθμούς έχω δει drops. @LIGHT1NG Μπορεί όντως αυτό που λες, γιατί μου έκανε εντύπωση να έχεις ασχοληθεί με uv κτλ και να μην έχεις πειράξει καθόλου το curve....

αυτά τα values από το προφίλ μου.

tunes.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...