Προς το περιεχόμενο

Laptop HP15s-eq0005nv 399 € @ Plaisio [ΤΕΛΟΣ]


Tasosp22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις το δα από κοντά και οι γωνίες θέασης είναι επαρκείς. Δεν είναι TN μιας δεκαετίας πίσω. Σε σχέση με το δικό το IPS (Lenovo) μικρή διαφορά θα λεγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, denthnpalevw είπε

Μόλις το δα από κοντά και οι γωνίες θέασης είναι επαρκείς. Δεν είναι TN μιας δεκαετίας πίσω. Σε σχέση με το δικό το IPS (Lenovo) μικρή διαφορά θα λεγα.

Στο καταστημα τι τιμη εχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Apocalypser είπε

Ρε παιδια γιατί τόσο κακή η οθόνη κοντευω να τυφλωθώ όλα πολυ αχρωμα και φωτεινα. Ετσι επρεπε να ειναι?

Ετσι είναι οι TN οθόνες των HP Pavilion, εντελώς γτπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Apocalypser είπε

Ρε παιδια γιατί τόσο κακή η οθόνη κοντευω να τυφλωθώ όλα πολυ αχρωμα και φωτεινα. Ετσι επρεπε να ειναι?

Παίξε με φωτεινότητα και αντίθεση. Το 20-40 είναι καλή αναλογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Mar1o_s είπε

Παίξε με φωτεινότητα και αντίθεση. Το 20-40 είναι καλή αναλογία.

Ευχαριστώ πολύ μόλις πάω σπίτι θα το δοκιμάσω...το προϊόν που είδα στο κατάστημα δεν έδειχνε έτσι... μάλλον θα θέλει ρύθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρε ενας γνωστός μου το λαπτοπ αυτο και δεν μπορει με τιποτα να αλλαξει τα Windows 10 S σε Windows 10 home !
Nαι ακολούθησε τη διαδικασια που προβλεπεται αλλα πάπαλα.
Ουτε καν τον αφηνει να κατεβασει οτιδηποτε απο το Μicrosoft store ! (oπου πρεπει να παει για να κανει αλλαγη mode windows 10 S σε Windows 10 Home).
Kαι εχει και θεμα με τα κανονικα windows updates !
Kαθως δεν ημουν παρον στο ανοιγμα του λαπτοπ του και το τι εκανε αλλος για τις διάφορες ρυθμισεις (κατι για λογαριασμο εκανε οτι εδωσε κινητο, κατι για pin εβαλε στα windows, κατι σταλθηκε σε κινητο, δεν καταλαβα τι ακριβως εκανε )
Γενικα παντως απο ενα ψαξιμο στο google ειδα οτι ναι υπαρχει σοβαρο θεμα σε μερικους υπολογιστες με τα windows 10 s και o φταίχτης ειναι η microsoft ! Θα παρει τη Microsoft Hellas τηλεφωνο και βλεπουμε.
Aλλιως εχω ετοιμη τη λυση με μερικα ευρω ( απο 5 εως 11) με αγορα κλειδιου απο goodoffer24 ή ebay και clean install. Θυμίζω δεν εχει ethernet.
https://www.techradar.com/news/some-users-are-stuck-in-windows-10-s-mode-hell-but-microsoft-is-working-on-a-fix

Επεξ/σία από Topreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το αγόρασα για φίλο και μου πήρε ένα 3λεπτο η αλλαγή από S σε Home ακολουθώντας το παρακάτω:

https://support.microsoft.com/el-gr/help/4456067/windows-10-switch-out-of-s-mode

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, katcos είπε

Και εγώ το αγόρασα για φίλο και μου πήρε ένα 3λεπτο η αλλαγή από S σε Home ακολουθώντας το παρακάτω:

https://support.microsoft.com/el-gr/help/4456067/windows-10-switch-out-of-s-mode

Mαλλον πρεπει να το επαναλαβω. Oπως ειπα. ο γνωστος μου ΝΑΙ εκανε ακριβως αυτο που λεει το link αλλα δεν εγινε ΤΙΠΟΤΑ ! και οχι μονο αυτο αλλα δεν τον αφηνει να  εγκαταστησει οτιδηποτε απο το microsoft store.

Φτανει στο σημειο που δειχνει η εικονα (στην περίπτωσή του γράφει Windows 10 Home). Παταει το μπλε κουμπι με το Get. γινεται για λιγο γκριζο το κουμπι αλλα μετα παλι εμφανιζεται το ιδιο κουμπι με το Get και παραμενει εκει που δειχνει η εικονα εδω. Δεν με εχει παρει τηλεφωνο ακομη αν επικοινωνησε με τη Microsoft Hellas και τι εγινε. Ετσι και αλλιως δικο του θεμα ειναι. Αν θελει ας επικοινωνησει.
spacer.png

Επεξ/σία από Topreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tην ειδε την επιλογη για upgrade και κοστιζε ενα σκασμο λεφτα.
Oχι. Κανονικα με το FREE για home.
Update. To πηγε πισω στο Plaisio για να τα βρουνε εκεινοι με τη microsoft τι συμβαινει. Μου ειπε σε 2 με 3 ημερες θα τον ενημερώσουν τι έγινε. (ειναι ανοιχτα ειδικα σημερα τα καταστηματα Κυριακη)

Επεξ/σία από Topreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...