Προς το περιεχόμενο

Το Καφενειο Των Φιλαθλων!


adi32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κέρδιζε σήμερα ο Ολυμπιακός την Μέταλιστ δεν τον ένοιαζε το αποτέλεσμα του άλλου αγώνα ούτως η άλλως.

 

Γελάω γιατί μου φαίνεται αστείο να καταριέσαι την τύχη σου στα άλλα ματς γιατί δεν ήρθε ένα αποτέλεσμα το οποίο θα σε βόλευε ΑΝ δεν έχανες. Επιπλέον γελάω γιατί επίσης φταίνε το γήπεδο, το κρύο και ο Ερμής που ήταν ανάδρομος, ενώ η ομάδα που ήταν για τα πανηγύρια δεν φταίει ποτέ, ούτε τώρα ούτε τα τελευταία 10 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Α, τώρα το πιασα. Ηθελες το Χ ώστε με Χ και στην ουκρανία να είχατε ελπίδες για πρώτη θέση.

 

Απλά lol.

Οπως ειπε ηδη ο Critter δεν ειναι καθολου λολ. Απλα δεν ηξερα τι επιζητουσε με το να τα λεει αυτα. Αλλα επιζητουσε την πρωτη θεση και τωρα ολα φαινονται λογικα στα προηγηθεντα λεγομενα του.

Και οπως ειπα δεν ειναι καθολου λολ, γιατι πολυ απλα με ενα Χ στο Χερτα-Γαλατασαραι ο Ολυμπιακος θα ειχε βασιμες ελπιδες να παρει την πρωτια(αν φυσικα εμενε το 0-0 στο δικο του παιχνιδι με Μεταλιστ).

 

Δεν ειπα να κερδισει η Χερτα. Ο Ολυμπιακος ειναι διαχρονικα γκαντεμης για λογους που εξηγησα.

Συμφωνω οτι μπορει να υπαρξει τυχη στο θεμα των κληρωσεων των αγωνων αλλα αυτο στο οποιο εσυ αναφερεσαι ειναι διαφορετικο και δεν υπαρχει τυχη σε αυτο. Εννοω στο θεμα των αποτελεσματων των υπολοιπων ομαδων, Και δεν υπαρχει τυχη γιατι πολυ απλα, ολοι παιζουν 4 αγωνες με τους ιδιους κανονες/κανονισμους, ισους για ολους.

Οποτε οποιαδηποτε αποτελεσμα εξαρταται απο εσενα. ΕΣΥ οριζεις την μοιρα σου δηλαδη.Νικας, και δεν σε νοιαζει τι κανει ο αλλος.

Και οποιαδηποτε γκρινια για ασχημα/ατυχα αποτελεσματα των αλλων ειναι απλα μια φθηνη, πολυ φθηνη δικαιολογια.

 

Οσον αφορα το θεμα των καλων-κακων κληρωσεων, και εγω πιστευω οτι μια ομαδα ολα αυτα τα χρονια εχει ενα αστρο σε αυτο. Ο Παναθηναικος! Πραγματικα λες και τις οριζει αυτος τις κληρωσεις. Εξαιρεση το φετινο Τσ.Λ. αλλα μιλαμε γενικα και δεν μιλαμε για ολες τις περιπτωσεις.

Ο μεν Ολυμπιακος θα μπορουσε καλλιστα να χαρακτηριστει ατυχος στο θεμα των κληρωσεων ολα αυτα τα χρονια στην ευρωπη.

 

 

Σημερα ο ολυμπιακος επαιξε σε χωραφι.

Διαφωνω. Τα κριτηρια της ΟΥΕΦΑ ειναι σαφη και αυστηρα. Αν ηταν χωραφι δεν θα επιτρεπανε να γινουν αγωνες.

Το γηπεδο ηταν μετριο πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@johny Τι να σου πω? Δεν εχεις δει παιχνιδια του ολυμπιακου και απλα διαβαζεις πρασινη και κρινεις. Αν εβλεπες το παιχνιδι του ολυμπιακου εκτός με τη Γαλατά θα καταλαβαινες οτι ομαδα επαιξε σουπερ μπαλα συγκριτικα με τοτε (δεν επαιξε πραγματικα...μιλαω σε συγκριση με τοτε)...Επομενως αυτο σημαινει οτι εχει βελτιωθει και ναι θεωρω οτι κατα το μεγαλυτερο ποσοστο φταιει το γηπεδο. Δεν ειπα ουτε για κρυο, ουτε για ταλαιπωρια στο αεροδρομιο, ουτε για τον Ερμη. Λεω πολυ απλα πραγματα.

Επισης αν ειναι πυροτεχνημα τα 3 καλα παιχνιδια του ολυμπιακου και μαλιστα κοιμοτανε και ο θεος (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!λες και βαλαμε κανα τυχερο γκολ) τοτε το παιχνιδι με την Ιντερ τι ηταν για τον ΠΑΟ που ηταν ένα και μοναδικο και μαλιστα με αρκετη δοση τυχης? Μη τα θελεις ολα δικα σου και στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλανε για σκοινι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έλεγα καθε 5 λεπτά οτι θα φάει γκόλ Ολυμπιακός .

Φαινόταν ρε σεις .Τελικά το φαγε στο 87. Αν είναι να παίζει έτσι φοβισμένα

ας τα παρατάει απο το 5ο λεπτό.Δεν πρόκειται να πάρει βαθμό ο Ολυμπιακός

αν παίζει έτσι φοβισμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω οτι μπορει να υπαρξει τυχη στο θεμα των κληρωσεων των αγωνων αλλα αυτο στο οποιο εσυ αναφερεσαι ειναι διαφορετικο και δεν υπαρχει τυχη σε αυτο. Εννοω στο θεμα των αποτελεσματων των υπολοιπων ομαδων, Και δεν υπαρχει τυχη γιατι πολυ απλα, ολοι παιζουν 4 αγωνες με τους ιδιους κανονες/κανονισμους, ισους για ολους.

Οποτε οποιαδηποτε αποτελεσμα εξαρταται απο εσενα. ΕΣΥ οριζεις την μοιρα σου δηλαδη.Νικας, και δεν σε νοιαζει τι κανει ο αλλος.

Και οποιαδηποτε γκρινια για ασχημα/ατυχα αποτελεσματα των αλλων ειναι απλα μια φθηνη, πολυ φθηνη δικαιολογια.

 

Ρε συ, οταν ο ολυμπιακος εμενε εκτος συνεχειας ch.l με 10, τα υπολοιπα 6 παιχνιδια του ομιλου ηρθαν ακριβως τα αντιθετα απο αυτα που ηθελε. Ουτε αποτελεσμα δεν του ειχε κατσει. Και φυσικα διαφωνω καθετα οτι ομαδες οπως οι Ελληνικες κρατανε την τυχη στα χερια τους. Ποιοι ειναι?Η Manchester και η chelsey? Φυσικα και θελεις αποτελεσματα των αντιπαλων.

 

τρανο παραδειγμα ο ΠΑΟ που για αλλη μια φορα δεν φτανει που προς το τελος εβαλε το γκολ (και μαγκια του) και πηρε τι νικη, ξαφνικα βαζουν και οι πουθεναδες της Βερντερ 2 γκολ και του ερχεται κουτι. Δηλαδη οτι εγινε με μας στο τελος, στο ΠΑΟ ακριβως το αντιθετο.

 

 

-----Προστέθηκε 4/12/2008 στις 12 : 49 : 09-----

 

 

http://www.sportdog.gr/new/article.aspx?id=83090

 

 

-----Προστέθηκε 4/12/2008 στις 12 : 50 : 18-----

 

 

http://www.sportdog.gr/new/article.aspx?id=83086

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πάρει χάσαμε και δεν θα πάρουμε ουέφα. Μπου χου χου. Ευτυχώς έχουμε τον πρέσβη που θα μας βγάλει ασπροπρόσωπους. ρε γιάννη είσαι 9 βαθμούς πίσω χωρίς τον αγώνα στο Ναό. Κάθησες να δεις μια άλλη ομάδα εκτός από τη δική σου για να χαρείς με ξένα φρύδια. Εγω φίλε μου αγώνα του παο δεν έχω ματαδει τα τελευταία χρόνια εκτός όταν παίζουμε μαζί. Και ούτε έχω μπει να ειρωνευτώ όταν χάνετε από άλλους. Που ήσουνα ρε jonhny με τον Αστέρα? Γιατί πήγατε μόονο 9χιλιάρικα να υποδεχτούν τον πρέσβη? Εχετε ξεχάσει ότι έιστε παναθηναικοί και πλέον υποστηρίζετε μόνο ξένες ομάδες μπας και χαρείτε. Μα δε χαίρεστε η ψιχούλα σας το ξέρει πως αισθάνεστε για το +9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Critter, εγώ δεν είδα καμιά βελτίωση σήμερα σε σχέση με Γαλατά. Και τότε και τώρα είδα ένα κέντρο ανύπαρκτο. Απλά σήμερα έπαιζες με την Μεταλιστ και δεν φάνηκε τόσο η αμπαλίαση. Και μην μου πείς ότι η Μέταλιστ νίκησε την Γαλατά στην τουρκία, γιατί μέχρι να το βάλει το γκόλ στο 80φεύγα οι Τούρκοι χάσανε τα άχαστα.

 

Ναι, ο ΠΑΟ είχε τόση τύχη στα άλλα αποτελέσματα όση δεν είχε στα 3 πρώτα ματς, ειδικά σε αυτό με την Βέρντερ στο ΟΑΚΑ. Αλλά τουλάχιστον την κυνήγησε την τύχη του, ακόμα και μέσα στο Μιλάνο, και δικαιώνεται.

 

Ο οσφπ σήμερα κυνήγησε καθόλου την τύχη του στην ουκρανία για να έχει την απαίτηση να του κάτσουνε και τα υπόλοιπα αποτελέσματα?

 

αφεντικό, εγώ σε αντίθεση με εσένα την γουστάρω την μπάλα και βλέπω όση μπορώ. Αν το έκανες και εσύ δεν θα παραμυθιαζόσουνα με την μπάλα που παίζει ο Ολυμπιακός φέτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Critter, εγώ δεν είδα καμιά βελτίωση σήμερα σε σχέση με Γαλατά. Και τότε και τώρα είδα ένα κέντρο ανύπαρκτο.

:confused::confused:

Διαφωνω. Υπηρξε βελτιωση φανερη. Τοτε το κεντρο ηταν ανυπαρκτο ενω τωρα ακομα και στο 1ο ημιχρονο που ηταν κακο ο Ολυμπιακος, αλλαξε μερικες καλες μπαλιες και ειχε καποια καλη αναπτυξη κατα καιρους. Στο 2ο δε οταν ειχε κατοχη μπαλας δημιουργησε καποια λιγα πραγματα.

 

Απλά σήμερα έπαιζες με την Μεταλιστ και δεν φάνηκε τόσο η αμπαλίαση.

Διαφωνω με το παραπανω. Η Μεταλιστ δεν ειναι κανενα λιμο απο οτι φαινεται απο τα 3 πρωτα παιχνιδια. Καθε αλλο! Μπορει να μην ειναι Γαλατασαραι, αλλα δνε απεχει και τοσο πολυ.

 

είπε αρχικά και όταν ρωτήθηκε(ο Βαλβερδε) από Ουκρανό δημοσιογράφο αν σκέφτεται να παραιτηθεί, γέλασε ειρωνικά και σχολίασε:

Τι σοι ερωτηση ηταν αυτη? Γιατι να σκεφτεται να παραιτηθει?:whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε πλακα κάνετε? Το γηπεδο αυτο ητανε χωραφι.

 

 

Τα panzer έχουν παίξει σε γήπεδο γεμάτο παγωμένη κοπριά που την είχε στρώσει ο Πολωνικός στρατός αλλά πήρε το διπλό, ενώ έχει παίξει και στους -12

Πάντως πλάκα είχε κι αυτό με τους Metallica.

+1 για το θρύλο της Ευρώπης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ολυμπιακος εχει προβλημα στα εκτος εδρας και αυτο δεν αλλαξε με 3-4 καλες εμφανισεις..

Ουτε σημερα αξιζε κατι παραπανω απο αυτο που πηρε..

Εγω παντως χαιρομαι που συμβαινουν και αυτα γιατι ειχε περασει ενα υπνωτιστικο κλιμα ευφοριας τον τελευταιο καιρο αναφορικα με την ομαδα. Και θελω να δω μεταγραφες τον Γεναρη..

 

Αναφορικα με την τυχη αλλα πραγματα εννοουν καποιοι..

Περισυ ο Παο ειχε ομιλο με κατι απιθανους και φυσικα βγηκε πρωτος..Φετος παιζει με Ανορθωση (ναι αυτα τα καφενεια που μας πεταξανε εξω), με Βερντερ (η πιο απροβλεπτη ομαδα αλλα σιγουρα οχι φοβητρο για κανενα οπως εχει καταντησει) και με πρωτοκλασσατη ομαδα την Ιντερ (το μεγαλυτερο καφε πουλ μπαρ της Ευρωπης απο τα μεγαλα ονοματα και ισως οι μεγαλυτεροι λουζερς).

Προσοχη δεν μειωνω σε τπτ την προκριση του ΠΑΟ (που πλεον την θεωρω δεδομενη και μπραβο του που γυρισε την κατασταση υπερ του) απλα τονιζω τον αρκετα βατο ως πολυ βατο ομιλο. Που μονος του τον εκανε υπερομιλο και παλευει για να περασει..Αυτο για να μην παρεξηγηθουμε.

Απο την αλλη οταν ο Ολυμπιακος φετος παιζει Ουεφα ομιλους για να μπει στους 32, και εχει για ομιλο Χερτα,Γαλατα,Μπενφικα και αυτη την απιθανη Μεταλιστ που ετρεχαν σαν δαιμονισμενοι σημερα και παιζανε την μπαλα κατω συνεχως τοτε μπορεις να μιλας ΚΑΙ για τυχη..

Που και παλι δεν δικαιολογω σε τπτ τις εμφανισεις μας εκτος εδρας που ηταν απαραδεκτες για την ποιοτητα της ομαδας αλλα βλεπεις ΠΟΥ εισαι στο Ουεφα (ουτε καν 32) και με τι ομαδες εχεις πεσει.. Δλδ ειναι να γελας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα panzer έχουν παίξει σε γήπεδο γεμάτο παγωμένη κοπριά που την είχε στρώσει ο Πολωνικός στρατός αλλά πήρε το διπλό, ενώ έχει παίξει και στους -12

Πάντως πλάκα είχε κι αυτό με τους Metallica.

+1 για το θρύλο της Ευρώπης.

 

Τον θυμάμαι ακόμα εκείνο τον βούρκο με τη Λέγκια και την πορτοκαλί μπάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@johny μπάλα παίζει μόνο η Ρεάλ, γι' αυτό και δεν κάνει τπτ στην Ευρωπη. Ουτε Ισπανία θα κανε αν οι της Μπάρτσα δεν ασχολούνταν με γυναίκες. Και δεν παραμυθιάζομαι, προςθεού γτπ είναι οι παίχτες που έχω για Ευρώπη,αλλά για Ελλάδα δεν πιστεύω να χεις παράπονο. Εσείς αυτοαποκαλείστε Ευρωπαίοι. Και σε ρωτάω άντε περνάς στους 16, άντε στους 8 ε δν θα σου τύχει καμιά Τσέλσι, Γιουναιτεντ, Μπαρτσελόνα? Οπότε σταματάς εκεί. Στο τέλος της χρονιάς όμως εγώ θα έχω +1 πρωτάθλημα (παω για double score) και εσύ πάλι θα εφευρίσκεις παράγκες.

 

*οι υπόλοιπες παίρνουν μια μαιμού (Ρονάλντο, Μέσι) και αυτοσχεδιάζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε καλα εκτος δεν βλεπεται ο ΟΣΦΠ αλλα τουλαχιστον θα περασει στην επομενη φαση (99%) ...

 

εμεις οι ΑΕΚτζηδες τι να πουμε που δεν ειμαστε καν ουεφα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ολυμπιακος εχει προβλημα στα εκτος εδρας και αυτο δεν αλλαξε με 3-4 καλες εμφανισεις..

Ουτε σημερα αξιζε κατι παραπανω απο αυτο που πηρε..

Εγω παντως χαιρομαι που συμβαινουν και αυτα γιατι ειχε περασει ενα υπνωτιστικο κλιμα ευφοριας τον τελευταιο καιρο αναφορικα με την ομαδα. Και θελω να δω μεταγραφες τον Γεναρη..

 

Αναφορικα με την τυχη αλλα πραγματα εννοουν καποιοι..

Περισυ ο Παο ειχε ομιλο με κατι απιθανους και φυσικα βγηκε πρωτος..Φετος παιζει με Ανορθωση (ναι αυτα τα καφενεια που μας πεταξανε εξω), με Βερντερ (η πιο απροβλεπτη ομαδα αλλα σιγουρα οχι φοβητρο για κανενα οπως εχει καταντησει) και με πρωτοκλασσατη ομαδα την Ιντερ (το μεγαλυτερο καφε πουλ μπαρ της Ευρωπης απο τα μεγαλα ονοματα και ισως οι μεγαλυτεροι λουζερς).

Προσοχη δεν μειωνω σε τπτ την προκριση του ΠΑΟ (που πλεον την θεωρω δεδομενη και μπραβο του που γυρισε την κατασταση υπερ του) απλα τονιζω τον αρκετα βατο ως πολυ βατο ομιλο. Που μονος του τον εκανε υπερομιλο και παλευει για να περασει..Αυτο για να μην παρεξηγηθουμε.

Απο την αλλη οταν ο Ολυμπιακος φετος παιζει Ουεφα ομιλους για να μπει στους 32, και εχει για ομιλο Χερτα,Γαλατα,Μπενφικα και αυτη την απιθανη Μεταλιστ που ετρεχαν σαν δαιμονισμενοι σημερα και παιζανε την μπαλα κατω συνεχως τοτε μπορεις να μιλας ΚΑΙ για τυχη..

Που και παλι δεν δικαιολογω σε τπτ τις εμφανισεις μας εκτος εδρας που ηταν απαραδεκτες για την ποιοτητα της ομαδας αλλα βλεπεις ΠΟΥ εισαι στο Ουεφα (ουτε καν 32) και με τι ομαδες εχεις πεσει.. Δλδ ειναι να γελας..

 

Αντιλαμβάνεσαι φαντάζομαι ότι η δυσκολία των ομάδων που θα αντιμετωπίσεις κάθε χρόνο έχει άμεση σχέση με τους βαθμούς που έχεις συγκεντρώσει τα προηγούμενα χρόνια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...