Προς το περιεχόμενο

Το Netflix αναμένεται να επενδύσει $17 δισεκατομμύρια για περιεχόμενο το 2020


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

3 hours ago, Conan2046 said:

Και όμως. Όλα είναι "εξευγενισμενα" για να βλέπονται άνετα από όλους. 

θυμάμαι μια περίπτωση animated λεσβιακού σεξ,που κατέληξε σε πλοκάμι να κόβει τη μία στη μέση,με το αίμα να πετάγεται σαν το Δώνη στο Άμστερνταμ αρένα.

Love death and robots

Τίποτα δεν ήταν εξευγενισμένο σε αυτή τη σκηνη.

Προφανώς και δεν είναι όλα.έτσι,αλλά δε χρειάζεται κιόλας.

3 hours ago, eyw said:

ναι.

όχι βέβαια, η οθόνη που έχω δεν είναι και τηλεόραση.

α,δε βλέπεις με τα μάτια;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ μιλάμε για νετφλιξ και $.

off-topic:

1 hour ago, IT chef said:

... α,δε βλέπεις με τα μάτια;

αυτά τα ρωτάνε αλλού, και πως ακούν και βλέπουν και άλλα πολλά. btw αν ψάχνεις να βρεις σχέση είσαι σε λάθος φόρουμ.
Αν εσύ με Braille ή στα διαβάζουν τότε πάσο και apologies και τέλος.

Επεξ/σία από eyw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ειναι ρε νετφλιχ οι ταινιες του 90-2000?? 

Μακαρι να κανετε κατι σωστό γιατί κουράζετε. 

Εχω δει ταινιες σε σας φέτος που κόντεψα να κλαψω για το χαμενο μου χρονο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, eyw είπε

πρόπερσι κάπου διάβαζα ότι το netflix έμπαινε μέσα, που βρήκε τα $17 δις για παραγωγές?
μήπως παίζει το τελευταίο του χαρτί στην παρτίδα ή η είδηση είναι PR BS ?
.
μην σας ξεγελάει το $17, δηλαδή $17,000,000,000 είναι πολλά λ7 ακόμα και για αμερικές.
.
εγώ θα προτιμούσα να επανέφεραν τις συνδρομές στην Ελλάδα όπως ήταν πριν, ήμουνα συνδρομητής και τόκοψα.
Επίσης (αν γίνεται, σιγά μη μας ρωτήσουν) να μην αποσύρουν παλιές σειρές ή ταινίες.

 

Αυτό είναι το πρόβλημα ή το ότι έχει υποσχεθεί εδώ και χρόνια ότι θα ενοποιήσει το περιεχόμενο και ακόμα τα @@ μου?? Στην επομένη αύξηση συνδρομής θα κάνω εφ' όρου ζωής συνδρομή στην Uncle Torrent στο τζάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το πρόβλημα ή το ότι έχει υποσχεθεί εδώ και χρόνια ότι θα ενοποιήσει το περιεχόμενο ...

νομίζω ότι βραχυπρόθεσμα ναι, τα 17 είναι ρίσκο, όμως μπορεί και να του βγει, του χρόνου τέτοια εποχή μπορεί και να ξέρουμε.
Επίσης το 2018 δεν ήταν η πρώτη χρονιά που το νετφλιξ είχε χρέη, αν παρακολουθείς τα του netflix, ενημέρωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω συνδρομή της Netflix για σχεδόν 1 χρόνο. Δεν θα αναφερθώ σε τίποτα παραπάνω εκτός του θέματος για να μην βγω οφτόπικ... θα σταθώ μόνο στο ότι επενδύει και καλά κάνει να επενδύει μόνο να της πει κάποιος να το κάνει πιο σωστά. Είναι τρομερά αστείο να προσπαθείς να κερδίσεις κόσμο απλά με το ανανεωτικό marketing προβολών με την δικαιολογία πως η υπηρεσία σου παρέχει πολύ γρήγορα νέες κυκλοφορίες!

Ο ΧΡΙΣΤΟΣ! 

Είναι προτιμότερο να παίζει μια πετυχημένη σειρά και να περιμένουμε πως και πως το επεισόδιο κάθε εβδομάδα, παρά να βγάζει υλικό με σειρές ας πούμε 8-10-15 επεισόδια και όλα μαζεμένα την ίδια ημερομηνία και μετά να περιμένεις 1+ έτος για νέα σεζόν.

Αν εμένα μου προτείνει δηλαδή να βλέπω γελοιότητες επειδή σε μια εβδομάδα τελειώνω το περιεχόμενο που με ενδιαφέρει, τότε ας της πει κάποιος πως ο μοναδικός λόγος που υπάρχει είναι επειδή δίνω τον κωδικό μου εγώ και άλλοι πόσοι εκατομμύρια σε άλλους γνωστούς και συνεχίζει να πληρώνεται από την τσέπη μου, διαφορετικά εγώ που πληρώνω δεν βλέπω επειδή και να μου αρέσει κάτι είναι με διάρκεια "γάμα τα" οπότε μετά θα ακύρωνα τη συνδρομή μου και θα την ανανέωνα όταν άλλαζε τακτική ή κάθε χρόνο στις σεζόν που θα περίμενα.

Και για το Witcher που ο Cavill ήταν πολύ παραπάνω πετυχημένος Gerald απ`όσο περιμέναμε όλοι, όλο το υπόλοιπο κομμάτι της σειράς είναι απλά τραγικό σε ρουχισμό, διαλόγους και μπάτζετ. Αν ρίξει 17.3 δις για αμέτρητες άθλιες σειρές, ταινίες κλπ ευχαριστώ δεν αρκεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω εγώ... ο αδερφός μου Ελλάδα είχε όλες τις season Big Bang Theory με Ελληνικούς υπότιτλους... τώρα μου πε ότι εξαφανίστηκε από το Ελληνικό και αναζήτηση που κάνει πάλι τπτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το κοίταξα. Υπάρχει κανονικά.

8 λεπτά πριν, Thrismi είπε

Να ρωτήσω εγώ... ο αδερφός μου Ελλάδα είχε όλες τις season Big Bang Theory με Ελληνικούς υπότιτλους... τώρα μου πε ότι εξαφανίστηκε από το Ελληνικό και αναζήτηση που κάνει πάλι τπτ...

Μόλις το κοίταξα. Υπάρχει ακόμα. Κάτι κάνει λάθος ο αδερφός σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι τα επόμενα 10 χρόνια θα έχει αντίπαλο το netflix  ειναι μακράν το ανώτερο  και καλύτερο προσωπικά το έκοψα γτ στην ουσία χάνεις χρόνο τώρα αν είσαι βόρειο Ευρώπη και έχει έξω -10 λογικό... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Thrismi είπε

Να ρωτήσω εγώ... ο αδερφός μου Ελλάδα είχε όλες τις season Big Bang Theory με Ελληνικούς υπότιτλους... τώρα μου πε ότι εξαφανίστηκε από το Ελληνικό και αναζήτηση που κάνει πάλι τπτ...

Έδωσε το HBO Max 1 δις για να το πάρει, σίγα σιγά θα αφαιρεθεί από τους καταλόγους του Netflix σε όλες τις χώρες.

The Big Bang Theory lands exclusively on HBO Max in deal reportedly worth more than $1 billion

https://www.theverge.com/2019/9/17/20870140/big-bang-theory-hbo-max-streaming-exclusive-worth-billion-seinfeld-netflix-friends-the-office

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/1/2020 στις 12:54 ΠΜ, mrbenbrown999 είπε

Παιδια, μπορει να μας εξηγησει καποιος που να γνωριζει κατι παραπανω, πως γινεται μια εταιρεια να βρισκεται συνεχως στο χρεος και παρολαυτα ολοι να λενε οτι παει εξαιρετικα και οι επενδυτες να κανουν ουρα να επενδυσουν?

Για να εχει τετοιο χρεος, παει να πει πως καθε χρονο τα εξοδα τους ειναι περισσοτερα απο τα εσοδα τους, και αυτο δεν αναμενεται να αλλαξει, αλλα θα γινετε και πιο εντονο με το ρυθμο που εχει παρουσιασει τα τελευταια χρονια. Αρα, γιατι καποιος να θελει να γινει συνιοδιοκτητης του Netflix?

Το χρέος δεν είναι πρόβλημα πχ μια αντίστοιχη εταιρία σαν το Netflix μπορεί να έχει χρέος 0 και όμως η μετοχή να είναι σταθερή η πτωτική απλά οι επενδυτές πιστεύουν ότι  τα επόμενα 10-15 χρόνια θα είναι σίγουρα κερδοφόρο εξαλου ένας επενδυτής δεν σκέφτεται το αύριο σκεφτείτε το βάθος χρόνου και μέχρι τώρα τα στοιχεία είναι θετικά με τόσους  συνδρομητές και με νέο άνοιγμα Ινδία Κίνα ..  το θέμα είναι έπιασε στον ύπνο τν ανταγωνισμό  και θα είναι ο βασιλιάς για πολλά χρόνια ακόμα και η απόδειξη είναι ότι οι ανταγωνιστές παρά την ρευστότητα που έχουν στην ουσία επενδύουν ψυχούλα γιατί ξέρουν το ρίσκο λόγο Netflix 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, RexMundi είπε

Μόλις το κοίταξα. Υπάρχει κανονικά.

Μόλις το κοίταξα. Υπάρχει ακόμα. Κάτι κάνει λάθος ο αδερφός σου.

Θα αφαιρεθεί σε λίγο καιρό κι εδώ, δεν το κοίταξα αν έχει φύγει ήδη, ίσως μπήκε με VPN και στη χώρα του VPN έχει αφαιρεθεί από τώρα.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...