Προς το περιεχόμενο

Αφυγραντήρας Ariston DEOS 11 Praktiker 89€


geodimis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφυγραντήρας ηλεκτρονικός Ariston Deos 11, με αφαιρούμενο δοχείο 1,5 Lt.

Eίναι ο µικρότερος αφυγραντήρας της Ariston, κοµψός, συµπαγής, αθόρυβος και µε συνεχή λειτουργία.

Επιπλέον στοιχεία:

  • Ηλεκτρονικός έλεγχος αφύγρανσης.
  • Επιλογή συνεχούς λειτουργίας.
  • Χαµηλός θόρυβος λειτουργίας για µέγιστη άνεση.
  • Κοµψός και συµπαγής σχεδιασµός.
  • Μέγιστη αφύγρανση: 11 Lt / 24 h.
  • Μέγιστο επίπεδο θορύβου: 39 dΒ.
  • Είναι ιδανικό για δωματία μέχρι 30 m2.
  • Ροή αέρα: 105 m3/h.
  • Βάρος: 9,5 Kg.
  • Διαστάσεις (ΠxΒxΥ):32,5x17x47,8 cm.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου τον είχαν κάνει δώρο πριν 2 χρόνια. Ευχαριστημένος είμαι. Κάνει καλά την δουλειά του. Δες και τα σχόλια στο Skroutz. Το μόνο αρνητικό για μένα είναι ότι δεν είναι τόσο ήσυχος ώστε να τον έχεις στο υπνοδωμάτιο όσο κοιμόμαστε. Εμένα με ψιλοενοχλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι για τη διαφορά τιμής απο skoutz.gr, τις κριτικές του και τα 3 χρόνια εγγύηση απο praktiker δε χρειάζεται πολύ ψείρισμα. Καλή τιμή για λίγα τετραγωνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου κάνει δουλειά σε ένα κλειστό δωμάτιο με απλωμένα ρούχα (για τώρα τον χειμώνα); Θα τα στεγνωνει σχετικά γρήγορα χωρίς να κάνω σπηλιά το δωμάτιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Questioner είπε

Θα μου κάνει δουλειά σε ένα κλειστό δωμάτιο με απλωμένα ρούχα (για τώρα τον χειμώνα); Θα τα στεγνωνει σχετικά γρήγορα χωρίς να κάνω σπηλιά το δωμάτιο;

αν έχεις θερμοκρασία στο δωμάτιο 

πάνω από 15 - 16 βαθμούς,  ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, mourtias είπε

αν έχεις θερμοκρασία στο δωμάτιο 

πάνω από 15 - 16 βαθμούς,  ναι.

 

48 λεπτά πριν, snips είπε

Μια χαρά τα στεγνώνει. Μην κοιτάς ότι δεν έχει λειτουργία "dryer" και καλά. Dryer θα πει το βάζω στο φουλ.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Η θερμοκρασία τον χειμώνα μπορεί να φτάσει και τους 13 βαθμούς μέσα στο δωμάτιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Questioner είπε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Η θερμοκρασία τον χειμώνα μπορεί να φτάσει και τους 13 βαθμούς μέσα στο δωμάτιο.

με μια μικρή πηγή θέρμανσης να είσαι πάνω από 15 θα έχεις καλύτερο αποτέλεσμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, Questioner είπε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Η θερμοκρασία τον χειμώνα μπορεί να φτάσει και τους 13 βαθμούς μέσα στο δωμάτιο.

Ειναι με συμπιεστη, οι μετρησεις με την δυνατοτητα αφυγρανσης ειναι μετρημενες στους 28-30 βαθμους συνηθως.  Οσο η θερμοκρασια σου ειναι προς τα κατω τοσο πεφτει η αποδοση. Μαλιστα οταν ειναι κατω απο 15 μπορει να βγαζει καπου 1 λιτρο την μερα αντι για 11. Αποψυξεις καθε λιγο και λιγακι κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω έναν παρόμοιο σε μικρό εξοχικό σε συνδυασμό με ενα μικρό θερμοπομπό που το κρατάει στο 15 C. Το αποτέλεσμα με σύνδεση στην αποχέτευση ειναι άριστο. Δεν μυρίζει μούχλα ξανά και το συνολικό κόστος μικρό. Το σύστημα λειτουργεί χρόνια τώρα και ακόμα και να πέσει  η θερμοκρασία τότε πέφτει σχεδόν πάντα και η εξωτερική υγρασία άρα λιγότερη ανάγκη αφύγρανσης. Αυτό που σας λέω είναι πράξη και όχι θεωρίες . Όταν πηγαίνω στο εξοχικό πάντα το βρίσκω 48% υγρασία με ρύθμιση στο 50%. Ακόμα και με θερμοκρασίες κοντά στο 0 που μέσα έχει 12-13. Αυτό συμβαίνει γιατί με το κρύο δεν έχει υγρασία.  

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mourtias είπε

έχω έναν παρόμοιο σε μικρό εξοχικό σε συνδυασμό με ενα μικρό θερμοπομπό που το κρατάει στο 15 C. Το αποτέλεσμα με σύνδεση στην αποχέτευση ειναι άριστο. Δεν μυρίζει μούχλα ξανά και το συνολικό κόστος μικρό. Το σύστημα λειτουργεί χρόνια τώρα και ακόμα και να πέσει  η θερμοκρασία τότε πέφτει σχεδόν πάντα και η εξωτερική υγρασία άρα λιγότερη ανάγκη αφύγρανσης. Αυτό που σας λέω είναι πράξη και όχι θεωρίες . Όταν πηγαίνω στο εξοχικό πάντα το βρίσκω 48% υγρασία με ρύθμιση στο 50%. Ακόμα και με θερμοκρασίες κοντά στο 0 που μέσα έχει 12-13. Αυτό συμβαίνει γιατί με το κρύο δεν έχει υγρασία.  

ποσες ωρες περιπου τον κρατας ανοιχτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...