Προς το περιεχόμενο

Ακουστικά Bose Quietcomfort 20


LS_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσφορά από το Γερμανικό Amazon, τα in-ear ακουστικά του τίτλου με φοβερό Active Noise Cancellation (τα είχα και τα ξανά αγόρασα) στα 110€ τελική μαζί με τα μεταφορικά. Περίμενα πολύ καιρό να τα πετύχω σε καλύτερη τιμή. Skroutz: 259€.

https://www.amazon.de/Bose-QuietComfort-Acoustic-Cancelling-Kopfh%C3%B6rerf%C3%BCr-Schwarz/dp/B00X9KVVQK/

ΠΡΟΣΟΧΗ: Τα ακουστικά είναι τα 20 τα οποία απευθύνονται σε χρήστες συσκευών Android και όχι τα 20i που είναι για iPhone.

 

Επεξ/σία από LS_
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, gidi είπε

Εξαιρετική τιμή. Γιατί δεν παίζουν σε IPhone αυτά;

Φαντάζομαι θα παίζουν αλλά δεν θα δουλεύουν τα κουμπιά του controller. Εγώ πχ είχα τα 20i και τα δούλευα με Android. Απλά δεν μπορούσα να κάνω τη δουλειά μου με τα κουμπάκια..

3 λεπτά πριν, Petros267 είπε

Απο αποδοση πως ειναι;

Από απόδοση τα βρίσκω παρά πολύ καλά αλλά είναι και λίγο υποκείμενο αυτό όπως καταλαβαίνεις. Έχουν πολλή καλή ηχομόνωση και με την ενεργοποίηση του Noise Cancellation πραγματικά ο ήχος πάει σε άλλο επίπεδο. Δυναμώνει η ένταση, το μπάσο κλπ και πραγματικά ζείς τον ήχο. Εχω χρησιμοποιήσει το ANC πάρα πολλές φορές στη φασαρία του αεροπλάνου για να μπορέσω να κοιμηθώ. Πάρα πολύ καλα ακουστικά αρκεί να συνηθίσεις την ιδέα ότι πρέπει να κουβαλάς και να βολεύεις το εξάρτημα του ANC (αυτό το ορθογώνιο που μοιάζει σαν μικρό power bank).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η bose βγαζει πολλα μετρια προιοντα αλλα το συγκεκριμενο μαζι με τα qc 35 ειναι απο τις φωτεινες εξαιρεσεις. εχει απο τα καλυυερα anc εκει εξω. και αυτη η τιμη δε προκειται να παιξει στο πλανητικο συστημα. μας εχετε καταστρεψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχαν και Black Friday τόσο πάντως και η έκδοση για iOS από τότε και μετά έχει πιάσει αυτή την τιμή κάμποσες μέρες. Το γράφω για να μην πιάσει η πρεμούρα και τα αγοράσει και ο τελευταίος που έχει άλλα 20 ζευγάρια στο συρτάρι. Θεωρώ ότι κάποια στιγμή (δεν ξέρω πότε βέβαια) θα κυμαίνεται εκεί η τιμή τους συχνά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Amix είπε

110 μου βγηκε μαζι με τα μεταφορικα. Ty TS :)

Έχεις δίκιο. 110€ είναι τελική τιμή. Ξέχασα ότι εμένα μου πρόσθεσε στο τέλος και ένα κουπόνι -5€. 👍

4 ώρες πριν, skskre είπε

Μιλάμε για ακουστικά και όχι handsfree σωστά?

Έχει μικρόφωνο. Κανείς κλήσεις κανονικά και μάλιστα με άριστη ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση για οποίον ξέρει 

Σε σύγκριση με τα Logitech Ultimate ears 900s, ποια θεωρείτε καλύτερα; 

Μια χαρά ικανοποιημένος είμαι από αυτά αλλά τα έχω αρκετά χρόνια και σκέφτομαι την αλλαγή κάποια στιγμή (πάντα σε ενσύρματα.. Ότι ασύρματο έχω δοκιμάσει έχει χαμηλό σε ένταση ήχο) 

 

Thanx 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πήρα τα iphone version στα 130 ευρώ από amazon de.

https://www.amazon.de/Bose-QuietComfort-Ear-Kopfhörer-Cancelling-Klinkenstecker-Schwarz/dp/B00X9KV0HU/ref=sr_1_2?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&keywords=Bose+qc20&qid=1579854931&sr=8-2

Επεξ/σία από gidi
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, MacPhisto είπε

Ερώτηση για οποίον ξέρει 

Σε σύγκριση με τα Logitech Ultimate ears 900s, ποια θεωρείτε καλύτερα; 

Μια χαρά ικανοποιημένος είμαι από αυτά αλλά τα έχω αρκετά χρόνια και σκέφτομαι την αλλαγή κάποια στιγμή (πάντα σε ενσύρματα.. Ότι ασύρματο έχω δοκιμάσει έχει χαμηλό σε ένταση ήχο) 

Thanx 

δε τιθεται θεμα συγκρισης, τα ue 900s ειναι εντελως αλλη κατηγορια. τα εχω και γω. τα bose δεν ειναι audiophile ακουστικα, εχουν τυπικα mainstream ηχο iem του 100δολλαρου

τα bose θα τα παρεις για το noise cancelling το οποιο ειναι το καλυτερο σε iem, μαζι με τα sony WF1000xm3 (οποιος εχει τα sony προφανως δε χρειαζεται τα bose, εκτος κ αν τα θελει για το καλωδιο)

 

11 ώρες πριν, txcellas είπε

Θα ήθελα πολύ να δοκιμάσω τόσο ακριβά ακουστικά να δω αν αξίζουν γιατι μου φαίνεται εξωφρενική τιμή. 

υπαρχουν πολυ καλυτερες επιλογες απο αποψη ηχου στο 100ρικο αν μιλαμε για iem χωρις noise cancelling. και το 100ρικο ειναι λιγο αν θες πραγματικα καλο iem και εφοσον εχεις και τον εξοπλισμο να το υποστηριξει (ποιοτικο dap/amp)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ευχαριστω πολυ για το share!

btw μου είπαν οτι θα πρεπει να παρω και μια καρτα ηχου για τα συγκεκριμενα, ξερει κανεις τιποτα για αυτο?

Επεξ/σία από pavlidinho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...