Προς το περιεχόμενο

WD 5TB My Passport, 95,5€ @ amazon uk [ΤΕΛΟΣ]


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με προλαβε ο φιλος, σχεδον ολες οι σειρες της wd στους 2μισαρηδες δισκους εχουν ενσωματωμενο τον controller

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 ώρες πριν, godjet είπε

Δεν είμαι σίγουρος αλλά κάπου σαν  διάβασα για ελεύθερη διακίνηση μεχρι τελος 2020

Βρήκα και λινκ άλλα δεν ξέρω αν μπορώ να ποσταρω

Αν δεν ειναι σαιτ-εμποροπανηγυρις και δεν περιεχει referrals φυσικα και μπορεις. Γιατι να μην μπορεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή η τιμή αλλά δυστυχώς πολλά τα TB για να νιώθεις ασφαλής σε τόσο επίφοβες σειρές. Αν και μπορώ να πω πως είμαι "παιδί" της WD, σε Passport δεν ξαναπηγαίνω και να με πληρώσουν. Το τι τράβηξα για να σώσω τα δεδομένα μου από παρόμοιο μοντέλο που "έκλασε" στα καλά καθούμενα ο controller, δεν λέγεται. Όπως ήδη αναφέρθηκε, πλακέτα δίσκου και USB controller είναι 2 σε 1, με ότι αυτό συνεπάγεται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, godjet είπε

Δεν είμαι σίγουρος αλλά κάπου σαν  διάβασα για ελεύθερη διακίνηση μεχρι τελος 2020

Βρήκα και λινκ άλλα δεν ξέρω αν μπορώ να ποσταρω

Και εγω κατι τετοιο ειχα υποψη μου αλλα δεν θυμομουν μεχρι ποτε , για το μελλον θα υπαρξει καποιου ειδους εμπορικη συμφωνια , αλλωστε οι δασμοι δεν συμφερουν κανεναν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, SaFiS είπε

Καλή η τιμή αλλά δυστυχώς πολλά τα TB για να νιώθεις ασφαλής σε τόσο επίφοβες σειρές. Αν και μπορώ να πω πως είμαι "παιδί" της WD, σε Passport δεν ξαναπηγαίνω και να με πληρώσουν. Το τι τράβηξα για να σώσω τα δεδομένα μου από παρόμοιο μοντέλο που "έκλασε" στα καλά καθούμενα ο controller, δεν λέγεται. Όπως ήδη αναφέρθηκε, πλακέτα δίσκου και USB controller είναι 2 σε 1, με ότι αυτό συνεπάγεται...

Όλα είναι σχετικά, εμένα όλοι οι Passport έχουν αντέξει πολύ κακή χρήση όπως πτώσεις, διακοπές ρεύματος ενώ δούλευαν ενώ άλλοι εξωτερικοί που είχα χάλασαν με την πρώτη κακομεταχείριση. Καταλαβαίνω το επιχείρημα σου ότι αν χαλάσει ο controller πρέπει να αγοράσεις ένα ακόμα ίδιο δίσκο για να σώσεις τα δεδομένα (ή να τον επισκευάσεις) αλλά σαν δίσκοι για εμένα είναι οι πιο ανθεκτικοί 2.5inch εξωτερικοί.

Την λογική ότι είναι πολλά τα TB για να νοιώθεις ασφαλής δεν την καταλαβαίνω καθόλου..... αφού τόσα είναι τα δεδομένα που θέλω να γράψω στον εξωτερικό τι να κάνω... να μην πάρω καθόλου; Ποια είναι η εναλλακτική; Το πιο βασικό βέβαια είναι ότι ΠΟΤΕ δεν πρέπει κάποιος να νοιώθει ασφαλής με τα δεδομένα του σε ένα δίσκο γιατί όπως είναι γνωστό όσο καλύτερος είναι ο δίσκος τόσο μειώνεται η πιθανότητα να χαλάσει γρήγορα αλλά πάντα υπάρχει σαν πιθανότητα ακόμα και στον πιο ακριβό enterprise.

Επεξ/σία από elpenor
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, simaras είπε

Ο δισκος ειναι πολυ καλος για την τιμη του μεν,πολυ αργος δυστυχως.

Για backup και να έχεις ταινίες φωτογραφίες μουσική αρχεία είναι άψογος.

Δεν είναι για λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, simaras είπε

Ο δισκος ειναι πολυ καλος για την τιμη του μεν,πολυ αργος δυστυχως.

Είναι ο πιο γρήγορος 2.5inch εξωτερικός, μην τον μπερδεύεις με τον 4TB αυτός έχει διαφορετική τεχνολογία (όπως και ο αντίστοιχος Seagate 5tb) και είναι του 2019.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τέλος βάζουμε να πληρώσουμε σε λίρες ή σε ευρώ;

1 ώρα πριν, kontow είπε

Γραφτείτε κ στο quido η στο topcashback κ παίρνετε κ έξτρα ένα 2% πίσω. 

More info, please....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, apotsi είπε

Στο τέλος βάζουμε να πληρώσουμε σε λίρες ή σε ευρώ;

More info, please....

Είναι cashback sites. Εγγράφεσαι δωρεάν, μπαίνεις στο Amazon.co.uk μέσα απο αυτά κ παίρνεις το ποσοστό που αναγράφεται ανάλογα την κατηγορία αντικειμένου. Για τα τεχνολογίας βλέπω ότι είναι 2 %. Τα καταγράφει κ σου έρχεται πίσω μετά απο λίγο καιρό μεσω πχ paypal.

Περισσότερες πληροφορίες στα sites αυτά, αλλά είναι γενικά πολύ εύκολο κ γιατί να μην το εφαρμόσει κανείς, σε αγορές που θα έκανε ούτως ή άλλως ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...