Προς το περιεχόμενο

Bluetooth earpods


galensbane

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Θέλω να αγοράσω ένα ζευγάρι bluetooth earpods και θα ήθελα την γνώμη σας γιατί έχω φτάσει σε αδιέξοδο.

Αρχικά είπα να πάω για τα samsung ear buds αλλά έμαθα ότι βγάζουν πολλά προβλήματα (αποσυνδέσεις, κλπ) οπότε τα απέκλεισα.

Μετά είπα να πάω για τα huawei αλλά οι αξιολογήσεις στο skroutz Λένε για φρικτό sound delay σε netflix youtube κλπ οπότε τα άφησα και αυτά.

Για apple δεν το συζητάω καν, (out of budget) οπότε έχω κολλήσει.

Τι ζητάω?

Τίμιο ήχο και μικρόφωνο για ομιλία.

Οπωσδήποτε multipoint γιατί θέλω κινητό και τάμπλετ μαζί.

Καλή μπαταρία (τουλάχιστον 4 ώρες) και αν έχουν και καλό powerbank/θήκη θα είναι plus.

 

Budget μαξ 100 ευρό.

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων για οποιαδήποτε πρόταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Samsund BUD it is.

Ένα πρόλβλημα βγάζουν, πρόβλημα ήχου και σκουπίδια στον outbound call.

Έχουν παρουσιστεί αρκετές περιπτώσεις ή samsung hellas το γνωρίζει.

Αν τα έχεις αγοράσει από σκρουτζομάγαζο τα τρως, αν τα έχεις πάρει από Γερμανό cosmote ή άλλο επίσης αλλαγή ή πιστωτικό, τα πήρα από Γερμανό θα ρισκάρω :)

Να κλείσει παρακαλώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα buds το μόνο θέμα όπως είπε και ο φίλος από πάνω όταν είσαι σε μέρη με φασαρία πχ γυμναστήριο ο συνομιλητής δεν σε ακούει καλά. Εμένα μου κάνουν παράπονά. Κάτι άλλο δεν έχουν βγάλει τα δικά μ. Επίσης σου βουλονουν τα αυτιά. Αν θες δλδ να έχεις το ένα στο αυτί και να μιλάς σε κόσμο δεν βολεύει. Σαν μουσική είναι πολύ καλά πάντως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/1/2020 στις 11:51 ΜΜ, galensbane είπε

Αν τα έχεις αγοράσει από σκρουτζομάγαζο τα τρως,

 

Σε καμία περίπτωση, αν είναι εντός ΕΕ μια χαρά τα φτιάχνουν.

Τώρα αν το μαγαζάκι που τα έφερε είναι πχ απο αλβανια εισαγωγη η καμια ρωσια ναι τα τρως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήστο για το συγκεκριμένο πρόβλημα που αναφέρω (δηλαδή εάν ακούει θόρυβο ο συνομιλητής την ώρα της κλήσης) επειδή είναι γνωστό πρόβλημα για το συγκεκριμένο μοντέλο η samsung σου δίνει πιστωτικό ή στα αλλάζει μόνο αν είναι από επίσημο κατάστημα και όχι από σκρουτζομάγαζο.

Για οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα ή επισκευή δεν υπάρχει θέμα.

Η πληροφορία που σου δίνω είναι 100% ακριβής γιατί το τηλεφωνικό κέντρο εξυπηρέτησης της samsung ελλάδας βρίσκετε στο κτήριο που εργάζομαι και γνωρίζω τα παιδιά που το εξυπηρετούν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2020 στις 6:15 ΠΜ, galensbane είπε

Χρήστο για το συγκεκριμένο πρόβλημα που αναφέρω (δηλαδή εάν ακούει θόρυβο ο συνομιλητής την ώρα της κλήσης) επειδή είναι γνωστό πρόβλημα για το συγκεκριμένο μοντέλο η samsung σου δίνει πιστωτικό ή στα αλλάζει μόνο αν είναι από επίσημο κατάστημα και όχι από σκρουτζομάγαζο.

Για οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα ή επισκευή δεν υπάρχει θέμα.

Η πληροφορία που σου δίνω είναι 100% ακριβής γιατί το τηλεφωνικό κέντρο εξυπηρέτησης της samsung ελλάδας βρίσκετε στο κτήριο που εργάζομαι και γνωρίζω τα παιδιά που το εξυπηρετούν.

Δες τα xiaomi buds που είναι στα 20-25 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πήρα για την κόρη μου, δεν είναι άσχημα για 20 ευρό, απλά είναι πολύ ευαίσθητα στο σημείο που αλλάζεις τα μαξιλαράκια.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τα buds το μόνο που με στεναχώρησε είναι ότι είναι ψευδο-multipoint, δηλαδή ναι μπορούν να είναι συνδεδεμένα σε πολλαπλές συσκευές (λόγο BT 5.0) αλλά εγώ π.χ που τα έχω και στο κινητό και στο tablet (και τα δύο samsung) πρέπει να πατάω απλά το connect από το software της samsung και απλά κάνει αυτόματα disconnect το κινητό και συνδέετε στο tablet.

Το μόνο που είναι εφικτό είναι να lockάρεις το ένα ακουστικό στο tablet και το ένα στο κινητό αλλά το θεωρώ μπούρδα :D

Τεσπα ένα κλικ είναι (αλλά γιατί)

Επειδή το έψαξα πολύ, τα μοναδικά ακουστικά (σε αυτή την κατηγορία) που έχουν την δυνατότητα να είναι true multipoint είναι τα apple αλλά εντάξει, είναι πολλά τα λεφτά Άρη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, galensbane είπε

Τα πήρα για την κόρη μου, δεν είναι άσχημα για 20 ευρό, απλά είναι πολύ ευαίσθητα στο σημείο που αλλάζεις τα μαξιλαράκια.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τα buds το μόνο που με στεναχώρησε είναι ότι είναι ψευδο-multipoint, δηλαδή ναι μπορούν να είναι συνδεδεμένα σε πολλαπλές συσκευές (λόγο BT 5.0) αλλά εγώ π.χ που τα έχω και στο κινητό και στο tablet (και τα δύο samsung) πρέπει να πατάω απλά το connect από το software της samsung και απλά κάνει αυτόματα disconnect το κινητό και συνδέετε στο tablet.

Το μόνο που είναι εφικτό είναι να lockάρεις το ένα ακουστικό στο tablet και το ένα στο κινητό αλλά το θεωρώ μπούρδα :D

Τεσπα ένα κλικ είναι (αλλά γιατί)

Επειδή το έψαξα πολύ, τα μοναδικά ακουστικά (σε αυτή την κατηγορία) που έχουν την δυνατότητα να είναι true multipoint είναι τα apple αλλά εντάξει, είναι πολλά τα λεφτά Άρη :)

Ρίξε μια ματιά εδώ 

https://www.skroutz.gr/s/13261069/Huawei-ΑΜ61-Sport-Headphones-Lite-Μαύρο.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, galensbane είπε

Τα ξέρω είναι VFM, άλλα δεν ήθελα καλώδιο.

Στην ζωή δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα και στην τιμή που τα θέλουμε ....Οπότε πάρε ένα ζευγάρι ακουστικά με bluetooth οποίο σου αρέσει και κάνε την δουλειά σου !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Creative! Μόνο το όνομα! έτσι με ξεγέλασαν και πήρα τα Creative Outlier Sports.

Κατασκευή, αποτυχία!, ήχος καλός προς πολύ καλός, κάθε μήνα έχανα και ένα μαξιλάρι ευτηχός που είχε 4-5 ζευγάρια μαξιλαράκια αλλιώς....

65 ευρό ακουστικά (όταν τα πήρα) και δεν ήταν καν multipoint, αίσχος!

Δεν ξαναπαίρνω τίποτα από creative.-

 

Επεξ/σία από galensbane
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...