Προς το περιεχόμενο

Fossil sport (gen 4) 110€


darkrider93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, argosixna είπε

Και γιατι δεν πηρες το xiaomi GTS πχ?? Στα 117 απο e-shop.gr .. 46 μερες μπαταρια σαν απλο ρολοι , ~12 με ολες τις λειτουργιες 

Μήπως μπερδεύεσαι με το Bip;

Επειδή το έχω το GTS, ~7 ημέρες κρατάει με ΟΛΕΣ τις λειτουργίες δηλαδή και του συνεχούς heart rate monitoring και με φωτεινότητα στο 65-70% (όχι auto που δεν βλέπεις τίποτα).

Διαφορετικά 2 βδομάδες περίπου σε συνεχή σύνδεση με το κινητό, αν και το φορτίζω ενδιάμεσα. Φυσικά και είναι πολύ καλά αλλά μήνα μόνο το Bip μου έχει φτάσει. 

Απ την άλλη να έχεις smartwatch και να μην το έχεις συνδεδεμένο με το κινητό αλλά να το έχεις offline σαν απλό ρολόι, δεν βρίσκω το λόγο να το έχεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, argosixna είπε

Και γιατι δεν πηρες το xiaomi GTS πχ?? Στα 117 απο e-shop.gr .. 46 μερες μπαταρια σαν απλο ρολοι , ~12 με ολες τις λειτουργιες 

Θέλω να δω αν αξίζει, για τις δικές μου ανάγκες, το Android wear. Αν όχι θα καταλήξω σε λύσεις όπως αυτή που ανέφερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 31/1/2020 στις 7:30 ΜΜ, lionheart75 είπε

To επιστρέφεις κανονικότατα, ακόμα και αν δεν υπάρχει κανένας λόγος μέσα σε 30 ημέρες. 

Lionheart75, έχεις παραλάβει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lionheart75 είπε

Καλησπέρα. Έχω παραλάβει. Ότι θέλεις ρωτάς. :) 

Μια χαρά! Λοιπόν επειδή εγώ ακόμα το περιμένω και εσύ έχεις εμπειρία από smartwatches και activity trackers, θα ηθελα να γράψεις δυο πραγματάκια για την ποιότητα κατασκευής, τη μπαταρία, τις εφαρμογές και το wearOS (εννοώ την εμπειρία σου με τη συγκεκριμένη συσκευή) και γενικότερα την αίσθηση που σου έχει αφήσει και αν τελικά αξίζει σαν smartwatch. Αυτά!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Darthvader είπε

Μια χαρά! Λοιπόν επειδή εγώ ακόμα το περιμένω και εσύ έχεις εμπειρία από smartwatches και activity trackers, θα ηθελα να γράψεις δυο πραγματάκια για την ποιότητα κατασκευής, τη μπαταρία, τις εφαρμογές και το wearOS (εννοώ την εμπειρία σου με τη συγκεκριμένη συσκευή) και γενικότερα την αίσθηση που σου έχει αφήσει και αν τελικά αξίζει σαν smartwatch. Αυτά!

Eπειδή παρέλαβα προχτές 13/02 και ήρθαν μαζί 2 ρολόγια, το έχω χρησιμοποιήσει λίγο καθώς ασχολήθηκα περισσότερο με το άλλο. 

Απο ποιότητα κατασκευής και οθόνη με έχει κερδίσει. Καλή ποιότητα γενικά, δεν δείχνει ακριβό αλλά ούτε και της πλάκας.

Το λουράκι, τυπικό 22mm σιλικόνης το οποίο αλλάζει. Σε κάθε περίπτωση το ρολόι είναι όμορφο στο χέρι και ελαφρύ, δεν καταλαβαίνεις ότι το φοράς.

Επίσης έχει ένα μικρό μαύρο bezel γύρω από την οθόνη αλλά δεν είναι ενοχλητικό. Σε μέγεθος είναι μικρό σε σχέση με Huawei GT/GT2, samsung S3 Frontier, Amazfit GTR  κλπ. 

Από αυτά τα λίγα που είδα πάντως λίγες ώρες που το επεξεργάστηκα (αλλά θα επανέλθω καθώς δεν έχω αποκομίζει συνολική εικόνα), δεν θα ήθελα να είναι το κύριο μου ρολόι.

Δεν μπορώ να σου πω επακριβώς διάρκεια μπαταρίας αλλά το βλέπω για 1.5 μέρα max. Αυτό που με χάλασε είναι η απόκριση του sd 3100.

Υπάρχει lag, το οποίο με ενόχλησε μιας και έχω αρκετά ρολόγια με διαφορετικά os και δεν είχα ξανασυναστήσει τέτοιο πράγμα.

Δεν λέω ότι είναι αργό του θανατά αλλά δεν είναι και smooth. Σε κάθε περίπτωση με χάλασε. Όμως σε έναν normal user ίσως να μην είναι πρόβλημα.

Θέλω να το δουλέψω κάποιες μέρες και θα αποφασίσω πως θα κινηθώ, αν δηλαδή θα το κρατήσω ή αν θα επιστρέψει πίσω. 

Αυτή τη στιγμή ασχολούμαι με ένα kospet prime το οποίο παρέλαβα την ίδια μέρα με το fossil και αν και γκουμούτσα σε σχέση με αυτό, θέλει περισσότερο ψάξιμο. :) 

fossil.jpg

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Eπειδή παρέλαβα προχτές και ήρθαν μαζί 2 ρολόγια, το έχω χρησιμοποιήσει λίγο καθώς ασχολήθηκα περισσότερο με το άλλο. 

Απο ποιότητα κατασκευής και οθόνη με έχει κερδίσει. Καλή ποιότητα γενικά, δεν δείχνει ακριβό αλλά ούτε και της πλάκας.

Το λουράκι, τυπικό 22mm σιλικόνης το οποίο αλλάζει. Σε κάθε περίπτωση το ρολόι είναι όμορφο στο χέρι και ελαφρύ, δεν καταλαβαίνεις ότι το φοράς.

Επίσης έχει ένα μικρό μαύρο bezel γύρω από την οθόνη αλλά δεν είναι ενοχλητικό. Σε μέγεθος είναι μικρό σε σχέση με Huawei GT/GT2, samsung S3 Frontier, Amazfit GTR  κλπ. 

Από αυτά τα λίγα που είδα πάντως λίγες ώρες που το επεξεργάστηκα (αλλά θα επανέλθω καθώς δεν έχω αποκομίζει συνολική εικόνα), δεν θα ήθελα να είναι το κύριο μου ρολόι.

Δεν μπορώ να σου πω επακριβώς διάρκεια μπαταρίας αλλά το βλέπω για 1.5 μέρα max. Αυτό που με χάλασε είναι η απόκριση του sd 3100.

Υπάρχει lag, το οποίο με ενόχλησε μιας και έχω αρκετά ρολόγια με διαφορετικά os και δεν είχα ξανασυναστήσει τέτοιο πράγμα.

Δεν λέω ότι είναι αργό του θανατά αλλά δεν είναι και smooth. Σε κάθε περίπτωση με χάλασε. Όμως σε έναν normal user ίσως να μην είναι πρόβλημα.

Θέλω να το δουλέψω κάποιες μέρες και θα αποφασίσω πως θα κινηθώ, αν δηλαδή θα το κρατήσω ή αν θα επιστρέψει πίσω. 

Αυτή τη στιγμή ασχολούμαι με ένα kospet prime το οποίο παρέλαβα την ίδια μέρα με το fossil και αν και γκουμούτσα σε σχέση με αυτό, θέλει περισσότερο ψάξιμο. :) 

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου! Να επανέλθεις αν έχεις συνολική εικόνα. (ελπίζω το δικό μου να μη χάθηκε στο δρόμο....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Darthvader είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου! Να επανέλθεις αν έχεις συνολική εικόνα. (ελπίζω το δικό μου να μη χάθηκε στο δρόμο....)

Να σαι καλά, θα επανέλθω κάποια στιγμή. Πάντως δεν είναι κακό, μην απογοητευτείς με τα γραφόμενά μου πριν ακόμα το παραλάβεις. :) 

Το ρολογάκι συνολικά μου αρέσει και το λειτουργικό του μου άφησε θετική εντύπωση.

Το λαγκάρισμα που διαπίστωσα με προβληματίζει και θέλω να δω αν είναι τόσο έντονο ώστε να με κάνει να το επιστρέψω.

Επίσης για την μπαταρία ήξερα εξ αρχής ότι η αυτονομία τους δεν είναι το δυνατό τους σημείο.

Αν μου βγάζει 1,5 μέρα ανά φόρτιση εγώ είμαι ευχαριστημένος.

Καθώς όπως προείπα δεν το πήρα για το κύριό μου smartwatch.

Βασικά δεν έχω κύριο, χαχαχα 

Ίδωμεν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Να σαι καλά, θα επανέλθω κάποια στιγμή. Πάντως δεν είναι κακό, μην απογοητευτείς με τα γραφόμενά μου πριν ακόμα το παραλάβεις. :) 

Το ρολογάκι συνολικά μου αρέσει και το λειτουργικό του μου άφησε θετική εντύπωση.

Το λαγκάρισμα που διαπίστωσα με προβληματίζει και θέλω να δω αν είναι τόσο έντονο ώστε να με κάνει να το επιστρέψω.

Επίσης για την μπαταρία ήξερα εξ αρχής ότι η αυτονομία τους δεν είναι το δυνατό τους σημείο.

Αν μου βγάζει 1,5 μέρα ανά φόρτιση εγώ είμαι ευχαριστημένος.

Καθώς όπως προείπα δεν το πήρα για το κύριό μου smartwatch.

Βασικά δεν έχω κύριο, χαχαχα 

Ίδωμεν. 

Μήπως θέλει update στο wearOS; (για το λαγκάρισμα...)

Εντάξει από όσα έγραψες αυτό που μου κάθισε στο λαιμό είναι το lag. Τέλος πάντων, θα δούμε! Να είσαι καλά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Darthvader είπε

Μήπως θέλει update στο wearOS; (για το λαγκάρισμα...)

Εντάξει από όσα έγραψες αυτό που μου κάθισε στο λαιμό είναι το lag. Τέλος πάντων, θα δούμε! Να είσαι καλά!

Ότι update ήταν να πάρει πήρε, δεν υπήρχε κάτι άλλο.

Με το καλό να παραλάβεις και θα το δοκιμάσω και εγώ περισσότερο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια εταιρεία το φέρνει;; Εμένα έχει ημερομηνία παραλαβής για αύριο -εδώ κ καιρό έλεγε συγκεκριμένα για αύριο, φαίνεται να πήγε σε μία αποθήκη κ να έμεινε αναμονή άνω της εβδομάδας για να βγει αυτός ο χρόνος- αλλά δεν έχει ανανεωθεί το tracking και δεν έχω ιδέα πώς θα έρθει και πώς θα το συντονίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikosdet είπε

Ποια εταιρεία το φέρνει;; Εμένα έχει ημερομηνία παραλαβής για αύριο -εδώ κ καιρό έλεγε συγκεκριμένα για αύριο, φαίνεται να πήγε σε μία αποθήκη κ να έμεινε αναμονή άνω της εβδομάδας για να βγει αυτός ο χρόνος- αλλά δεν έχει ανανεωθεί το tracking και δεν έχω ιδέα πώς θα έρθει και πώς θα το συντονίσω.

Αν είναι με i-parcel, τότε θα σου έρθει με elta courier (σε έμενα μέχρι τώρα, αυτό γίνεται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Darthvader είπε

Μήπως θέλει update στο wearOS; (για το λαγκάρισμα...)

Εντάξει από όσα έγραψες αυτό που μου κάθισε στο λαιμό είναι το lag. Τέλος πάντων, θα δούμε! Να είσαι καλά!

Το λαγκάρισμα είναι λόγο του ότι έχει 512MB ram, η επόμενη γενιά (δηλαδή η τωρινή, gen 5) με 1GB είναι πολύ καλύτερη και με μηδαμινό λαγκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα τέλη εβδομάδας, αλλά έχει πρόβλημα, Ψάχνοντας το στο νετ το βρήκα και μάλιστα από το φθινόπωρο του 2018 και απορώ με τη Google... Πρέπει να είναι θέμα ευρύτερο στο λειτουργικό ή στην εφαρμογή του για τη σύνδεση στο κινητό.

Το ρολόι συνδέεται με το κινητό, λαμβάνω ειδοποιήσεις κ κανονικά και πλήρως, ΑΛΛΑ ... Ό,τι απαιτεί ίντερνετ (από το κινητό, γιατί όταν συνδεθώ wifi είναι ΟΚ), δεν... Που σημαίνει όχι ανανέωση καιρού, συγχρονισμός ημερολογίου Google, πρόσβαση σε Playstore και φυσικά Google Assistant! Σε όλη αυτήν την κατάσταση, το ρολόι λέει πως είναι αποσυνδεδεμένο, το κινητό στο Wear OS app λέει πως είναι συνδεδεμένο και η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.

Προφανώς έκανα reset, επανασυνδέσεις και όλα τα συναφή, καθώς και έξτρα δικαιώματα στο WearOS app για μπαταρία κτλ, διάφορα που βρήκα ονλάιν αλλά τίποτα. Κ είδα που λένε πως κ να δουλέψει με αλλαγές ή επανεκκινήσεις, μετά από λίγη ώρα ξανά τα ίδια. Σε εσάς όλα καλά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...