Προς το περιεχόμενο

Δεν ξεκινάει το PC μετά από καθαρισμό


PavlosSage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, PavlosSage είπε

Ποτε δεν έκανε το μπιπ πάντα άνοιγε αθορυβα

Τότε ίσως δεν έχει buzzer. Εδώ σταματάμε, και πας για service. Αν είσαι τυχερός, δεν είναι μητρική.
Αν συνεχίσω να σε καθοδηγώ χωρίς να έχεις γνώσεις και ορισμένα πραγματάκια (πχ ένα buzzer ή ένα μεγεθυντικό φακό), μπορεί να κάνουμε μερικές εκατοντάδες ευρώ ζημιά. Βγάλε το από την πρίζα, και πας για τεχνικό. Εύχομαι να μην είναι board.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, bblaw20 είπε

Μπορει να απορυθμιστηκε το bios και να δινει εικονα απο την igpu του επεξεργαστη.

Δεν θέλω να γίνω μάντης κακών...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, snbblp είπε

Τότε ίσως δεν έχει buzzer. Εδώ σταματάμε, και πας για service. Αν είσαι τυχερός, δεν είναι μητρική.
Αν συνεχίσω να σε καθοδηγώ χωρίς να έχεις γνώσεις και ορισμένα πραγματάκια (πχ ένα buzzer ή ένα μεγεθυντικό φακό), μπορεί να κάνουμε μερικές εκατοντάδες ευρώ ζημιά. Βγάλε το από την πρίζα, και πας για τεχνικό. Εύχομαι να μην είναι board.

Αν προσπαθήσω να βγάλω και να ξαναβαλω cpu;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, PavlosSage είπε

Αν προσπαθήσω να βγάλω και να ξαναβαλω cpu;

Σου είπα την γνώμη μου, αλλά δεν δικαιούμαι να την επιβάλω. Δικό σου μηχάνημα είναι.
Εγώ θα προτιμούσα να δώσω 30€, παρά 200-300.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@PavlosSage Εχει η μητρικη εξοδο για Onboard γραφικα? Αν ναι, δες αν παιρνει γενικα σημα η οθονη σου. Εισαι σιγουρος οτι συνδεσες τα καλωδια τροφοδοσιας της gpu?

1 λεπτό πριν, koolisk6 είπε

socket pins τον κοβω....αυτο δε το ελεγε το βιντεο του γιουτουμπη φανταζομαι....

Περα απο τα σχολια που πηρε οδηγιες απο ενα βιντεο, εχεις κατι αλλο να προτεινεις?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, koolisk6 είπε

socket pins τον κοβω....αυτο δε το ελεγε το βιντεο του γιουτουμπη φανταζομαι....

Αυτό φοβάμαι κι εγώ, και πίστεψέ με: έχουν δει πολλά τα μάτια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, overpower είπε

@PavlosSage Εχει η μητρικη εξοδο για Onboard γραφικα? Αν ναι, δες αν παιρνει γενικα σημα η οθονη σου. Εισαι σιγουρος οτι συνδεσες τα καλωδια τροφοδοσιας της gpu?

Περα απο τα σχολια που πηρε οδηγιες απο ενα βιντεο, εχεις κατι αλλο να προτεινεις?

πρότεινα προηγουμένως ,τι ζόρι τραβάς κ πετάγεσαι εσύ δε καταλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, koolisk6 είπε

πρότεινα προηγουμένως ,τι ζόρι τραβάς κ πετάγεσαι εσύ δε καταλαβα

Ηρεμα, παιδιά! Το ζητούμενο είναι να βοηθήσουμε ΑΝ ΚΙ ΕΦΟΣΟΝ μπορούμε, χωρίς να γίνει μεγαλύτερη ζημιά. Μη φαγωθούμε κιόλας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν να είναι μητρική, άμα οι ανεμιστήρες γύρισαν με τον αέρα και έκαναν καμιά επιστροφή τάσης η μητρική θα άρπαξε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, overpower είπε

@PavlosSage Εχει η μητρικη εξοδο για Onboard γραφικα? Αν ναι, δες αν παιρνει γενικα σημα η οθονη σου. Εισαι σιγουρος οτι συνδεσες τα καλωδια τροφοδοσιας της gpu?

Περα απο τα σχολια που πηρε οδηγιες απο ενα βιντεο, εχεις κατι αλλο να προτεινεις?

Έχει έξοδο το προσπάθησα αλλά ούτε τώρα πήρε σήμα η οθόνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panos0100 είπε

Πιθανόν να είναι μητρική, άμα οι ανεμιστήρες γύρισαν με τον αέρα και έκαναν καμιά επιστροφή τάσης η μητρική θα άρπαξε 

Ακυρο, αυτό δεν ισχύει. Σοκετ φοβάμαι, ειδικά αν του έπεσε.  Μακάρι να είναι κάτι απλό κι ασήμαντο, αλλά ο φίλος μας είναι πρωτάρης, κι όσο  συνεχίζουμε η ζημιά μπορεί να επιδεινώνεται.
OFF και στην άκρη για σέρβις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, PavlosSage είπε

Έχει έξοδο το προσπάθησα αλλά ούτε τώρα πήρε σήμα η οθόνη. 

Εχεις κουμπωσει σωστα τις μνημες? Εκαναν δηλαδη το "κλικ"? Δοκιμασε να τις βγαλεις να δεις αν θα παρει σημα η οθονη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, overpower είπε

Εχεις κουμπωσει σωστα τις μνημες? Εκαναν δηλαδη το "κλικ"? Δοκιμασε να τις βγαλεις να δεις αν θα παρει σημα η οθονη 

Ναι έχω βγάλει και ξαναβάλει ram και gpu πάνω από 5 φορές, καθάρισα σκόνη, έκαναν το κλικ όταν μπήκαν, όλα τα καλώδια είναι σωστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...