Προς το περιεχόμενο

Δεν πρόκειται να κυκλοφορήσει νέο Switch φέτος η Nintendo


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, life is music said:

Ρε φίλε να την πάρω γιατί για να παίξω Πόκεμον ..Πόκεμον έχω και στο κινητό δεν μ λέει κάτι ....το θέμα είναι ότι θέλω να βλέπω

Και κάτι άλλο .....να βλέπω μια εξέλιξη ....

Μην σου πω ότι είναι και καλύτερο το Pokemon στο κινητό! 

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, life is music είπε

Ρε φίλε να την πάρω γιατί για να παίξω Πόκεμον ..Πόκεμον έχω και στο κινητό δεν μ λέει κάτι ....το θέμα είναι ότι θέλω να βλέπω

Και κάτι άλλο .....να βλέπω μια εξέλιξη ....

 

Zelda!!! Splatoon , Mario Odyssey. Κορυφαία και τα 3... Ειδικά το πρώτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ξαναχαρει παιχνιδομηχανή (φορητό/σταθερό) τόσο όσο το switch (trust me και είχα πολλά στα χέρια μου). Με το v2 που τσίμπησα το καλοκαίρι λύθηκε και το θέμα μου με τη μπαταρία και πραγματικά δε βλέπω λόγο ύπαρξης pro έκδοσης, άλλωστε τι να τα κάνεις τα έξτρα ports από τα twins αφού λίγο πολύ όλοι έχουμε ένα απ' τα δύο και άσε που παίζει και το σενάριο να δώσει η sony streaming. Αλλά για να λέμε τα πράγματα ως έχουν η Nintendo τα ίδια έλεγε και για το lite κάνα δίμηνο πριν το ανακοινώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια κονσόλα με δικό της fanbase, που ποτέ δεν στόχευε στα καλύτερα γραφικά, δεν υπάρχει νόημα να βγει νέα κονσόλα τώρα ή στα επόμενα 5 χρόνια. Ένα νέο Mario, Mario Kart, Zelda, Pokemon και Luigi να βγάζει κάθε 2-3 χρόνια και θα είναι πάντα στην κορυφή ακόμα και με το Switch το 2035.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το τι βλακείες διαβάζουμε κάθε φορά σε παρόμοια θέματα δεν υπάρχουν. Nintendoomed κλπ.

Για το perspective του πράγματος και μόνο, το Pokemon Sword/Shield βγήκε στις 15 Νοεμβρίου και μέχρι τις 31 Δεκεμβρίου είχε πουλήσει 16m τεμάχια. Δηλαδή σε 47 ημέρες πουλήθηκαν 16m.

Αν το κάνουμε αναγωγή μας κάνει περίπου 4 κόπιες. Το δευτερόλεπτο.

Όντως, ασχετίλες, ας βγάλουν κανένα κινητό καλύτερα.

Κατά τ' άλλα, και πέρυσι τα ίδια έλεγαν τέτοια εποχή, δεν πρόκειται να βγάλουν Lite κονσόλα κλπ και είδαμε τι έγινε. Νομίζω ότι η διάψευση αυτή είναι αρκετός λόγος για να θεωρήσουμε δεδομένο το Switch Pro κατά τον Οκτώβρη.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, life is music είπε

Ρε φίλε να την πάρω γιατί για να παίξω Πόκεμον ..Πόκεμον έχω και στο κινητό δεν μ λέει κάτι ....το θέμα είναι ότι θέλω να βλέπω

Και κάτι άλλο .....να βλέπω μια εξέλιξη ....

 

Μ'αρέσει που συνεχίζεις να απαντάς ενω πέφτει το τρόλινκ του αιώνα.

Μας χάρισες εξτρά χρόνια ζωής απο το γέλιο, ευχαριστούμε.

ΥΓ: Αν θεωρείς εξέλιξη την ανάλυση και το H/W των desktop σε ενα μικρό κουτί που κάνει θόρυβο και χωρίς ssd, οχι ευχαριστούμε, δεν θα πάρουμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Nintendo έχει τα κορυφαια 1st και μερικά απο τα κορυφαια 2nd party Studio. Και καθώς τα οικονομικά της ειναι σε αριστη κατασταση, πολύ θα ήθελα στην επομενη γενιά να δω ενα μηχανημα της Nintendo να ειναι τελειως τουμπανο. Σκεφτειτε μονο τι θα μπορουσε να κανει η Nintendo με το hardware του One X. Τι Zelda, Metroid κτλ θα βλεπαμε με το hardware της νεας γενιας. Λατρευω τη Nintendo και σεβομαι το οτι ακολουθει δικο της δρομο. Αλλά μερικές φορές σκεφτομαι, ποσο καλο θα ηταν να την αγοραζε καμια MS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, NamelessDead είπε

  Αλλά μερικές φορές σκεφτομαι, ποσο καλο θα ηταν να την αγοραζε καμια MS

να την αγόραζε καμιά ms να την έκανε σαν τα μούτρα της; με οικονομικά μοντέλα που αρέσουν μόνο σε αυτήν; γιατί πλέον έχει φτάσει να χαρίζει τους λιγοστούς τίτλους που βγάζει παρόλα αυτά ο κόσμος δεν θελει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, logistoulis είπε

να την αγόραζε καμιά ms να την έκανε σαν τα μούτρα της; με οικονομικά μοντέλα που αρέσουν μόνο σε αυτήν; γιατί πλέον έχει φτάσει να χαρίζει τους λιγοστούς τίτλους που βγάζει παρόλα αυτά ο κόσμος δεν θελει

Oπου ΜS βαλε οποιον θες. Το point μου ειναι να ειχε η Nintendo τη δυνατοτητα να δουλεψει με ισχυρο hardware. Και τι εννοεις ο κοσμος δεν θελει; Το Game Pass ειναι εκπληκτικη υπηρεσια. Εχει ξεπερασει τα 10 μυρια συνδρομητες. Και δεν καταλαβαινω τι ακριβως δεν σου αρεσει σε αυτη. Ναι τα εκανε λιγο σαλατα η MS με τα first party αυτη τη γενια αλλά εχει αγορασει και ενα σκασμο studios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, NamelessDead είπε

Oπου ΜS βαλε οποιον θες. Το point μου ειναι να ειχε η Nintendo τη δυνατοτητα να δουλεψει με ισχυρο hardware. Και τι εννοεις ο κοσμος δεν θελει; Το Game Pass ειναι εκπληκτικη υπηρεσια. Εχει ξεπερασει τα 10 μυρια συνδρομητες. Και δεν καταλαβαινω τι ακριβως δεν σου αρεσει σε αυτη. Ναι τα εκανε λιγο σαλατα η MS με τα first party αυτη τη γενια αλλά εχει αγορασει και ενα σκασμο studios

Nintendo με gaming pass, ουτε με σφαιρες δεν θα το αφηναν. Θα θελαμε αλλα δεν γινεται, πιο ευκολα βγαινει το trump αλλη μια 4ετια παρα να το κανει αυτο η nintendo εστω μια εβδομαδα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, NamelessDead είπε

Oπου ΜS βαλε οποιον θες. Το point μου ειναι να ειχε η Nintendo τη δυνατοτητα να δουλεψει με ισχυρο hardware. Και τι εννοεις ο κοσμος δεν θελει; Το Game Pass ειναι εκπληκτικη υπηρεσια. Εχει ξεπερασει τα 10 μυρια συνδρομητες. Και δεν καταλαβαινω τι ακριβως δεν σου αρεσει σε αυτη. Ναι τα εκανε λιγο σαλατα η MS με τα first party αυτη τη γενια αλλά εχει αγορασει και ενα σκασμο studios

εμένα τι με χαλάει; εγώ που είμαι από αυτούς που αγοράζω τίτλους της μου είναι παντελώς αδιάφορη πλέον, η nintendo από την άλλη όχι 

το ότι έχει αγοράσει ένα σκασμό στούντιος δεν λέει κάτι μέχρι να δούμε αποτελέσματα

 

όσο για το πιο ισχυρό hw, οκ φυσικά και το θέλουμε όλοι από την άλλη μιλάμε και για handheld και πολλοί το αγοράζουμε με αυτή τη λογική για να παίζουμε έτσι και σε handheld δεν μπορεί να θες να έχεις γραφικά των σταθερών, απλά δεν γίνεται , δεν είναι ότι δεν θα μπορούσε να έχει ένα σταθερό με ανάλογες δυνατότητες του ps4, σιγά την επιστήμη 

 

μια χαρά είναι τα γραφικά για φορητό και στην τελική όπως δείχνουν και οι πωλήσεις τα γραφικά δεν είναι το παν και όντως δεν είναι το παν , σημασία έχουν οι τίτλοι

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, NamelessDead είπε

H Nintendo έχει τα κορυφαια 1st και μερικά απο τα κορυφαια 2nd party Studio. Και καθώς τα οικονομικά της ειναι σε αριστη κατασταση, πολύ θα ήθελα στην επομενη γενιά να δω ενα μηχανημα της Nintendo να ειναι τελειως τουμπανο. Σκεφτειτε μονο τι θα μπορουσε να κανει η Nintendo με το hardware του One X. Τι Zelda, Metroid κτλ θα βλεπαμε με το hardware της νεας γενιας. Λατρευω τη Nintendo και σεβομαι το οτι ακολουθει δικο της δρομο. Αλλά μερικές φορές σκεφτομαι, ποσο καλο θα ηταν να την αγοραζε καμια MS

Σαν την NOKIA ένα πράμα. Για να την οδηγήσει στην κορυφή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, NamelessDead είπε

Αλλά μερικές φορές σκεφτομαι, ποσο καλο θα ηταν να την αγοραζε καμια MS

 

Μάλλον κακό θα ήταν αν κρίνουμε απ' το πόσα studios έκλεισαν ή έγινε διαχωρισμός από τότε που τ' αγόρασε η Microsoft... Οπότε, ας μην το μελετάμε καλύτερα... 

Επεξ/σία από johnpap21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου αρέσει που ψάχνετε τα high specs σε κονσόλες της Ν.... Λες και τα είχε ποτέ... Λες και τα χρειάζεται... Είναι τόσο καλά δομημένο το fanbase της Ν και τόσοι πολλοί οι τίτλοι με φανατικούς οπαδούς που μπορεί να μείνει στα 720 αλλά 50 χρόνια, να κρατήσει μόνο zelda, pokemon, metroid, luigi, Mario & smash και όλοι να παίζουν μανιωδώς.... 

Μιλάμε για την εταιρια που παίζαμε metroid κάτω από την λάμπα ας πούμε... Και ακόμα κόσμος κάνει mods σε gameboys

Επεξ/σία από gthe
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, life is music είπε

Σαν το 4 δεν το νομίζω !!

Εχουν 3+ χρόνια διαφορά στην αγορα. Το κατανοείς αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...