Προς το περιεχόμενο

Τοποθεσία στην Ελλάδα για το AWS Cloudfront Edge δημιουργεί η Amazon


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό σημαίνει ότι στους καινούργιους διαγωνισμούς του Δημοσίου για πανοδετους θα συμμετέχει και η Amazon... γιατί για κάτι παραπάνω δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

 

 

59 λεπτά πριν, kostasgpa είπε

Για την "σημασία μας ως περιφερειακός κόμβος στην παγκόσμια τεχνολογική αγορά". Γελάει και το παρδαλό κατσίκι με το Ελλαδιστάν.

 

Δεν έχεις ιδέα  εταιρεία στον ταύρο και στην Καλλιθέα που έχει 3-4 κτίρια και δουλεύουν 2,5Κ άτομα και κλείνουν συμφωνίες για data και κόμβων δεδομένων από apple μέχρι εταιρείες με παιχνίδια εφαρμογές. Για αυτό μιζεριαζεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, mastronomo είπε

Εγω ζω για την στιγμή που οι φόροι της Άμαζον θα ξεχρεώσουν το ΚΡΕΟΣ ΕΡΕ.

παραδειγμα επενδυσης της Amazon στην Ισπανια με μεγαθηριο κτηριο διπλα στο αεροδρομιο (πχ Σπατα) στη Βαρκελωνη ο δημαρχος παραχωρησε οικοπεδο στο τσαμπα , μειωμενους φορους κτλ, δεν επενδυουν οι τυποι αν δεν παρουν εξτραδακια φορολογικα κτλ, για τι τους περασες ηλιθιους, Το χρεος φιλε μου θα το πληρωνουμε εμεις και τα παιδια μας για παντα, δυστηχως. Τωρα οσον αφορα το τι θα γινει , ισως πιασει κανενας ανεργος δουλεια σαν αποθηκαριος,με μινιμουμ κτλ, σε οτι και να γινει και θα ενισχυθει η τοπικη οικονομια, , βεβαια αν δεν θελεις υπαρχουν ΤΟΟΟΟΟσσσεες αλλες χωρες που θα στρωσουν κοκκινο χαλακι,,,,,,,

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nageorg είπε

παραδειγμα επενδυσης της Amazon στην Ισπανια με μεγαθηριο κτηριο διπλα στο αεροδρομιο (πχ Σπατα) στη Βαρκελωνη ο δημαρχος παραχωρησε οικοπεδο στο τσαμπα , μειωμενους φορους κτλ, δεν επενδυουν οι τυποι αν δεν παρουν εξτραδακια φορολογικα κτλ, για τι τους περασες ηλιθιους, Το χρεος φιλε μου θα το πληρωνουμε εμεις και τα παιδια μας για παντα, δυστηχως. Τωρα οσον αφορα το τι θα γινει , ισως πιασει κανενας ανεργος δουλεια σαν αποθηκαριος,με μινιμουμ κτλ, σε οτι και να γινει και θα ενισχυθει η τοπικη οικονομια, , βεβαια αν δεν θελεις υπαρχουν ΤΟΟΟΟΟσσσεες αλλες χωρες που θα στρωσουν κοκκινο χαλακι,,,,,,,

Έχεις καταλάβει τι θα κάνει η Amazon; Ή αντίστοιχα η Microsoft αν φέρει υποδομές προς τα εδώ; Καταλαβαίνεις τι λες; Δηλαδή ο Μπεζος πήρε διακοποδανειο για να το ξεπληρώσει;

 

Έχεις καταλάβει πως οι εργαζόμενοι πληρώνουν φόρους; Ξέρεις πόσα ήταν η πρόταση της Amazon για να φύγω Ιρλανδία; 75 χιλιάρικα.  Ξέρεις πόσους φόρους πληρώνεις στα 75κ; 

Ξέρεις πόσους Έλληνες έκανε Recruit;

Ξέρεις πόσο κόσμο έψαχναν; 50 χιλιάδες μηχανικούς.  

Και ρωτάω,  σε χαλάει ξαφνικά από το πουθενά 2500-5000 άτομα κατερτισμένα να παίρνουν αυτά τα λεφτά και να πληρώνουν φόρο;

Τι νόμιζες; Θα σου πληρώσει το δάνειο ο Γερμανός, Ο Σουηδός και ο Μπεζος;

Η θα έρθουν να επενδύσουν κάνα δυο δις έτσι μωρέ,  για να πληρώνουν 100% προκαταβολή για τα λεφτά που ΊΣΩΣ ΒΓΆΛΟΥΝ;;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, nageorg είπε

παραδειγμα επενδυσης της Amazon στην Ισπανια με μεγαθηριο κτηριο διπλα στο αεροδρομιο (πχ Σπατα) στη Βαρκελωνη ο δημαρχος παραχωρησε οικοπεδο στο τσαμπα , μειωμενους φορους κτλ, δεν επενδυουν οι τυποι αν δεν παρουν εξτραδακια φορολογικα κτλ, για τι τους περασες ηλιθιους, Το χρεος φιλε μου θα το πληρωνουμε εμεις και τα παιδια μας για παντα, δυστηχως. Τωρα οσον αφορα το τι θα γινει , ισως πιασει κανενας ανεργος δουλεια σαν αποθηκαριος,με μινιμουμ κτλ, σε οτι και να γινει και θα ενισχυθει η τοπικη οικονομια, , βεβαια αν δεν θελεις υπαρχουν ΤΟΟΟΟΟσσσεες αλλες χωρες που θα στρωσουν κοκκινο χαλακι,,,,,,,

Nα ανοιξουμε φιλε καλυτερα κανενα καφε ακομα τι λες ?Που να τις προσκαλουμε τετοιες εταιρειες    να τους δινουμε και φορολογικα κινητρα για να ερθουν ε?

1000 φορες καφε και εσυ να κανεις το delivery ...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα φτιάξει δικό της data center (επένδυση) ή θα χρησιμοποιήσει κομμάτι από τους servers της Lamda Hellix (δεν το λες και επένδυση); Να κάνει και σύμπραξη με τον ΟΤΕ για εγγυημένο downtime!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οχι οτι ειμαι γνωστης του θεματος, αλλα πιο πολυ για να τσιμπησει τιποτα διαγωνισμους του δημοσιου μαλλον ηρθε αυτο το θηριο εδω παρα για να κανει καμια σοβαρη επενδυση...

..

απο την αλλη δεν το κατεχω το θεμα και μπορει  να ειμαι και εντελως εκτος...

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giotis1982 είπε

Έχεις καταλάβει τι θα κάνει η Amazon; Ή αντίστοιχα η Microsoft αν φέρει υποδομές προς τα εδώ; Καταλαβαίνεις τι λες; Δηλαδή ο Μπεζος πήρε διακοποδανειο για να το ξεπληρώσει;

Έχεις καταλάβει πως οι εργαζόμενοι πληρώνουν φόρους; Ξέρεις πόσα ήταν η πρόταση της Amazon για να φύγω Ιρλανδία; 75 χιλιάρικα.  Ξέρεις πόσους φόρους πληρώνεις στα 75κ; 

Ξέρεις πόσους Έλληνες έκανε Recruit;

Ξέρεις πόσο κόσμο έψαχναν; 50 χιλιάδες μηχανικούς.  

Και ρωτάω,  σε χαλάει ξαφνικά από το πουθενά 2500-5000 άτομα κατερτισμένα να παίρνουν αυτά τα λεφτά και να πληρώνουν φόρο;

Τι νόμιζες; Θα σου πληρώσει το δάνειο ο Γερμανός, Ο Σουηδός και ο Μπεζος;

Η θα έρθουν να επενδύσουν κάνα δυο δις έτσι μωρέ,  για να πληρώνουν 100% προκαταβολή για τα λεφτά που ΊΣΩΣ ΒΓΆΛΟΥΝ;;;;

Εγω εχω καταλαβει, εσυ εχεις καταλαβει οτι απανταω 

 

1 ώρα πριν, giotis1982 είπε

Έχεις καταλάβει τι θα κάνει η Amazon; Ή αντίστοιχα η Microsoft αν φέρει υποδομές προς τα εδώ; Καταλαβαίνεις τι λες; Δηλαδή ο Μπεζος πήρε διακοποδανειο για να το ξεπληρώσει;

Έχεις καταλάβει πως οι εργαζόμενοι πληρώνουν φόρους; Ξέρεις πόσα ήταν η πρόταση της Amazon για να φύγω Ιρλανδία; 75 χιλιάρικα.  Ξέρεις πόσους φόρους πληρώνεις στα 75κ; 

Ξέρεις πόσους Έλληνες έκανε Recruit;

Ξέρεις πόσο κόσμο έψαχναν; 50 χιλιάδες μηχανικούς.  

Και ρωτάω,  σε χαλάει ξαφνικά από το πουθενά 2500-5000 άτομα κατερτισμένα να παίρνουν αυτά τα λεφτά και να πληρώνουν φόρο;

Τι νόμιζες; Θα σου πληρώσει το δάνειο ο Γερμανός, Ο Σουηδός και ο Μπεζος;

Η θα έρθουν να επενδύσουν κάνα δυο δις έτσι μωρέ,  για να πληρώνουν 100% προκαταβολή για τα λεφτά που ΊΣΩΣ ΒΓΆΛΟΥΝ;;;;

Εγω εχω καταλαβει , εσυ εχεις καταλαβει ??? οτι απανταω στον φιλο μας που νομιζει οτι η Αμαζον θα ξεπληρωσει το χρεος το δικο μας, διαβασε και μετα απαντα φιλε

54 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Nα ανοιξουμε φιλε καλυτερα κανενα καφε ακομα τι λες ?Που να τις προσκαλουμε τετοιες εταιρειες    να τους δινουμε και φορολογικα κινητρα για να ερθουν ε?

1000 φορες καφε και εσυ να κανεις το delivery ...

Μαλλον δεν καταλαβαινεις τι παει να πει επενδυση τετοιου μεγεθους , οταν κανεις δικια σου στειλε μου ενα μυνημα εχω επιχειρηση απο το 2001, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος σε απλά Ελληνικα ....να μας πει ποιες θα είναι η υπηρεσίες που θα φέρει....Και ποια η χρησιμότητα στην καθημερινοτητα μας....

 

 

 

giphy-1.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...