Προς το περιεχόμενο

To Netflix επιτέλους παρέχει επιλογή απενεργοποίησης της αυτόματης προβολής κλιπ


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, γροσερισοπ είπε

πλέον χρονο δεν εχω. χρημα εχω.

Στο κατέβασμα ένα πράγμα πρέπει να κοιτάς, για 720 θέλει τουλάχιστον 4GB για να είναι σωστή η εικόνα και τουλάχιστον 7-8GB για 1080, yify κτλ είναι ό,τι να ναι.

Εγώ προτιμώ αν θέλω να δω κάτι να ψάξω, download, κάνω κάτι μέχρι να κατέβει, play από το Android Box στην τηλεόραση.

Όχι άντε ψάξε σε ποια υπηρεσία υπάρχει, συνδρομητική (άκου Nova για GoT, γελάνε και οι πέτρες), streaming ή ό,τι άλλο, άντε αν έχει βγει στην Ελλάδα (ή σε οποιοδήποτε χώρα εκτός ΗΠΑ), άντε αν θα βγει γενικά, άντε πλήρωνε τι τους ήρθε να παίρνουν για το πακέτο υπηρεσίας για μία ταινία ή σειρά που με ενδιαφέρει και όλο το άλλο είναι για πέταμα, άντε βρες τι εξοπλισμό θέλει και αν είναι συμβατό με το Android Box, δουλεύει με παλιό HDMI καλώδιο, θέλει HDCP, κτλ, κτλ.

Τι να σου πω, η πειρατεία μου φαίνεται πιο εύκολη

 

Επεξ/σία από Hacker?pcs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, γροσερισοπ είπε

δίνω σε online υπηρεσίες περίπου στα 80€ το μήνα. (από hosting μέχρι tidal που λέει ο λόγος.)


80€ ??? Είσαι καθόλου καλά ; Με 100€ άλλοι παίρνουν τσιγάρα και εσυ τα δίνεις σε υπηρεσίες ! 

Τι να πω και εγώ που δίνω και YouTube premium γιατί μου την σπάνε οι διαφημίσεις  😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν αξιζει 11-14 ευρω ειναι ενα αλλο θεμα .

Το οτι "δεν εχει κατι αξιολογο να δεις" ειναι απλα για γελια κ οποιος το λεει ειναι απλα αλλου ..

Το οτι δεν μπορει καθε μερα να βγαινει το επομενο ματριξ η το επομενο big bang theory δεν σημαινει οτι δεν εχει να δεις κ τιποτα .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, ardi21 είπε

Αν θες να χαζευεις, ναι. Αλλα περιεχομενο που πραγματικα θα σου αρεσει ειναι πολυ μικρο. Οι περισσοτεροι το εχουν γιατι το μοιραζονται με αλλους και πληρωνουν απο 3.5 εως 5.5 ευρω. Θα ηθελα πολυ να δω με ποσους συνδρομητες θα μεινει αν απαγορευσει τον διαμοιρασμο κωδικων.

Πρεπει να εισαι τρελος για να δινεις μονος σου 11-14 ευρω για το Netflix.

Εγώ δίνω αλλα επειδή ακομα δεν τρελάθηκα λέω να το κόψω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως ειμαι ικανοποιημένος απο τις σειρές. Ταινίες γενικά δεν πολυβλέπω.
Είναι καθαρά προσωπικό γούστο η ποιότητα.
5,5€ το μήνα τα δίνω άνετα, 11€ ομως τα θεωρώ πολλά.
Εαν αναθεωρήσουν την οικονομική πολιτική τους τότε σίγουρα θα αυξηθούν οι συνδρομητές.
Κι αν οι ελληνάρες πάψουν τα πειρατικά κ δίνουν τα ευρουλάκια τους σε αυτο που πραγματικά τους αρέσει τότε θα αυξηθεί κι άλλο η ποιότητα κ η ποσότητα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπιεσμενα σκουπιδια των 1,5mbps.Mετα βαζεις bluray με 40+mbps και νομιζες οτιν πριν ειχες καταρακτη και ειχε και ομιχλη στο σπιτι.Την εχω την υπηρεσια, την μοιραζομαι με την κουνιαδα, αλλα δεν βλεπω τιποτα απο τις σειρες της.Την εχω κυριως για τα παιδια.Ουτως η αλλος σε 15αρι λαπτοπ τρωγεται η ποιοτητα βιντεοκασετας.Οτι αξιζει το κατεβαζω στην καλυτερη δυνατη ποιοτητα.

Ασε το νταβατσιλικι οτι σε firefox δεν βλεπεις ουτε καν 1080, ποσο μαλλον 4κ.Δεν εχεις 10αρια των ηπιες.Δεν εχεις συμβατο box, τηλεοραση παλι τον ηπιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Hacker?pcs είπε

Εγώ προτιμώ αν θέλω να δω κάτι να ψάξω, download, κάνω κάτι μέχρι να κατέβει, play από το Android Box στην τηλεόραση.

....

Τι να σου πω, η πειρατεία μου φαίνεται πιο εύκολη

 

LOL ρε φίλε!

Πες απλά πως η πειρατεία σου φαίνεται πιο... τζάμπα να τελειώνουμε!

19 λεπτά πριν, toyo73 είπε

Συμπιεσμενα σκουπιδια των 1,5mbps.Mετα βαζεις bluray με 40+mbps...

 

Δεν είναι YouTube το Netflix. 4-5Mbps για 1080p streaming μια χαρά είναι.

1 Bluray = 2-3 (ή και 5-6) μήνες Netflix, διαλέγεις και παίρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, γροσερισοπ είπε

δίνω σε online υπηρεσίες περίπου στα 80€ το μήνα. (από hosting μέχρι tidal που λέει ο λόγος.)

να σας πω την αλήθεια; δεν με νοιάζει μια. εκτιμώ την ηρεμία και την ξεγνιασιά μου περισσότερο.

δεν εχω κουράγια κάποιες φάσεις να ψάχνω ούτε τίποτα. 

είμαι και σε μια ηλικία που όλα θέλω να δουλεύον out of the box, κάποιες μέρες του μήνα. 

κατέβασε βρες σαμπς βρες κατάληλο ρίπ που να μην δείχνει το μαύρο σαν χαροπετσέτα βαμένη με μαρκαδόρο, μου θυμήζουν εμένα στα 24 που είχα άπλετο χρόνο.

πλέον χρονο δεν εχω. χρημα εχω.

αν θέλω να δω κάτι συγκεκριμένο θα το κατεβάσω. αν δεν το βρω θα παω να το νοικιάσω.

νομίζω ο μέσος έλληνας με μισθο 800€ προφανώς θα σκευτεί το 12-άρι το μήνα.

ένας ευρωπαίος με ένα 2Κ-3Κ (μέτριος εισόδημα) ειναί ψίχουλα.

τώρα σοβαρά κώψτε 4 φρέντο και μην γκρινιάζεται ΑΝ θέλετε netflix. αλλιως ασχωλήσου με την παρανομια. νομιζεις νοιάζει το netflix αυτο;

η είναι στο business plan τα low economy countries?

 

 

Ακριβώς αυτό. 

Όποιος έχει κουράγιο, αλλά και μεράκι ας κάνει ότι θέλει. 

Προσωπικά εγώ όπως και ο περισσότερος 30+ κόσμος όταν γυρνάω από δουλειά τον ελάχιστο χρόνο που έχω θέλω να τον περνάω ACTUALLY απολαμβάνοντας μία ταινία, και όχι με το να ψάχνω καλό torrent, με subs. Δεν με ενδιαφέρει αν πλέον με τις ταχύτητες που έχουμε μπορώ να κάνω ένα μπάνιο και να είναι έτοιμο. Με ενδιαφέρει το nanosecond που κάτσω στον καναπέ να πατήσω ΕΝΑ κουμπί στο τηλεκοντρόλ και όχι σε κανένα keyboard ή mouse, και απλά να παίζουν όλα. 

Κατανοώ αυτούς που λένε για την έλλειψη content, αν και δεν με αγγίζει. Πρωτίστως γιατί κατ'αρχήν δεν έχω χρόνο να δω όλα αυτά που ήδη υπάρχουν, ώστε να πω μετά "δεν έχω τί να δω", και κατά δεύτερον γιατί αυτά που βλέπω εγώ καταλαβαίνω ότι δεν είναι τα λεγόμενα Hollywood blockbusters έτσι κ αλλιώς. Αλλά δεν μπορώ να μπω σε συζήτηση για "paid streaming service vs πειρατεία". Στα 25 μου ναι. Στα 39 μου SHUT UP AND TAKE MY MONEY να τελειώνουμε..

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Vasilisxd είπε


80€ ??? Είσαι καθόλου καλά ; Με 100€ άλλοι παίρνουν τσιγάρα και εσυ τα δίνεις σε υπηρεσίες ! 

Τι να πω και εγώ που δίνω και YouTube premium γιατί μου την σπάνε οι διαφημίσεις  😂

Πρέπει να έχει και ελεύθερο χρόνο πολύ!

Ειδικά άμα ήμουν εισοδηματιας, όλη την ώρα με ένα χειριστήριο στο χέρι θα ήμουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SeaLion είπε

LOL ρε φίλε!

Πες απλά πως η πειρατεία σου φαίνεται πιο... τζάμπα να τελειώνουμε!

 

Ήταν κάτι λάθος σε αυτά που είπα; Δεν υπάρχουν αυτοί οι περιορισμοί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, toyo73 είπε

Συμπιεσμενα σκουπιδια των 1,5mbps.Mετα βαζεις bluray με 40+mbps και νομιζες οτιν πριν ειχες καταρακτη και ειχε και ομιχλη στο σπιτι.Την εχω την υπηρεσια, την μοιραζομαι με την κουνιαδα, αλλα δεν βλεπω τιποτα απο τις σειρες της.Την εχω κυριως για τα παιδια.Ουτως η αλλος σε 15αρι λαπτοπ τρωγεται η ποιοτητα βιντεοκασετας.Οτι αξιζει το κατεβαζω στην καλυτερη δυνατη ποιοτητα.

Ασε το νταβατσιλικι οτι σε firefox δεν βλεπεις ουτε καν 1080, ποσο μαλλον 4κ.Δεν εχεις 10αρια των ηπιες.Δεν εχεις συμβατο box, τηλεοραση παλι τον ηπιες.

Έλα πες την αλήθεια. Έχεις δει 2-3 φορές blu ray και το ζηλεύεις (μαζί σου). Δεν μπορεί όμως να σου φταίει το netflix, καθώς έχει από τις καλύτερες ποιότητες streaming με Dolby Vision και 5.1 ήχο και έχει το 1/10 του κόστους σε σχέση με το να βλέπεις bluray.  Και ας μην πιάσω την ευκολία χρήσης, το πλήθος ταινιών, το εξοπλισμό που χρειάζεσαι για τα bluray κλπ κλπ. Επίσης μην ξεχνάς ότι υπάρχει η εφαρμογή του netflix σε windows αν δεν θες να ανοίγεις browsers. Τέλος, αυτά που κατεβάζεις "στην καλύτερη δυνατή ποιότητα" δεν είναι κάτι διαφορετικό από το netflix, οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί παραπονιέσαι. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Hacker?pcs είπε

Ήταν κάτι λάθος σε αυτά που είπα; Δεν υπάρχουν αυτοί οι περιορισμοί;

Ναι, είναι λάθος να πιστεύεις πως για να δω το Breaking Bad, ή το Bojack Horseman, ή το Star Trek του 1968 είναι πιο εύκολο να τα βρω πειρατικά σε σχέση με το να πατήσω ένα Play στο Netflix.

Κι αν σου φαίνεται εύκολο ως "Hacker" στους περισσότερους η πειρατεία φαίνεται ακατανόητη διαδικασία.

Αν ο περιορισμός σου είναι το HDCP ή το παλιό HDMI καλώδιο (που δε ξέρω σε ποια εποχή το αγόρασες... και το φτηνότερο από ένα σουπερ μάρκετ δουλεύει) τι να πω, ίσως έχεις πιο σοβαρά προβλήματα από την μηνιαία συνδρομή Netflix.

Προφανώς δεν έχει τα πάντα το Netflix αλλά δεν είναι και σοβαρή στάση το "γελάνε και οι πέτρες" επειδή π.χ. το Game of Thrones το έπαιζε σε συνδρομητικό κανάλι (παντού, όχι μόνο στην Ελλάδα, και στις ΗΠΑ...) - θέλω να πω πως επειδή ζούμε Ελλαδάρα και καταναλώνουμε και πειρατικά δεν μας κάνει πιο "έξυπνους"

 

 

Επεξ/σία από SeaLion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι και ποιότητα το νετφλιξ μη τρελαθούμε.

Είμαι από τους λίγους που δίνουν λεφτά χωρίς να μοιράζομαι λογαριασμούς γιατί θέλω την ανεξαρτησία μου.(εννοώ θεωρώ πολύ φθηνό να πάρω λεφτά από έναν φίλο μου 5,5€ τον μήνα)

Μόλις κατεβάζω ένα bluray 1080p νομίζεις ότι έχεις ανέβει 15 γενιές πανω. Πίστευα ότι θα φύγω από το κομμάτι κατεβάσματος αλλά τελικά εκεί γυρνάω πάλι.

Και ναι θα συμφωνήσω. Δυστυχώς είμαι από τους ανθρώπους που βλέπω μόνο ταινίες και όχι σειρές.

Το νετφλιξ υστερεί ΠΟΛΎ σε αυτό το κομμάτι. Και σε ποιότητα και σε ποσότητα.

Για μένα δεν αξίζει εννοείται αλλά το πληρώνω γιατί όταν μαζεύεται κόσμος, να έχει κάτι να δει και να χαζέψει κάνα ντοκιμαντέρ συν ότι κάνω χαρούμενο και έναν φίλο μου.

Αντίθετα το spotify premium και εκεί, καταλαβαίνεις με τη μια την διαφορά από το youtube.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, SeaLion είπε

Ναι, είναι λάθος να πιστεύεις πως για να δω το Breaking Bad, ή το Bojack Horseman, ή το Star Trek του 1968 είναι πιο εύκολο να τα βρω πειρατικά σε σχέση με το να πατήσω ένα Play στο Netflix

 

Επειδή υπάρχουν στο Netflix και διάλεξες τα καλύτερα, θες να πιάσουμε τι δεν υπάρχει στο Netflix γενικότερα, στο ελληνικό Netflix ειδικότερα, τι σαβούρα έχει το Netflix και τι πρέπει να πληρώσεις σε Ελλάδα και εξωτερικό για αυτά που δεν έχει;

Επεξ/σία από Hacker?pcs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...