Προς το περιεχόμενο

Ο μηχανισμός αναδίπλωσης του Motorola RAZR χάλασε στις 27 χιλιάδες αναδιπλώσεις


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια στιγμή ρε μαγκες που κραζετε, το βιντεακι το ειδατε? Δε θα συζητησουμε οτι το μηχανημα βιάζει το κινητο αντι να το ανοιγοκλείνει, αλλα ακομα και μετα απο 27000 φορες το κινητο ΔΟΥΛΕΥΕΙ. Αν μη τι αλλο το μηχανημα ειναι που χαλασε 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό που με ανησυχεί περισσότερο είναι ότι όλοι παρασύρονται από την αντοχή του μηχανισμού μεντεσέ και αυτόματα ξεχάσαμε την φθορά της πλαστικής οθόνης που γρατσουνιεται με ακόμη και με το δάχτυλο. 

Βάλανε ένα σκασμο σελίδες να διαφημίζουν την αντοχή στο άνοιξε κλείσε και ο υπνωτισμενος αγοραστής λέει αυτό καμία σχέση με της Samsung έχει αντοχή!

Αν δεν βρουν υλικό να αντέχει σε φθορές η αν δεν ρίξουν το κόστος της συσκευής στο 1/3 η με μικρό κόστος να γίνεται αντικατάσταση της αφής δεν θα πουλήσει ποτέ αυτή η τεχνολογία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, GIANNHS81 είπε

Βάλτε μεντεσέδες 

Και μεντεσεσεδες να βαλουν κάποτε και αυτοί θα χαλάσουν,  πόσο μάλλον ενα κινητό με πλαστικούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η Apple να βγάλει αναδιπλωμένο κινητό,δέν πρόκειται να το πάρω...

Το άνοιξε κλείσε ΧΑΛΑΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...

Δέν θα βρεί κανένας την λύση....

Τέλος..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Την έκλεψαν από τα κεντρικά της Samsung. Τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα

Καμία Samsung δεν έχει τεχνογνωσία, όλοι συναρμολογούν και γράφουν software. Η Samsung Display έχει την τεχνογνωσία, παράγει, πουλάει στην Samsung / Motorola / ZTE / Apple κλπ

έξυπνε κατάλαβες τι έγραψα? Μάλλον όχι λέω η samsung ήταν η πρώτη που είχε  επικεντρωθεί στον τομέα αυτό θυμάμαι πριν 4 χρόνια ....αλλά εσύ τα ξέρεις όλα   εσύ και άλλοι 9.000.000 Έλληνες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαραδεκτο τεστ, το ανοιγοκλεισιμο εγινε πολυ γρηγορα και δυνατα, δηλαδη σε μη φυσιολογικες συνθηκες.  αυτο αναποφευκτα καταπονησε την συσκευη, με αποτελεσμα να χαλασει μεσα σε 4 ωρες. ακομη και στα σχολια, υπαρχουν μηχανικοι που λενε το ιδιο πραμα και κατακρινουν το τεστ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είναι σαν τα μηχανάκια  και τα αυτοκίνητα που αλλάζεις  λάδια κάθε 3000 χιλιόμετρα απλα στο Motorola RAZR θα αλλάζεις  μεντεσε σε  καθε καθε 27.000 αναδιπλωσεις φυσικα και θα  Υπάρχει και βιβλιαρακι SERVICE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρομπότ της CNet κοπανάει πολύ. Το εργοστασιακό φαίνεται σίγουρα πιο καταλληλο. Εμενα ωστόσο με προβλημάτισε πολυ περισσότερο το γεγονος ότι πανομοιότυπες συσκευές στο βίντεο είχαν εμφανως διαφορετικούς χρόνους αντίδρασης στο άνοιγμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bluedive είπε

Το ρομπότ της CNet κοπανάει πολύ. Το εργοστασιακό φαίνεται σίγουρα πιο καταλληλο. Εμενα ωστόσο με προβλημάτισε πολυ περισσότερο το γεγονος ότι πανομοιότυπες συσκευές στο βίντεο είχαν εμφανως διαφορετικούς χρόνους αντίδρασης στο άνοιγμα. 

το τερμα αριστερα και τερμα δεξια ,μαλλον δεν εκλειναν καθολου οι οθονες τους,ισως το ειχαν ρυθμισει ετσι.τα 2 μεσαια ανοιγοκλειναν οι οθονες τους.

καλα το τεστ του cnet ειναι απλα γελοιο,χωρια οτι ηταν ολο κραδασμους,δεν αφηνε και το τηλεφωνο να ανοιγοκλείσει επαρκώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίτηδες ειναι φτιαγμένο ετσι, να κόβεται στη μέση, να το μοιράζεσαι με φίλους και γνωστούς!

Πάντως αν θελεις πραγματικά να τεστάρεις κινητό, το δίνεις σε παιδιά, όχι σε υπάκουα προβλέψιμα επαναλαμβανόμενα ρομπότ ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/2/2020 στις 2:16 ΠΜ, vastegial_74 είπε

Αφού είναι ένα πολύ λεπτό φύλο πλαστικού που είναι εύκαμπτο και χαρασευαι μόνο που το κοιτάς, που είναι το εντυπωσιακό;

Ότι να 'ναι λες φίλε! Με κανονική καθημερινή χρήση δεν χαράζεται ούτε για πλάκα. Τώρα αν εσύ θες να προσπαθήσεις ντε και καλά με το νύχι σου να χαράξεις την οθόνη, τότε να σου θυμίσω  ότι και το δέρμα σου χαράζεται το ίδιο εύκολα. Είσαι κάθε μέρα γεμάτος χαρακιές; Εμένα το fold από 19 Δεκέμβρη μέχρι και σήμερα είναι πένα σαν να ξεσφραγίζεις τώρα...και δεν συμπεριφέρομαι στη συσκευή σαν να είναι μωρό, αλλά όπως έκανα και πριν με το note.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, makridis είπε

Ότι να 'ναι λες φίλε! Με κανονική καθημερινή χρήση δεν χαράζεται ούτε για πλάκα. Τώρα αν εσύ θες να προσπαθήσεις ντε και καλά με το νύχι σου να χαράξεις την οθόνη, τότε να σου θυμίσω  ότι και το δέρμα σου χαράζεται το ίδιο εύκολα. Είσαι κάθε μέρα γεμάτος χαρακιές; Εμένα το fold από 19 Δεκέμβρη μέχρι και σήμερα είναι πένα σαν να ξεσφραγίζεις τώρα...και δεν συμπεριφέρομαι στη συσκευή σαν να είναι μωρό, αλλά όπως έκανα και πριν με το note.

Beta tester :lol::lol:; Ωραιος, μαζι σου. Δεν αμφισβητω αυτο που λες γιατι δεν το εχω πιασει στα χερια μου  ομως μου κανει εντυπωση. ok, ετσι κι αλλιως προκειται για κινητο για συγκεκριμενη χρηση και οχι για ολες τις ωρες, αρα μερικες παραχωρησεις μπορεις και να τις κανεις. Μη μου πεις τωρα οτι θα παρεις το fold  σε καμια παραλια ......

Το note που ανεφερες συγκριτικα ειναι σκυλι αντοχης και ικανο να αντεξει μεγαλες καταπονησεις, αιχμηρα αντικειμενα, νερα, πιεσεις κτλ. 

Επεξ/σία από vastegial_74
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Beta tester :lol::lol:; Ωραιος, μαζι σου. Δεν αμφισβητω αυτο που λες γιατι δεν το εχω πιασει στα χερια μου  ομως μου κανει εντυπωση. ok, ετσι κι αλλιως προκειται για κινητο για συγκεκριμενη χρηση και οχι για ολες τις ωρες, αρα μερικες παραχωρησεις μπορεις και να τις κανεις. Μη μου πεις τωρα οτι θα παρεις το fold  σε καμια παραλια ......

Το note που ανεφερες συγκριτικα ειναι σκυλι αντοχης και ικανο να αντεξει μεγαλες καταπονησεις, αιχμηρα αντικειμενα, νερα, πιεσεις κτλ. 

Επιμένω πάντως και λέω ότι το χρησιμοποιώ unfolded ως επί το πλείστον με 10 ώρες sot τη μέρα...και είναι άθικτο! Ναι μεν η οθόνη αν θες πραγματικά να την χαράξεις, θα είναι εύκολο...αλλά από την άλλη είναι και δύσκολο να συμβεί κάτι τέτοιο υπό συνθήκες καθημερινής χρήσης. Από όσο ξέρω, για microscratches η elastic oled του fold είναι self healing πάντως.

Επεξ/σία από makridis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, makridis είπε

Επιμένω πάντως και λέω ότι το χρησιμοποιώ unfolded ως επί το πλείστον με 10 ώρες sot τη μέρα...και είναι άθικτο! Ναι μεν η οθόνη αν θες πραγματικά να την χαράξεις, θα είναι εύκολο...αλλά από την άλλη είναι και δύσκολο να συμβεί κάτι τέτοιο υπό συνθήκες καθημερινής χρήσης. Από όσο ξέρω, για microscratches η elastic oled του fold είναι self healing πάντως.

Υπαρχουν τετοια υλικα. Οι ζελατινες τις zagg για παραδειγμα που τοποθετουνται με νερο πανω στην οθονη για προστασια ειναι καπως ετσι, μικροεκδορες επανερχονται, τετοιες βαζω στις συσκευες μου. Αν ειναι ειναι απο παρομοιο υλικο τοτε ειναι οντως αρκετα ασφαλες για καθημερινη χρηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...