Προς το περιεχόμενο

Messenger δεν θελω να μου στελνουν μηνυματα ανωμαλοι


thelos257

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας σημερα το πρωι παρελαβα ενα μηνυμα απο καποιο με ψευτικο προφιλ επειδη το ονομα του ηταν τορfun κατι τετοιο και με ρωτησε κατι εντελως ηλιθιο ανουσιο στην ουσια για μενα αν ειμαι hacker ή κατι τετοιο τελιωσπατον με ρωτησε. Φυσικα τον εβρισα και τον εβαλα στην θεση του τον αρρωστο τον μαλακα δεν ξερω ουτε ποιος ειναι ουτε πως με βρηκε κλπ. Το οτι ο καθενας εχει 5 10 15 20 25 γνωσεις περισσοτερες στον χωρο της τεχνολογια των κινητων τηλεφωνων και ειναι σπουδασμενος τεχνικος η/υ γνωριζει περισσοτερα απ οτι οι αλλοι δεν τον κανει hacker με την καμια εννοια αυτο το πραγμα. Θα ηθελα να περιορισω το Μεσσενγερ μου ετσι ωστε να μην μπορουν αγνωστοι χ να μου στελουν τις μαλακιες τις βλακιες τους περα απο οσους εχω στην λιστα των φιλων μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, thelos257 είπε

Το οτι ο καθενας εχει 5 10 15 20 25 γνωσεις περισσοτερες στον χωρο της τεχνολογια των κινητων τηλεφωνων και ειναι σπουδασμενος τεχνικος η/υ γνωριζει περισσοτερα απ οτι οι αλλοι

Καλημερα
Ολα αυτα μαν , αλλα δεν ξερει απο φουμπου?

trolling off: Δεν μπορεις να αποκλεισεις τα εισερχομενα μηνυματα απο αγνωστους. Μπορεις να κλεισεις στις ρυθμισεις του facebook τις επιλογες ωστε να σε βρισκουν λιγοτερα ατομα, να μην φαινεσαι στις λιστες φιλων, να μην σε ταγκαρουν και να μην σε κανουν αιτηματα φιλιας και να σε "βρισκουν" λιγοτερα ατομα. Εαν καποιος πεσει στο προφιλ σου ομως η σε "βλεπει", πρεπει να τον μπλοκαρεις εσυ για να σε "βλεπει" καθολου η να του σβησεις μερικες φορες τα μηνυματα χωρις να τα διαβασεις ωστε να τα στελνει στα αιτηματα μηνυματων (σαν spam stanby) αντι να σου τα δειχνει με ειδοποιηση..

Επεξ/σία από Miaou7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Miaou7 είπε

Καλημερα
Ολα αυτα μαν , αλλα δεν ξερει απο φουμπου?

trolling off: Δεν μπορεις να αποκλεισεις τα εισερχομενα μηνυματα απο αγνωστους. Μπορεις να κλεισεις στις ρυθμισεις του facebook τις επιλογες ωστε να σε βρισκουν λιγοτερα ατομα, να μην φαινεσαι στις λιστες φιλων, να μην σε ταγκαρουν και να μην σε κανουν αιτηματα φιλιας και να σε "βρισκουν" λιγοτερα ατομα. Εαν καποιος πεσει στο προφιλ σου ομως η σε "βλεπει", πρεπει να τον μπλοκαρεις εσυ για να σε "βλεπει" καθολου η να του σβησεις μερικες φορες τα μηνυματα χωρις να τα διαβασεις ωστε να τα στελνει στα αιτηματα μηνυματων (σαν spam stanby) αντι να σου τα δειχνει με ειδοποιηση..

Καλησπερα φιλε μου σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου.
Δεν μου στελουν αιτημα φιλιας επειδη το εχω να μου στελουν μονο φιλοι φιλων και αυτος ο ηλιθιος ουτε φιλος φιλων δεν ηταν απο το πουθενα ηρθε απο το 0 να στο πω ετσι.
Ειναι ομως ορατα τα μηνυματα ετσι ωστε οποιος επισκεπτει το προφιλ μου και αγνωστος και κοινος φιλος και μην λεει: Αν γνωριζετε τον thelos257 π.χ. οπως ειναι το username μου εδω στειλτε του μηνυμα οποτε αυτο θελω να αποκλεισω εγω.

19 λεπτά πριν, micos000 είπε

Δεν ασχολουμε με fb και messenger αλλά δεν μπορείς να περιορίσεις τη λήψη μηνυμάτων μονο από τους φίλους;

Καλησπερα αυτο θελω να κανω ομως δεν βρισκω δεν βλεπω καπου καποια ρυθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.facebook.com/help/325807937506242 οδηγιες

https://www.facebook.com/settings?tab=privacy κατευθειαν η σελιδα με τις ρυθμισεις

Εδω σου λεει τι μπορεις να ρυθμισεις για να μην "εισαι ορατος σε πολυ κοσμο"
Οσο πιο πολλα απενεργοποιησεις, τοσο λιγοτεροι ασχετοι θα σε βρισκουν.

Περα απο αυτα ομως, μονο μπλοκαρισμα σε καποιον.. 

Επεξ/σία από Miaou7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρυσι υπήρχε σαν επιλογή το να δέχεσαι μηνύματα μόνο από φίλους και φίλους φίλων. Τώρα δεν υπάρχει πια αυτή η επιλογή.

fb, μας φέρνει πιο κοντά, ακόμα και αν βρομάει η ανάσα τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, micos000 είπε

Πέρυσι υπήρχε σαν επιλογή το να δέχεσαι μηνύματα μόνο από φίλους και φίλους φίλων. Τώρα δεν υπάρχει πια αυτή η επιλογή.

fb, μας φέρνει πιο κοντά, ακόμα και αν βρομάει η ανάσα τους.

Ισχυει. Να δουμε στο μελλον τι θα γινει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Miaou7 είπε

https://www.facebook.com/help/325807937506242 οδηγιες

https://www.facebook.com/settings?tab=privacy κατευθειαν η σελιδα με τις ρυθμισεις

Εδω σου λεει τι μπορεις να ρυθμισεις για να μην "εισαι ορατος σε πολυ κοσμο"
Οσο πιο πολλα απενεργοποιησεις, τοσο λιγοτεροι ασχετοι θα σε βρισκουν.

Περα απο αυτα ομως, μονο μπλοκαρισμα σε καποιον.. 

1625843212_1.PNG.33e89710565c57e8e20cfd56ed76ef72.PNG

 

Καλησπερα και παλι εχω κανει οσο πιο δυσκολο στο να με εντοπισουν ομως το προβλημα και το θεμα ειναι στο Messenger που δεν βλεπω δεν βρησκω καμια αλλη επιλογη περα του μπλοκ και της αναφορας τα οποια εγιναν ηδη ομως που ξερω οτι δεν θα βρεθει αλλος ανωμαλος μετα απο λιγο καιρο και θα αρχισει παλι τα ιδια ; Δεν το ξερω δυστοιχως ειναι ρισκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλεον στο messenger δεν σε αφηνει να περιορισεις τι θα σου ερχετε.
Αλλα οπως ειπα, εαν καποιος σου στειλει και τα σβηνεις χωρις να τα διαβαζεις, μετα τα μηνυματα του θα τα βγαζει στις αιτησεις "other" και οχι κατευθειαν οπως σου στελνει καποιος φιλος. Θα μενουν σε αναμονη μεχρι να πας εσυ να δεις τον φακελο. 

https://www.lifewire.com/how-to-recover-a-message-from-spam-in-facebook-messages-1170535 

Επεξ/σία από Miaou7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω το θεμα και λεω θα ειναι κανα κοριτσακι ονοματι Κελυ και θα της στελνουν τιποτα αρρωστοι οποτε θελει βοηθεια.

Διαβαζω ομως για καποιον που του στελνουν και τον ρωτανε αν ειναι χακερ.

Προσπαθω να καταλαβω Α) Η ανωμαλια που βρισκεται και Β) Γιατι ενας αντρας να μην κανει απλα block οποιον του στελνει  (εγω δεχομαι δεκαδες μηνυματα καθε μερα στα social media, η ignore η block οσοι δεν εχουν κατι να πουν, ευκολο ειναι).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Miaou7 είπε

Πλεον στο messenger δεν σε αφηνει να περιορισεις τι θα σου ερχετε.
Αλλα οπως ειπα, εαν καποιος σου στειλει και τα σβηνεις χωρις να τα διαβαζεις, μετα τα μηνυματα του θα τα βγαζει στις αιτησεις "other" και οχι κατευθειαν οπως σου στελνει καποιος φιλος. Θα μενουν σε αναμονη μεχρι να πας εσυ να δεις τον φακελο. 

https://www.lifewire.com/how-to-recover-a-message-from-spam-in-facebook-messages-1170535 

Μαλιστα δεν το γνωριζα αυτο να σαι καλα.

1 ώρα πριν, Salvation81 είπε

Βλεπω το θεμα και λεω θα ειναι κανα κοριτσακι ονοματι Κελυ και θα της στελνουν τιποτα αρρωστοι οποτε θελει βοηθεια.

Διαβαζω ομως για καποιον που του στελνουν και τον ρωτανε αν ειναι χακερ.

Προσπαθω να καταλαβω Α) Η ανωμαλια που βρισκεται και Β) Γιατι ενας αντρας να μην κανει απλα block οποιον του στελνει  (εγω δεχομαι δεκαδες μηνυματα καθε μερα στα social media, η ignore η block οσοι δεν εχουν κατι να πουν, ευκολο ειναι).

Καλησπερα ο λογος που ειπα ανωμαλια ειναι με την εννοια οτι ειναι αρρωστοι καποιοι στο μυαλο τους εχουν προβληματα ψυχολογικα και τα βγαζουν σε μας τους αθωους τωρα πως με βρηκε αυτος ο τυπος και γιατι με ρωτησε ετσι ερωτηση απο το πουθενα απο το ασχετο αφου ειναι ψευτικο το προφιλ του 100% και το ονομα του και η εικονα προφιλ που εχει ακομη.

 

Η απαντηση που ελαβα οταν εκανα αναφορα αυτο το ψευτικο προφιλ αυτου του "κυριου":


Σας ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας
Σήμερα στις 11:35 π.μ.
Ελέγξαμε το προφίλ που αναφέρατε και διαπιστώσαμε ότι δεν παραβιάζει τους Όρους της κοινότητας.
Αν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο σε αυτό το προφίλ που πιστεύετε ότι θα έπρεπε να ελέγξουμε (π.χ. μια φωτογραφία), υποβάλετε αναφορά για το συγκεκριμένο περιεχόμενο.
Θέλουμε να διατηρούμε το Facebook ασφαλές και ανοιχτό για όλους. Γι' αυτό, σας ευχαριστούμε και πάλι για το χρόνο που αφιερώσατε για να υποβάλετε αυτή την αναφορά.

Ως και το Facebook δεν μπορει να ξεχωρισει πλεον τα ψευτικα απο τα αληθινα προφιλ. Με βλεπω να φευγω και να ριχνω μαυρη πετρα πισω μου. Σκεφτομαι τις φωτογραφιες μου που ανεβασα ολα αυτα τα χρονια που θα πανε ; 😮.

Επεξ/σία από thelos257
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, thelos257 είπε

 

Καλησπερα ο λογος που ειπα ανωμαλια ειναι με την εννοια οτι ειναι αρρωστοι καποιοι στο μυαλο τους εχουν προβληματα ψυχολογικα και τα βγαζουν σε μας τους αθωους τωρα πως με βρηκε αυτος ο τυπος και γιατι με ρωτησε ετσι ερωτηση απο το πουθενα απο το ασχετο αφου ειναι ψευτικο το προφιλ του 100% και το ονομα του και η εικονα προφιλ που εχει ακομη.

Μήπως να ηρεμήσεις λίγο;Γιατί αρπάχτηκες έτσι;Χάκερ σε ρώτησε ,που φαντάζομαι απο κάπου το έμαθε ότι είσαι,δεν σου είπε κάτι πρόστυχο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Μήπως να ηρεμήσεις λίγο;Γιατί αρπάχτηκες έτσι;Χάκερ σε ρώτησε ,που φαντάζομαι απο κάπου το έμαθε ότι είσαι,δεν σου είπε κάτι πρόστυχο.

Ακριβως γι αυτο αρπαχτηκα ετσι φιλε μου επειδη ναι ξερω περισσοτερα απο τον καθενα τους σε θεματα υπολογιστων κλπ αλλα οχι και hacker ελεος δηλ ειναι υπεροβολη αυτο το πραγμα και ουτε καν τον ξερω σου λεω τον "κυριο" αυτον μονο και μονο το ονομαεπωνυμο του το ψευτικο καταλαβαινετε οτι ειναι fuck το προφιλ του ψευτικο. Εχει και ενα φιλο μεσα μονον.
Εχω τραυματικη εμπειρια απο το 2012 με ενα αλλο μαλακισμενο που πηρε την φωτογραφια προφιλ μου την εβαλε avast σε ενα site και εγραφε διαφορα για μενα οτι ειμαι μανιακος με τις ελληνικες σειρες με τα windows και αλλα τετοια. Πηγα στην διωξη να τον εβρισκαν ομως δεν εγινε κατι ετσι δεν με ξανα ενοχλησε αφου εκλεισε εκεινο το site μια για παντα αλλα πως με βρηκε στο φβ και ο προηγουμενος και αυτος ; Απορο.... Θα μου πειτε καλα σε ολους συμβαινει ομως εγω εχω μαθει να προσεχω παρα πολυ. Ειδα πολλα και διαφορα σε εκεινο το φβ και διαβασα ακομα και αλλες τοσες ειδησεις γι αυτο εχω τον νουν μου και ειμαι επιφυλλακτικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, thelos257 είπε

Ακριβως γι αυτο αρπαχτηκα ετσι φιλε μου επειδη ναι ξερω περισσοτερα απο τον καθενα τους σε θεματα υπολογιστων κλπ αλλα οχι και hacker ελεος δηλ ειναι υπεροβολη αυτο το πραγμα και ουτε καν τον ξερω σου λεω τον "κυριο" αυτον μονο και μονο το ονομαεπωνυμο του το ψευτικο καταλαβαινετε οτι ειναι fuck το προφιλ του ψευτικο. Εχει και ενα φιλο μεσα μονον.
Εχω τραυματικη εμπειρια απο το 2012 με ενα αλλο μαλακισμενο που πηρε την φωτογραφια προφιλ μου την εβαλε avast σε ενα site και εγραφε διαφορα για μενα οτι ειμαι μανιακος με τις ελληνικες σειρες με τα windows και αλλα τετοια. Πηγα στην διωξη να τον εβρισκαν ομως δεν εγινε κατι ετσι δεν με ξανα ενοχλησε αφου εκλεισε εκεινο το site μια για παντα αλλα πως με βρηκε στο φβ και ο προηγουμενος και αυτος ; Απορο.... Θα μου πειτε καλα σε ολους συμβαινει ομως εγω εχω μαθει να προσεχω παρα πολυ. Ειδα πολλα και διαφορα σε εκεινο το φβ και διαβασα ακομα και αλλες τοσες ειδησεις γι αυτο εχω τον νουν μου και ειμαι επιφυλλακτικος.

Μηπως δεν ξέρεις τόσα όσα νομίζεις;Γιατί έτσι ως τα λες δεν θα έπρεπε να έχεις τέτοια προβλήματα.

Κλείστα όλα τα social για να μην σου βάζουν το προφίλ σε antivirus μαμημένα ψευτικα προφίλ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε χωρίς παρεξήγηση αλλά με τέτοια συμπεριφορά εγώ άλλος βλέπω να είναι ο άρρωστος.

Αν είναι να βρίζεις και να κάνεις ολόκληρο θέμα επειδή κάποιος άκυρος σου έστειλε μήνυμα, μάλλον έχουμε πρόβλημα.

Αλήθεια στο δρόμο αν κατά τύχη σε κοιτάξει κανένας τον δέρνεις; Τι κοίτα ρε;

Μια απορία, πόσο χρονών είσαι;

Επεξ/σία από Γιαούρτι
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...