Προς το περιεχόμενο

Η οθόνη του Galaxy Z Flip της Samsung δεν είναι και τόσο ανθεκτική τελικά


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, tsarouc είπε

Συμφωνώ σε όλα όσα λες αλλά ο συγκεκριμένος Youtuber δεν τα παίρνει από κανέναν και δεν έχει καμία απολύτως ανάγκη να τα πάρει από κανέναν. Αγοράζει τα πάντα από την τσέπη του γιατί μπορεί. Και οι δοκιμές που κάνει είναι πραγματικές και όχι μούφα.

Αυστηρός που είμαι? Δεν συμφωνείς ότι ακόμη και με το νύχι φθείρεται το πλαστικό? Απλό δεν είναι? Και στην σκέψη και στην πράξη. Όλες οι οθόνες που κάμπτονται είναι πλαστικές. Οπότε δεν έχει να κάνει με την γνώμη του καθένα. Έχει να κάνει με την λογική και την φυσική. Φθείρονται. ΦΥσικά στην εδώ περίπτωση έχουν κάνει κάποιες αλχημίες και έχουν μεγαλύτερη αντοχή από τις πρώτες που είδαμε. Και? Θα δώσεις 2000 ευρώ για κάτι που έστω θα αφήσει μια αμυδρή αμυχή από το νύχι ???? Γιατί δεν μιλάμε να ακουμπήσει σε μέταλο η οτιδήποτε άλλο εκεί καταστροφή με τη μία.  ΕΓώ προσωπικά δε πα να έχει gg 6 η οθόνη του κινητού? Με το που βγει από την συσκευασία κατευθείαν τζαμάκι. Αν η συσκευή είναι πολύ καινούρια η σπάνια στην αγορά και δεν υπάρχουν τζαμάκια απλά δεν το αγοράζω. Αν βγουν τζαμάκια τότε αγοράζω πρώτα τα τζαμάκια και μετά το κινητό.

Τι να κάνουμε.. είμαστε μεν λάτρεις της τεχνολογίας αλλά και χαμηλού οικονομικού εισοδήματος και είμαστε ψείρες σε κάτι τέτοια. Τώρα ο σείχης η ο βιομήχανος που θέλει να κάνει το κομμάτι του και που σε αυτούς απευθύνεται η σαμι είναι μια άλλη ιστορία.

εννοειται οτι σε καθε καινουργιο κινητο βαζεις τζαμακι και θηκη με το που τα παρεις. Φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα.Και για το Z flip οταν θα πεσει στα κυβικα μου ( και λογικα σου), θα εχουν βγει αλλα κινητα παρομοια και καλυτερα και πιο φθηνα, οποτε τζαμπα χολοσκαμε.Κοτσανες εχει ξανακανει η samsung με την μπαταρια του note 7  που επιανε φωτια και με το βιαστικο λανσαρισμα του S8. Γενικα παντα θελει υπομονη και ερευνα αγορας αυτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 ώρες πριν, CHR1Sgr είπε

εννοειται οτι σε καθε καινουργιο κινητο βαζεις τζαμακι και θηκη με το που τα παρεις. Φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα.Και για το Z flip οταν θα πεσει στα κυβικα μου ( και λογικα σου), θα εχουν βγει αλλα κινητα παρομοια και καλυτερα και πιο φθηνα, οποτε τζαμπα χολοσκαμε.Κοτσανες εχει ξανακανει η samsung με την μπαταρια του note 7  που επιανε φωτια και με το βιαστικο λανσαρισμα του S8. Γενικα παντα θελει υπομονη και ερευνα αγορας αυτα :)

Φϊλε μου δεν καταλαβαίνω τίποτε από αυτά που λες σύμφωνα με αυτά που λέω. 

Βάζουμε τζαμάκι σε Gorila glass 6 ... φαντάσου λοιπό στο πλαστικό τι θα πρέπει να βάλουμε. Που δεν υπάρχει τίποτε να βάλουμε. Σκέψου το λίγο.  Σε κάθε καινούριο κινητό λες. Ναι. Αυτό το πράμα δεν είναι κινητό. Δεν έχει νόημα καν να το συζητάμε.  Αν είχε προστασία σωστή και τεχνολογία κατάλληλη τότε και 10.000 ευρώ να κόστιζε θα το συζητούσαμε διαφορετικά. Τώρα δεν σηκώνει συζήτηση. Είναι ένα άχρηστο γκάτζετ. 

Ούτε καν γκάτζετ ευχαρίστησης και διασκέδασης δεν είναι. Άντε να παίξεις παιχνίδι με αυτό το κινητό. Δεν έχει καμία λογική.  Και εγώ προσωπικά και 200 ευρώ να το είχε δεν θα το αγόραζα γνωρίζοντας ότι θα φθαρεί από την πρώτη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...