Προς το περιεχόμενο

Υπάρχουν τελικά καλά πακέτα κινητής τηλεφωνίας;


Mikelpcpro_GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Ξεκινάω ένα άρθρο στην ομάδα για να δούμε ισχύει η φράση "καλού πακέτου" από τους πάροχους μας, σε χθεσινή επίσκεψη μου για να μιλάμε με τορίνα δεδομένα εν έτη 2020, πήγα κλασικά στο κατάστημα γερμανού για ανανέωση, και μου είπε μια κοπελιά "ε κάντο καρτόσυμβόλαιο να μην έχεις και θέμα, μιας και η κάρτα θα πάει στα 15 σε λίγο !!" θα παραθέσω όλη την προσφορά που μου έκαναν, να αναφέρω οτί είμαι είδη συνδρομητής cosmote tv & internet και σταθερής, και ένα καρτοκινητό... μου πρόσφεραν τα εξής ώς "καλή προσφορα" 400 λεπτά προς cosmote, 200 προς όλα τα εθνικά δίκτυα, και 200mb !! με 19€ τον μήνα, και 1 € στον λογαριασμό κάθε μήνα, μαζί με τον cosmote one που αντί για 400 λεπτά θα μου δίνει 300, και 1.2GB ΙΝΤΕΡΝΕΤ με 22€... δείτε πόσο εύκολα μπορεί κάποιος να σου πουλήσει σανό με τιμή ταβάνι... οπότε εν τέλει ζούμε στο 2020 και έχουμε το ακριβοτερο internet στην ευρώπη, πακέτα της πλάκας απλά για να παίρνουν παραπάνω λεφτά, και εσύ ο μέσος έλληνας πιστεύεις ότι απλά υπάρχει ανταγωνισμός κλπ κλπ... δεν λέω υπάρχει αλλά δεν μπορείς εσύ να κάνεις μονομέρες κινήσεις που είναι ουσιαστικά εναντίον οικονομικά του πελάτη σου...

υ.σ δεν ήξερα σε πιο section πρέπει να βάλω το θέμα μου :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως,  με πήραν τηλέφωνο για να μου προτείνουν πακέτο σταθερό+ ίντερνετ και μου είπαν και εμένα ότι θα ανέβουν οι κάρτες στα 15€ περίπου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Το ότι θα πάει 15€ το λένε για να σε κάνουν να αλλάξεις σε καρτοσυμβόλαιο.Αυτο το σε λίγο το λένε κανά δυο χρόνια.

Καλά αυτό με το 15€ το έχω ακούσει και εγώ... κλασικές μλκς που λένε για να σε πιάσουν κότσο...

1 ώρα πριν, pintourikio είπε

Πάντως,  με πήραν τηλέφωνο για να μου προτείνουν πακέτο σταθερό+ ίντερνετ και μου είπαν και εμένα ότι θα ανέβουν οι κάρτες στα 15€ περίπου

Έτσι έλεγαν και σε μένα φίλε μου, μπας και πάρουν το μπόνους... λες και είναι όλοι αγαθοί για να μας πιάσουν κότσο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/new_kartosymvolaio.html από 28,90 πήγε στα 21,90 και καλά εκπτώση... τελικά δεν υπάρχουν καλά πακέτα στην ελλάδα, πλην τα φοιτητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είστε υπερβολικοί...η "έρευνα" ήταν για ινετ χωρίς πακέτα mb !δηλ ευρώ κ mb...

στα καρτοκινητα όλες δίνουν γ 15 μερες σχεδόν 1gb δώρο+ μεταφορά υπολοίπου στον επόμενο μήνα με ανανέωση πριν λήξουν...

Πριν 5 λεπτά με πήραν από θεσ.κη τηλ.κεντρο 2311807063 κ μ έδωσε κάτι παρόμοιο (είχε πάνω από 1γβ κ καποιο πόσο π μεταφέρεται στον επομενο μήνα)με το 1ο ποστ 17ε τελική τιμή χωρίς συνδιασμό με σταθερή..άρα η επίσκεψη σε φυσικό κατάστημα είναι φειλ

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kage είπε

Είστε υπερβολικοί...η "έρευνα" ήταν για ινετ χωρίς πακέτα mb !δηλ ευρώ κ mb...

στα καρτοκινητα όλες δίνουν γ 15 μερες σχεδόν 1gb δώρο+ μεταφορά υπολοίπου στον επόμενο μήνα με ανανέωση πριν λήξουν...

Πριν 5 λεπτά με πήραν από θεσ.κη τηλ.κεντρο 2311807063 κ μ έδωσε κάτι παρόμοιο (είχε πάνω από 1γβ κ καποιο πόσο π μεταφέρεται στον επομενο μήνα)με το 1ο ποστ 17ε τελική τιμή χωρίς συνδιασμό με σταθερή..άρα η επίσκεψη σε φυσικό κατάστημα είναι φειλ

Το ότι πλασάρουν το 1gb ως δώρων και καλά... Απλά για να δικαιολογήσουν κάπως την τιμή...τι φυσικό κατάστημα τη εξ αποστάσεως... Τα ίδια @@@@ είναι... Ελάχιστοι εξωτερικοί κάνουν προσφορές καλές

Κι για να καταλάβουν μερικοί την διαφορά φοιτητικού πακέτου, επίσης οι πάροχοι είναι αυτοί που "σπρώχνουν" τα πακέτα σε τρίτους πωλητές... οπότε αυτή κάνουν και κουμάντο.

Screenshot_61.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...