Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με WIND- ψαχνουν αλλο ατομο στο δικο μου νουμερο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε ολους. Τα τελευταια 5 χρονια ζω το παρακατω που μου εχει σπασει τα νευρα!

Με καλουν συνεχεια στο κινητο μου, ψαχνοντας αλλον πελατη, και ενω τους εχω ενημερωσει απειρες φορες οτι δεν ειμαι αυτος που ψαχνουν αρνουνται να αλλαξουν το τηλεφωνο επικοινωνιας και συνεχιζουν να με καλουν. Εχω παει αρκετες φορες σε καταστημα, εχω παρει τηλεφωνο το 13800, με εβαλαν στο αρθρο 11 αλλα κανενα νοημα. Συνεχιζουν και καλουν ψαχνοντας τον "ταδε" και παρα το γεγονος οτι τους εξηγω τη κατασταση με ενημερωνουν οτι δεν μπορουν να αλλαξουν το νουμερο που εχουν στη καταχωρηση τους και απλα το θεμα συνεχιζεται. Στη φορμα επικοινωνιας της wind δεν βρισκω κατι που να ταιριαζει με το θεμα και δεν μπορω να στειλω γιατι απλα θα το προσπερασουν. Στην ΕΕΤΤ ζητουν να αποδειξω οτι εχω κανει μια προσπαθεια επικοινωνιας πριν προχωρησουν αυτοι. Μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να επικοινωνησω με τη wind μεσω καποιου mail ετσι ωστε να εχω τεκμηριωμενη τη προσπαθεια μου για τη λυση του προβληματος ή γενικα τι μπορω να κανω σε αυτη τη περιπτωση? Δεν εχω προβλημα ν'αλλαξω εταιρεια απλα θελω να διατηρησω το νουμερο μου , και θεωρω οτι οπου και να παω (αν κρατησω το ιδιο νουμερο) η wind θα συνεχιζει να καλει και να ψαχνει τον συγκεκριμενο τυπο. 

Δεν θα με ενοχλουσε ιδιαιτερα το θεμα απλα το τελευταιο καιρο εχει καταντησει ακρως ενοχλητικο γιατι καλουν καθημερινα και σε ακαταλληλες ωρες....

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στειλε τους μηνυμα απο την φορμα στο λινκ και θα σου απαντησουν στο email σου

https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/epikoinonia-/forma-epikoinonias/

Επεξ/σία από pabou13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθετω πως τον ψαχνουν για χρεη. Απλα στη φορμα που μου εδωσες δεν βρισκω ουτε κατηγορια ουτε θεμα για να επιλεξω....Ας υποθεσουμε οτι στην υπηρεσια διαλεγω το γενικες πληροφοριες στη κατηγορια τι να βαλω? Δεν υπαρχει κατι να καλυπτει γενικα παραπονα ή θεματα....

Να προσθεσω οτι απο την ωρα που εγραψα το ποστ μεχρι τωρα καλεσαν αλλη μια φορα (παμε στις 2 σημερα)....ΕΛΕΟΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ το facebook δεν το ειχα σκεφτει.. Απλα μου φαινεται λιγο χαζο να επικοινωνεις απο εκει και να σου δινουν απαντησεις ενω απο την επισημη φορμα επικοιωνιας να σε γραφουν....Wind ειναι αυτη τι να πω.

Θα δοκιμασω και βλεπουμε. Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 minutes ago, James365 said:

Χμμμ το facebook δεν το ειχα σκεφτει.. Απλα μου φαινεται λιγο χαζο να επικοινωνεις απο εκει και να σου δινουν απαντησεις ενω απο την επισημη φορμα επικοιωνιας να σε γραφουν....Wind ειναι αυτη τι να πω.

Θα δοκιμασω και βλεπουμε. Ευχαριστω πολυ

Δεν νομίζω οτι φταίει η Wind πάντως. Η εταιρεία απο την οποία σε καλουν έχει το δικό σου νούμερο μέσα και επειδή είναι γνωστό οτι οι κατα συνείδηση μπαταχτσήδες τείνουν να αποφεύγουν, έχεις πέσει στον λάκο. Θα μπορούσες με κόσμιο τρόπο εξηγώντας αναλυτικά στην τηλεφωνήτρια να τους στείλεις μία βεβαίωση από την Wind οτι ο αριθμός ανήκει στην κ. James365 και οχι σε αυτον που καλουν.

Υ.Γ 1: κάποιος θεούλης το έχει κάνει πάντως και με εμένα στο σταθερό. Παίρνουν και τον ζητάνε απο δικαστική εταιρεία(οχι εισπρακτική sic). Μία, δύο, τρείς στόλισα την υπάλληλο κόσμια και πίστευα οτι ειχα ξεμπερδέψει και προχτές σήκωσα το τηλέφωνο και άκουσα το όνομά του που έκανε τρίγγερ άλλες καταστάσεις. Τις είπα ξέρω από που ήσαστε και θέλω να μου πείτε πότε έχετε ξανακαλέσει. Κόμπιασε λίγο(κατάλαβε από μόνη της οτι ήταν λάθος το νουμερο), έκανε το κοιτάει και μου έκλεισε την γραμμή στα μούτρα. Μου είχαν πει από που είναι και είχα βρει το τηλέφωνο για να τους πάρω πίσω αλλά πάει καιρός.

Υ.Γ 2: Την ΕΕΤΤ δεν την ενδιαφέρει αν σου έχουν απαντήσει. Απλά να τους έχεις στείλει και να έχει περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα(νομίζω αναφέρει 20 ημέρες). Τότε είσαι οκ να στείλεις την καταγγελία σου.

Επεξ/σία από VonLoutsos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πρόβλημα θα ήταν να ψάχνουν το σωστό άτομο στο σωστό τηλέφωνο. Θα σημαίνει πως κάτι πάει καλα στην wind.  Όταν έφυγα απο εκεί ήταν μια απο της καλύτερες αποφάσεις της ζωής μου και ως σήμερα ειμαι ευχαριστημένος που δεν είμαι εκεί. Να τους αποδείξεις ότι κάνουν λάθος και μετά μα πας αλλού και άστους να παρακαλουν για πελάτες. 

Επεξ/σία από abAeterno
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...