Προς το περιεχόμενο

Αποκλεισμός ιστοσελίδας από το facebook


evafrl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Έχω μια σελίδα στο facebook εδώ και έναν χρόνο περίπου όπου ανεβάζω άρθρα από το site μου. Ωστόσο, εδώ και δυο μέρες δε μου εμφανίζεται καμιά από τις δημοσιεύσεις που έχω κάνει ούτε με αφήνει να κάνω νέα δημοσίευση από το site μου. Δεν έχει κλείσει η σελίδα στο facebook απλά δεν ανεβάζει και δεν προβάλλει οποιοδήποτε περιεχόμενο από το site. Συγκεκριμένα μου γράφει ότι το facebook δεν μπορεί να επισκεφτεί τον παρακάτω σύνδεσμο γιατί δε συμφωνεί με τους όρους της κοινότητας. Δε μου αναφέρει, ωστόσο, ποιο είναι το πρόβλημα ακριβώς ώστε να το διορθώσω. Εγώ έκανα επαναφορά του site σε παλαιότερη ημερομηνία που λειτουργούσε κανονικά αλλά και πάλι δε δέχεται τον σύνδεσμο του site. Έστειλα μέσω φόρμας στο facebook ώστε να διορθωθεί ή να με ενημερώσουν για το τι συμβαίνει αλλά δεν έχω λάβει κάποια απάντηση. Μήπως ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω; Επικοινώνησα με την τεχνική υποστήριξη του site μου και μου είπαν ότι λογικά θα το διορθώσουν μέσα σε 30 μέρες ακόμα κι αν δεν μου απαντήσουν ποτέ. Υπάρχει περίπτωση να μη δεχτεί ποτέ το site; Κάποιος άλλος τρόπος επικοινωνίας εκτός από τη φόρμα υπάρχει;; Έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο που μπορώ να κάνω; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σημαίνει αυτό; Ότι το facebook άρχισε να απορρίπτει τους πάντες; Εμένα δε μου αναφέρει κάποια αιτιολογία (σπαμ, προσβλητικό περιεχόμενο ή οτιδήποτε). Απλά, δε δέχεται πια τον σύνδεσμο. Πώς μπορώ να γνωρίζω ποιο είναι το πρόβλημα; Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν σε ανάλογες περιπτώσεις το ξεμπλοκάρει κάποια στιγμή ή αν υπάρχει πιθανότητα να μείνει έτσι μόνιμα;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Gia να μην γράφω ξανά και ξανά τα ίδιο θέμα... παρόμοιο πρόβλημα, έχω μια σελίδα στο FB όπου γράφω την άποψή μου για σειρές και ταινίες που βλέπω για διάφορους λόγους κυρίως για να μην χαθούν στο απέραντο σύμπαν του ΦΒ έφτιαξα ένα μικρό blog όπου δημοσίευα τα κειμενα πρώτα εκεί και μετά στη σελίδα μου στο ΦΒ  βάζοντας link από το blog ... ξαφνικά και ευτυχώς πριν προλάβω να ανεβάσω πολλά πράγματα, το ΦΒ αντιμετώπισε το blog και ότι αναφερόταν σε αυτό σαν σπαμ και ουσιαστικά το απέκλεισε, σβήστηκαν τα πάντα μαζί και τα σχόλια των φίλων  ... μου είπαν ότι μαλλον κάποιοι μου κάναν αναφορά ως σπαμ. Το blog μη φανταστείτε ότι ειναι τίποτα σπουδαίο, την άποψη μου για τις κορεατικές σειρές που βλεπω λέω και απευθύνεται σε περιοσρισμένο γυναικείο κοινό. Πως μπορώ να το διορθώσω και κυρίως πως μπορώ να προστατευτώ από κακόβουλες αναφορές και επιθέσεις; Προσπαθώ να βρω τρόπο να επικοινωνήσω με το ΦΒ και δεν τα καταφερνω και σε αυτό το ζήτημα η γνώμη σας θα ήταν χρησιμη. 

Ευχαριστω πολύ  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εγινε αναφορα απο καποιους-ες οτι προσβαλεις δεν ξερω εγω τι,πολυ πιθανον να σε μπλοκαραν για ενα διαστημα η τελειως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Suri είπε

Gia να μην γράφω ξανά και ξανά τα ίδιο θέμα... παρόμοιο πρόβλημα, έχω μια σελίδα στο FB όπου γράφω την άποψή μου για σειρές και ταινίες που βλέπω για διάφορους λόγους κυρίως για να μην χαθούν στο απέραντο σύμπαν του ΦΒ έφτιαξα ένα μικρό blog όπου δημοσίευα τα κειμενα πρώτα εκεί και μετά στη σελίδα μου στο ΦΒ  βάζοντας link από το blog ... ξαφνικά και ευτυχώς πριν προλάβω να ανεβάσω πολλά πράγματα, το ΦΒ αντιμετώπισε το blog και ότι αναφερόταν σε αυτό σαν σπαμ και ουσιαστικά το απέκλεισε, σβήστηκαν τα πάντα μαζί και τα σχόλια των φίλων  ... μου είπαν ότι μαλλον κάποιοι μου κάναν αναφορά ως σπαμ. Το blog μη φανταστείτε ότι ειναι τίποτα σπουδαίο, την άποψη μου για τις κορεατικές σειρές που βλεπω λέω και απευθύνεται σε περιοσρισμένο γυναικείο κοινό. Πως μπορώ να το διορθώσω και κυρίως πως μπορώ να προστατευτώ από κακόβουλες αναφορές και επιθέσεις; Προσπαθώ να βρω τρόπο να επικοινωνήσω με το ΦΒ και δεν τα καταφερνω και σε αυτό το ζήτημα η γνώμη σας θα ήταν χρησιμη. 

Ευχαριστω πολύ  

Ίσως θέλουν λάδωμα πλέον και αυτοί...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/5/2020 στις 1:58 ΠΜ, Suri είπε

Gia να μην γράφω ξανά και ξανά τα ίδιο θέμα... παρόμοιο πρόβλημα, έχω μια σελίδα στο FB όπου γράφω την άποψή μου για σειρές και ταινίες που βλέπω για διάφορους λόγους κυρίως για να μην χαθούν στο απέραντο σύμπαν του ΦΒ έφτιαξα ένα μικρό blog όπου δημοσίευα τα κειμενα πρώτα εκεί και μετά στη σελίδα μου στο ΦΒ  βάζοντας link από το blog ... ξαφνικά και ευτυχώς πριν προλάβω να ανεβάσω πολλά πράγματα, το ΦΒ αντιμετώπισε το blog και ότι αναφερόταν σε αυτό σαν σπαμ και ουσιαστικά το απέκλεισε, σβήστηκαν τα πάντα μαζί και τα σχόλια των φίλων  ... μου είπαν ότι μαλλον κάποιοι μου κάναν αναφορά ως σπαμ. Το blog μη φανταστείτε ότι ειναι τίποτα σπουδαίο, την άποψη μου για τις κορεατικές σειρές που βλεπω λέω και απευθύνεται σε περιοσρισμένο γυναικείο κοινό. Πως μπορώ να το διορθώσω και κυρίως πως μπορώ να προστατευτώ από κακόβουλες αναφορές και επιθέσεις; Προσπαθώ να βρω τρόπο να επικοινωνήσω με το ΦΒ και δεν τα καταφερνω και σε αυτό το ζήτημα η γνώμη σας θα ήταν χρησιμη. 

Ευχαριστω πολύ  

Αν ο host του blog σου παρέχει κουμπί για δημοσίευση στο fb δοκίμασε αυτό. Πχ το wix παρέχει τέτοιο feature. Αν απλά κάνεις copy paste links αυξάνεις την πιθανότητα να θεωρηθείς spammer. Εκτός και αν πληρώνεις για διαφήμιση που φαντάζομαι δεν το θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως δημοσίευες ασταμάτητα  πάρα πολλά posts απο το blog ή την ιστοσελίδα;

Το Facebook θέλει να βγάζει λεφτά όταν ¨"διαφημίζεις" συστηματικά κάτι.

Έτσι σου προτείνει να κάνεις διαφήμιση όταν ανεβάζεις συνέχεια μόνο από συγκεκριμένο site και βάζεις λινκ του site.

Αν  δεν κάνεις διαφήμιση τότε αποκλείει από μόνη της μετά από ένα διάστημα  άρθρα  που περιέχουν το συγκεκριμένο link.

Mήπως σου έδωσε κουπόνι 10 ευρώ για διαφήμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/5/2020 στις 10:14 ΜΜ, odys03 είπε

Μήπως δημοσίευες ασταμάτητα  πάρα πολλά posts απο το blog ή την ιστοσελίδα;

Το Facebook θέλει να βγάζει λεφτά όταν ¨"διαφημίζεις" συστηματικά κάτι.

Έτσι σου προτείνει να κάνεις διαφήμιση όταν ανεβάζεις συνέχεια μόνο από συγκεκριμένο site και βάζεις λινκ του site.

Αν  δεν κάνεις διαφήμιση τότε αποκλείει από μόνη της μετά από ένα διάστημα  άρθρα  που περιέχουν το συγκεκριμένο link.

Mήπως σου έδωσε κουπόνι 10 ευρώ για διαφήμιση;

Όλες κι όλες οι δημοσιεύσεις ήταν 6 από διαφορετικά άρθρα πιθανόν ήταν κακοβουλη ενέργεια από καλοθελητές το θέμα είναι πως μπορώ να το φτιάξω και κυρίως αν υπάρχει τρόπος να προστατευτώ. Γιατί ωραία και σωστή η επιλογή της ναφοράς και η ανωνυμία κλπ γιατι υπάρχουν και σοβαρ΄αθέματα, όταν όμως γινονται αυτ΄ατα πράγματ για προσωπικές αντιζηλίες και επιθέσεις πως μπορύμε να προστατευτούμε;

 

Στις 23/5/2020 στις 10:07 ΜΜ, tcktcktck είπε

Αν ο host του blog σου παρέχει κουμπί για δημοσίευση στο fb δοκίμασε αυτό. Πχ το wix παρέχει τέτοιο feature. Αν απλά κάνεις copy paste links αυξάνεις την πιθανότητα να θεωρηθείς spammer. Εκτός και αν πληρώνεις για διαφήμιση που φαντάζομαι δεν το θες

το είχε και χρησιμοποίησα 2-3 φορές τωρα δεν μου το βγαζει καν ως επιλογή σε επικοινωνία με το Host μου είπαν ότι από μεριά τους είναι όλα οκ. Αρα, είναι προβλημα του ΦΒ, γραφω καθ εμερα κατεβατα εξηγώντας γιατι ειναι άδικο και λάθος, αλλά δε νομιζω να φιλοτιμηθεί κανείς. Δε με πολυνοιάζει κιόλας τη δουλειά μου την κάνω απλά είναι διπλός κόπος για μενα να ανεβάζω δυο φορές τα ίδα πράγματα, αλλά αφού ένα μικρό blog μπήκε στο μάτι κάποιου ας είναι όσα πάνε κι όσα έρθουν. Ευχαριστώ παιδιά που μου απαντήσατε. Καλή συνέχεια! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...