Προς το περιεχόμενο

ΕΛΤΑ - Νέος ακριβότερος τιμοκατάλογος εσωτερικού εξωτερικού


vthanosv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα απο Σημερα τα ελτα αλλαξαν τιμολογιακη πολιτικη και οι τιμες ποια εχουν ξεφυγει εχουν παει στο θεο ! αυξησεις που αγγιζουν εως και 110% απο 0.90 το απλο εξωτερικου εως 20 γραμμαρια στο 1.90 και κατηγορια Συστημενο εξωτερικου ακανονιστα απο 1 εως 100 γραμμαρια με κοστος 5.30 στα 11 ευρο πλεον αυξηση 100% επισης τρελες αυξησεις Διχως λογο και αφορμη οταν ο βασικος μισθος στην χωρα μας παραμενει ιδιος παρακαλω καταθεστε την αποψη σας αν οι νεες τιμες των ελτα σας φαινονται λογικες! επισης εξισωθηκε η διαφορα τιμης αποστολης σε ευρωπαικες χωρες με τις υπολοιπες χωρες πλεον ωπου και αν στειλεις η τιμη ειναι ιδια και φυσικα πολυ ακριβοτερη σε Σχεση με πριν !!

__02_2020_1.pdf

Παραθετω Παρακατω 3 αποδειξεις απο τα ΕΛΤΑ δυο δικες μου και μια του χρηστη GeorgiosMad

Αφορουν την κατηγορια ακανονιστα διαδοχικα στα 62 γρ 124γρ  357 γρ ολα τιμολογημενα με την ιδια τιμη στα 11 ευρω

Screenshot_2020-03-05 ΕΛΤΑ - Νέος ακριβότερος τιμοκατάλογος εσωτερικού εξωτερικού.png

Inkedελτα 2_LI.jpg

Inkedελτα1 - Αντιγραφή_LI(1).jpg

Επεξ/σία από vthanosv
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 202
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, vthanosv είπε

Καλησπερα απο Σημερα τα ελτα αλλαξαν τιμολογιακη πολιτικη και οι τιμες ποια εχουν ξεφυγει εχουν παει στο θεο ! αυξησεις που αγγιζουν εως και 110% απο 0.90 το απλο εξωτερικου εως 20 γραμμαρια στο 1.90 και κατηγορια Συστημενο εξωτερικου ακανονιστα απο 1 εως 100 γραμμαρια με κοστος 5.30 στα 11 ευρο πλεον αυξηση 100% επισης τρελες αυξησεις Διχως λογο και αφορμη οταν ο βασικος μισθος στην χωρα μας παραμενει ιδιος παρακαλω καταθεστε την αποψη σας αν οι νεες τιμες των ελτα σας φαινονται λογικες! επισης εξισωθηκε η διαφορα τιμης αποστολης σε ευρωπαικες χωρες με τις υπολοιπες χωρες πλεον ωπου και αν στειλεις η τιμη ειναι ιδια και φυσικα πολυ ακριβοτερη σε Σχεση με πριν !!

__02_2020_1.pdf 152 kB · 1 download

η χωρα μας πλεον δεν εχει τιποτα φθηνο, απο βενζινη μεχρι ντελιβερι, απο ενοικια μεχρι ρευμα.

Τα ελτα ειναι πτωχευμενα και για να μην απολυσουν, ανεβασαν τιμες. Κριμα γιατι πουλουσα πραγματακια στο ebay....τωρα θα ειμαι μη ανταγωνιστικος

πιο πολυ λυπαμαι οσους παιρνουν βασικο μισθο........χωρις χαρτζιλικι απο γονεις απλα δεν ζεις.

Επεξ/σία από Lumini
  • Like 17
  • Thanks 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Lumini είπε

η χωρα μας πλεον δεν εχει τιποτα φθηνο, απο βενζινη μεχρι ντελιβερι, απο ενοικια μεχρι ρευμα.

Τα ελτα ειναι πτωχευμενα και για να μην απολυσουν, ανεβασαν τιμες. Κριμα γιατι πουλουσα πραγματακια στο ebay....τωρα θα ειμαι μη ανταγωνιστικος

πιο πολυ λυπαμαι οσους παιρνουν βασικο μισθο........χωρις χαρτζιλικι απο γονεις απλα δεν ζεις.

Εχεις πολυ Δικιο !! αλλα αν τα ελτα εχουν πτωχευσει εμεις οι πολιτες τι φταιμε να πληρωνουμε διπλα αυτο ειναι θρασος και μεγαλο Νταβατζιλικι Απο τα ΕΛΤΑ αυτη την φορα το παρακανανε!! οσο δεν παιρνει αλλο!!!!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, vthanosv είπε

Εχεις πολυ Δικιο !! αλλα αν τα ελτα εχουν πτωχευσει εμεις οι πολιτες τι φταιμε να πληρωνουμε διπλα αυτο ειναι θρασος και μεγαλο Νταβατζιλικι Απο τα ΕΛΤΑ αυτη την φορα το παρακανανε!! οσο δεν παιρνει αλλο!!!!

κανεις κι εσυ συχνα συναλλαγες με ελτα?

Επεξ/σία από Lumini
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Lumini είπε

κανεις κι εσυ συχνα συναλλαγες με ελτα?

Ναι Αρκετα Συχνα το πρωι βρεθηκα προ εκπληξεως οταν εστειλα ενα συστημενο στην γαλλια !  περιπου 108 γραμμαρια και μου ζητησαν 11 ευρω αυτο κοστιζε μεχρι χτες 6.05 ευρω αλλαξε μου ειπανε η τιμολογιακη πολιτικη τους !! οτι να ναι μας εχουν περασει για ζωα Μαλλον!

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vthanosv είπε

Ναι Αρκετα Συχνα το πρωι βρεθηκα προ εκπληξεως οταν εστειλα ενα συστημενο στην γαλλια !  περιπου 108 γραμμαρια και μου ζητησαν 11 ευρω αυτο κοστιζε μεχρι χτες 6.05 ευρω αλλαξε μου ειπανε η τιμολογιακη πολιτικη τους !! οτι να ναι μας εχουν περασει για ζωα Μαλλον!

πως υπολογιζεται το 11 ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, vthanosv είπε

 εμεις οι πολιτες τι φταιμε να πληρωνουμε διπλα αυτο ειναι θρασος και μεγαλο Νταβατζιλικι

μια χαρά φταίμε αλλά δυστυχώς δε μπορούμε να το συζητήσουμε

  • Like 16
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι για παραδειγμα εαν στειλεις ενα μικρο κουτακι που ειτε εχει ενα στυλο μεσα 10 γραμμαρια ας πουμε και 40 γραμμαρια το κουτακι συνολο 50 γραμμαρια θα πληρωσεις ακριβως τα ιδια πλεον αν το στειλεις συστημενο σε οποιαδηποτε χωρα του εξωτερικου οσο ακριβως θα πληρωσεις και για ενα κουτι εως 500 γραμμαρια στην κατηγορια ακανονιστα δηλαδη 11 ευρω  τοσο δικαια μιλαμε τα πραγματα κατα την λογικη των ΕΛΤΑ με το νεο τους τιμολογιο! γι αυτο λεω οτι μας εχουν περασει για ζωα υποαναπτυκτους να το πω ηλιθιους και δεν ξερω κ εγω τι αλλο!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εταιρίες κούριερ γιατί δεν έχουν την επιλογή εκτός από ταχυμεταφορές να μεταφέρουν και δέματα/αλληλογραφία σε περισσότερες μέρες και με χαμηλότερες τιμές; 🙃🙃

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rafinos είπε

Δεν αναφερουν κατι σχετικο στο fb να τους κραξουμε ομορφα ωραια... Το παρουσιαζουν και ως οτι καλυτερο υπαρχει στο site τους. 

Ετσι ακριβως!! φιλε στο παρουσιαζουν οτι ειναι υπερ σου ενω εχει πεσει μεαλη σφαγη απο οτι ειδα στον καταλογο μαλιστα καθιερωνουν λεει την Β πρωτεραιοτητα ως βασικη υπηρεσια τους ενω η Α και καλα θα ειναι η express που επισημα καταργηθηκε απο Σημερα σε εσωτερικο και εξωτερικο καλα κραξιμο θα φανε Σιγουρα και στο ιντερνετ και στα ταμεια τους ενοειτε ηδη τουε ειπα το πρωι οτι με 85% που μου πηρατε παραπανω αισθανομαι οτι με κατακλεψατε αλλα και η ταμιας τι εφταιγε που τα ακουσε αφου καποια αλλα παχυδερμα κανουν κουμαντο στα κεντρικα που πληρωνονται χιλιαρικα για να εφαρμοζουν αυτες τις αηδιες 100% αυξησεις αυτα ειναι παλαβομαρες !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, vthanosv είπε

ναι για παραδειγμα εαν στειλεις ενα μικρο κουτακι που ειτε εχει ενα στυλο μεσα 10 γραμμαρια ας πουμε και 40 γραμμαρια το κουτακι συνολο 50 γραμμαρια θα πληρωσεις ακριβως τα ιδια πλεον αν το στειλεις συστημενο σε οποιαδηποτε χωρα του εξωτερικου οσο ακριβως θα πληρωσεις και για ενα κουτι εως 500 γραμμαρια στην κατηγορια ακανονιστα δηλαδη 11 ευρω  τοσο δικαια μιλαμε τα πραγματα κατα την λογικη των ΕΛΤΑ με το νεο τους τιμολογιο! γι αυτο λεω οτι μας εχουν περασει για ζωα υποαναπτυκτους να το πω ηλιθιους και δεν ξερω κ εγω τι αλλο!

τωρα που βλεπω τον τιμοκαταλογο, θα στελνεις πλεον Β κατηγορια τα ακανονιστα δεματα, δηλαδη με 7,50 ευρω. Ετσι κι αλλιως κανει 10 μερες να φτασει κατι σε ευρωπαικη χωρα, ποσο περισσοτερο να κανει η Β κατηγορια?

Επεξ/σία από Lumini
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lumini είπε

τωρα που βλεπω τον τιμοκαταλογο, θα στελνεις πλεον Β κατηγορια τα ακανονιστα δεματα, δηλαδη με 7,50 ευρω. Ετσι κι αλλιως κανει 10 μερες να φτασει κατι σε ευρωπαικη χωρα, ποσο περισσοτερο να κανει η Β κατηγορια?

Σωστα Αλλα στην Β κατηγορια ειναι απλο δεν ειναι Συστημενο! δεν σου δινει καν την δυνατοτητα αυτη για εξωτερικο ενω για εσωτερικο στην Β κατηγορια σου επιτρεπει Συστημενο

μην το κανεις αν δινεις πραγματα στο Ebay οποιος απατεωνας σε βαλει στο ματι θα σου ζηταει λεφτα πισω οτι και καλα δεν παρελαβε ποτε και εσυ δεν θα μπορεις να το αποδειξεις! οπως επισης εαν χαθει κατι που θα το στειλεις στο εξωτερικο με Β δεν παιρνεις αποζημιωση οποτε σε αναγκαζει να δωσεις τα 11 ευρουλακια!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vthanosv είπε

Σωστα Αλλα στην Β κατηγορια ειναι απλο δεν ειναι Συστημενο! δεν σου δινει καν την δυνατοτητα αυτη για εξωτερικο ενω για εσωτερικο στην Β κατηγορια σου επιτρεπει Συστημενο

μην το κανεις αν δινεις πραγματα στο Ebay οποιος απατεωνας σε βαλει στο ματι θα σου ζηταει λεφτα πισω οτι και καλα δεν παρελαβε ποτε και εσυ δεν θα μπορεις να το αποδειξεις! οπως επισης εαν χαθει κατι που θα το στειλεις στο εξωτερικο με Β δεν παιρνεις αποζημιωση οποτε σε αναγκαζει να δωσεις τα 11 ευρουλακια!

ναι αυτη ειναι κλασικη ιστορια στο ebay...πλεον θα ασχολουμαι μονο με αντικειμενα 100+ ευρω για να αξιζει τον κοπο..ολα τα αλλα ελλαδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, vthanosv είπε

Ναι Αρκετα Συχνα το πρωι βρεθηκα προ εκπληξεως οταν εστειλα ενα συστημενο στην γαλλια !  περιπου 108 γραμμαρια και μου ζητησαν 11 ευρω αυτο κοστιζε μεχρι χτες 6.05 ευρω αλλαξε μου ειπανε η τιμολογιακη πολιτικη τους !! οτι να ναι μας εχουν περασει για ζωα Μαλλον!

Το ιδιο δέμα με αλλη εταιρεία πόσο κοστίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...