Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Και γιατί ειδικά από Brazil δεν τρώει κάποιος μπαν?

Τι το ιδιαίτερο έχει η Brazil δηλαδή? Επειδή στην ουσία από Brazil είναι το "κόλπο" που κάνουμε όλοι με το xbox live gold 12 μηνών?

Με την ίδια λογική που λες πιο πάνω ότι δηλαδή αν κάποιος αγοράζει συνέχεια από άλλες χώρες αν θέλει μπορεί να σου ρίξει μπαν και για τη Brazil ποιος θα την εμποδίσει?

Να στο θέσω αλλιώς να το καταλάβεις.

Αν χρησιμοποιήσει κάποιος αθροιστικά 2-3 φορές vpn / έτος, ίσως δεν έχει πρόβλημα. Αν χρησιμοποιήσει παραπάνω, ίσως έχει. Από εκεί και πέρα ο καθένας είναι αποκλειστικά υπεύθυνος για τις επιλογές του και τα ρίσκα του.

Μην αρχίσουμε αν είναι εύκολο, το γιατί 2 φορές και όχι 5 ή 1 ή 21 κλπ κλπ κλπ. 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι δεκτο αλλά αυτό ισχύει για οποιαδήποτε χώρα ακόμα και για την βραζιλια όχι μόνο για χώρες εκτός της Βραζιλίας. 

Αυτό ακριβώς θέλω να τονίσω με το προηγούμενο ποστ μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Ναι δεκτο αλλά αυτό ισχύει για οποιαδήποτε χώρα ακόμα και για την βραζιλια όχι μόνο για χώρες εκτός της Βραζιλίας. 

Αυτό ακριβώς θέλω να τονίσω με το προηγούμενο ποστ μου. 

Ναι. Για κάθε χώρα ισχύει.

Απλά αλλιώς χτυπάει το να αγοράζεις συχνά με VPN από διαφορετικές χώρες και αλλιώς από 1 χώρα. Στην πρώτη περίπτωση είναι απολύτως δίκαιο ban για μένα, χωρίς δικαιολογία που στέκει. 

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα τα πράγματα είναι πολύ απλά. Όποιος νιώθει πως ρισκάρει με vpn, gift cards κλπ αγοράζει τα πάντα από Ελλάδα και έχει το κεφάλι του ήσυχο. Όποιος θεωρεί πως δε θα έχει θέμα με αυτές τις πρακτικές ψωνίζει από παντού. Κανείς από το φόρουμ δεν μπορεί να πει με βεβαιότητα τι είναι σωστό και τι λάθος. Εδώ βρίσκουμε εναλλακτικές προτάσεις για να γλιτώνουμε λεφτά με το όποιο ρίσκο. 

Εγώ θεωρώ (και το έχω ξανά πει) πως από τη στιγμή που το αφήνει όλο αυτό η microsoft δεν υπάρχει κανένα ρίσκο. Αυτή είναι η δική μου άποψη βέβαια και δεν προτρέπω άλλους να προχωρήσουν. 

Στη δική μου περίπτωση το μοναδικό άγχος που είχα ήταν να αγοράσω gift cards με paypal και όχι με κάρτα κατευθείαν. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι που για εμένα θα έπρεπε να σε ενοχλει το αντίθετο και όχι αυτό που λες.

Πάντα η πληρωμή με PayPal οποιουδήποτε προϊόντος είναι τρομερά πιο ασφαλή από την πληρωμή με κάρτα. 

Δεν χρειάζεται να το αναλύσω αυτό πιστεύω. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Κάτι που για εμένα θα έπρεπε να σε ενοχλει το αντίθετο και όχι αυτό που λες.

Πάντα η πληρωμή με PayPal οποιουδήποτε προϊόντος είναι τρομερά πιο ασφαλή από την πληρωμή με κάρτα. 

Δεν χρειάζεται να το αναλύσω αυτό πιστεύω. 

Αυτό εννοώ, μάλλον δεν το έγραψα καλά. Όταν κάποιο μέλος μου είπε να αγοράσω gift card από ένα site που δεν είχε paypal εγώ προτίμησα να ψωνίσω από g2a με paypal λίγο πιο ακριβά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Μόνο με gift card. Διάβασε τις τελευταίες 5 σελίδες 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/2/2021 στις 9:13 ΜΜ, malias4 είπε

Κατι καλυτερο οχι , αγοραζεις xbox live gold ειτε βραζιλιας ειτε ευρωπαικο κ μετα το κολπακι με το 1€ απο το store ! Ναι ισχυει ακομα μια χαρα , 

Αυτο ισχυει μονο για νεους λογαριασμους; Εχω εναν λογαριασμο στον οποιο εχω ενεργο gamepass μεχρι Απριλιο. Τι προτεινετε να κανω ; Αγορα ea play πριν τη ληξη της συνδρομης μου ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, johnny77 είπε

Αυτο ισχυει μονο για νεους λογαριασμους; Εχω εναν λογαριασμο στον οποιο εχω ενεργο gamepass μεχρι Απριλιο. Τι προτεινετε να κανω ; Αγορα ea play πριν τη ληξη της συνδρομης μου ;

Εξαρτάται από τα λεφτά που έχεις να διαθέσεις.

  • Αν έχεις 65 € με 3ΕΑ παίρνεις ένα χρόνο ultimate τώρα,
  • Αν έχεις 28+28+13=69€ παίρνεις 27 μήνες Ultimate, με brazil 12m, μετά τη λήξη της τρέχουσας συνδρομής σου και με τη χρήση VPN
  • Αν έχεις 47+47+13=107€ παίρνεις 27 μήνες Ultimate, με europe 12m, μετά τη λήξη της τρέχουσας συνδρομής σου χωρίς τη χρήση VPN

Σημείωση για όλους τους γάτους του Forum. Η 12μηνη Brazil ξανά κάτω από 30€ https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360-brazil

image.png.e4be8c8cb55dc609c6966bab14680c72.png

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sphinxgr είπε

Εξαρτάται απο τα λεφτά που έχεις να διαθέσεις.

  • Αν έχεις 65 € με 3ΕΑ παίρνεις ένα χρόνο ultimate τωρα,
  • Αν έχεις 28+28+13=69€ παίρνεις 27 μήνες Ultimate, με brazil 12m, μετά τη λήξη της τρέχουσας συνδρομής σου και με τη χρήση VPN
  • Αν έχεις 47+47+13=107€ παίρνεις 27 μήνες Ultimate, με europe 12m, μετά τη λήξη της τρέχουσας συνδρομής σου χωρίς τη χρήση VPN

Σημείωση για όλους τους γάτους του Forum. Η 12μηνη Brazil ξανά κάτω από 30€ https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360-brazil

image.png.e4be8c8cb55dc609c6966bab14680c72.png

Α οποτε αυτο ισχύει και για παλιους λογαριασμους απλά αντι για 1€ σε χρεώνει 13€ για την αλλαγη σε ultimate gp; Παλι δηλαδη σου μετατρεπει τις ενεργες συνδρομες σε gamepass ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, johnny77 είπε

Α οποτε αυτο ισχύει και για παλιους λογαριασμους απλά αντι για 1€ σε χρεώνει 13€ για την αλλαγη σε ultimate gp; Παλι δηλαδη σου μετατρεπει τις ενεργες συνδρομες σε gamepass ;

 

Ναι.

*Ultimate, όχι game pass. Έχει διαφορά το ένα με το άλλο στις μετατροπές. 

 

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Ναι.

*Ultimate, όχι game pass. Έχει διαφορά το ένα με το άλλο στις μετατροπές. 

 

Ναι σωστα. Στην ουσια η ultimate εχει μεσα και το gamepass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@sphinxgr εγώ για παράδειγμα έχω βάλει 2 χρόνια και την προσφορά  που έδινε με το 1 ευρώ για 3 μήνες. Ξέρεις ποτέ θα μπορώ να του ξανακολλήσω ένα 12μηνο ;

Επεξ/σία από Lotof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Lotof είπε

@sphinxgr εγώ για παράδειγμα έχω βάλει 2 χρόνια και την προσφορά  που έδινε με το 1 ευρώ για 3 μήνες. Ξέρεις ποτέ θα μπορώ να του ξανακολλήσω ένα 12μηνο ;

  • Αν έχεις 65 € με 3ΕΑ παίρνεις ένα χρόνο ultimate τώρα,
  • Αν έχεις 28+28+13=69€ παίρνεις 27 μήνες Ultimate, με brazil 12m, μετά τη λήξη της τρέχουσας συνδρομής σου και με τη χρήση VPN
  • Αν έχεις 47+47+13=107€ παίρνεις 27 μήνες Ultimate, με europe 12m, μετά τη λήξη της τρέχουσας συνδρομής σου χωρίς τη χρήση VPN

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...