Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρέπει να τα έχω κάνει σαλάτα ...

Που φαίνεται να μπήκε το gold ???

 

edit: το βρήκα αλλά δεν προχωράει στην αγορά του ultimate ...

θα προσπαθήσω πάλι αργότερα...

Επεξ/σία από bill987
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, bill987 είπε

Πρέπει να τα έχω κάνει σαλάτα ...

Που φαίνεται να μπήκε το gold ???

 

edit: το βρήκα αλλά δεν προχωράει στην αγορά του ultimate ...

θα προσπαθήσω πάλι αργότερα...

Αποσυνδέεσαι απο VPN και αγοράζεις κανονικά το Ultimate απο το Store. 

image.png.fd017618b021c3fcf684a12943bd15ba.png

Φυσικά υποθέτουμε πως εισαι νέος χρήστης και όχι λογαριασμός που έτυχε να έχεις χρόνια

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Αποσυνδέεσαι απο VPN και αγοράζεις κανονικά το Ultimate απο το Store. 

Φυσικά υποθέτουμε πως εισαι νέος χρήστης και όχι λογαριασμός που έτυχε να έχεις χρόνια

Ναι ναι , πρώτη φορά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, d_gkal είπε

Για νέους λογαριασμούς όμως. 

Στους παλιούς κοστίζει 13€

Έχω παλιό account αλλά εχει να παρει gold πολλα χρόνια οπότε το περνάει σαν 1 ευρώ :) μέχρι πότε λέτε να ισχύει αυτο έχει καιρό που ισχύει απι ότι είδα ε? Το λεω για να μαζέψω πρώτα κανα φράγκο 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ViktorasDem είπε

Έχω παλιό account αλλά εχει να παρει gold πολλα χρόνια οπότε το περνάει σαν 1 ευρώ :) μέχρι πότε λέτε να ισχύει αυτο έχει καιρό που ισχύει απι ότι είδα ε? Το λεω για να μαζέψω πρώτα κανα φράγκο 😂

έχεις backlog; παίξε αυτά. Η παίρνε τα δωρεάν παιχνίδια της epic και παίζε τα. Την πάτησα εγώ πέρσυ που άκουγα εδώ μέσα για την "σούπερ προσφορά", αγόρασα 3 χρόνια με 80 ευρώ και πρόλαβα να τερματήσω μόνο ένα παιχνίδι, το dishonored 2. Τρέχει ήδη η συνδρομή ένα χρόνο και δεν προλαβαίνω με τόσα παιχνίδια που έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kostasgpa είπε

έχεις backlog; παίξε αυτά. Η παίρνε τα δωρεάν παιχνίδια της epic και παίζε τα. Την πάτησα εγώ πέρσυ που άκουγα εδώ μέσα για την "σούπερ προσφορά", αγόρασα 3 χρόνια με 80 ευρώ και πρόλαβα να τερματήσω μόνο ένα παιχνίδι, το dishonored 2. Τρέχει ήδη η συνδρομή ένα χρόνο και δεν προλαβαίνω με τόσα παιχνίδια που έχω.

Προφανώς και είναι προσφορά με 80 ευρώ για 3 χρόνια και περίπου 400 παιχνίδια...

Αν παίζεις 1 παιχνίδι τον χρόνο, δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις συνδρομή, είναι καλύτερα να αγοράζεις μεμονωμένα παιχνίδια. Δεν φταίει η προσφορά, αλλά τα λάθος κίνητρα αγοράς της!

Προσωπικά έχω τελειώσει αρκετά παιχνίδια από το pass ενώ υπάρχουν και παιχνίδια που τα έχω για να παίζω περιστασιακά με φίλους (τύπου fifa-pes-nba2k).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δώσει και δίνει πολλά παιχνίδια.

Τερμάτισα κάποια από αυτά, αλλά τα δοκίμασα και δεν ενθουσίαστηκα. 

 

Η συνδρομή είναι ότι καλύτερο υπάρχει! Καλύπτει όλα τα είδη!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση ναι, εξακολουθεί όμως να ΜΗΝ είναι δικά μας τα παιχνίδια και να βγαίνουν όποτε θέλουν οι άλλοι. Γενικά δε θέλω μονοπώλια και τώρα κάτι τέτοιο πάει να γίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το καλό είναι ότι δουλέυει ακόμα, και σε παλαιό account (εποχης ΧΒΟΧ360), όπου πριν 1.5 χρόνο δεν δούλευε,οπότε και πέρασα την προσφορά στο 2ο acc.

Απο Βραζιλία είναι στα 32€ +1€ για 13 μήνες.

Αν γίνει ανανέωση/προσθήκη πριν την λήξη, νομίζω ότι θα χρειαστεί μόνο το redeem μέσω VPN.

Απο https://www.eneba.com/xbox-xbox-live-gold-12-months-xbox-live-key-brazil

με αλλαγή σε TRY (Τουρκικη λίρα) πέφτει στα 29€/έτος

9 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Καλή φάση ναι, εξακολουθεί όμως να ΜΗΝ είναι δικά μας τα παιχνίδια και να βγαίνουν όποτε θέλουν οι άλλοι. Γενικά δε θέλω μονοπώλια και τώρα κάτι τέτοιο πάει να γίνει

Οπως είπαν και πιο πάνω είναι για άλλη χρήση αυτή η υπηρεσία. Σπίτι που έχω 2 πιτσιρίκια και βαριούνται εύκολα συμφέρει, γιατί βάζουν/βγάζουν 3 games ανα εβδομάδα.

Για εμένα μόνο,  που παλεύω εδω και 6 μήνες, λόγω χρόνου, το GOW5 δεν θα με σύμφερε.

Επεξ/σία από RaNd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Καλή φάση ναι, εξακολουθεί όμως να ΜΗΝ είναι δικά μας τα παιχνίδια και να βγαίνουν όποτε θέλουν οι άλλοι. Γενικά δε θέλω μονοπώλια και τώρα κάτι τέτοιο πάει να γίνει

Γιατί να θες να είναι δικό σου το παιχνίδι?

Αν το έχεις δικό σου, ψηφιακά, στο λογαριασμό σου και το τερματίσεις, δεν σου είναι παντελώς άχρηστο μετά? 

Το ίδιο και με τη μουσική. Γιατί να θέλω να αγοράζω cd ενώ έχω τα πάντα στο Spotify και δεν μου πιάνουν κ χώρο, χώρια τα άπειρα χρήματα που γλιτώνω ?

-----

Άσχετο / σχετικό: Τα τελευταία χρόνια υπάρχει παγκοσμίως η τάση του να μην υπάρχει κατοχή. Τα πάντα είναι με περιοδική χρέωση/πάγιο κόστος ανά μήνα και αναλώσιμα. Από παιχνίδια και software μέχρι κινητά/υπολογιστές/σπίτια/αυτοκίνητα...ακόμα και outsourching / ενοικιασμένους υπαλλήλους. 

Έτσι ο καθένας μπορεί να υπολογίσει τα μηνιαία έσοδα και έξοδα που έχει με ακρίβεια και μακροπρόθεσμα. Το αν δεν υπάρχει μεγάλη εξάπλωση στην Ελλάδα ακόμα, είναι λόγω του δείκτη ανεργίας και των μισθών (που έχουν σχέση με την αγορά εισαγόμενων αγαθών με την ίδια τιμή παγκοσμίως).

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...