Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Malthador είπε

Έχω μπερδευτεί. 

Έχω αυτή τη στιγμή Game Pass Ultimate μέχρι τον Ιούλιο του 2021. Ποιός είναι ο φθηνότερος τρόπος να stackάρω δύο επιπλέον χρόνια Ultimate; Ή καλύτερα να περιμένω μέχρι να βγει το SeX και να δω τότε τι θα ανακοινώσουν; 

Να φτιάξεις νέο χρήστη και να πάρεις 3 βραζιλιάνικες 3*26 και να τις μετατρέψεις σε Ultimate 

Οι τιμές θα πέσουν στη βραζιλιάνικη. Έχουν να κάνουν με την ισοτιμία. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
15 minutes ago, sphinxgr said:

Να φτιάξεις νέο χρήστη και να πάρεις 3 βραζιλιάνικες 3*26 και να τις μετατρέψεις σε Ultimate 

Οι τιμές θα πέσουν στη βραζιλιάνικη. Έχουν να κάνουν με την ισοτιμία. 

Αν φτιάξω νέο χρήστη, θα μπορώ να παίζω στο main account μου, σωστά;

Υπάρχει τρόπος να "παγώσω" την συνδρομή για να μην πάει υπέρ πίστεως ο ένας χρόνος που έχω ήδη περασμένο; 

Μπορώ να περάσω και στο XBOX app στο pc δεύτερο χρήστη όπως στην κονσόλα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον τελικα αγορασα απο G2A απο αλλο πωλητη στα 23.97ε (στο cdkeys εχει τωρα 28ε)την 12μηνη, αγορασα 3 δωδεκαμηνες brazil απο εδω για οποιον θελει https://www.g2a.com/xbox-live-gold-subscription-card-12-months-brazil-xbox-live-i10000000202026

Eπειδη ειχα ενεργο ultimate μεχρι τελος αυγουστου κ δεν μπορουσα να το σταματησω απο το site της ms μπηκα στο live chat και σε 5 λεπτα ο τυπος μου διεκοψε την συνδρομη.Το εκανα γιατι δεν ηθελα να βαλω απο πανω τις 12μηνες γιατι ετσι χανουμε στην ουσια πολλους μηνες αλλα ουτε ηθελα να περιμενω 1 μηνα μεχρι να ληξει μην τυχον κ κατσει καμμια στραβη κ ακριβηνει κι αλλο, η σταματησουν να πουλανε 12μηνες κτλ. Οι κωδικοι ηρθαν κατευθειαν κ με την διαδικασια που περιγραφει ο φιλος @sphinxgr στην πρωτη σελιδα εβαλα κ τις 3 12μηνες απο το macbook με το urbanVPN . Οποτε πηγα συνολο στο xbox live μεχρι 26/7.2023 Μετα παλι απο το pc μπηκα στη σελιδα της ms κ αγορασα 1 μηνα ultimate στα 12.99ε και εγινε μετατροπη της  live συνδρομης σε ultimate εως 26/7.2023 με συνολικο κοστος 24+24+24+13=85 ευρω !! Δηλαδη 2.36ε το μηνα 😉 απιστευτο ε?

YΓ Αν μπορει να μου μικρυνει καποιος την φωτογραφια plz !!!!

 

B1875823-D337-44B6-8C36-ED5D02C387C4.jpeg

Επεξ/σία από malias4
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, malias4 said:

Λοιπον τελικα αγορασα απο G2A απο αλλο πωλητη στα 23.97ε (στο cdkeys εχει τωρα 28ε)την 12μηνη, αγορασα 3 δωδεκαμηνες brazil απο εδω για οποιον θελει https://www.g2a.com/xbox-live-gold-subscription-card-12-months-brazil-xbox-live-i10000000202026

Eπειδη ειχα ενεργο ultimate μεχρι τελος αυγουστου κ δεν μπορουσα να το σταματησω απο το site της ms μπηκα στο live chat και σε 5 λεπτα ο τυπος μου διεκοψε την συνδρομη.Το εκανα γιατι δεν ηθελα να βαλω απο πανω τις 12μηνες γιατι ετσι χανουμε στην ουσια πολλους μηνες αλλα ουτε ηθελα να περιμενω 1 μηνα μεχρι να ληξει μην τυχον κ κατσει καμμια στραβη κ ακριβηνει κι αλλο, η σταματησουν να πουλανε 12μηνες κτλ. Οι κωδικοι ηρθαν κατευθειαν κ με την διαδικασια που περιγραφει ο φιλος @sphinxgr στην πρωτη σελιδα εβαλα κ τις 3 12μηνες απο το macbook με το urbanVPN . Οποτε πηγα συνολο στο xbox live μεχρι 26/7.2023 Μετα παλι απο το pc μπηκα στη σελιδα της ms κ αγορασα 1 μηνα ultimate στα 12.99ε και εγινε μετατροπη της  live συνδρομης σε ultimate εως 26/7.2023 με συνολικο κοστος 24+24+24+13=85 ευρω !! Δηλαδη 2.36ε το μηνα 😉 απιστευτο ε?

YΓ Αν μπορει να μου μικρυνει καποιος την φωτογραφια plz !!!!

B1875823-D337-44B6-8C36-ED5D02C387C4.jpeg

Κάτσε μισό, εγώ έχω Ultimate μέχρι τον Ιούλιο του 2021. Μπορώ να αγοράσω δύο ετήσιες XBLG και μετά να βάλω ένα μήνα Ultimate και να μετατραπεί η διετία σε Ultimate; 

Θα υπάρξει πρόβλημα αν αλλάξω region από US σε Brazil και μετα πάλι πίσω σε US; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Malthador είπε

Κάτσε μισό, εγώ έχω Ultimate μέχρι τον Ιούλιο του 2021. Μπορώ να αγοράσω δύο ετήσιες XBLG και μετά να βάλω ένα μήνα Ultimate και να μετατραπεί η διετία σε Ultimate; 

Θα υπάρξει πρόβλημα αν αλλάξω region από US σε Brazil και μετα πάλι πίσω σε US; 

Όχι δεν γίνεται αυτό που λες.

Το παλικάρι μέσω chat απενεργοποίησε τη ultimate που ήταν ενεργή.Και έκανε από την αρχή gold +ultimate.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Malthador είπε

Κάτσε μισό, εγώ έχω Ultimate μέχρι τον Ιούλιο του 2021. Μπορώ να αγοράσω δύο ετήσιες XBLG και μετά να βάλω ένα μήνα Ultimate και να μετατραπεί η διετία σε Ultimate; 

Θα υπάρξει πρόβλημα αν αλλάξω region από US σε Brazil και μετα πάλι πίσω σε US; 

Οπως ειπαν κ τα παιδια δεν γινετε αν εχεις ηδη ενεργη συνδρομη. Γιαυτο την διεκοψα κ εχασα στην ουσια ενα μηνα, δηλαδη πες 3€ αλλα μετα μπορεσα να κανω το τρικ απο την αρχη. Μπορουσα κ φθηνοτερα κανοντας πχ νεο χρηστη που ετσι θα επαιρνα με 1€ το game pass αντι 13€ αλλα δεν ηθελα να μπερδεψω καταστασεις 😊 

Ναι συμφερει παρα πολυ , στην ουσια τα 85€ που εδωσα ειναι οσο κοστιζει να αγορασεις 2 παιχνιδια κ λιγοτερο μην πω. Πχ με ενα halo κ ενα forza τα εβγαλες τα λευτα σου. Και οι first party τιτλοι μπαινουν day one κ δεν βγαινουν. Οποτε εχεις χρονο να τα ευχαριστηθεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mastixas είπε

Παιδια SOS, εβαλα τις δυο πρωτες απο βραζιλια και ολα κομπλε, στην τριτη μου ειπε στοπ. Οτι δεν γινεται να την στακαρω.. Τι μου διαφευγει;

Μήπως με το recurring billing μαζέψες πάνω από 24 μήνες με τις δύο πρώτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αυτό φταίει τελικά, λόγω του recurring πήγα στους 26 μήνες με τις πρώτες δύο. Τώρα έβαλα και το ultimate. Είμαι κομπλέ για δύο χρόνια κ δύο μήνες. Τον κωδικό τον κρατάω να το βάλω του χρόνου; Ή τον πουλάω; Θα ισχύει του χρόνου άραγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mastixas είπε

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αυτό φταίει τελικά, λόγω του recurring πήγα στους 26 μήνες με τις πρώτες δύο. Τώρα έβαλα και το ultimate. Είμαι κομπλέ για δύο χρόνια κ δύο μήνες. Τον κωδικό τον κρατάω να το βάλω του χρόνου; Ή τον πουλάω; Θα ισχύει του χρόνου άραγε;

Πούλα τον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mastixas είπε

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αυτό φταίει τελικά, λόγω του recurring πήγα στους 26 μήνες με τις πρώτες δύο. Τώρα έβαλα και το ultimate. Είμαι κομπλέ για δύο χρόνια κ δύο μήνες. Τον κωδικό τον κρατάω να το βάλω του χρόνου; Ή τον πουλάω; Θα ισχύει του χρόνου άραγε;

Κάνε μετατροπή σε Ultimate και μετά βάλτον από πάνω να σου δώσει +4 μήνες ultimate. 

Έτσι θα έχεις 26+1+4=31 μήνες (αντί για 36 αν το έκανες σωστά εξαρχής) 

3 χρόνια είναι το μέγιστο. Αν σου βγαίνει 3 χρόνια κ 1 μήνας, δεν το παίρνει. Για αυτό έχουμε πει αν κάποιος πάρει 3 *12,να μην πάρει δωρεάν εξτρά μήνες με κάθε 12μηνο

*Αν δεν βαριέσαι μίλησε με το support της Microsoft να σου σβήσουν τους 2 μήνες δώρο και να βάλεις και το 3ο 12 μηνο μόνος σου, από πάνω

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Billie13 είπε

Παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί λίγο,σε ενεργή συνδρομή, μπορώ να βάλω μια 12αρα βραζιλιάνικη με vpn;

Σε ενεργή ultimate αν προσθέσεις 12αρα gold θα μετατραπεί σε 4 μήνες ultimate. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...