Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτέλους τα 3 χρόνια gold brazil που είχα έγιναν ultimate.. Πως? Είχα πάρει από cdkeys worldwide ultimate 1 μήνα.. Δεν μου την περνούσε με τίποτα μέχρι χθες, έγραφε συνέχεια ότι πρέπει να αλλάξω το region store.. Μπήκα στο προφίλ μου και είδα order history απο τις Brazil gold.. Έγραφε Los Angeles California zip code απο εκει κτλ κτλ.. Μετά έβαλα σαν κυρία τοποθεσία ότι έγραφε στην αγορά brazil και ως εναλλακτική για δεύτερη την Ελληνική τοποθεσία μου, που είχα περασμένη ως κύρια.. Μετά διέγραψα το Ελληνικό PayPal, από το Microsoft account μου.. Μετά μπήκα μέσω κινητού μου στην εφαρμογή TunnelBear και έβαλα vpn για United States.. Έκανα αντιγραφή τον κωδικό ultimate worldwide μπήκα εδώ στη πρώτη σελίδα για να μπω στο σύνδεσμο που έχει ο οδηγός για redeem code και  μου εμφάνισε το πλαίσιο για να τον περάσω, αλλά από κάτω ακριβός έγραφε σε παρένθεση United States ενώ πριν κανω τη παραπάνω διαδικασία έγραφε Ελλάδα.. Περνάω τον κωδικό και βουαλα...Επιτέλους ultimate έως το 2023.. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

31 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Επιτέλους τα 3 χρόνια gold brazil που είχα έγιναν ultimate.. Πως? Είχα πάρει από cdkeys worldwide ultimate 1 μήνα.. Δεν μου την περνούσε με τίποτα μέχρι χθες, έγραφε συνέχεια ότι πρέπει να αλλάξω το region store.. Μπήκα στο προφίλ μου και είδα order history απο τις Brazil gold.. Έγραφε Los Angeles California zip code απο εκει κτλ κτλ.. Μετά έβαλα σαν κυρία τοποθεσία ότι έγραφε στην αγορά brazil και ως εναλλακτική για δεύτερη την Ελληνική τοποθεσία μου, που είχα περασμένη ως κύρια.. Μετά διέγραψα το Ελληνικό PayPal, από το Microsoft account μου.. Μετά μπήκα μέσω κινητού μου στην εφαρμογή TunnelBear και έβαλα vpn για United States.. Έκανα αντιγραφή τον κωδικό ultimate worldwide μπήκα εδώ στη πρώτη σελίδα για να μπω στο σύνδεσμο που έχει ο οδηγός για redeem code και  μου εμφάνισε το πλαίσιο για να τον περάσω, αλλά από κάτω ακριβός έγραφε σε παρένθεση United States ενώ πριν κανω τη παραπάνω διαδικασία έγραφε Ελλάδα.. Περνάω τον κωδικό και βουαλα...Επιτέλους ultimate έως το 2023.. 

Με μπέρδεψαν λίγο τα όσα έκανες και βαριεμαι να διαβάσω 2η φορά, αλλά αφου δούλεψε ΜΠΡΑΒΟ. Ακόμα θυμάμαι πόσο χρόνο είχαμε φαει να καταλάβουμε τι δεν πήγαινε σωστά με τη συνδρομή σου (κανείς μάλλον δεν κατάλαβε ποτέ!!!) 😃

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Με μπέρδεψαν λίγο τα όσα έκανες και βαριεμαι να διαβάσω 2η φορά, αλλά αφου δούλεψε ΜΠΡΑΒΟ. Ακόμα θυμάμαι πόσο χρόνο είχαμε φαει να καταλάβουμε τι δεν πήγαινε σωστά με τη συνδρομή σου (κανείς μάλλον δεν κατάλαβε ποτέ!!!) 😃

Αφού έγινε πάλι καλά.. Αντε να σας μπερδέψω κι άλλο.. Το προφίλ μου αυτο το έδωσα στο κολλητό μου να μπορεί κι αυτός να έχει Ultimate.. Εγώ μπαίνω από το προφίλ μου το άλλο που είχα το παλιό και είναι σαν να έχει ultimate όλες τις υπηρεσίες.. Ο φίλος μου πάλι μπορεί να κάνει το ίδιο χωρίς όμως να κάνει logout από το προφίλ ultimate αλλά switch και να μπαίνει και αυτός όμως από το κανονικό του προφίλ.. Μόνο αν μπω από το προφίλ ultimate τον κάνει singout αυτόν.. Σωστά? Γιατί το δοκιμάσαμε αυτό και γίνεται.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας Α λογαριασμός ultimate και ενας Β απλός στην ίδια κονσολα. 

Στον Α έχω όλα τα οφέλη (live, gamepass, συν τα gold παιχνίδια κάθε μήνα) 

Με τον Β θα έχω όλα αυτά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Ένας Α λογαριασμός ultimate και ενας Β απλός στην ίδια κονσολα. 

Στον Α έχω όλα τα οφέλη (live, gamepass, συν τα gold παιχνίδια κάθε μήνα) 

Με τον Β θα έχω όλα αυτά; 

Σίγουρα αν ο λογαριασμός σου με τις συνδρομές είναι home στην κονσόλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τα κατεβάζεις από τον Α βασικό λογαριασμό που είναι home στην ίδια κονσόλα με τον Β λογαριασμό και μια χαρά θα μπορείς να τα παίξεις με όσους λογαριασμούς έχεις στην συγκεκριμένη κονσόλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Dishonored 2 και Dirt Rally 2.0 βγαίνουν από το game pass τέλη του μήνα. Αναφέρω αυτά τα δύο γιατί το πρώτο είχα προγραμματίσει να το αρχίσω αφού τελείωνα τα dlc τα Witcher και το άλλο είναι game με μεγάλο replayability συν το ότι έχω πάρει όλα τα DLC. Αυτό που θέλω να πω πιο πολύ είναι ότι το game pass εδώ και πολύ καιρό πάει από το κακό στο χειρότερο. Θυμάμαι κάπου τον Φεβρουάριο-Μάρτιο πέρσι είχε ένα σκασμό ΑΑΑ παιχνίδια, τα πιο πολλά εκ των οποίων έχουν αποχωρήσει. Είμαι οπαδός του game pass από την πρώτη στιγμή που έγινα συνδρομητής αλλά η αλήθεια να λέγεται, αν δεν πάρουν μπρος τα 1st party studio μία η υπηρεσία θα προσφέρει καλό περιεχόμενο και μία όχι ανάλογα τα κύματα που έρχονται και φεύγουν τα παιχνίδια.

Επεξ/σία από lebron15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα μαγκες, σορρυ αν εχει ρωτηθει ξανα

εχω κανει ηδη χρηση της προσφορας 1ευρω για μετατροπη σε ultimate

υπαρχει καποιος αλλος τροπος να παρω gold live brazil και να το μετατρεψω σε ultimate?

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...