Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Braveheart1980 είπε

Καλή φάση ναι, εξακολουθεί όμως να ΜΗΝ είναι δικά μας τα παιχνίδια και να βγαίνουν όποτε θέλουν οι άλλοι. Γενικά δε θέλω μονοπώλια και τώρα κάτι τέτοιο πάει να γίνει

Ποιος ο λόγος να κατέχεις ένα παιχνίδι; Το παίζεις μια φορά και μετά το αφήνεις στην άκρη.

Η συνεργασία με την ΕΑ υπάρχει εδώ και καιρό. Τώρα μπήκε και η Bethesda.

Δεν θα αφήσει εύκολα η ms να αποχωρήσουν οι συνεργασίες της και να μείνει το pass με λίγα παιχνίδια, δεν την συμφέρει. Δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να αγοράσεις συνδρομή και να ξεμείνεις από παιχνίδια, ή να αφαιρέσει τα πιο καλά και να βάλει β' διαλογής.

Κάποιες άλλες εταιρείες που δεν έχουν συνεργασία με της ms , αποχωρούν πιο συχνά. Αλλά ας μην γινόμαστε και πλεονέκτες. Ούτε εμάς μας συμφέρει να είναι τα ίδια παιχνίδια μόνιμα, καλύτερα να ανανεώνονται.

Τον τελευταίο καιρό απ' ότι βλέπω περισσότερο μπαίνουν παρά βγαίνουν παιχνίδια.

3 ώρες πριν, d_gkal είπε

Έχει δώσει και δίνει πολλά παιχνίδια.

Τερμάτισα κάποια από αυτά, αλλά τα δοκίμασα και δεν ενθουσίαστηκα. 

 

Η συνδρομή είναι ότι καλύτερο υπάρχει! Καλύπτει όλα τα είδη!

 

Ακόμη και σε αρκετά παιχνίδια που δεν είναι δωρεάν, μπορείς να παίξεις το 1ο κεφάλαιο και να δεις αν σου αρέσει.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, RaNd είπε

Το καλό είναι ότι δουλέυει ακόμα, και σε παλαιό account (εποχης ΧΒΟΧ360), όπου πριν 1.5 χρόνο δεν δούλευε,οπότε και πέρασα την προσφορά στο 2ο acc.

Απο Βραζιλία είναι στα 32€ +1€ για 13 μήνες.

Αν γίνει ανανέωση/προσθήκη πριν την λήξη, νομίζω ότι θα χρειαστεί μόνο το redeem μέσω VPN.

Απο https://www.eneba.com/xbox-xbox-live-gold-12-months-xbox-live-key-brazil

με αλλαγή σε TRY (Τουρκικη λίρα) πέφτει στα 29€/έτος

Οπως είπαν και πιο πάνω είναι για άλλη χρήση αυτή η υπηρεσία. Σπίτι που έχω 2 πιτσιρίκια και βαριούνται εύκολα συμφέρει, γιατί βάζουν/βγάζουν 3 games ανα εβδομάδα.

Για εμένα μόνο,  που παλεύω εδω και 6 μήνες, λόγω χρόνου, το GOW5 δεν θα με σύμφερε.

Κοιτάξτε αν σκεφτείτε οτι εγω θελω να παιζω cod και αλλα multiplayer games.. Που αναγκάστηκα θελω συνδρομή gold για online.. Τότε με συμφερει 😂 αφου βάζεις που βαζεις gold παίρνεις τζαμπα και αυτό να παίζεις οτι θες και να δοκιμάζεις.. Στην ουσία δν σε χρεώνει κάτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δωσω και ενα tip που αν παει κατι στραβα να εχουμε την μικροτερη απωλεια.Οσοι θελετε συνδρομη πανω απο ενα ετος, μην αγοραζετε 2 και 3 συνδρομες μαζι.Αγοραστε πρωτα ενα χρονο, καντε redeem τον κωδικο, και προχωρηστε στην αγορα της 2ης συνδρομης.Ωστε αν παει κατι στραβα να εχετε αγορασει μια συνδρομη και οχι 2 και 3 μαζι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι που μάλλον έχει ξανά ερωτηθεί αλλά έχω χαθεί. Έκανα συνδρομή ultimate για να πίσω στο pc κ πήρα κ τον ένα μήνα με το 1€ κ τώρα έχω βάλει να πληρώνεται αυτόματα από κάρτα κ έχω πληρώσει ήδη 1 ή 2 μήνες. Μέσα στον Απρίλιο μόλις ανοίξουν τα μαγαζιά θα παραλάβω το  xbox. Κάνω νέο λογαριασμό με νέο mail αποφράζω μια 12 μηνη κ με 1 ευρώ μου το κάνει ultimate κ πριν λήξει παίρνω κ άλλη 12 μην κ βάζω τον κωδικό και πάει λέγοντας ή μπορώ να το κάνω κ στον ήδη υπάρχων λογαριασμό. Δεν με πειραζει να κάνω νέο λίγα achievements κ μερικα save θα χάσω και δεν είμαι κ σίγουρος αν τα μεταφέρει από of σε Xbox.

48 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Να δωσω και ενα tip που αν παει κατι στραβα να εχουμε την μικροτερη απωλεια.Οσοι θελετε συνδρομη πανω απο ενα ετος, μην αγοραζετε 2 και 3 συνδρομες μαζι.Αγοραστε πρωτα ενα χρονο, καντε redeem τον κωδικο, και προχωρηστε στην αγορα της 2ης συνδρομης.Ωστε αν παει κατι στραβα να εχετε αγορασει μια συνδρομη και οχι 2 και 3 μαζι.

Δηλαδή βάζεις την πρώτη την κανεις ultimate κ πριν λήξει βάζεις κ άλλη 12μηνη κ γίνεται κ εκείνη ultimate; Τι μπορεί να πάει στραβά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα περνας τις gold συνδρομες και στο τελος αγοραζεις ultimate.Για διαφορους λογους καποιοι λογαριασμοι δεν δεχονται τους κωδικους με vpn.Η μπορει ο κωδικος που σου εστειλε το κλειδαδικο να εχει προβλημα.Καλυτερα αγορα μια μια συνδρομη να μειωσεις τις πιθανοτητες της χασουρας αν παει κατι στραβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, liljordan είπε

Να ρωτήσω κάτι που μάλλον έχει ξανά ερωτηθεί αλλά έχω χαθεί. Έκανα συνδρομή ultimate για να πίσω στο pc κ πήρα κ τον ένα μήνα με το 1€ κ τώρα έχω βάλει να πληρώνεται αυτόματα από κάρτα κ έχω πληρώσει ήδη 1 ή 2 μήνες. Μέσα στον Απρίλιο μόλις ανοίξουν τα μαγαζιά θα παραλάβω το  xbox. Κάνω νέο λογαριασμό με νέο mail αποφράζω μια 12 μηνη κ με 1 ευρώ μου το κάνει ultimate κ πριν λήξει παίρνω κ άλλη 12 μην κ βάζω τον κωδικό και πάει λέγοντας ή μπορώ να το κάνω κ στον ήδη υπάρχων λογαριασμό. Δεν με πειραζει να κάνω νέο λίγα achievements κ μερικα save θα χάσω και δεν είμαι κ σίγουρος αν τα μεταφέρει από of σε Xbox.

Δηλαδή βάζεις την πρώτη την κανεις ultimate κ πριν λήξει βάζεις κ άλλη 12μηνη κ γίνεται κ εκείνη ultimate; Τι μπορεί να πάει στραβά;

Διάβασε εδώ όλους τους δυνατούς τρόπους ανανέωσης συνδρομής και τι κόστος έχει ο καθένας

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/?do=findComment&comment=58502511

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Πρωτα περνας τις gold συνδρομες και στο τελος αγοραζεις ultimate.Για διαφορους λογους καποιοι λογαριασμοι δεν δεχονται τους κωδικους με vpn.Η μπορει ο κωδικος που σου εστειλε το κλειδαδικο να εχει προβλημα.Καλυτερα αγορα μια μια συνδρομη να μειωσεις τις πιθανοτητες της χασουρας αν παει κατι στραβα.

Οπότε λες καλύτερα παιρνουμε 1 συνδρομή brazil και αν την πάρει καλώς αλλιώς τπτ ε? Αλλιω ςαν πάρουμε κατ ευθείαν europe δεν θα χουμε θέμα με χασούρα κσι καμια πιθανότητα να μην τις παρει φαντάζομαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε κανέναν, ποτέ, δεν υπήρξε πρόβλημα να μην πάρει τις 12μηνες Brazil. 

Μόνο παλιότερα που δεν έπαιρνε 3η 12μηνη γιατί είχε ήδη μήνες δώρο, και το άθροισμα έβγαινε πάνω από 36 μήνες

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Σε κανέναν, ποτέ, δεν υπήρξε πρόβλημα να μην πάρει τις 12μηνες Brazil. 

Μόνο παλιότερα που δεν έπαιρνε 3η 12μηνη γιατί είχε ήδη μήνες δώρο, και το άθροισμα έβγαινε πάνω από 36 μήνες

Παιδιά σας ευχαριστώ παρα πολυ για την βοήθεια!! Λοιπον αγορασα 3 χ 12μηνες Brazil απο Eneba στην τιμη των 105 δολαρίων = 90 ευρώ.. Ολα τέλεια και 1 ευρώ ultimate ολα τελεια.. Ευχαριστώ πολύ 

Επεξ/σία από ViktorasDem
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sphinxgr είπε

91€ για 3 ολόκληρα χρόνια, δεν τα λες καθόλου άσχημα!!! 

Rio De Janeiro Brazil GIF by GIPHY Studios Originals

Come to Brazil για να την βρεις 😉 Ένα θα σου πω.. Εποχες xbox 360 επαιρνα 50-60 ευρώ το χρόνο gold από Ελλάδα για να παίζω call of duty mw3, blops2 και gears 3, halo.. Όταν το ps3 δeν είχε καν συνδρομή και με γλεντάγανε 😂 ώρα να παρω το αίμα μ πίσω χαχαχα.. Απενεργοποιησα και την αυτόματη πληρωμή.. Μεχρι 2024 είμαστε κομπλέ.. . Αν ξέρει κάποιος επειδή έχω σκοπό να παρω το xbox seriex x μέχρι το καλοκαίρι και αν το έχω βρει 😂 και λογω αυτουνου θα χω μπολικα games.. Τι σκληρο δισκο μπορω να βαλω για expansion? Παίρνει οτι εξωτερικό να ναι ή θελει συγκεκριμένο? Αν είναι άκυρο με το θέμα παραπεμψετε που μπορω να ρωτήσω 

2 λεπτά πριν, SKRUTZ είπε

Τσάμπα το λες.....

Ναι μου βγαλανε λιγο την ψυχή αλλά δεν φταίνε αυτοί.. Εγω ειμαι @#&#@.. 1η προσπάθεια βάζω να πληρώσω τις 3 συνδρομές μαζι στα 105 usd και ειχα ηδη ενεργοποιηση το tunnel bear vpn. Τρωω ενα ωραιότατο άκυρο απο την πληρωμή μου κάνει cancel το payment λόγω security code και μου κρατάει τα λεφτά η revolut.. Τα αποδεσμεύει σε 10 λεπτά και αφου μιλησα με το chat του ENEBA που απαντανε ακαριαία τρομερη εξυπηρέτηση... 2ερη προσπάθεια μετα απο 20 λεπτά ξανα βαζω τις 3 συνδρομές στο καλάθι , πληρωνω τρωω ERROR γτ λεει όση ωρα έκανε η πληρωμή άλλαξαν οι τιμές των προϊόντων του καλαθιού.. Παρτο πάλι στο chat και εξυπηρέτηση να δω τι εχει γινει άμεσα διαθέσιμο τσατ... Revolut παλι μου δεσμευει τα 105 δολάρια.. Τα νευρα μου λεω δεν με θέλει... Μου λεει στο chat μην αγχώνεσαι ξαναδοκιμασε οταν σου επιστραφούν για 3η φορά και ελπίζουμε οτι ολα θα ναι καλά εδώ είμαστε μου λένε.. Οκευ λεω.. 3η προσπάθεια βαζω στο καλάθι τις συνδρομές απο άλλον προμηθευτή του eneba που ήταν 5-10 λεπτά πιο ακριβό και ΤΣΟΥΠ έγινε.. Αφου ειχα χ@στει πανω μου μην χασω τα λεφτά μου καθώς ηταν η πρώτη μου εμπειρία απο cd key site.. Παρολαυτα μετά έγινε αμέσως.. Τι μάθαμε σήμερα.. ΔΕΝ ΑΓΟΡΆΖΟΥΜΕ ΜΕ VPN ON 😂 ουτε με αλλα προγράμματα στιλ adblock κτλ γτ μπορει να το κολλήσει και να το πάρει σαν παρεμπόδιση πειρατικό.Αφου το χουμε αγοράσει τότε συνεζιουμε την διαδικασία με Tunnel Bear.. Και όποιος ακόμα δεν θελει καν να βάλει το uktimate.. Με 29 ευρώ ετήσια συνδρομη το brazil αξίζει φουλ για καποιον που παίζει multiplayer όπως εγώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, ViktorasDem είπε

Αν ξέρει κάποιος επειδή έχω σκοπό να παρω το xbox seriex x μέχρι το καλοκαίρι και αν το έχω βρει 😂 και λογω αυτουνου θα χω μπολικα games.. Τι σκληρο δισκο μπορω να βαλω για expansion? Παίρνει οτι εξωτερικό να ναι ή θελει συγκεκριμένο? 

#7

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/page/148/?tab=comments#comment-58503699

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά, γνωρίζει κανείς αν και πως μπορούμε να έχουμε access στα game pass quests https://www.xbox.com/en-US/xbox-game-pass/quests? Στις οδηγίες λέει ότι η Ελλάδα δεν είναι εντός του προγράμματος. Υπάρχει κανένας έξυπνος τρόπος να πούμε ότι είμαστε μόνιμα UK πχ για να έχουμε access?

Επεξ/σία από razzmatazz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δωρεάν παιχνιδάκι για συνδρομητές gold...απο Κορέα! All-Star Fruit Racing.

  1. Κάνετε Login στο λογαριασμό σας στο https://www.xbox.com/
  2. Πατάτε το ακόλουθο Link https://www.microsoft.com/ko-kr/p/allstar-fruit-racing/bts6dt1djhfj?wa=wsignin1.0
  3. Το προσθέτετε στο λογαριασμό σας

Στη αρχή βγάζει ποσό και μόλις πατήσετε αγορά, αν είστε συνδρομητής gold το βγάζει δωρεάν

https://www.xbox365.gr/news/deite-pos-boreite-na-apoktisete-to-all-star-fruit-racing-entelos-dorean/

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...