Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, Delijohn είπε

Αδερφέ, πέρα από το να με "μαλώνεις", έχεις σκοπό να μου το εξηγήσεις; Μήπως να αφήσουμε κ κάτι σωστό στο φόρουμ εδώ, να βοηθήσουμε και τους άλλους όπως λες;
Σου ξαναλέω, έχω 3 μήνες ultimate, αν βάλω 12 gold από πάνω, τι θα γίνει;

Για τους άλλους μην αγχώνεσαι, θα επικοινωνήσω με κάποιον mod και θα του πω να σβήσει τα μηνύματά μου. 

Tο κόστος πέφτει πάρα πολύ αν αγοράσεις 12μηνα Gold και τα μετατρέψεις μετά σε Ultimate, ισχύει όμως η προϋπόθεση να ΜΗΝ έχεις ενεργό Ultimate ήδη.

Αν δεν απατώμαι ανέφερε φίλος ότι είχε ακόμα 2-3 μήνες στο Ultimate του και επέλεξε να το ακυρώσει, να χάσει δηλαδή τους υπόλοιπους μήνες, με σκοπό να κάνει αυτό που περιγράφεται στην πρώτη σελίδα, δηλαδή αγορά Gold και μετά μετατροπή ΟΛΩΝ των αγορασμένων σαν Gold μηνών σε Ultimate.

Μη σε πάρω στο λαιμό μου, αν μπορεί και κάποιος άλλος φίλος που ενδεχομένος το έχει κάνει να βοηθήσει.

Εγώ προσωπικά είχα ενεργό Game Pass for PC, αγόρασα Gold με την μέθοδο της πρώτης σελίδας και στην μετατροπή μου μετέφερε ακέραιους τους μήνες της Gold σε Ultimate και μου μετέτρεψε το Game Pass for PC σε Ultimate με τον πίνακα μετατροπής που ανέφερες και εσύ. Δηλαδή 1 μήνα Game Pass for PC σε 20 ημέρες Ultimate.

Συνολικά με περίπου €70 απέκτησα 27 μήνες Ultimate (2x Βραζιλιάνικες 12μηνες και €13 ένα μήνα Ultimate για να μετατρέψει όλους τους μήνες σε Ultimate.)

Επεξ/σία από Starback
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

21 ώρες πριν, Delijohn είπε

Αδερφέ, πέρα από το να με "μαλώνεις", έχεις σκοπό να μου το εξηγήσεις; Μήπως να αφήσουμε κ κάτι σωστό στο φόρουμ εδώ, να βοηθήσουμε και τους άλλους όπως λες;
Σου ξαναλέω, έχω 3 μήνες ultimate, αν βάλω 12 gold από πάνω, τι θα γίνει;

Για τους άλλους μην αγχώνεσαι, θα επικοινωνήσω με κάποιον mod και θα του πω να σβήσει τα μηνύματά μου. 

ΟΧΙ!! Αν έχεις ήδη Ultimate ή αν το έχεις κάνει ήδη μια φορά δεν μπορείς να το ξανά κάνεις. Αν βάλεις 12 μήνες Gold θα γίνει 4 μήνες Ultimate. Απλό είναι. Αν θες να κάνεις το κόλπο πρέπει να κάνεις ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ λογαριασμό Microsoft. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aeljim είπε

ΟΧΙ!! Αν έχεις ήδη Ultimate ή αν το έχεις κάνει ήδη μια φορά δεν μπορείς να το ξανά κάνεις. Αν βάλεις 12 μήνες Gold θα γίνει 4 μήνες Ultimate. Απλό είναι. Αν θες να κάνεις το κόλπο πρέπει να κάνεις ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ λογαριασμό Microsoft. 

Αν έχει λήξει ή ακυρωθεί η ultimate, μπορείς να βάλεις ξανά gold και να τη μετατρέψεις σε ultimate. Το έχω κάνει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα που το ειχα κανει το ξαναεκανα δεν θελει αλλο λογαριασμο. Απλα μετα αντι για 1 ευρο θελει 13ε η μετατροπη .

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@aeljim, @bfc, @malias4 ευχαριστώ παιδιά.. δυστυχώς υπάρχει ήδη Ultimate όπως είπα, οπότε δεν έχει νόημα να το κάνω.. όταν θα λήξει, δεν θα υπάρχει πλέον gold, οπότε δεν έχει νόημα νομίζω να τα αγοράσω από τώρα κ να κάνω redeem τότε.. μάαααλλον θα πάω για νέο λογαριασμό, που θα μπει στα windows μου κ στο xbox φίλου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από cd keys αγοράζουμε live gold Europe ή Worldwide?  Μετά αν θέλουμε να κολλήσουμε game pass πρέπει να είναι από την ίδια ζώνη?

Επεξ/σία από fouskos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, fouskos είπε

Από cd keys αγοράζουμε live gold Europe ή Worldwide?  Μετά αν θέλουμε να κολλήσουμε game pass πρέπει να είναι από την ίδια ζώνη?

Θες να μας πεις και εσυ, τι θες να κάνεις? Γιατί όπως φαινεται ούτε εσύ έχεις καταλάβει.

Για αρχή διάβασε με προσοχή το 1ο post να καταλάβεις τι είναι gold/game pass/ultimate.

Στη συνέχεια αφού καταλάβεις, μάλλον θα θες το Ultimate με φθηνή αγορά Gold Βραζιλίας. Οπότε τότε θα διαβάσεις το 3ο post. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θέλω να πάρω live gold απο cd keys και να κολλήσω 1 μήνα ultimate που θα πάρω από microsoft store. Το live gold που θα πάρω απο cd keys πρέπει να είναι Europe, Worldwide ή δεν έχει σημασία και ότι πάρω κάνει? Το είχα κάνει και πριν 7 μήνες αλλά δεν θυμάμαι αν είχα πάρει Europe ή Worldwide.

Επεξ/σία από fouskos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, fouskos είπε

θέλω να πάρω live gold απο cd keys και να κολλήσω 1 μήνα ultimate που θα πάρω από microsoft store. Το live gold που θα πάρω απο cd keys πρέπει να είναι Europe, Worldwide ή δεν έχει σημασία και ότι πάρω κάνει? Το είχα κάνει και πριν 7 μήνες αλλά δεν θυμάμαι αν είχα πάρει Europe ή Worldwide.

Δεν έχει σημασία τι θα πάρεις, αρκεί να μην έχεις ενεργή Ultimate.

Για τη διαδικασία δες το 3ο Post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όποιον ενδιαφέρεται για 12μηνη EA PLAY στα 19,79€

Υπόψιν ότι σε λίγο καιρό όσοι έχουν συνδρομή EA PLAY οι μήνες θα γίνουν GAME PASS ULTIMATE με μετατροπή 3:1 (δηλαδή άν την ημέρα μετατροπής έχεις 12 μήνες ea play θα γίνουν αυτόματα 4 μήνες game pass ultimate.)

Με αυτή την τιμή βγαίνει ο μήνας κάτω από 5€. 

Δεν γνωρίζω τι γίνεται αν φτασουμε το μέγιστο των 36 μηνών που υπάρχει. εγώ επειδή έχω 2 χρόνια ακόμα ultimate θα βάλω 1-2 ea play ώστε να πάρω κάποιους μήνες μετά.

image.png.d47858111be4b36d44d266374e6df91a.png

EDIT

Και το αποτέλεσμα μέχρι στιγμής.

image.png.96e501015d6f371e49ccc80af08dfbb6.png

ΠΡΙΝ

image.png.d9dad10e17569913ae15a0098d3dd089.png

ΚΑΙ ΜΕΤΑ

image.png.1bdeb90bea032373b2acd0ae29dd051d.png

 

Επεξ/σία από SKRUTZ
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pigos23 είπε

κατσε γιατι δεν καταλαβα

Αν παρω ea για ενα χρονο χωρις να εχω τωρα ουτε gold ουτε gamepass θα μου το κανει συντομα ultimate?

θα στο κανει 4 μηνες ultimate

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...