Προς το περιεχόμενο

The Last of Us [HBO, 2023]


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Εμενα όχι και τόσο αλλα λογικό μιας και έχω παίξει το game πάμπολλες φορες. Παρόλα αυτά την βρήκα άψογη την σκηνή.

Ναι στην αρχή του game η Ellie είναι quirky και inquisitive, όχι με την μια βρισίδια. Βασικά η πρώτη εμφάνιση της Ellie θα έπρεπε να είναι εκεί στον διάδρομο. Δεν χρειαζόταν τόσο νωρίς backstory, ούτε να rush την αποκάλυψη ότι η Ellie

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

είναι immune.

Ίσως το φρενάρουν στο επόμενο επεισόδιο μέχρι τον Bill. Idk, παρεμένει καταπληκτικό το πρώτο επεισόδιο. :)

ps. Ο Joel cheat από το πρώτο επεισόδιο με το

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

M4/16 που τσίμπησε.

Ντροπή cheater. :P

Θα δείξουν και χαρακτήρα Ellie πιο πριν, απ'το dlc, είχε μια σκηνή στο τρέιλερ αλλά ναι αυτή η απότομη επιθετικότητα στην πρώτη σκηνή μου ξένισε και εμένα.

Ίσως επειδή το πρόσωπο της όντως δεν είναι cute και βγάζει κάτι πιο άγριο οπότε είπαν να το πάνε έτσι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, Jts είπε

Ίσως επειδή το πρόσωπο της όντως δεν είναι cute και βγάζει κάτι πιο άγριο οπότε είπαν να το πάνε έτσι.

Ναι νομίζω αφαίρεσαν τελείως την αθωότητα, το καταλαβαίνω να την μειώσουν, είναι πιο ρεαλιστικό για αποκαλυπτικό κόσμο, αλλα όχι να την αφαιρέσουν τελείως. Υπάρχει χρόνος να το ισορροπήσουν πιστεύω, αλλα η πρώτη εντύπωση χάθηκε δυστυχώς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ναι νομίζω αφαίρεσαν τελείως την αθωότητα, το καταλαβαίνω να την μειώσουν, είναι πιο ρεαλιστικό για αποκαλυπτικό κόσμο, αλλα όχι να την αφαιρέσουν τελείως. Υπάρχει χρόνος να το ισορροπήσουν πιστεύω, αλλα η πρώτη εντύπωση χάθηκε δυστυχώς.

Ε σίγουρα θα δείξουν σε ένα βαθμό στις σκηνές το dlc, αν το φειλάρουν και εκεί πάω πάσο. Μπορεί να δείξουν ότι λόγω αυτού έγινε σκληρή και να το παίξουν έτσι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Jts είπε

Ε σίγουρα θα δείξουν σε ένα βαθμό στις σκηνές το dlc, αν το φειλάρουν και εκεί πάω πάσο. Μπορεί να δείξουν ότι λόγω αυτού έγινε σκληρή και να το παίξουν έτσι.

Dude, σίγουρα θα δείξουν το dlc, σιγά μην χάσουν την ευκαρία να δείξουν ότι η Ellie is geh! :P Το θέμα είναι όμως ότι το DLC είχε time jumps για ισορροπία, εδώ νομίζω θα είναι ένα επεισόδιο φάση. Τα σπάει το DLC και άμα μείνουν πιστοί θα τα σπάει και εδώ.

Anyways θα δείξει, είχα να γουστάρω από το πρώτο επεισόδιο του Witcher, το οποιο ήταν άνω του μετριου στην καλύτερη, πέρα από το Blaviken fight που ήταν άψογο.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το πρώτο. Χωρίς να θυμάμαι το παιχνίδι, γιατί το είχα παίξει όταν βγήκε, καθώς έβλεπα το επεισόδιο μου έρχονταν αναμνήσεις κ από το παιχνίδι... Αυτό το θεωρώ πολύ θετικό. HBO εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη απόλαυση όταν δεν βρωμάει νετφλιξίλα το πράγμα... Μου άρεσε πολύ αυτό που είδα και χαίρομαι, από την άλλη λυπάμαι λίγο όταν σκέφτομαι πως θα ήταν το Witcher αν το είχε πάρει το HBO αντί για τους ακατανόμαστους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χαιρομαι που το σοου ετυχε θετικης αποδοχης απο το κοινο και τους κριτικους. αρεσε ακομη και στον Nerdrotic. 😁

ασχετως της προσωπικης μου αποψης για τα game adaptations, θελω να πηγαινουν καλα. ωσtε το Hollywood να συνεχιζει να επενδυει σε αυτα, μεχρι επιτελους τα παιχνιδια ως medium kαι ως κινηματογραφικο ειδος, να αντιμετωπιζoνται σοβαρα και απο το κοινο που δεν εχει σχεση με αυτα. οτι συνεβει με τις superhero ταινιες δηλαδη.

μενει να δουμε τωρα πως θα βγει και το Fallout σοου.

Αναφορά σε κείμενο

Δεν έχω παίξει το game, αλλα αρκετά δυνατό το πρώτο επεισόδιο, αγαπάμε Anna Torv και Pascal.

ωπα. παιζει και η Anna Torv? ΤΡΕΧΩ!

Αναφορά σε κείμενο

Εννοείτε φυσικά ότι το εμφανισιακό είναι σχεδόν ανούσιο μπροστά στην ηθοποιία, αλλα τι να κάνουμε, η σύγκριση είναι αδύνατη.

για τον Drunkman δεν ειναι ανουσιο.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mazin εγγύηση. Όποιος δεν έχει δει την μίνι σειρά Chernobyl ακόμα ας κάνει μια χάρη στον εαυτό του και να κάτσει να την δει.  Το πρώτο επεισόδιο ήταν κάργα πιστό στο game, μου έκανε μεγάλη εντύπωση. Κατά τα άλλα ας κάνουν clopy paste ότι θέλουν αρκεί αν μη γυρίσουν season 2 με το ακατανόμαστο μετά.🤣

Spoiler

H Ellie τρελό butterface kid δε σώζεται.

 

Επεξ/σία από ilos
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, kostakis1978nov είπε

Παιδιά μια ερώτηση και συγνώμη εάν έχει απαντηθεί πιο πίσω.

Αν δεν έχουμε παίξει τα παιχνίδια, να δούμε τη σειρά ή καλύτερα να παίξουμε πρώτα τα παιχνίδια; Ποια η γνώμη σας;

Ευχαριστώ

Δεν υπάρχει λόγος να παίξεις τα παιχνίδια.Είναι το ίδιο με τις σειρές και ταινίες βασισμένες σε βιβλία.Καλύτερα να μη γνωρίζεις το πρωτότυπο για να μην κάνεις συγκρίσεις και έτσι θα ευχαριστηθείς περισσότερο τη σειρά.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 ώρες πριν, panagiotis54 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

r/gaming - pain...

 

Spoiler

Δεν έχω παίξει TLOU (Heresy) και μάλλον δεν θα δω την σειρά (Double Heresy :P ), αλλά ναι, το HALO...ήταν τραγικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καθαρά από θέμα εμφάνισης η Bella δεν κάνει για Ellie. 

Πιο ideal Ellie από την Kristen Stewart προ 15 ετίας δεν υπάρχει!

spacer.png

To race swap της Sarah ανάξιο σχολιασμού, μιας και ζούμε πλέον στην εποχή όπου ακόμα και η Blue Fairy στο Pinnochio έγινε καραφλή Αφρικάνα :lol:

Εξαιρετικός ο Pedro.

Chills στην εισαγωγή με την μουσική του Gustavo.

 

Επεξ/σία από chill
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...