Προς το περιεχόμενο

[Gaming Mouse+Mousepad] Zeroground MS-2850GMS DOSAN 4,98€@public [ΑΚΥΡΑ]


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
17 λεπτά πριν, Arkin είπε

Καλοριζικο. Αλλαξε το χρωμα σε κοκκινο η μπλε.

Εχει ενα κυκλικο RGB , δεν εψαξα εαν μενει σταθερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, Arkin said:

3200 είναι το max dpi οπότε προσοχή. Με κάτω από 3500dpi δεν μπορώ να παίξω. Εννοείται για απλή χρήση μαζί με το mouse pad είναι εξαιρετικη τιμή. Από 12 ευρώ ξεκινάει στο skroutz. 

ΤΙ παιχνιδια παιζεις και θελεις τοσο πολυ dpi; Εγω αν το βαλω πανω απο 1750 παραειναι γρηγορο!

1 hour ago, Arkin said:

Καλοριζικο. Αλλαξε το χρωμα σε κοκκινο η μπλε.

Γιατι να αλλαξει το χρωμα; 😮

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, elpaso1 είπε

ΤΙ παιχνιδια παιζεις και θελεις τοσο πολυ dpi; Εγω αν το βαλω πανω απο 1750 παραειναι γρηγορο!

Γιατι να αλλαξει το χρωμα; 😮

Τα παντα παιζω αλλα κυριως στα fast paced πχ rage 2/breakpoint/doom το dpi παιζει πολυ σημαντικο ρολο για γρηγορες κινησεις με πολυ μικρη κινηση του ποντικιου. Για το χρωμα το ειδα ροζ στην εικονα και εγραψε για αγορι για αυτο προτεινα καποιο αλλο χρωμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, Arkin said:

Τα παντα παιζω αλλα κυριως στα fast paced πχ rage 2/breakpoint/doom το dpi παιζει πολυ σημαντικο ρολο για γρηγορες κινησεις με πολυ μικρη κινηση του ποντικιου. Για το χρωμα το ειδα ροζ στην εικονα και εγραψε για αγορι για αυτο προτεινα καποιο αλλο χρωμα. 

Δλδ υπαρχουν χρωματα για αγορια και κοριτσια; 😮

Και πως στοχευεις σωστα με τοσο μεγαλο dpi;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, elpaso1 said:

Δλδ υπαρχουν χρωματα για αγορια και κοριτσια; 😮

Και πως στοχευεις σωστα με τοσο μεγαλο dpi;

τι να στοχεύσει? doom παίζει, όπου και να βαρέσει κάτι θα πετύχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Arkin είπε

3200 είναι το max dpi οπότε προσοχή. Με κάτω από 3500dpi δεν μπορώ να παίξω.

 

9 ώρες πριν, Arkin είπε

7000 πάει το v30 που έχω και παίζω στα 3500 με 4000 μόνιμα. Οτιδήποτε πιο κάτω είναι αργό στην κίνηση και θέλει μεγάλες κινήσεις του ποντικού πάνω στο pad για να γυρίσεις την κάμερα. 

οοΟΟ εγώ μετά τα 1200 dpi έχω τρομαχτικό πρόβλημα, κάνω τις κινήσεις με τον καρπό, τον κουράζω γρήγορα και δεν σημαδεύω καλά (ιδίως μετά από κάποια ώρα). Οι μεγάλες κινήσεις για εμένα είναι ότι καλύτερο. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο εξωπραγματικό μου ακούγεται το 4000dpi, όπως βέβαια υποθέτω και για εσένα τα 800dpi με sensitivity 1 που προτιμώ εγώ. Το σχολιάζω μόνο και μόνο γιατί ποτέ δεν έχω ακούσει κάποιον να παίζει με τόσα πολλά dpi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, elpenor είπε

οοΟΟ εγώ μετά τα 1200 dpi έχω τρομαχτικό πρόβλημα, κάνω τις κινήσεις με τον καρπό, τον κουράζω γρήγορα και δεν σημαδεύω καλά (ιδίως μετά από κάποια ώρα). Οι μεγάλες κινήσεις για εμένα είναι ότι καλύτερο. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο εξωπραγματικό μου ακούγεται το 4000dpi, όπως βέβαια υποθέτω και για εσένα τα 800dpi με sensitivity 1 που προτιμώ εγώ. Το σχολιάζω μόνο και μόνο γιατί ποτέ δεν έχω ακούσει κάποιον να παίζει με τόσα πολλά dpi.

Ισχυει οτι με 800DPI δεν μπορω ουτε μισο δευτερολεπτο. Εχω 2-3 εκατοστα που κουναω το ποντικι κυκλικα για την καμερα και με 4000DPI ο χαρακτηρας στο παιχνιδι κανει κανονικη περιστροφη. Ειναι καθαρα υποκειμενικο ο καθενας παιζει με αλλο dpi. Το sensitive το αφηνω παντα στη μεση εκει που ειναι default οπως και το mouse speed στο control panel το εχω στη μεση και αυτο. Το dpi το φτιαχνω απο το προγραμμα του ποντικιου. Με 4000 παιζω συγκεκριμενα παιχνιδια αλλα κατω απο 3500 δεν πεφτω σε κανενα ουτε στο desktop. 

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Με τοσο μεγαλο DPI φανταζομαι τουλαχιστον εχεις ενεργοποιημενο το mouse acceleration;

Το enchanted sync όχι εδώ και πάνω από μήνα παίζω χωρίς. Το είχα ενεργό αλλά κλειστό αποκτάς καλύτερη μνήμη στις κινήσεις στα παιχνίδια. Το συνήθισα μετά από λίγες ώρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Arkin said:

Το enchanted sync όχι εδώ και πάνω από μήνα παίζω χωρίς. Το είχα ενεργό αλλά κλειστό αποκτάς καλύτερη μνήμη στις κινήσεις στα παιχνίδια. Το συνήθισα μετά από λίγες ώρες. 

Οχι αναφερομαι στην επιταχυνση που υπαρχει στις ρυθμισεις των windows για το ποντικι. Αλλιως 3500 σε desktop εργασιες, δεν γινεται. Εκτος αν παιζει ρολο και το μεγεθος/αναλυση της οθονης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Οχι αναφερομαι στην επιταχυνση που υπαρχει στις ρυθμισεις των windows για το ποντικι. Αλλιως 3500 σε desktop εργασιες, δεν γινεται. Εκτος αν παιζει ρολο και το μεγεθος/αναλυση της οθονης.

Βγήκαμε λίγο off-topic αλλά δεν κατάλαβα ακόμα για πια επιλογή μιλάς. Στείλε πμ αν θέλεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...