Προς το περιεχόμενο

[Gaming Mouse+Mousepad] Zeroground MS-2850GMS DOSAN 4,98€@public [ΑΚΥΡΑ]


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, donstefano είπε

Γράψε τους ότι επειδή χωρίς δικιά μου σύμφωνη γνώμη αυθαίρετα ακυρωσατε την παραγγελία μου σε προϊόν που είχατε διαθέσιμο όταν παραγγειλα  με δική σας και μόνο ευθύνη δεν πραγματοποιήσατε την παραγγελία μου εφόσον ήταν διαθεσιμο, εαν δεν μου αποστείλετε το προϊόν που παραγγειλα η κάποιο αντίστοιχο μετά την σύμφωνη γνώμη μου στην τιμή που παραγγειλα το αρχικό προϊόν, τότε θα απευθυνθώ στην αρμόδια αρχη του υπ.εμποριου δηλαδή τη γενική γραμματεία του καταναλωτή λόγω αθέμιτων εμπορικων πρακτικων διότι θα μπορούσα να παραγγείλω το προϊόν αυτό η κάποιο αντίστοιχο από άλλο κατάστημα και εσείς με προσφορά δόλωμα όπως αποδειχτηκε, τελικώς, προέβη ο ίδιος σε παραγγελία από το κατάστημα σας την οποία δεν πραγματοποιήσατε, λειτουργήσατε με αθέμιτο ανταγωνισμό προς τα άλλα καταστήματα που είχαν το ίδιο η και παρόμοια προϊόντα σε παρόμοια τιμή αλλά και προς εμένα ως καταναλωτή μου με φέρατε σε δυσμενή θέση ώστε αυτή τη στιγμή να μην μπορώ να βρω αντίστοιχη τιμή για παρόμοιο η το ιδιο προϊόν βλάπτονται τα οικονομικα μου συμφέροντα και παραβιάζοντας την ισχύουσα νομοθεσία για τα καταναλωτικά μου δικαιώματα.επισης σε περίπτωση μη ικανοποίησης των νόμιμων απαιτήσεων μου θα γίνει και αναφορά  στο συνήγορο του καταναλωτή και επιφυλάσσομαι παντός νομίμου δικαιώματος μου.

Παίξε μπάλα έτσι και άμα δεν γίνει κάτι τραβά καταγγελία στη γεν.γραμ.καταναλωτη.

Εμένα όταν μου έκαναν λάδια,έστειλα Μειλ και έλεγα θέλω να εκτελέσετε την παραγγελία μου αλλιώς θα κάνω καταγγελία...αναφέροντας μέσες άκρες όλα τα παραπάνω.

Επίσης τους ξέφυγε ότι...εμείς περνούμε παραγγελίες και μετά με σειρά προτεραιότητας και σύμφωνα με το απόθεμα που έχουμε τις στέλνουμε.δλδ καθαρή αθέμιτη εμπορική πρακτική.

Με λίγα λόγια έχω 100 κομμάτια και το βγάζω προσφορά,παραγγέλνουν 1000 άτομα και εγώ καλύπτω τα 100 και λέω μπαρουφες μετά.

Αυτό απαγορεύετε γτ ρητά πρέπει να δέχονται παραγγελίες σύμφωνα με το απόθεμα τους.γιατι έτσι κάνουν πχ αθέμιτο ανταγωνισμό στο κάθε σκρουτζομαγαζο που το έχει 3 ευρώ παραπάνω αλλά διαθέσιμο.και του στερεί πόρους.και στον καταναλωτή κάνει ζημιά γτ δεν παραλαμβάνει αυτό που επιθυμούσε.στα γράφω λίγο μπακάλικα τώρα αλλά για να πιάσεις το νόημα του νόμου και της αθέμιτης εμπορικής πρακτικής....

Και αφου μου είπαν αυτό (βούτυρο στο ψωμί μου)τους λέω ότι μου παραδέχεστε ότι χρησιμοποιείτε αθέμιτη εμπορική πρακτική άρα θα το αναφέρω στη γενική γραμ.καταναλωτη ότι μου αναφερατε οτι ειναι πολιτική των παραγγελιών σας να χρησιμοποιείτε την αθέμιτη πρακτική αυτη για να σας βεβαιώσουν το αναλογο προστιμο....

Σε 1 ώρα με πήρε τηλ και μου είχαν βρει αντίστοιχο προϊόν όπου και παρελαβα 1-2 μέρες μετά στη τιμή που είχα παραγγείλει.....αυτά!

Ελπίζω να βοήθησα....

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο που αφιέρωσες να γράψεις αυτό το μήνυμα. Σήμερα το μεσημέρι έμαθα ότι η κοπέλα μου θα μου κάνει δώρο το Zeroground Soriin οπότε για τώρα δε θα ασχοληθώ περαιτέρω μαζί τους, όμως άλλη φορά -όποιο κατάστημα και αν είναι- δε θα το αφήσω τόσο εύκολα. Όχι ντε και καλά για να παραλάβω την παραγγελία μου, αλλά περισσότερο για να δουν ότι δε μπορούν συνεχώς να κοροϊδεύουν τον κόσμο. Παρόλα αυτά τα είπες πολύ καλά και πραγματικά τους ζόρισες αρκετά απ' ότι φαίνεται. Έτσι, αντέγραψα την πρώτη παράγραφο ώστε αν χρειαστεί ξανά να ακολουθήσω και εγώ τα ίδια βήματα.

Επεξ/σία από neosstoforum
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο που αφιέρωσες να γράψεις αυτό το μήνυμα. Σήμερα το μεσημέρι έμαθα ότι θα μου κάνουν δώρο το Zeroground Soriin οπότε για τώρα δε θα ασχοληθώ περαιτέρω μαζί τους, όμως άλλη φορά -όποιο κατάστημα και αν είναι- δε θα το αφήσω τόσο εύκολα. Όχι ντε και καλά για να παραλάβω την παραγγελία μου, αλλά περισσότερο για να δουν ότι δε μπορούν συνεχώς να κοροϊδεύουν τον κόσμο. Παρόλα αυτά τα είπες πολύ καλά και πραγματικά τους ζόρισες αρκετά απ' ότι φαίνεται. Έτσι, αντέγραψα την πρώτη παράγραφο ώστε αν χρειαστεί ξανά να ακολουθήσω και εγώ τα ίδια βήματα.

Χαίρομαι που βρέθηκε λύση!

Πάντως καλά έκανες και κράτησες το κείμενο γιατί όποιος μας κάνει τέτοιες μαγκες και μαιμουνιες αυτή είναι η αντιμετώπιση.....δεν είναι τα λεφτά αλλά το γαμωτο.

Γράψε φίλε έχω 30 κομμάτια και καθε παραγγελία που πέφτει να μειώνεται το νούμερο έως το μηδέν όπου να βγάζει out of stock.τοσο απλο!αλλά είναι μαιμουνια...κατάλαβες....τελοσπαντων....τέλος καλό όλα καλά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, thanasisdoul είπε

Μαλλον πανε για κλεισιμο... απο εμενα εχουν φαει κοκκινη καρτα και puplic κ mediamarkt

Για κλείσιμο όταν ανακοίνωσαν συγχώνευση δύσκολο.

2 ώρες πριν, neosstoforum είπε

Σήμερα το μεσημέρι έμαθα ότι θα μου κάνουν δώρο το Zeroground Soriin

Κάτσε τί εννοείς δώρο; Το πήγαν στο άλλο άκρο ή εννοείς στο ποσό που σε χρέωσαν για το άλλο θα σου δώσουν αυτό;

@donstefano πάνσωστος κι εγώ τα ίδια κάνω, κυρίως για το γαμώτο και για να σοβαρευτούν επιτέλους και να οργανώσουν τα online τους ώστε να είναι συνδεδεμένα με το στοκ τους. Μπακάληδες... 2020 φτάσαμε.

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Κάτσε τί εννοείς δώρο; Το πήγαν στο άλλο άκρο ή εννοείς στο ποσό που σε χρέωσαν για το άλλο θα σου δώσουν αυτό;

Με συγχωρείτε, δεν το διατύπωσα σωστά. Είναι δώρο της κοπέλας μου το συγκεκριμένο ποντίκι , όχι του καταστήματος. 😄

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Με συγχωρείτε, δεν το διατύπωσα σωστά. Είναι δώρο της κοπέλας μου το συγκεκριμένο ποντίκι , όχι του καταστήματος. 😄

Φτιαξε το αρχικο σου σχολιο, γιατι αναστατωσες πολλους με αυτο που εγραψες, χωρις λογο τελικα. 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Φτιαξε το αρχικο σου σχολιο, γιατι αναστατωσες πολλους με αυτο που εγραψες, χωρις λογο τελικα. 😛 

Χαχαχ εντάξει έχεις δίκιο το άλλαξα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 6 ημέρες απάντησαν και στο δεύτερο μήνυμα μου. Έτσι γράφω την τελευταία ανάρτηση σε αυτό το θέμα και δεν θα ασχοληθώ ξανά με την εν λόγω προσφορά. Τα σχόλια δικά σας...

Δυστυχώς οι διαθεσιμότητες αλλάζουν λόγω ζήτησης με το λεπτό, και δεν είναι δυνατόν να προβλέψει κάποιος κάτι τέτοιο. Οι τιμές των προϊόντων επίσης δεν είναι δυνατόν να αλλάξουν για τον λόγο αυτό. (είχα ζητήσει να μου δώσουν ένα άλλο ποντίκι που κοστίζει 10 ευρώ) Μπορείτε όμως να παρακολουθείτε τα αποθέματα και τις νέες παραλαβές μέσω του site μας προκειμένου να αγοράσετε το προϊόν που επιθυμείτε. Ευχαριστούμε πολύ για την επικοινωνία και παραμένουμε πάντα στη διάθεσή σας!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...