Προς το περιεχόμενο

Horizon Zero Dawn Complete Edition [PC]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Καλα χειροτερο performance ακομα και τωρα δεν εχεις στο pc.

Μονο και μονο τα 60fps+γρηγοροτερο loading,κανουν την διαφορα,χωρις καν να αναφερω για υποστηριξη μεγαλυτερων αναλυσεων,mouse and keyboard και παει λεγοντας.

Ειπαμε το port του παιχνιδιου θελει δουλεια και υπαρχουν θεματα,αλλα δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα.

Δεν μιλάω για τα bugs κτλ του game, αλλά λόγω του PC/κάρτας γραφικών που έχω atm.

 

PS: Και ναι για το mouse+keyboard ήθελα PC..

Επεξ/σία από jmirko15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 738
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Προφανωως και δεν ειναι ειρωνικο το σχολιο μου. 

 2σελιδες πιο πισω ανεφερα οτι μεχρι και η ιδια η Guerilla ασχολειται πλεον με το παιχνιδι λογω των διαφορων θεματων,και το παιχνιδι θελω να το αγορασω και στο pc(παρολο που το εχω παιξει ηδη). Εσυ λες να μην με ενδιαφερουν τα οποια θεματα του παιχνιδιου?

Και επειδη ακριβως το παιχνιδι αυτο εχει θεματα(ο ενας συμφορουμιτης πιο πισω το εκανε και refund),εκανα και το σχετικο σχολιο στον συμφορουμιτη πιο πισω.

Οταν ο αλλος καλη ωρα εχει παρει το παιχνιδι και εχει θεματα και μπαινει εδω για να δει τι να κανει,σιγουρα δεν τον βοηθαει να διαβαζει σχολια για το ποσο ακριβο ειναι ή δεν ειναι το παιχνιδι και σε τι τιμη θα το αγορασει ο καθενας.

Το παιχνιδι κυκλοφορησε.Οποιος θελει το αγοραζει τωρα,οποιος θελει περιμενει. Οτι ισχυει με ολες τις κυκλοφοριες των παιχνιδιων στο pc(και οχι μονο).

Οκ Fulgore, κατάλαβα λάθος το σχόλιο σού. Όπως και να 'χει, πιστεύω ότι αν δεν σου αρέσει το σχόλιο ενός ατόμου εδώ μέσα, απλώς το παραβλέπεις εφόσον δεν σε θίγει κάπου ή δεν επιτίθεται στο άτομό σου. Τουλάχιστον έτσι κάνω εγώ. 

  • Like 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφέστατα η εμπειρία είναι καλύτερη στο PC ακόμα και σε αυτή την κατάσταση. Αν νομίζετε ότι είναι καλύτερα στο PS4, lockάρετε στα 30fps και τερματίστε τα settings. Πάλι θα πάρετε καλύτερη εμπειρία και IQ.

Το snow deformation όμως είναι σοβαρή έλλειψη στο PC και πρέπει να μπει και αυτό σε προτεραιότητα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ilos είπε

Αν δε πιάσεις mouse στα χέρια και είσαι με gamepad η διαφορά από τα 75-90 hz και πάνω μειώνεται εκθετικά στην αντίληψη. Μόνο με το mouse την νιώθεις στο πετσί σου, εδικά σε fast paced shooters κλπ.

Με mouse είμαι αλλά ξαναλέω είμαι στην κατηγορία ανθρώπων και ματιών που δεν βλέπουν την διαφορά. Έριξα settings και ανάλυση στο game για να πιάσω 130-140 fps μόνο και μόνο για να δω με ποντίκι και γρήγορες εναλλαγές τι διαφορά υπάρχει και ειλικρινά μιλάω δεν έβλεπα διαφορά σε σχέση με τα 70-80 που παίζει normal.

Γενικά πάντως δεν ξέρω πως μου έχει κάτσει, ούτε crashes ούτε πρόβλημα σε απόδοση ούτε τίποτα 6 ώρες μέσα στο game. Μικροθεματακια που θέλουν polishing στα επερχόμενα patches κυρίως μου έχουν κάτσει αλλιώς μια χαρά μέχρι στιγμής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκιμαστε αυτα τα 2 αρχεια να δειτε αν ειναι καλυτερα

https://drive.google.com/drive/folders/1BvPLGcL-2-L6-2Sn95ApaNdIYbflj60O?usp=sharing

βαλτε τα στον φακελο που ειναι το exe  του παιχνιδιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, maniacos93 είπε

 

Spoiler

Οπως εχουμε δει τα τελευταια χρονια στην ενοτητα των παιχνιδιων για pc οταν προκειται για το κομματι του performance και των τιμων,δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.

 

1 ώρα πριν, d4ydr33m3r είπε

Λες και ειναι Ubisoft ή EA και εχουν 10 παιχνιδια ανα πασα στιγμη να διαχειριστουν και λενε και highest priority lol

Προφανως και θα αναφερονται και υπο την εννοια του Horizon 2 που ετοιμαζουν για Ps5 του χρονου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Fulgore είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Οπως εχουμε δει τα τελευταια χρονια στην ενοτητα των παιχνιδιων για pc οταν προκειται για το κομματι του performance και των τιμων,δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.

Προφανως και θα αναφερονται και υπο την εννοια του Horizon 2 που ετοιμαζουν για Ps5 του χρονου.

Οταν εχεις ενα παιχνιδι που μολις λανσαριστηκε στην αγορα και πρεπει να κανει πωλησεις και εχεις προβληματα προφανως και θα το βαλεις αμεση προτεραιοτητα. 

Η αναπτυξη ενος μελλοντικου τιτλου χωρις μαλιστα ημερομηνια κυκλοφοριας σε μια κονσολα ακυκλοφορητη μπαινει σε δευτερη μοιρα χωρις σκεψη. Σιγα μην δουλευαν και πυρετωδως και δεν μπορουν να σηκωσουν κεφαλι για να φτιαξουν 5 bugs εκ των οποιων μερικα απαραδεκτα.. Δεν νομιζω οτι αυτο χρειαζονταν επεξηγηση μου θυμιζει κυβερνητικες δηλωσεις για πραγματα καθημερινα που εξυπακουονται..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ειναι οι κλασσικες δηθεν δηλωσεις που γινονται για να ηρεμισουν λιγο τα πνευματα και μπας και γλυτωσουν απο μπολικα refunds οπως αναφερθηκε και πιο πισω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα τους Drivers Που ποσταρα πιο πισω κ τa αρχεια του special k που εχω ανεβασει και σε καποια σημεια που ειχα 47 frames τωρα εχω 60

Επισης οταν μπαίνετε στο παιχνιδι πατηστε borderless accept Και μετα fullscreen και accept αλλιως δεν δουλευει σωστα το fullscreen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Εδω τι κανουμε;;

500 giga ελευθερα εχω

20200810_231632.jpg

Welcome to the club.

Λοιπόν θα σου πω κάποια Φιξ που σε μένα δεν δούλεψαν σε άλλους ναι.

Τρέξε steam ως admin και admin επίσης το zero.εαν το έχεις από steam.

Kαι κλείσε antivirus η defender.

Εγώ δεν μπορώ με τίποτα να.το κάνω να δουλέψει

Καλό είναι το game να περαστεί σε ssd

 

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...