Προς το περιεχόμενο

Horizon Zero Dawn Complete Edition [PC]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, azazil1190 είπε

Παίδες δεν διάβασα πιο πίσω ...έχει κάποιος θέμα με την μ@λακια το error message για μην επαρκή χώρο στον δίσκο? αποτέλεσμα να μην μπορώ με τίποτα να ξεκινήσω το παιχνίδι.

Δοκίμασα σχεδόν ότι Φιξ βρηκα στο νετ αλλά δεν λύνει το πρόβλημα.

Αγορά σήμερα από steam

....την ώρα και την στιγμη που το αγόρασα

Τα ίδια και σ’ εμένα!

Κανενα fix δεν λειτουργεί!

Συνεχεια μου βγάζει “error”!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 738
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν και κάτοχος 144Hz monitor δεν μπορώ να πω πως η διαφορά είναι τόσο χαώδης όπως από τα 30 στα 60 πχ. Εξαρτάται και από το παιχνίδι αλλά και από το κάθε άτομο ξέρω άτομα που ορκίζονται στα 144Hz ξέρω και άλλους όπως εγώ που, ΟΚ μια διαφορά θα την καταλάβουμε, αλλά ως εκεί (και έχουμε ελέγξει και τα μάτια μας :D). Εξαρτάται και από το game, αλλιώς ωφελείται ένα FPS από τα 144Hz αλλιώς ένα RPG ή Action RPG. 

Στα του game, δεν ξέρω αν η διαφορά του Day 1 patch είναι τόσο μεγάλη σε σχέση με την έκδοση που έκαναν όλοι review, αλλά παίζω σταθερά με 70+ χωρίς ReShade και με 60-70 με ReShade και χωρίς άλλα προβλήματα. Καλά είμαστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

6 ωρες  παιχνιδιου εγω και κανενα θεμα  εως  τωρα , ουτε crash ουτε τπτ
 

αλλαξα drivers nvdia και με ενα κλοκαρισματακι τα fps ανεβαινουν ( 2κ ) .. μεχρι 100 εγω  να εχω ειμαι κομπλε

 

Επεξ/σία από xrit86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Awaken είπε

Καλά έκανες!

Το αγόρασα από cdkeys, θα ζητήσω refund!

Δεν θα πάρεις refund από κλειδαδικο πάντως να το ξες αυτό..

------

Κάντε βρε ανυπόμονοι, λίγο υπομονή να βγουν fixes

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΑΧ

 

Horizon Zero Dawn PC code shows signs of being a debug build

Ινδία και πάλι Ινδία ρε λέμε!

 

Despite reports, the PC version of Horizon Zero Dawn is not a debug build

Ρε ότι και να λενε, Ινδία μόνο!

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.dsogaming.com/news/horizon-zero-dawn-pc-no-snow-deformation-ps4-aloy-hair-bug/

Καλά κρασιά. Μόλις πέσει στο 15άρι (βασικά και παρακάτω γιατί έχει λιγότερα πράγματα από το ps4) και αν θα το αγοράσω. Κρίμα και μου αρέσει σαν game αυτό το στυλ..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελει patch οπωσδηποτε τα εχει τα θεματακια του εδω και εκει.. Ειδα κατι frame drops και το frametime να κανει παρτυ οταν μπαινεις στο mother's heart, ενω μεχρι τοτε πηγαινε ρολοι.

Και drivers δεν εχει βγαλει ακομη η nvidia. Ισως να τους καθυστερει και για το Flight Simulator

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

https://www.dsogaming.com/news/horizon-zero-dawn-pc-no-snow-deformation-ps4-aloy-hair-bug/

Καλά κρασιά. Μόλις πέσει στο 15άρι (βασικά και παρακάτω γιατί έχει λιγότερα πράγματα από το ps4) και αν θα το αγοράσω. Κρίμα και μου αρέσει σαν game αυτό το στυλ..

Κρίμα πάντως να βγαίνει τέτοιο port γιατί το game, αυτό καθ' αυτό, είναι καλό. Ντροπή για την Sony κυρίως αλλά και την Guerilla οι οποίες παίρνουν ένα μεγάλο ''X'' από εμένα μετά από αυτό το port-έκτρωμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Κρίμα πάντως να βγαίνει τέτοιο port γιατί το game, αυτό καθ' αυτό, είναι καλό. Ντροπή για την Sony κυρίως αλλά και την Guerilla οι οποίες παίρνουν ένα μεγάλο ''X'' από εμένα μετά από αυτό το port-έκτρωμα.

Και το RDR2 σαπίλα port ήταν στην αρχή. Ελπίζω να το διορθώσουν με τον καιρό και το HZD. Το μόνο σωστό port είναι το death stranding και έβαλαν και DLSS, έκαναν πιο ολοκληρωμένη δουλειά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Και το RDR2 σαπίλα port ήταν στην αρχή. Ελπίζω να το διορθώσουν με τον καιρό και το HZD. Το μόνο σωστό port είναι το death stranding και έβαλαν και DLSS, έκαναν πιο ολοκληρωμένη δουλειά..

Και αυτό δεν είναι (τόσο) σωστό. Δες το θέμα εδώ με το Death Stranding ή στα forum του Steam να δεις τι γίνεται. Εγώ π.χ έχω το πολύ σπαστικό bug με το double input που μετά από ένα μήνα ακόμη να το διορθώσουν. Σίγουρα πάντως είναι playable σε σχέση με το HZD που έχει crashes, freezes, κ.τ.λ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Και drivers δεν εχει βγαλει ακομη η nvidia. Ισως να τους καθυστερει και για το Flight Simulator

Γιατί όλοι λένε ότι δεν έχει βγάλει drivers η nvidia?

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/death-stranding-game-ready-driver/

Game Ready For Horizon Zero Dawn: Complete Edition

Our new Game Ready Driver also includes support for Horizon Zero Dawn: Complete Edition, the PC release of the critically acclaimed previously-PS4-exclusive open world action-adventure game, which launches August 7th on Steam and the Epic Game Store.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Γιατί όλοι λένε ότι δεν έχει βγάλει drivers η nvidia?

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/death-stranding-game-ready-driver/

Game Ready For Horizon Zero Dawn: Complete Edition

Our new Game Ready Driver also includes support for Horizon Zero Dawn: Complete Edition, the PC release of the critically acclaimed previously-PS4-exclusive open world action-adventure game, which launches August 7th on Steam and the Epic Game Store.

Αυτό ακριβώς. Οι drivers υπάρχουν εδώ και ένα μήνα ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, iazriel είπε

Αν και κάτοχος 144Hz monitor δεν μπορώ να πω πως η διαφορά είναι τόσο χαώδης όπως από τα 30 στα 60 πχ. Εξαρτάται και από το παιχνίδι αλλά και από το κάθε άτομο ξέρω άτομα που ορκίζονται στα 144Hz ξέρω και άλλους όπως εγώ που, ΟΚ μια διαφορά θα την καταλάβουμε, αλλά ως εκεί (και έχουμε ελέγξει και τα μάτια μας :D). Εξαρτάται και από το game, αλλιώς ωφελείται ένα FPS από τα 144Hz αλλιώς ένα RPG ή Action RPG. 

Στα του game, δεν ξέρω αν η διαφορά του Day 1 patch είναι τόσο μεγάλη σε σχέση με την έκδοση που έκαναν όλοι review, αλλά παίζω σταθερά με 70+ χωρίς ReShade και με 60-70 με ReShade και χωρίς άλλα προβλήματα. Καλά είμαστε. 

Αν δε πιάσεις mouse στα χέρια και είσαι με gamepad η διαφορά από τα 75-90 hz και πάνω μειώνεται εκθετικά στην αντίληψη. Μόνο με το mouse την νιώθεις στο πετσί σου, εδικά σε fast paced shooters κλπ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...