Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, markoliaz είπε

πριν λιγο μιλουσα με εναν φιλο απο τοκυο ο οποιος ειναι graphic designer και συνεργαζεται με αρκετες εταιριες gaming...παιζει να ξενερωσουμε ολοι τα χριστουγεννα αν βγουν αληθινα αυτα που μου ειπε οτι ακουγονται εκει...700ευρουλακια ζεστα ζεστα το ps5 το κανονικο και 600 το digital...[στην ελλαδα δηλαδη 709Ε και 609Ε] δεν θα ειναι οι τιμες αυτες που περιμενουμε εδω στην χωρα μας και συζηταμε απο ο,τι φενεται! αντε να δουμε, παντως αν γινει ετσι θα ειναι ακριβη για τα δεδομενα της χωρας μας! για αλλες χωρες η τιμη ειναι οκ, για εμας ειναι θεμα ομως!

Για πουθενά δεν είναι εντάξει οι τιμές αυτές...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, xavier είπε

Για πουθενά δεν είναι εντάξει οι τιμές αυτές...

δες χωρες οπως ελβετια, αυστραλια, νορβηγια, δανια, ακομα και αμερικη, εκει γελανε με αυτα τα ποσα, δεν θα τους ειναι κατι να παρουν τα χριστουγεννα απο μια κονσολα ps5 σε καθε παιδι τους, ανιψι τους, εγγονι τους και τα σχετικα, οπως συμβαινει ετσι και αλλιως με iphone και γενικα προιοντα της apple!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, markoliaz said:

πριν λιγο μιλουσα με εναν φιλο απο τοκυο ο οποιος ειναι graphic designer και συνεργαζεται με αρκετες εταιριες gaming...παιζει να ξενερωσουμε ολοι τα χριστουγεννα αν βγουν αληθινα αυτα που μου ειπε οτι ακουγονται εκει...700ευρουλακια ζεστα ζεστα το ps5 το κανονικο και 600 το digital...[στην ελλαδα δηλαδη 709Ε και 609Ε] δεν θα ειναι οι τιμες αυτες που περιμενουμε εδω στην χωρα μας και συζηταμε απο ο,τι φενεται! αντε να δουμε, παντως αν γινει ετσι θα ειναι ακριβη για τα δεδομενα της χωρας μας! για αλλες χωρες η τιμη ειναι οκ, για εμας ειναι θεμα ομως!

Δεν θα έλεγα βέβαια ένας ξεκάρφωτος graphic designer ειναι αξιόπιστη πηγή για την τιμολόγηση του PS5. 

Ακόμα και στη Sony να ήταν δεν θα τον θεωρούσα αξιόπιστη πηγή. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, markoliaz είπε

δες χωρες οπως ελβετια, αυστραλια, νορβηγια, δανια, ακομα και αμερικη, εκει γελανε με αυτα τα ποσα, δεν θα τους ειναι κατι να παρουν τα χριστουγεννα απο μια κονσολα ps5 σε καθε παιδι τους, ανιψι τους, εγγονι τους και τα σχετικα, οπως συμβαινει ετσι και αλλιως με iphone και γενικα προιοντα της apple!

Το ότι σε κάποιες χώρες οι μισθοί είναι υψηλοί δεν καθιστά την τιμολόγηση των προϊόντων φυσιολογική. Αν, λεμε αν, καθώς αυτό θυμίζει πολύ το ήξερα ένα φίλο που ήξερε έναν φίλο που ήξερε έναν φίλο κτλ αυτή η τιμή είναι υπερβολή ότι και αν κανει το μηχάνημα, ότι παιχνίδια και αν έχει. Τίποτα δεν μας Sony. Δεν θα της βγει σε καλό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 hours ago, markoliaz said:

πριν λιγο μιλουσα με εναν φιλο απο τοκυο ο οποιος ειναι graphic designer και συνεργαζεται με αρκετες εταιριες gaming...παιζει να ξενερωσουμε ολοι τα χριστουγεννα αν βγουν αληθινα αυτα που μου ειπε οτι ακουγονται εκει...700ευρουλακια ζεστα ζεστα το ps5 το κανονικο και 600 το digital...[στην ελλαδα δηλαδη 709Ε και 609Ε] δεν θα ειναι οι τιμες αυτες που περιμενουμε εδω στην χωρα μας και συζηταμε απο ο,τι φενεται! αντε να δουμε, παντως αν γινει ετσι θα ειναι ακριβη για τα δεδομενα της χωρας μας! για αλλες χωρες η τιμη ειναι οκ, για εμας ειναι θεμα ομως!

Η κονσόλα κοστίζει $450 πρώτη ύλη όπως έχουμε πει. Ο φίλος σου υποστηρίζει ότι θα θέλουν να κερδίζουν $250 ανά κονσόλα δηλαδή.

Γιατί να μην πουλιέται για $1000 τότε, να βάζουν $550 στην τσέπη;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο Ελλάδα που είμαστε ο τελευταίος τροχός, αλλά ούτε και Αμερική που είναι η μεγαλύτερη αγορά, δεν πρόκειται να πουλήσει κονσόλα με τιμή 700€. Θυμόμαστε πολύ καλά τι έγινε με το PS3. Δεν έχουν αλλάξει πολλά από τότε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα θα υπάρξει ένα χρονικό  διάστημα στην αρχή που θα έχουν κάποια  "χασούρα". Δεν νομίζω ότι θα έβαζαν ποτέ έξι και εφτά κατοστάρικα τιμή πώλησης. Πέντε πεντέμιση φαίνεται λογικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ κάτω στα Μέθανα πάντως ο κυρ-Γιώργος με το καφενείο που ο γιος του δούλευε στο GOAT Simulator αλλά τον έδιωξαν για αδιευκρίνιστους λόγους που είχαν να κάνουν με σεξουαλική virtual κακοποίηση ζώων λέει ότι θα κοστίζει 2 γίδες.

Στα σοβαρά τώρα αν βγει στα 700€ η Sony θα κλείσει σαν εταιρία και δε το λέω με τσατίλα ή εκδικητικά. Θα πάθει Sega στην καλύτερη αν όχι Atari.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω σας λεω τι ακουγεται εκει περα, σιγουρα θα ξερουν καλυτερα..παρολαυτα δεν μπορω να ονοματιζω ανθρωπους ωστε να με πιστεψει καποιος! και εγω αυτο του ειπα ,ο,τι λετε και εσεις οτι αν την δωσουν τοσο ακριβα δεν θα παει καλα στις πωλησεις, ειδικα σε χωρες οπως εμεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα Ελλάδας και φτωχών χωρών. Στα παπάρια τους για την Ελλάδα.

Όλος ο κόσμος είναι δύσκολα οικονομικά. Εδώ το 2006 που βγήκε το ps3 και ολόκληρος ο πλανήτης είχε ΠΑΣΟΚ επηρρεάστηκε πολύ λόγω τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Αν η κονσολα εχει γυρω στα 500 την αγοραζω, αν εχει 700, τα πεντακοσια ευρω θα μου μεινουν στην τσεπη.

Εγώ έχω υπολογίσει το 700€ μαζί με xtra αποθηκευτικό χώρο γιατί με τα 800GB και το 1ΤΒ δεν πας πουθενά. Αν παίζουν σε τιμή παραπάνω θα παίξει σθεναρή οπισθοχώρηση και αναμονή για καλύτερες τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...