Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Τον οποίο στον έλεγχο θα πρέπει να τον αποδείξεις...

ναι θα κουβαλαω ψωμι και γαλα και θα ψαχνουν την γιαγια μου αν ειναι στις ευπαθεις ομαδες

ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ κανουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, llldoomlll είπε

η τραπεζα την παρασκευη ειχε ουρα 20 ατομα για να μπεις μεσα ελα να παμε στις 10 να δουμε τι ωρα θα τελειωσουμε

Το 90% των ανθρώπων που πάνε στην τράπεζα είναι είτε μπαρμπάδες που κάνουν ενημέρωση το βιβλιάριο (lol στο 2020 είμαστε) ή για κάτι που γίνεται μέσω e-banking, που είναι 10 λεπτά διαδικασία να φτιάξεις e-banking λογαριασμό. Αυτοί που πραγματικά πρέπει να μπούνε μέσα στην τράπεζα για να κάνουν μία δουλειά που δεν μπορεί να πάρει αναβολή ούτε 2-3 μέρες είναι ελάχιστοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, suspiria είπε

οι μπατσοι που θα ειναι ολη μερα εξω και θα ελεγχουν 11 εκ. κοσμο δεν θα κολλησουν;

Τι σε κάνει να πιστεύεις πως και τα 11 εκ κόσμου θα είναι όλη μέρα έξω αύριο?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 hour ago, suspiria said:

Θα ειναι ολη μερα εξω και θα ελεγχουν 11 εκ. κοσμο δεν θα κολλησουν;

αυριο μπορει να βγαλουν καμια 10000 θεσεις για αστυνομια τους εχω ικανους

Από τα 11εκ. αρκετοί θα είναι μέσα στο σπίτι τους έτσι και αλλιώς, και οι αστυνομικοί είναι έξω ανεξαρτήτως κορωνοϊού. Φοράνε μάσκες και γάντια και τα σχετικά. Δεν θα φιλιόμαστε ούτε θα τα αγκαλιάζουμε τα όργανα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, suspiria είπε

οι μπατσοι που θα ειναι ολη μερα εξω και θα ελεγχουν 11 εκ. κοσμο δεν θα κολλησουν;

αυριο μπορει να βγαλουν καμια 10000 θεσεις για αστυνομια τους εχω ικανους

Σε κεντρικά σημεία θα είναι.. τώρα αν θα κάνουν ελέγχους σε όλους ............................ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.protothema.gr/koronoios-live/article/987520/koronoios-13-asuneiditoi-pou-irthan-apo-to-exoteriko-espasan-karadina-kai-vgikan/

¨"Σύμφωνα με πληροφορίες, κάποιοι εκ των οποίων επέστρεψαν βρέθηκαν θετικοί στον ιό. ¨ Πάμε καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Joshua21 είπε

Τι σε κάνει να πιστεύεις πως και τα 11 εκ κόσμου θα είναι όλη μέρα έξω αύριο?

ε πως;;;;αυτο δε λενε καθε μερα στα κωλοκαναλα;βαζουν το ζουμ τερμα στον τηλεφακο στην καμερα και σου κανουν τα 20 ατομα στην παραλια με αποσταση 10 μετρα τον καθενα να φαινονται ο ενας πανω στον αλλο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, llldoomlll είπε

ναι θα κουβαλαω ψωμι και γαλα και θα ψαχνουν την γιαγια μου αν ειναι στις ευπαθεις ομαδες

ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ κανουν 

Θα με τρελάνεις... εσύ δεν είσαι που υποστήριζες ότι για να προστατευθούμε από τον ιό πρέπει να φοράμε απαραίτητα μάσκα...τώρα που παίρνουν το σκληρότερο και ίσως το αποδοτικότερο μέτρο κατά της διασποράς του ιού, έχεις αντίρρηση???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, kOzanitisV είπε

Συγγνώμη πώς ακριβώς θα σταματήσει η διασπορά όταν λειτουργεί το μετρό στην Αθήνα, τα λεωφορεία τα αεροπλάνα και τα τραίνα?

H διασπορά δεν σταματάει. Δεν είναι αυτός ο στόχος έτσι και αλλιώς. Ο περιορισμός είναι ο στόχος. Δεν μπορείς να κλείσεις τα πάντα και για πρακτικούς λόγους. Αλλά μπορείς να σταματήσεις τις άσκοπες μετακινήσεις. Δεν θα πάθουμε κάτι αν δεν πάμε για καφέ ή ποτό ή αν πάμε βόλτα στην γειτονιά για 20 λεπτά και όχι για 5 ώρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

H διασπορά δεν σταματάει. Δεν είναι αυτός ο στόχος έτσι και αλλιώς. Ο περιορισμός είναι ο στόχος. Δεν μπορείς να κλείσεις τα πάντα και για πρακτικούς λόγους. Αλλά μπορείς να σταματήσεις τις άσκοπες μετακινήσεις. Δεν θα πάθουμε κάτι αν δεν πάμε για καφέ ή ποτό ή αν πάμε βόλτα στην γειτονιά για 20 λεπτά και όχι για 5 ώρες..

Το μέτρο ελαττώνει στο ελάχιστο την διασπορά του ιού...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, suspiria είπε

ε πως;;;;αυτο δε λενε καθε μερα στα κωλοκαναλα;βαζουν το ζουμ τερμα στον τηλεφακο στην καμερα και σου κανουν τα 20 ατομα στην παραλια με αποσταση 10 μετρα τον καθενα να φαινονται ο ενας πανω στον αλλο

Προσωπικά θα είμαι σπίτι, όπως και η αδερφή και οι γονείς μας. Άρα 11εκ - 4, τουλάχιστον. Συν πολύς συνειδητοποιημένος κόσμος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, neosstoforum είπε

Αυτό με την άσκηση δεν το έχω καταλάβει. Δηλαδή μπορείς να πας όπου θέλεις ή πρέπει να βρίσκεσαι σε μια συγκεκριμένη απόσταση από το σπίτι σου;

Ουτε και εγω το καταλαβαινω , κοντα στο σπιτι αναφερει , τωρα αυτο πως οριζεται ; , επειδη ασχολουμαι με την ποδηλασια και κανω καποια χιλιομετρα καθημερινα , μονος μου ομως εδω και χρονια , τωρα με αυτη την αποφαση  εχω μπερδευτει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Το μέτρο ελαττώνει στο ελάχιστο την διασπορά του ιού...

Ναι αυτό λέω και εγώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, GREGORYMO said:

Καιρός να κοπεί το μαυρο.

Γνωριζεις καμια babysitter που να πληρωνεται κανονικα; Ειναι επαγγελμα το babysitting;

 

Παντως τα νουμερα για Αγγλια και Ολλανδια ειναι αθλια. Μακαρι να βγω ψευτης, αλλα τα νουμερα τους θα ειναι αρκετα χειροτερα απο αυτα της Ιταλιας.

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kOzanitisV είπε

Σε δύο μέρες η κυβέρνηση θα έχει αποσύρει τα μέτρα. Γιατί θα καταλάβει ότι πολύ απλά δεν μπορούν να εφαρμοστούν.

τα ειπαμε αυτα

αν δεν εφαρμοστει παμε στο επομενο βημα

στρατος,κινεζικη απόχη και φαπες 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...