Προς το περιεχόμενο

Σημαντική αύξηση στην αποστολή έγκυρων SMS στον αριθμό 13033


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Jake07 είπε

Αριθμό ταυτότητας? Κάποιο λάθος κάνεις. 

Ναι ένας φίλος μου έστειλε και τον αριθμό ταυτότητας για να είναι σίγουρος ότι δεν θα τον μπερδέψουν με κάποιον συνονόματο του για αυτό το είπα εγώ δεν πρόκειται να στείλω έχω εκτυπώσει όπως ξαναείπα πέντε χαρτιά αλλάζω Απλώς με Blanco ημερομηνία και ώρα και το χρησιμοποιώ

3 ώρες πριν, Jophiel είπε

Στέλνεις

Χ ονοματεπώνυμο διεύθυνση

Όπου χ ο αριθμός της αιτιολογίας εξόδου, όπως στη φόρμα τύπου Β, στο 13033.

Ναι το ξέρω αυτό γράφεις αυτό 1 έως το 6 και το στέλνεις αλλά άμα κάποιος έχει το ίδιο ονοματεπώνυμο μαζί σου μπορεί και να μην σε αφήσουν να βγεις

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, BILL5 είπε

Ναι ένας φίλος μου έστειλε και τον αριθμό ταυτότητας για να είναι σίγουρος ότι δεν θα τον μπερδέψουν με κάποιον συνονόματο του για αυτό το είπα εγώ δεν πρόκειται να στείλω έχω εκτυπώσει όπως ξαναείπα πέντε χαρτιά αλλάζω Απλώς με Blanco ημερομηνία και ώρα και το χρησιμοποιώ

Ναι το ξέρω αυτό γράφεις αυτό 1 έως το 6 και το στέλνεις αλλά άμα κάποιος έχει το ίδιο ονοματεπώνυμο μαζί σου μπορεί και να μην σε αφήσουν να βγεις

Αυτό που θα σου στείλουν, το SMS, είναι η απόδειξη για να το δείξεις σε περίπτωση ελέγχου. Ακόμη και αν έχεις το ίδιο όνομα δε μπορείς να έχεις και το ίδιο τηλέφωνο. Δεν είναι έλεγχος το SMS που στέλνεις. Η απάντηση είναι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ELMastas είπε

Πέστα ρε φίλε είναι "GTP" εντελώς,δεν σε καμμία περίπτωση δεν λέω πως δεν είναι υπαρκτός ο κίνδυνος το βλέπουμε απο κάποιους γείτονες που είναι σε κατάσταση που έχει ξεφύγει,όμως και δεν μας λένε γενικά την αλήθεια,αλλά ένα μέρος αυτής και πάντα όπως ανέφερες τα ΜΜΕ θα εστιάσουν στο αρνητικό 0,1% ενώ συνεχίζουν κάθε ώρα και στιγμή να πανικοβάλλουν τον κόσμο.Τουλάχιστον όμως εδώ στήν Ελλάδα δεν τους βγαίνουν οι αριθμοί που να δικαιολογούν τέτοιο πανικό απ'τα "θύματα" ενώ σε κάποιες περιπτώσεις προσθέτουν κρούσματα ενώ στήν αρχή λένε άλλα νούμερα μετά λένε είναι και αυτοί απο το "εξωτερικό" αυτοί είναι ντόπιοι κλπ για να μην πούμε για κάποιες μετά θάνατον νεκροψίες που διόρισαν κάποιοι να κάνουν και κάτι τέτοια απίθανα.

Μας έλεγαν κάθε μέρα πως οι επόμενες 2-3 μέρες είναι κρίσιμες λίγο πρίν έλεγαν οι επόμενες εβδομάδες είναι κρίσιμες τώρα το έκαναν πάλι εβδομάδες η και μήνες... Πραγματικά περίεργο πώς μπορεί να υπάρχουν τόσες αποκλήσεις σε κάποια πράγματα και να μην μπορεί κάποιος να πεί με σιγουριά πόσο διαρκεί ο κύκλος αυτού του ιού και να μην μας λένε για σίγουρη ανοσία όποιου το πέρασε η αν μπορεί να μεταδώσει την αρρώστια όταν δεν είναι άρρωστος κλπ επίσης πολύ παράξενο πως μεταφέρθηκε σε όλο τον Κόσμο σε χρόνο ρεκόρ ενώ η Τεράστια Κίνα που είναι "δίπλα" οι τεράστιες πόλεις της να μην έχει σοβαρό Θέμα και ούτε και μια τεράστια χώρα όπως η Ρωσία να λέει πως δεν έχει θέμα και να μην έχει πάρει ιδιαίτερα σοβαρά μέτρα εκτός απο 14 μέρες περιορισμό και παρακολούθηση ατόμων που ερχόνταν απο το εξωτερικό Οση πλύση εγκεφάλου και αν γίνεται απο τα ΜΜΕ ας μην πιστεύουν ορισμένοι που αποφασίζουν και διατάζουν,οτι δεν σκέπτονται μόνοι τους αρκετοί πολίτες και επειδή έχουμε το φιλότιμο ως λαός,γιαυτό και στηρίζουμε τόσο πολλοί κάποια πράγματα που οι ειδικοί κρίνουν πως πρέπει να γίνουν και που πιστεύουμε οτι θα αποδώσουν,όμως δεν θα φτάσουμε και στόν παραλογισμό(που πλησιάζουμε πλέον) και ούτε αυτό σημαίνει οτι δεν σκεπτόμαστε ως άτομα και πως δεν θα υπάρξουν ανάλογες ευθύνες,όταν έρθει ο καιρός για αυτό.

Γιατι νομιζεις οτι πραγματικα ξερουν τι τους γινεται;πανω σε μαθηματικα μοντελα δουλευουν που τους εχουν δωσει καποιοι "ειδικοι" σαν τους "ειδικους" που σωζουν την οικονομια

Απο την αλλη 11 εκατομμυρια ευρω κοστιζει η καμπανια κατσε στο σπιτι οποτε τα μμε εχουν καθε λογο να συντηρουν τον πανικο παιρνοντας μεριδιο της πιτας

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ptriv1 είπε

Ευχαριστώ δεν θα πάρω δεν χρειάζεται να στείλω μύνημα ώστε να γνωρίζουν που πήγα και πότε ( μη αρχίσετε πάλι τα πέρι facebook, instagram google κλπ) αν εγώ πρέπει  για κάποιο λόγο να κυκλοφορήσω (σήμερα πήγα στο γιατρό να μου γράψει φάρμακα για τον πατέρα μου) και την Παρασκευή θα ξαναπάω σε άλλο γιατρό είναι ανάγκη να τους πω πόσες φορές βγαίνω και τι κάνω.

και χωρις να τους το πεις ξερουν μια χαρα απο το ιχνος του κινητου σου που βρισκεσαι και με μεγαλη ακριβεια....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφιερώστε ένα λεπτό από την ζωή σας και διαβάστε τη $#%@!#% την σελίδα. Περισσότερο χρόνο ξοδέψατε για να γράψετε αυτά τα μηνύματα.

Δεν γίνεται ο ένας να λέει μας "καταγράφουν ... μπλα μπλα μπλα γιατί δηλώνεις που θα πας" επειδή έχει μπερδευτεί με το χαρτί και ο άλλος να λέει "να κάνε κι αυτό , το έκανε ένας φίλος μου ξέρει αυτός" κλπ 

Πόσο ποιο απλό να σας το κάνουν το sms ; (για εσάς που μπαίνετε εδώ , όχι για γονείς / παππούδες που δε το έχουν, υπάρχει και εφαρμογή πλέον ,ούτε το copy paste του ονόματος δεν χρειάζεται να κάνετε) .... το χαρτί και η φόρμα ποιο "πολύπλοκα" είναι και περισσότερες πληροφορίες συμπληρώνεις.

Δε ξέρω αν μας καταγράφουν ..... μας ψεκάζουν σίγουρα :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Άκυρο αλλά εγώ εύχομαι να σταματήσει η γη να γυρνάει να φρενάρει έτσι απλά και ξαφνικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ptriv1 είπε

Ευχαριστώ δεν θα πάρω δεν χρειάζεται να στείλω μύνημα ώστε να γνωρίζουν που πήγα και πότε ( μη αρχίσετε πάλι τα πέρι facebook, instagram google κλπ) αν εγώ πρέπει  για κάποιο λόγο να κυκλοφορήσω (σήμερα πήγα στο γιατρό να μου γράψει φάρμακα για τον πατέρα μου) και την Παρασκευή θα ξαναπάω σε άλλο γιατρό είναι ανάγκη να τους πω πόσες φορές βγαίνω και τι κάνω.

Με το SMS που στέλνετε και γράφετε το όνομα σας (αν και ήδη το γνωρίζουν απο τους παρόχους αφού με το SMS έχουν τον αριθμό του κινητού σας) τον λόγο μετακίνησης και την διεύθυνση που πηγαίνετε μπορούν ανά πάσα στιγμή να ελέγξουν την συχνότητα μετακίνησης σας και τον προορισμό σας και φυσικά κανένας δεν γνωρίζει τι πρόθεση έχουν να κάνουν αυτά τα δεδομένα που συλλέγουν και ας επικαλέστηκαν το αντίθετο.

Ήδη είπαν πως θα επιβληθούν αυστηρότερα μέτρα κίνησης γιατί διαπιστώνουν άσκοπες μετακινήσεις προτιμήστε την λύση του χαρτιού κοστίζει σε μελάνι και χαρτί αλλά είναι ασφαλής αφού δεν καταχωρείται πουθενά αλλά μόνο επιδεικνύεται.

 

1.png

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Υπαρχει app ; 

Για iphone υπάρχει συντόμευση που επιλέγεις τον λόγο εξόδου και σου στέλνει το sms μπαμ-μπαμ. 
 

8C149BC4-55F4-4AC0-B28A-E71DC146A9A9.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, BILL5 είπε

Ναι ένας φίλος μου έστειλε και τον αριθμό ταυτότητας για να είναι σίγουρος ότι δεν θα τον μπερδέψουν με κάποιον συνονόματο του για αυτό το είπα εγώ δεν πρόκειται να στείλω έχω εκτυπώσει όπως ξαναείπα πέντε χαρτιά αλλάζω Απλώς με Blanco ημερομηνία και ώρα και το χρησιμοποιώ

Ναι το ξέρω αυτό γράφεις αυτό 1 έως το 6 και το στέλνεις αλλά άμα κάποιος έχει το ίδιο ονοματεπώνυμο μαζί σου μπορεί και να μην σε αφήσουν να βγεις

Τι διαβάζω θε μου...

300px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_st

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...