Προς το περιεχόμενο

Δραπανοκατσάβιδο κρουστικό μπαταρίας Black & Decker BDCHD18 59,90 (παραλαβή από eshop point)


Doubt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
7 λεπτά πριν, big7 είπε

Δηλαδή με ένα δραπανοκατσάβιδο μπαταρίας μπορώ να τρυπήσω τοίχο, για να βάλω ούπα για μονόζυγο πχ? Δε χρειάζεται δράπανο ηλεκτρικό πρίζας?

Όχι απαραίτητα. Αν ο τοίχος είναι κανονικός, μπορεί ούτε καν το κρουστικό να μην χρειαστεί να ενεργοποιήσεις. Αν το σπίτι είναι οικοδόμου ή πας να τρυπήσεις τσιμεντοκολώνα που φέρει οπλισμό (δεν συνίσταται) τότε μπορεί να χρειαστείς κάτι δυνατότερο. Στην πλειοψηφία όχι. Από την άλλη τα μονόζυγα μπαίνουν και στην κάσα της πόρτας που είναι στριφτά και δεν χρειάζονται βίδωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, big7 είπε

Δηλαδή με ένα δραπανοκατσάβιδο μπαταρίας μπορώ να τρυπήσω τοίχο, για να βάλω ούπα για μονόζυγο πχ? Δε χρειάζεται δράπανο ηλεκτρικό πρίζας?

Υπάρχουν δραπανοκατσάβιδα μπαταρίας που τρυπάνε μπετό για πλάκα... 

όχι βέβαια το συγκεκριμένο το οποίο μέχρι τούβλο τρυπάει για παραπάνω δεν είναι (το έχω)

απίθανη τιμή στα 35€ που το είχαμε πάρει (αν και λίγο στραβό το τσοκ)  

και στα 60€ καλό είναι και πάλι, δεν έχει κάτι άλλο αυτή τη στιγμή στην αγορά, σε αυτά τα χρήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 30/3/2020 στις 7:15 ΠΜ, tsourakis13 είπε

Έχει άραγε κανείς από εδώ το παρακάτω εργαλείο που είναι πρώτο σε αξιολογήσεις στο skroutz;
Με 2 μπαταρίες των 2Ah, δύο ταχύτητες,1h γρήγορη φόρτιση και κρουστικό δείχνει να είναι τοπ επιλογή για 40ε, ειδικά σε σχέση με το αντίστοιχο B&D 18V που βγαίνει κατά καιρούς στα ίδια λεφτά από τα ~60(!) που κάνει κανονικά. Φυσικά μιλώντας για 40ε δεν περιμένει να έχει κανείς μεγάλες απαιτήσεις για την ποιότητα κατασκευής αλλά αν κάνει αυτά που λέει είναι και με το παραπάνω vfm.

https://www.skroutz.gr/s/17750165/Oxford-Home-TOOL-001-18V-2x2Ah.html#reviews

Το εχει καποιος? Ειμαι μεταξυ του συγκεκριμενου και του black and decker του τιτλου στα 65 που παιζει τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, imr είπε

Το εχει καποιος? Ειμαι μεταξυ του συγκεκριμενου και του black and decker του τιτλου στα 65 που παιζει τωρα

Το πιο πιθανο για αυτο με τις 2 μπαταριες των 2Ah, ειναι οι μπαταριες να μην ειναι 2Ah. Ειδικα σε αυτα τα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/3/2020 στις 4:54 ΜΜ, Anaheim είπε

Όχι απαραίτητα. Αν ο τοίχος είναι κανονικός, μπορεί ούτε καν το κρουστικό να μην χρειαστεί να ενεργοποιήσεις. Αν το σπίτι είναι οικοδόμου ή πας να τρυπήσεις τσιμεντοκολώνα που φέρει οπλισμό (δεν συνίσταται) τότε μπορεί να χρειαστείς κάτι δυνατότερο. Στην πλειοψηφία όχι. Από την άλλη τα μονόζυγα μπαίνουν και στην κάσα της πόρτας που είναι στριφτά και δεν χρειάζονται βίδωμα.

Δεν μπαίνουν όλα τα μονόζυγα στην πόρτα..Κάποια βιδώνουν στο ταβάνι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/4/2020 στις 11:17 ΜΜ, imr είπε

Το εχει καποιος? Ειμαι μεταξυ του συγκεκριμενου και του black and decker του τιτλου στα 65 που παιζει τωρα

Tο αγόρασα πριν λίγες μέρες ενώ ήμουν ανάμεσα σε αυτά τα δύο αλλά με έπεισαν οι πολλές θετικές ψήφοι στο skroutz και τελικά πήρα αυτό.
Η αλήθεια είναι πως το περίμενα πολύ χειρότερο αν σκεφτείς ότι κοστίζει τόσο λίγο και σου δίνει τόσα πολλά (τιμή, κρουστικό, 2 μπαταρίες, γρήγορη φόρτιση) αλλά οι πρώτες εντυπώσεις είναι αρκετά θετικές:

Σχετικά μικρό και άνετο στο χέρι αλλά με υπολογίσιμο βάρος που δεν δείχνει ψεύτικο. Ποιότητα κατασκευής αρκετά καλή για τα 40ε που κοστίζει, καλοζυγισμένο, ίσιο τσοκ που ελέγχθηκε με μακρύ τρυπάνι, ευδιάκριτα led για φωτισμό και ένδειξη μπαταρίας και ακριβής ρύθμιση στροφών. Στα αρνητικά θα έλεγα το μικρό τσοκ που δεν μπορείς να το σφίξεις εύκολα αν έχεις μεγάλα χέρια και το led που δεν ανάβει χωρίς να περιστραφεί πρώτα το τσοκ. Για ισχύ και απόδοση μπαταρίας δεν έχω ακόμα συνολική εικόνα αλλά φαίνεται αρκετά δυνατό.

Συγκριτικά με ένα πορτοκαλί B&D σχεδόν 10ετίας που το είχα αγοράσει στη διπλή θα έλεγα ότι είναι σε όλα πολύ καλύτερο.
Εάν αντέξει σε βάθος χρόνου πιστεύω ότι είναι η καλύτερη επιλογή που υπάρχει αυτή τη στιγμή για κάποιον ερασιτέχνη αλλά και όχι μόνο.

Επεξ/σία από tsourakis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...