Προς το περιεχόμενο

Μαύρη οθόνη


anonimos01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν εχεις καποιο φιλο να δανειστεις μια μνημη ή ενα ηχειο να ακουσεις τι κωδικα χτυπαει θα ηταν το καλυτερο.Για να εχεις καπου να ξεκινησεις. Ετσι στα τυφλα ειναι δυσκολο να βρεις ακρη. Αν δεν εχεις τιποτα και εχεις ορεξη βγαλε την μητρικη απο το κουτι και συναρμολογησε το χυμα πανω σε ενα γραφειο,τραπεζι οτι σε βολεψει.Χαρτινη ή ξυλινη επιφανεια. Μηπως και καταφεριες τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βρήκα ηχείο αλλα απο οτι ειδα απο ενα βίντεο καποιος που εχει ιδια μητρικη με εμένα  θελει ενεργοποιηση απο το bios και το εχω συνδέσει οπως δείχνει η εικόνα και δεν χτυπάει καποιο μπιπ

92926919_665970077536426_760935309973127

 

 

 

Επεξ/σία από anonimos01
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να το σετάρεις όλο απο την αρχή αν δεν είσαι σίγουρος 100% οτι τα έχεις όλα σωστά κουμπωμένα.Αν ισχύουν όλα όσα λες δυστυχώς μάλλον πας για μητρική δεν γίνεται να μην λειτουργεί τίποτα διαφορετικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, anonimos01 είπε

βρήκα ηχείο αλλα απο οτι ειδα απο ενα βίντεο καποιος που εχει ιδια μητρικη με εμένα  θελει ενεργοποιηση απο το bios και το εχω συνδέσει οπως δείχνει η εικόνα και δεν χτυπάει καποιο μπιπ

92926919_665970077536426_760935309973127

το κοκκινο καλωδιο στο ηχειο παει εκει που λεει 5v και το μαυρο εκει που λεει speaker.Συνδεσε το. Αλλιως οπως λεει και  ο leonhonda... RIP MOBO 

Φροντισε να κανεις την διαδικασια ολη απο την αρχη με απλα βηματα να ξερεις οτι δεν εχει κανει καποιο λαθος ωστε να αποκλεισεις την λαθος συνδεσμολογια.

Επεξ/σία από gio23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά έστειλα την μητρική από το κατάστημα που την πήρα την έλεγξαν και λειτουργεί μια χαρά η μητρική καμιά άλλη ιδέα για το τι μπορεί να είναι.Επίσης ξέχασα να αναφέρω μόλις ανοίξω τον υπολογιστή μετά αν ξανά πατήσω το κουμπί δεν κλείνει;    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...