Προς το περιεχόμενο

VALORANT


kti23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επαιξα 2 ματσακια, στο πρωτο κερδίσαμε ανετα στο δευτερο επεσα με κατι streamers και τον ήπιαμε για τα καλά. Εχει αρκετα abilities το παιχνιδι που προσωπικά με μπερδεύουν μεχρι να τα μαθω δεν χρησιμοποιησα ουτε ενα γιατι δεν ηξερα τι κανουν και λεω μην τα κανω χειροτερα. :P 

Δεν εχω τρελαθεί προς το παρον και βλεπω και αρκετη tryharderia, πχ να φωνάζουν callouts πχ στυλ csgo λες και πρέπει να τα ξέρεις οταν δινουν beta με το σταγονόμετρο και κατα πασα πιθανότητα εισαι νεος στο παιχνιδι. Σιγουρα δεν μιλαμε για chill game αλλα τα κλασσικα μαθαινεις ολα τα callouts τον χαρτη τα οπλα τα abilities κλπ κλπ. Δηλαδη θελει time investment απο νωρις αλλιως θα πατωνεις, εγω πχ και στα 2 βγηκα top fragger αλλα δεν λεει κατι δεν προσέφερα τίποτα εκτος απο trade kills γιατι απλα δεν ηξερα τον χαρτη καθολου και δεν βλεπω και καποιο casual mode για να τον μαθω, το custom game δεν γεμίζει ποτε.

Αυτα ειναι τα ασχημα της beta imo, καποιοι εχουν ενα πολυ δυνατο headstart με αποτέλεσμα να υπαρχει μεγαλη διαφορα στο skill απο αποψη γνώσης του παιχνιδιού, αν εβγαινε ταυτόχρονα για ολους η εμπειρία θα ηταν αρκετά πιο smooth.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά, σκέψου πως όταν θα δοθεί στο κοινό, αυτό θα ισορροπήσει σχετικά. Πάντως είναι πολύ tactical, τουλάχιστον όπως παίζεται τώρα, από streamers και hardcore παίκτες που θέλουν να φαίνονται και καλοί στο κοινό τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tsabasid είπε

Ε καλά, σκέψου πως όταν θα δοθεί στο κοινό, αυτό θα ισορροπήσει σχετικά. Πάντως είναι πολύ tactical, τουλάχιστον όπως παίζεται τώρα, από streamers και hardcore παίκτες που θέλουν να φαίνονται και καλοί στο κοινό τους.

Ναι οκ αλλα το θεμα ειναι αν θα γινουν reset τα ranks, πχ εγω μπήκα στη beta το λιώνω τώρα (λεμε) αλλοι πολυ νωριτερα και το μαθαινω αρκετα καλα αν με υποβιβάσει σε unranked οταν κυκλοφορήσει το παιχνιδι θα πεφτω με ατομα που το πιανουν πρωτη φορα και λογικο να εκνευρίζομαι (καθως και το αναποδο). Φυσικα στο τελος θα υπαρξει balance ο καθενας θα ειναι εκει που αξίζει απλα μεχρι τοτε πως θα παει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ τρελάθηκα. Ίσως με κολλητούς σε παρέα να είναι διαφορετικό

Έχω μπλέξει τα μπούτια μου, πολλά abilities, το μαπ ακόμα άγνωστο, πέσαμε και σε semi tryhard παίκτες που έδιναν εντολές.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλειδάκι δεν βλέπω να πέφτει ουτε του χρόνου πάντως :P

Λογικά θα το πάνε έτσι ισως μεχρι το τελικό release εκτος και αν δώσουν καποιο open beta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, ADHD είπε

Ναι οκ αλλα το θεμα ειναι αν θα γινουν reset τα ranks, πχ εγω μπήκα στη beta το λιώνω τώρα (λεμε) αλλοι πολυ νωριτερα και το μαθαινω αρκετα καλα αν με υποβιβάσει σε unranked οταν κυκλοφορήσει το παιχνιδι θα πεφτω με ατομα που το πιανουν πρωτη φορα και λογικο να εκνευρίζομαι (καθως και το αναποδο). Φυσικα στο τελος θα υπαρξει balance ο καθενας θα ειναι εκει που αξίζει απλα μεχρι τοτε πως θα παει.

Τα ranks θα γίνουν reset λογικά, ίσως να έχει και MMR και να βοηθά επιπλέον το matchmaking.

42 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Ούτε εγώ τρελάθηκα. Ίσως με κολλητούς σε παρέα να είναι διαφορετικό

Έχω μπλέξει τα μπούτια μου, πολλά abilities, το μαπ ακόμα άγνωστο, πέσαμε και σε semi tryhard παίκτες που έδιναν εντολές.

 

Κι εγώ πιστεύω πρέπει να μπαίνεις με γνωστούς ώστε να υπάρχει η άνεση και η διάθεση για επικοινωνία από όλους. Όπως το έχω παρατηρήσει αυτόν τον πρώτο καιρό, δε φαίνεται για ένα παιχνίδι όπου μπορείς απλά να μπεις μέσα ως "random" και να περάσεις καλά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατά βάση competitive game είναι λογικό να υπάρχει tryhard. Εγώ όπως είπα δυσκολεύομαι πάρα πολύ και υπάρχουν ήδη μέσα πολύ καλοί παίκτες. 

Οι ικανότητες έχουν πολλές χρήσεις που δεν έχουν ανακαλυφθεί ακόμα ή ανακαλύπτονται σταδιακά π.χ τα spikes της viper περνάνε πάνω από τοίχους.

Τα maps είναι μεγαλύτερα αλλά παράλληλα οι αποστάσεις μικρότερες. όσοι έχουν παίξει cs με 2-3 φορές τα βασικά μέρη τα μαθαίνουν και δεν είναι δα κάτι τρομερό το a,b ή mid τουλάχιστον. 

51 λεπτά πριν, ADHD είπε

Ναι οκ αλλα το θεμα ειναι αν θα γινουν reset τα ranks, πχ εγω μπήκα στη beta το λιώνω τώρα (λεμε) αλλοι πολυ νωριτερα και το μαθαινω αρκετα καλα αν με υποβιβάσει σε unranked οταν κυκλοφορήσει το παιχνιδι θα πεφτω με ατομα που το πιανουν πρωτη φορα και λογικο να εκνευρίζομαι (καθως και το αναποδο). Φυσικα στο τελος θα υπαρξει balance ο καθενας θα ειναι εκει που αξίζει απλα μεχρι τοτε πως θα παει.

Το ίδιο συμβαίνει για μένα και τώρα. Είναι πως θα σου κάτσει γιατί ήδη υπάρχουν άτομα που μπορεί μάλιστα να μην έχουν ξαναπιάσει tactical fps και τραβάω ήδη τα μαλλιά μου με αυτά που βλέπω. ότι χειρότερο είναι να παίζεις και να μην μιλάει ποτέ κανένας.Από την άλλη μπορεί να σου κάτσει και πρώην επαγγελματίας cs.

Για τις beta ισχύει το ίδιο παντού.

Τα abilities είναι αρκετά και θέλουν εξοικείωση και γενικά το παιχνίδι θέλει χρόνο.  Στα πρώτα στάδια πάντως αυτό που βλέπω είναι ότι τα grenades της Raze θέλουν σίγουρα nerf γιατί κάνουν oneshot όπως κάνει και η ultimate

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SPANK είπε

Μετά απο άπειρο watch stream  στο twitch ή απλά έτυχε μπήκα και εγω στο beta :)

2 ωρες χρειαζοταν να δεις, και μετα περιμενεις, για οποιον δεν το ξερει, και το αφηνει ανοιχτο με τις ωρες 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Balantakos είπε

2 ωρες χρειαζοταν να δεις, και μετα περιμενεις, για οποιον δεν το ξερει, και το αφηνει ανοιχτο με τις ωρες 😀

 

Εννοείς πως αν κάποιος έχει κλείσει 2 ώρες παρακολούθησης σε drop enabled streams μπορεί να του έρθει η ειδοποίηση και όταν είναι εκτός twitch χωρίς να χρειαστεί να ξαναπαρακολουθήσει;

Το έχουν αναφέρει κάπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsabasid είπε

Εννοείς πως αν κάποιος έχει κλείσει 2 ώρες παρακολούθησης σε drop enabled streams μπορεί να του έρθει η ειδοποίηση και όταν είναι εκτός twitch χωρίς να χρειαστεί να ξαναπαρακολουθήσει;

Το έχουν αναφέρει κάπου;

Αυτο ακριβως, ναι το εχουν αναφερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Balantakos είπε

Αυτο ακριβως, ναι το εχουν αναφερει

Source?

Εγώ πάντως είδα πόλλους και μεταξύ άλλων και έλληνες streamers που αφήνουν ανοικτό το κανάλι να παίζει κονσέρβα το stream για να farmάρουν viewers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί να υπάρχει ένα point σε αυτό που λέει, γιατί αυτές τις μέρες έβαλε και το overwatch κάτι drops, και πράγματι ενώ ήμουν εκτός twitch μου ήρθαν κάτι notifications πως πήρα μερικά drops...

Τώρα φυσικά οι streamers, ακόμη κι αν το ξέρουν, θέλουν να αρμέξουν ο,τι περισσότερο μπορούν, οπότε δε πρόκειται να το πουν. Εδώ οι άλλοι όπως ειπες έβαλαν vods να παίζουν ffs...

Επεξ/σία από tsabasid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kti23 είπε

Source?

Εγώ πάντως είδα πόλλους και μεταξύ άλλων και έλληνες streamers που αφήνουν ανοικτό το κανάλι να παίζει κονσέρβα το stream για να farmάρουν viewers.

twitter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...