Προς το περιεχόμενο

Ταινιες για λατρες υπολογιστων


thelos257

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 10/4/2020 στις 1:10 ΜΜ, thelos257 είπε

Καλησπερα σας παιδια μιας και ειμαστε ολοι σπιτι αυτες τις μερες και ορισμενοι απο εμας ειναι φυλλ λατρες των υπολογιστων και θελουν να σκαλιζουν παλια πραγματα οπως για το πως δημιουργηθηκε η Microsoft για το πως δημιουργηθηκε η IBM (Νην Lenovo) εχετε να προτεινετε καμια παλια ταινια με ελληνικους υποτιτλους αν γνωριζεται βεβαια οπου να τα περιγραφει ολα αυτα ή κανενα ντοκιμαντερ ;

Η ΕΡΤ βάζει κατά καιρούς, κάτι ωραία. Είχα δει ένα ντοκιμαντέρ με William Gates και Steve Jobs και Microsoft - Apple. Πάνε 4-5 μήνες από τότε βέβαια.

Ταινία σταθμός που αξίζει πάντως, να δει κανείς είναι το War Games (της εποχής μου).

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Η ΕΡΤ βάζει κατά καιρούς, κάτι ωραία. Είχα δει ένα ντοκιμαντέρ με William Gates και Steve Jobs και Microsoft - Apple. Πάνε 4-5 μήνες από τότε βέβαια.

Ταινία σταθμός που αξίζει πάντως, να δει κανείς είναι το War Games (της εποχής μου).

Και του δικου μου καιρου και ας ημουν μικρος τοτε ασχολουμουν πολυ με υπολογιστες. Θυμασαι το ονομα αυτου που βαζει η ερτ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, thelos257 είπε

Και του δικου μου καιρου και ας ημουν μικρος τοτε ασχολουμουν πολυ με υπολογιστες. Θυμασαι το ονομα αυτου που βαζει η ερτ ;

Για ρίξε μια ματιά εδώ, αυτό ήταν αν δεν κάνω λάθος. Ψάχνοντας λίγο καλύτερα, νομίζω ότι αυτό εδώ πρέπει να είναι.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/4/2020 στις 1:10 ΜΜ, thelos257 είπε

Καλησπερα σας παιδια μιας και ειμαστε ολοι σπιτι αυτες τις μερες και ορισμενοι απο εμας ειναι φυλλ λατρες των υπολογιστων και θελουν να σκαλιζουν παλια πραγματα οπως για το πως δημιουργηθηκε η Microsoft για το πως δημιουργηθηκε η IBM (Νην Lenovo) εχετε να προτεινετε καμια παλια ταινια με ελληνικους υποτιτλους αν γνωριζεται βεβαια οπου να τα περιγραφει ολα αυτα ή κανενα ντοκιμαντερ ;

https://www.imdb.com/list/ls055167700/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, neo80 είπε

Και άλλη λίστα με Ντοκιμαντέρ.

https://www.imdb.com/list/ls047716315/

Ωραίο αλλά δεν υπάρχει αυτό στην λίστα

Αναφορά σε κείμενο

Hippies from Hell (most active between 1989-1993) was a group of hackers, techies, artists, writers and puzzlers. Several notable hackers are associated with the group. In the 1980s they published the notorious hacker magazine Hack-Tic, which was also the original name of the group and the their network operations. In 1993 they started the first Dutch Internet service provider (ISP), XS4ALL, thus opening the Internet for the general public.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Για ρίξε μια ματιά εδώ, αυτό ήταν αν δεν κάνω λάθος. Ψάχνοντας λίγο καλύτερα, νομίζω ότι αυτό εδώ πρέπει να είναι.

Μιλαμε γι αυτη την ταινια εδω την ιδια ;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, thelos257 είπε

Μιλαμε γι αυτη την ταινια εδω την ιδια ;

Ακριβώς. Αυτή είναι η σειρά, όχι όμως το σωστό επεισόδιο 😂

Πλάκα πλάκα, το έχω δει και αυτό το επεισόδιο!

Spoiler

Ίδιο desktop έχουμε, τώρα το είδα!

 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...